Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2077 516

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

twiggynka
31.10.2020 5 z 5

Opět parádní kousek z pera Larse Keplera. Napínavé, drastické, parádní, smutné... Kniha střídá spousty emocí. Krátké kapitoly mě vždy nutí číst dál a dál.

kokos1
30.10.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Text je rozčleněný do krátkých kapitol, což pomáhá udržet napětí. Co se týče příběhu, zas tak mě moc nezaujal jako předešlé případy detektiva. Až moc neuvěřitelné.

Zerathus
29.10.2020 3 z 5

Zrcadlový muž aneb Hypnotizer 0.5 aneb Stalker 0.7. Keplerovic dvojka se začíná pomalu točit v kruhu vlastních vzorců psaní, s každou novou knížkou je snadnější vidět struktůru jejich příběhů. Lina se prakticky nijak jako postava nevyvíjí a následky Lazara jsou rozebrány asi dohromady na třech stránkách. Narozdíl od již právě zmiňovaného Lazara se však tempo ke konci knížky nezblázní a normálně graduje. Sociální přesah je možná vznešený nápad, ale narozdíl od takového Mlčení Jehňátek je zcela povrchní. Jako jednohubka funguje, jako knížka Larse Keplera je to těžký průměr. Neurazí, ale nenadchne.

Stardust
29.10.2020 3 z 5

Lars Kepler vyvinuli charakteristickou literární formu plnou krátkých kapitol, rychlých střihů, brutálního násilí, duševních poruch, traumat a společenské angažovanosti. Výsledek je řemeslně dokonalý až vykalkulovaný. Ale jednou za rok se to snese. Míra napětí je opravdu obrovská.

P. S. Nevím o jiném románu, kde postavy dobrovolně sledují přenos ženského fotbalu.

VercaMaj
29.10.2020 4 z 5

velmi pěkné, dobře se četlo od knihy jsem se nemohla odpoutat...avšak předchozí příběhy od Larse Keplera mi přišly lepší

aneta3874
29.10.2020 4 z 5

Tak mám za sebou dalšího Joonu. Na úvod musím říct: nebylo to špatné.

Autoři evidentně dlouhou dobu sledují trendy a upravili tomu styl psaní i příběhy. Děj má spád, využívají se krátké věty a množství přímé řeči. Proto se kniha hodí i méně zkušeným čtenářům.

Příběhy jsou poslední tři knihy velmi naddimenzované, téměř neuvěřitlné a postavy oplývají snad všemi možnými i nemožnými schopnostmi. Na druhou stranu se tato kniha věnuje tématu násilí na ženách, což je velmi aktuální a autoři samotní dokládají důvody "neuvěřitelnosti" knihy na jejim samém konci. To velmi vítám a chybělo mi to tam v předchozích dvou. Příběh je poutavý a čtenář samotný se každou stránkou snaží přijít na rozuzlení, které ovšem stejně překvapí. Nicméně je kniha skvělým doplňkem do domácí karantény a jsem si jistá, že Vás natolik vtáhne, že na chvíli zapomenete na vlastní problémy.

Rozhodně si ji přečtěte.

petrarka72
28.10.2020 5 z 5

Děsivé, náročné, těžko stravitelné. Hrůza je tady přivedena do takové míry, že jsem odmítala číst večer (ne že by to pomohlo - všechny větrací otvory ucpat, dveře zavřít, zrcadla zakrýt!); přesto jsem tento případ zvládla za dva dny. Atmosférou mi připomněl Záměnu, spojení tématu sexuálního násilí na jedné a psychické poruchy na druhé straně dává smysl, finále dechberoucí.

evakmoch
28.10.2020 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Nepřijde mi, že by tam bylo více násilí, než obvykle v jejich knihách je. Na tuto dvojici nedám dopustit. Za mě se jedná o nejlepší severské autory. Příběh mám spád, graduje, má atmosféru a to emoční napětí co dokáží vytvořit...

Titas9001
28.10.2020 5 z 5

Přiznám se, že jsem cílová skupina tohoto žánru a a tato dvojice patří do úzké skupiny mých nejoblíbenějších, A Zrcadlový muž mně dal všechno, co od nich očekávám. Propracované, drsné a přehrabující se v pokřivené a nemocné psychice jedince. Pachatele jsem neodhadla a téměř do konce tipovala někoho jiného. Keplerovci drží laťku hodně vysoko a byla by chyba v tom do důsledku hledat porovnání s realitou. Pořád je to jen literární fikce a musíme k tomu tak přistupovat. Určitě pro mě jeden z čtenářských vrcholů letošního podzimu. Zatím!

janicka12362
28.10.2020 5 z 5

Nadhera,krasa,bozi,jak nekdo muze napsat,ze kniha je moc brutalni,tak si ctete pohadky,Kepler nejlepsi spisovatel i s manzelkou

Irsaf
27.10.2020 5 z 5

Wau... Tak tohle bylo tak skvělý čtení...
Každý díl je lepší a lepší...
Fakt paráda...!

Sixao
27.10.2020 3 z 5

Tak za dva dny přečteno a teď přemýšlím, líbilo se mi to nebo ne? Do půlky super, těšila jsem se hodně moc, protože mám přečtenou celou sérii, prostě Joona je zpět, nedá se od toho odlepit, ale už od začátku jsem se nemohla zbavit dojmu, že děsu a brutality je tam tentokrát nějak zbytečně moc. A od půlky se tento pocit jen stupňoval a té akce, vražd, dalších zranění Joony už bylo na jednu knihu a čtenáře opravdu moc. A další neuvěritelná postava, která dokáže být na dvou místech zároveň. Autoři se utrhli ze řetězu a docela ráda bych si přečetla něco, co by pro změnu napsali každý sám za sebe. Nakonec 3 hvězdičky.

Toulemonde
26.10.2020 3 z 5

Jako všechny ‘Keplerovy’ knihy, i tato je velmi čtivá, přesto toho násilí je tam na můj vkus už moc. Nejtěžší bylo prokousat se začátkem, ale jak nastoupil Joona na scénu, dostal příběh klasický rychlý spád.

Sindy304
25.10.2020 3 z 5

Bylo to moje první setkání s tímto autorem v rámci čtenářské výzvy a měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Bylo to takové celé přeplácané ,autor chce zřejmě čtenáře za každou cenu šokovat, já jsem se spíš nudila. Ale četla jsem už horší, takže za 3 .

ddkk
25.10.2020 5 z 5

Keplerovi mě opět nezklamali, naopak. Jsem si jistá, že od 1. dílu série s Joonou Linou - Hypnotizéra, ušli pořádný kus cesty. Až trochu symbolicky se rozhodli "nasadit" v Zrcadlovém muži opět Erika Mariu Barka, hrdinu první části (a také čtvrté části - Stalkera). I tentokrát se Erik zapíše do vyšetřování mizejících a vražděných mladých dívek jako hypnotizér a pomůže tak s odhalením zločince...

Podivný příběh je napínavý až do samotného konce. Rozuzlení se sice tak trochu nabízelo, ale skutečnost byla jiná, než jsem čekala. Joona si přes počáteční nepřízeň nadřízených musí doslova vydupat, aby mohl případ vůbec řešit, ale nakonec všechno odhalí...samozřejmě dle očekávání hlavně díky svým skvělým schopnostem. Jeho osobní život a trable jdou tentokrát úplně stranou.

Možná bych autorům vytkla zbytečně velký nadhled nebo spíš chlad, s nimiž je kniha napsaná, ani Joona se vnitřně moc neangažuje. Keplerovi se prostě moc nebabrají v citových úvahách nebo výlevech. A přesto, že jde o hnusné zločiny, nebrodíme se potoky krve a výměšků...

Zrcadlový muž mě moc bavil, v podzimním mlhavém dni jsem ho vlastně nedokázala odložit, dokud jsem víc než pět set stran nedočetla.

nada3314
24.10.2020 5 z 5

Opět neskutečná jízda! Knihy od Keplera se čtou jedním dechem ani tato nebyla výjimkou! Bylo příjemné se opět setkat s Erikem Mariou. Do poloviny knihy mě spíš bavily vedlejší příběhy, ale jak se kniha přehoupla přes půlku byla to neskutečné, vše se spojilo a gradovalo až do konce.... Moc doporučuji a těším se na další díl ❤️