Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2085 2085

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

begoni
02.12.2021 2 z 5

Zbytečně nechutné, těžko uvěřitelné (Joonova nesmrtelnost)... Jsou všichni tam na severu tak děsně narušení???

Bulldog
14.11.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé tak jak jsme u Keplera zvyklí, ale.. posledních 80 stran mě prostě zklamalo. Pachatele a celý jeho život nebudu komentovat.. trochu zbytečně překombinované a Joonovi bych malinko ubrala ty počty zranění a nedělala z něj nesmrtelného.

PepaS409
11.11.2021

Pěkná detektivka. Autoři mají skvělý styl psaní. Anagram na konci této knihy, je příslibem pokračování.

Neopol
09.11.2021 4 z 5

Až na ten těžko uvěřitelný konec dobrá knížka

Vlak7
01.11.2021 3 z 5

Super svižné, napínavé čtení, ale

Spoiler :
Za mě rozhodně zklamání z postavy vraha, že to bylo 2v1. Měla jsem podezření na Dennise.

Dale už jsem zapomněla, co bylo se Sagou a knihu jsem četla na čtečce, tak poslední 2 stránky mi přišly divné.

Levianka
29.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Moc moc se mi kniha líbila, čtivá a napínavá a stále člověk může hádat kdo to teda je ??? Ikdyž , když se nad tím člověk zamyslí hned na začátku tak je to přeci jasné :)

zuzana4587
26.10.2021 4 z 5

Poprvé za celou sérii Joony Liny dávám knize "pouze" 4*. Zrcadlový muž je čtivý, má spád, nenudila jsem se, ale všechno mi to přišlo lehce přitažené za vlasy. Joona by z fleku přepral i Jamese Bonda. Každopádně o čem bude další kniha je jasné a přiznávám, že se těším :-)

pupopony
26.10.2021 4 z 5

85% tak nějak jsem čekal, že to tak bude. Nebylo to moc překvapivé, ale skvěle napsané

kure91
26.10.2021 3 z 5

Trochu jsem musel po dočtení nad hodnocením přemýšlet a budu si muset pomoct tím, co jsem říkal už u Lazara. V rovině řemeslné je i Zrcadlový muž neskutečně dobře napsaná knížka, vše funguje jak má, autoři ví, jak nás udržet v napětí, jak dávkovat informace a jak končit každou krátkou kapitolu tak, abyste prostě museli číst dál. Potud dobré.
Ale problém přichází s dějem. To, že to bylo docela krvavé a brutální, to se dá přejít, prostě to tak někdy u severské krimi je. To by nevadilo. Ale co mi začíná vadit je uvěřitelnost děje a všeho okolo. Přijde mi, že z Joony se stává díl od dílu větší superman, který vše zachrání a spasí, může si dělat co chce a vždycky se ukáže, že je ten nejlepší a největší borec... A přijde mi, že Joona z Hypnotizéra je někdo úplně jiný než Joona dnes a nemyslím tím vývoj postavy jako člověka, ale to, že supermanovatí. A to mě mrzí, postavu Joony Linny mám rád a celkově tuto sérii.
Závěrem, možná bacha malý spoiler, musím říct, že jestli tu zprávu skutečně odeslal ten, na koho ukazuje anagram, tak u mě autoři končí, protože jedno zmrtvýchvstání už stačilo. Možná i proto nakonec hodnotím jen průměrně, protože pokud se série nechce posunout dál k novým záporákům, tak už to bude jen vaření kávy z dvakrát použitého lógru... A to je velká škoda.

Havrnka
21.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha opět nezklamala. Napínavý, místy až děsivý děj. U tohoto dílu jsem špatně odhadla pachatele. Můj typ byl Dennis, ale skutečný pachatel mě překvapil. Opět struhující dílo. Děkuji autorům.

petunkav
11.10.2021 5 z 5

Tak tento "díl" už je opět tak akorát....., žádný Jurek.
Napínavé, zapletené na můj vkus tak jak má být... Rozuzlení moc dobré.
Tentokrát jsem byla spokojená.
Jen se trochu bojím, že Jurek se na scénu opět vrátí - což vyplývá z epilogu.

kleryna
27.09.2021 4 z 5

Byla to hrozná drasťárna, ale přesto mě to naprosto vtáhlo a četla jsem dál a dál. Nevím, jestli teda případný další díl zvládnu, pokud bude ve stejném duchu, ale bylo to skvělé!

Hopulka
24.09.2021 5 z 5

Chvíli jsem si říkala, že tohle asi nedám, že jsem od posledního Keplera nějak vyměkla, ale stejně mi to nedalo, pokračovala jsem dál a nelituji. Kniha je strhující a já opět dávám plný počet. “Keplerovic” prostě umí!

Kanylka
24.09.2021 4 z 5

Skvělá kniha

radus
12.09.2021 5 z 5

To byla teda zas jízda! Tolik brutality a přitom vás to nutí číst dál a dál, hltáte každé slovo, bojíte se, nervy napnuté jak špagáty... Skvěle napsaná knížka, která nemá žádné nezáživné místo. Ti autoři jsou snad čím dál lepší!!!

esterkucerova
12.09.2021 5 z 5

Moje prvotina s detektivem Joonem Linnou a lituji, že jsem nezačala chronologicky. Skvěle napsaná knížka, skvěle zpracované a zajímavé téma, nemám co vytknout.
5/5*

Vlaďkaa4
03.09.2021 5 z 5

Souhlasím, že to bylo hodně drsné. Nicméně to byli fakt napínavé a naštěstí to dopadne docela dobře.

dominika2585
02.09.2021 5 z 5

Lars Kepler je prostě sázka na jistotu. Přečteno jedním dechem od začátku dokonce.

Pajic21
29.08.2021 5 z 5

Po dlouhé době opravdu kvalitní thriller.

jana8352
25.08.2021 1 z 5

Kniha se mi nelíbila sice se dobře čte ale na mě je tam moc brutality některé scény jsou vysloveně odporné. Za mě Keplery už ne.