Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2077 516

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

Hehehe
21.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Po předchozích dílech bohužel zklamání. Zápletka dobrá, myšlenka fajn, tempo bylo dobré a četlo se skvěle jako vždy, ALE... Bohužel patřím ke čtenářům, kteří nepotřebují detailní popisy mučení, znásilňování ani sexuálních scén. Téma mi nevadí, ale brutální nechutné scény, které měly podle všeho přitáhnout pozornost čtenářů, kteří se stávají imunní vůči krvi a potřebují víc, mě neskutečně odrazovaly. Knihu jsem dočetla a i konec mě značně zklamal. Chápu, že psychické poruchy jsou lákadla, protože je to tak trochu neprozkoumaná půda, ale tohle už je moc. Keplerovci by si mohli dát na chvíli odraz, nasadili příliš rychlé tempo a už se to ukazuje jako kontraproduktivní.

likaf
19.07.2022 5 z 5

Ještě že je to zatím poslední díl...tolik násilí, další díl má vyjít v listopadu. Tak do té doby se snad oklepu. Jinak Joona opět jako superhrdina, ale proto to čteme, že? Doporučuji.

bee88maja
10.07.2022 3 z 5

Miluju "Keplerovky", ovšem tento díl byl pro mne trošku zklamání. Když tušíte, kdo je vrah od prvních stran, děj se pak jednoduše vleče. A čtete ze setrvačnosti. Celkově na mne příběh nepůsobil tak propracovaně, jak jsem byla zvyklá u předchozích dílů.

Kladu si otázku: Jsem jen otupělá celou tou nepopsatelnou vlnou agresivity a lidského hnusu?

Nebo čím víc toho člověk přečte, tím se mu zvedají nároky na literaturu obecně. Kam až lze text dohnat, aby ohromil, šokoval. Kam se to dá posouvat? :)

Toledo
29.06.2022 5 z 5

U poslední dílu nazvaného “Lazar” jsem psala, ze to byl zatím nejlepší díl. Po přečtení tohoto nového dílu, musím říct, ze je to každou knihou lepší a lepší a dávám tak tohle jako top.
Dej je velmi chytlavi, od poloviny jsem knihu nemohla odložit. Měla jsem opět mnoho špatných tipů na vraha, abych se nakonec nestačila divit.

Evelin
29.06.2022 4 z 5

Mám ráda knihy od Larse Keplera. Některé jeho knihy jsou pro mě bezchybné a jiné díly slabší, ale nikdy mě nezklamaly. Proto se těším na další knihu od tohoto autora.

Ulala
12.06.2022 4 z 5

Tento díl se mi asi líbil nejvíc ze všech, které jsem četla. Sice po přečtení skoro celé série na jeden zátah, tzn. kromě jednoho dílu, mi připadalo, že psychicky narušených osob se sklony k sériovým vraždám je na severu až přespříliš, ale tak to v knihách chodí. Autorům se povedlo tentokrát lépe propojit život Joony Linny a ostatních zúčastněných a tím mně navnadili k tomu, že si další díl neopomenu přečíst.

DitaV.
10.06.2022 2 z 5

Čtivá detektivka, na mě moc brutální. Ale dočíst jsem to prostě musela. Závěr byl překombinovaný a asi už si další dílo této dvojice nepřečtu.

Hana62
01.06.2022 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Odhodlala jsem se po roce, trochu jsem měla strach, jestli Keplera dám. Čekala jsem silný příběh, těžké momenty, napětí, nečekané rozuzlení. Vše tam bylo v nemalém množství. Doporučuji číst pouze v dobré psychické kondici.

_Brunetka_
29.05.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Série s Joonou Linou je zkrátka moje srdcovka a tento díl mě na rozdíl od toho předchozího absolutně nezklamal. Manželé vystupující pod spisovatelským pseudonymem Lars Kepler mají velmi úderný styl psaní, který dohromady s krátkými kapitolami vytváří přímo smrtící kombinaci. Příběh není spjat jen s originalitou, ale také velkým napětím, které nás provází na každé stránce. Vážně to zhltnete téměř okamžitě navzdory tomu, že knihy těchto autorů počtem stránek neodpovídají žádné brožurce. K Joonu Linovi můžu zase říct jen to, že ho stále zbožňuju stejně, jako postava mi nesmírně sedí a v mém srdci má speciální místo. Nechybí tu ani další nezbytná položka - STRACH - opravdu, pokud se chcete bát, nenajdete k tomu vhodnější sérii, tyhle severské detektivky mají totiž hodně co do sebe. Z finálního rozuzlení příběhu mi spadla brada a pusu jsem pořád ještě nezavřela, jednoduše geniální a já to absolutně nečekala. Pokud hledáte mrazivou a originální detektivku se sympaťákem v čele, tady máte můj tip.

mulder
19.05.2022 4 z 5

Čím jsem starší, tím jsem asi větší měkkota. Sám jsem nevěřil, že tu knížku přečtu do konce, protože jsem si často říkal: "Tak na to nemám", ale zajímal mě závěr knihy a nerad knížku odkládám. Fanouškem Larse Keplera jsem se nestal.

Ava365
06.05.2022 4 z 5

Kniha se čte dobře, možná i díky grafickému rozložení řádků, i když krátké jednoduché věty - navíc psané často každá na vlastní řádek - jsou trochu zvláštní. U předchozích knih této dvojice mi to trochu uniklo :-) Kniha má asi vše, co má moderní thriller mít, přesto mi tam něco k udělení plného počtu hvězd scházelo. A ty akční scény byly přece jen trochu moc akční :-)

Jittush
05.05.2022 5 z 5

Já prostě jejich knihy miluju. Tahle byla opět napínavá do poslední stránky. Kdo je kdo, nebo kdo je vrah jsem samozřejmě do poslední chvíle vůbec netušila. Takže pro mě byl konec ,,wow efekt". Narážka na další knihu mi otevřela pusu dokořán a už se na ni moc těším

Garfi
27.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Naprosto chápu komentáře, které označují "Keplerovce" za šílené a vhodné aspiranty na psychiatrickou péči. Jsem z detektivek Chrise Cartera zvyklá na brutality, ale toto bylo i na mne už prostě moc. Vraha jsem uhodla ještě před jeho odhalením, respektive mi tato postava lezla na nervy od začátku knihy a že je "opravdu nějaká divná", se pak už jen potvrdilo. Co musím autorům dále vytknout je že evidentně nemají rádi psy. Vadí mi násilí na zvířatech, celou kapitolu s psími zápasy jsem přeskočila. O chudákovi "vořechovi", který hlídal klece s unesenýma holkama a musel provádět i jiné nechutné práce, ani nemluvě. A není to první kniha autorů, kde je násilí na zvířatech popisováno.Za to dávám ještě jednu hvězdu dolů.
A k anagramu na konci. I já doufám, stejně jako ostatní, že to neznamená návrat...

Lexie321
27.04.2022 5 z 5

Úplne super. Vrelo odporúčam. Záver bol absolútne skvelý a prekvapivý ani omylom by mi nenapadlo kto je Ceasar a som veľmi rada, že som si knihu prečítala. Určite sa teraz pustím aj do ostatných z tejto série.

Bubulka
11.04.2022 5 z 5

Kniha napínavá od začátku až do konce. Krátké kapitoly, překvapivý závěr (alespoň pro mě), ...
Velmi se mi líbila a rozhodně se pustím do dalších knih ze série.

Johncze
08.04.2022 5 z 5

Starý Kepler je naštěstí zpět, kvalitativně skok o knihu až dvě zpět, čili tak jak to máme rádi. Pochmurné, hodně výslechů, několik hodně napínavě a velice čtivě popsaných scén. Fajn postavy. Výtka tak maximálně opět až zbytečnému zácházení do explicitního násilí.

janavom
27.03.2022 1 z 5

Na můj vkus někdy až příliš brutální a moc mě nenadchlo ani rozuzlení. Překvapivé, ale to vše kolem, to se mi moc nelíbilo. J

Timkim
24.03.2022 2 z 5

Při poslechu prvních kapitol jsem si řekl " bože to je blbost", vážně jsem se musel přinutit to poslouchat. Do poloviny to bylo ubíjející, no možná do 3/4. A navíc to zbytečně natahování s hypnozami, ještě že nepočítal po jedné. Závěr byl lepší, akčnější, jasně, brutální, ale to jsem tak nějak čekal. Ale stejně si více než 40% nezaslouží.

EricNor
18.03.2022 4 z 5

Celou dobu jse si rikal, ze Kepleri by meli byt zavreni v psychiatricke lecebne. Tolik uchylaren pohromade, to je mozne snad jen u nich. Nekdy mi z toho bylo vazne zle a minimalne jednu noc jsem kvuli tomu nespal. Ctu jenom pred spanim. Zase se dostáváme do nejakych hodne nerealnych scenaru, kdy vam dochazi, ze by se nektere veci prostě nedali časově stihnout.
V kazdem dalsim dile je pak potreba pritvrdit a didt vic vseho mozneho nasili, uchylí atd.
Ke koloritu u Kepleru patri i pravidelne vrazdeni policajtu nejakymi magory, co maji granaty, utocne pušky, raketomety apodobne. To mi pripada hodne mimo realitu, ale treba se pletu a Svedsko je polovalecna zona.
Ke cteni dalsiho případu Joony Linny jsem se odhodlaval hodne dlouho kvuli te minule pitomosti. Nakonec me to bavilo hodne, i pres ty vytky vuci brutalite a uchylnostem. Knížka byla napinava od zacatku do konce. Nejvic me bavily ty psychologicke veci - hypnoza.
Za me stridaji Kepleri skvele knizky s mizernymi. Tahle byla z te prvni kategorie.

Kami33
14.03.2022 5 z 5

Jsou knihy, které jsou napínavé a tato je super napínavá.