Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2078 517

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

Sibel
18.03.2023 5 z 5

"Maminky přihlížejí, jak si děti hrají." věta, která mi stále rezonuje v hlavě. Pohlcující od prvních do posledních stran knihy. Moje první od Larse Keplera a určitě ne poslední. Výborně zpracované charaktery psychicky nemocných osob. Při čtení jsem musela ,,oklepavat" husí kůži . Vyhovují mi krátké usečné kapitoly, tudíž se mi kniha četla plynule, rychle a dobře jsem se orientovala. Za mě parádní zážitek.

janina74
18.03.2023 5 z 5

Opět velmi napínavý příběh a to rozuzlení, to bylo něco... Podezírala jsem tedy jiného, ale ze stejného důvodu...

callahanh
24.02.2023 4 z 5

Asi je jedno, že kniha je opravdu hodně brutální a některé zločiny jsou fakt hodně drsné, protože s tím čtenář u Keplera musí počítat. Asi ani nevadí, že pachatel trpí psychickou poruchou, kterou má asi tak sto lidí na světě, protože se pořád pohybujeme v rámci nějakého vytvořeného univerza, které se rozhodně nesnaží o to být co nejrealističtější. Jestli mě osobně něco na Keplerových dílech vadí, je to jakási snaha o filmové psaní, protože z každé stránky je znát, že převést knihu do scénáře by nemělo být tak těžké, protože Joona Lina, jakkoli je charismatický a má dobrou dedukci, splňuje všechny definice thrillerového hrdiny - všechny přestřelky přežije, je to skoro nadčlověk a nedělá moc chyb. U filmu to tolik nevadí, protože tam diváka v lepším případě strhnou atmosféra a akce, u knihy je to ale trochu horší, protože čtenář přece jen pracuje s určitou představivostí a představovat si akci není tak úplně jednoduché, navíc když je popsána hodně stroze. Jinak ale vlastně není co vytknout, protože hutná atmosféra funguje, psáno je to čtivě a strhujícím způsobem, jen je tu zkrátka asi až moc klišé a celá zápletka (včetně samotného pachatele) je vskutku až moc za vlasy přitažená a tak nějak si nedokážu představit, že by vše probíhalo tak, že by si toho nejbližší nevšimli. Zrcadlový muž je nicméně ve výsledku solidní keplerovkou, která nemůže nikoho překvapit, svůj účel splní, ale nelze se ubránit dojmu, že už je přece jen až moc prvoplánově spotřební (a to včetně závěrečného cliffhangeru, který směřuje tam, kam všichni znalci série, tuší...). 70 %

Tereza197
16.02.2023 5 z 5

Nechci nic prozrazovat, ale troufám si říct, že příběh knihy bude asi strašákem pro všechny ženy a zřejmě se jich (nás) to dotkne mnohem více, než našich drahých poloviček opačného pohlaví. Kniha se četla jedním dechem a opět za sebou zanechala úžasný čtenářský zážitek a husinu až na zadku.

MartiSim
07.02.2023 5 z 5

Naprostá bomba..

lapagerie
03.02.2023 5 z 5

Joonu jsem nechala dlouho u ledu, ale když jsem v knihovně viděla Zrcadloveho muže, neváhala jsem. A byla to pecka. Žádná plytká omáčka, zbytečné dějové linky, příběh prostě frčí. I když jedno malinké minus bych udělila za trochu prebytecnou závěrečnou honičku.

ivzu77
01.02.2023 5 z 5

Osmá kniha série, osmá neskutečná čtenářská jízda. Styl psaní autorů mi velmi vyhovuje, čte se to rychle, samo a nemůžete přestat, styl krátkých kapitol dodává na napětí, styl vyprávění jako by vás přenesl do filmu ... a to má podle mého kniha ve čtenáři vyvolávat ... zfilmování příběhu ... Jen tento byl tedy krutý a zažít bych ho ve skutečnosti nechtěla a nepřála nikomu. Chvilku jsem měla hororové myšlenky a říkala si, že autoři přitvrdili :-).
děkuji a pustím se brzo do dalšího příběhu ...

iška
01.02.2023 4 z 5

Mám od posledního přečteného dílu série dost dlouhý odstup a tak jsem si opět musela trochu zvyknout na styl, který mi chvílemi přišel jako scénář. (př. Pamela si klekne vedle něho a položí mu ruku na tvář). Ale jak jsem se začetla, už to jelo. Jen v rámci svých pěti vnuček jsem měla trochu děsivé sny.

Anastazie0810
13.01.2023 5 z 5

Jsem ráda, že první knihou, kterou jsem přečetla v roce 2023 byla právě tahle pecka!
Napínavé od začátku do konce, čtivé čím dal víc s každou stránkou. Už si začínám myslet, že píšu pořád jen samou chválu, ale mě to opravdu bavilo a přečetla sem ji jedním dechem. Tentokrát jsem vůbec padoucha neodhadla do poslední chvíle. V moment, kdy secvaknou všechny dílky skládačky mi to všechno došlo! Super!

zuzule787
04.01.2023 5 z 5

Tak tento díl se mi velmi líbil. Děj krásně plynul hned od začátku, žádná hluchá místa a konečně zase supermozek Joona úřadoval tak, jak jsem zvyklá. Skvělé vykreslení postav a to rozuzlení bylo nečekané. Nutilo mě to přemýšlet a vzpomínat na každou událost nebo větu, která byla v knize pronesena. Celou dobu jsem si myslela, že vrah je někdo jiný, ale od určité chvíle to do sebe začalo zapadat a i když mě násilí páchané na ženách vytáčí - a tady že ho bylo požehnaně - musela jsem nakonec s pachatelem maličko soucítit, protože trauma, které všechno rozjelo mu vlastně svým způsobem způsobila a živila v něm žena.

pige
29.12.2022 3 z 5

Ačkoli mě Lars nikdy nezklamal, tento díl byl zatím nejméně povedený. Dost brzy mi bylo jasné, jak to všechno pravděpodobně bude. Plno postav, které nakonec nebyly ani důležité.

Klobouková
25.12.2022 4 z 5

Temné a napínavé. Chvílemi až moc temné. Rozuzlení velmi překvapivé!

TomTomis
24.12.2022 3 z 5

No smiřuju se s tím, že tato dvojice je ujetá na divnovrahy , zvrácené jedince se sadistickými sklony. A Joona je opět jak nějaký superman. Bože... Přešla mě chuť jít na Pavouka. Asi nebyl dobrý nápad číst 4 díly za sebou:))

IHT
19.12.2022 4 z 5

Uf...
No, aspon, ze jsme si odpocinuli od Jurka. Misto nej jsme dostali noveho "padoucha", ktereho si budu fakt pamatovat, byt vyznat se v nem je fakt fuska...
Skoro mam dojem, ze autoři detektivek uz jen procitaji psychiatricke ucebnice a hledaji nejvetsi bizarnosti k jejich zakomponovani do svych knih... ;⁠-⁠)

Celkove to bylo az do bizarniho finale dobre :⁠-⁠)

elisa194
19.12.2022 5 z 5

Další super kniha, četla se sama. Napínavé, někdy teda drsné a závěr nečekaný. Pavouka dostanu na Vánoce, tak se těším, až se do něho pustím.

strippedd
02.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Trvalo mi asi jen pár dní než jsem knihu přečetla. Bála jsem se, že se budeme zase vracet k Jurkovi, ale naštěstí až na závěrečný náznak vůbec. Takže se rozjel úplně nový a napínavý případ. Opět mě dostal. To jak to celé dopadlo jsem vůbec nečekala a tak to má být. Snad Pavouk bude ve stejném duchu.

Veronika_mad
24.11.2022 5 z 5

Další skvělá Keplerovská kniha. Příběh velmi napínavý a ten konec jsem opravdu nečekala. Četla jsem od začátku celou sérii a všechny knihy se čtou velmi dobře a velmi velmi rychle. Když zhodnotím celou sérii, tak všechny díly mě moc bavily - až na ty s Jurkem. To bylo neuvěřitelné už i pro mě, takže ty mám u sebe v seznamu za ty slabší knihy. Naopak Zrcadlový muž je u mě na 1. místě :) Už se těším na další díl a celou sérii si určitě zase přečtu.

mfajmanova
20.11.2022 2 z 5

Tohle je první Kepler, který se mi nelíbil. Bylo to na mě až moc ponuré, bláznivé a nebavilo mě to. Chyběla mi Joonova osobní linka, na kterou jsem zvyklá z předchozích knížek. Ani mé oblíbené krátké kapitoly to bohužel nezachránily.

Šánka
17.11.2022 5 z 5

Hodně dobré! Četla jsem krátce po Lazarovi, neboť si splácím své čtenářské dluhy, ale vůbec nevadilo.
Byla to další šílená, brutální adrenalinová četba. Občas, (někdy i častěji), sice méně uvěřitelná, ale strašně napínavá a akční. Sympaťák Joona to jako vždy odedře a přes všechna zranění z toho vyjde ,,pouze" s dalšími šrámy na těle i na duši, no ještě že tak, čeká na něj ,,Pavouk"! Keplerovic duo výborně zpracovalo zápletku a i to otřelé téma únosů mladých dívek se jim podařilo po seversky krutě dobře. A návrat hypnotizéra byl příjemným zpestřením.
Tuto sérii doporučím každému, kdo má rád dobré, severské, drsné krimi, ostatní se tomu velkým obloukem vyhněte!

vybusna
12.11.2022 3 z 5

No,urobila som chybu, pretože celú sériu som počúvala, knihu za knihou a nedala som si medzi nimi ani deň pauzy. Toto už nikdy neurobím. Tento príbeh som čítala som na jeden záťah....kvôli tomu, aby som to mala čím skôr za sebou. Bohužiaľ sa mi tento príbeh nepáčil.Vraha som tak nejako uhádla hneď a bola som hlavne zvedavá,ako to autori všetko povysvetľujú. Hej zápletka bola fajn, ale vata okolo toho, je neustále tá istá. Joona bojuje so svojim predstaveným, ten mu to nechce povoliť, nakoniec naveľa povolí a Lina sa utrhne skôr ako má, a zásah má veľa mŕtvych a a Lina je v nemilosti a bla bla bla. -A takýto zásah, ten dej ani nikam neposúva, len je tam. A všetky ženy vo Švédsku nosia vlasy stiahnuté do hrubého copu, alebo ohonu. Vlastne som spokojná, že mám pred sebou už len najnovšiu knihu a budem mať na chvíľu od Keplerovcov pokoj, pretože sa mi to zdá už všetko na jedno kopyto. Za iných okolností, by som bola v hodnotení určite priaznivejšia, ale momentálne som nimi presýtená. A keď čítam kolegov v diskusii, ktorí vyčítajú príliš veľa krvavých obetí a brutality. No áno je toho veľa, ale v severských príbehoch to tak nejako je a bez nich by to ani nebola severská detektívka a človek s tým musí rátať. Mňa osobne viac šokujú explicitné opisy pohlavného aktu. By som sa rada opýtala Pavla Rímskeho ako sa cíti, keď číta ako sa niekto pred tým umyje nohavičkami teplou vodou v rozkroku...to mi teda vŕta v hlave oveľa viac : -), ako povievajúce črevá vo vzduchu