Zrcadlový muž

Zrcadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2098 2098

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

Belanna
15.07.2021 5 z 5

Tentokrát mě do toho Keplerovci hodili doslova po hlavě. Žádná předehra, žádný pomalý rozjezd. Hned od samého začátku doslova vražedné tempo, které udrží pozornost až do samého konce. A navíc se tu objevil můj oblíbený Erik Maria Bark.
Joony Linny nebude nikdy dost :)

Mirek240
11.07.2021 5 z 5

Tato kniha se cetla opravdu sama - vyborne tempo, kratke kapitoly, ktere vas nuti pokracovat. Jak je u tohoto autora obvykle, mira brutality je nekdy opravdu uz za hranou, Joona uz aspon nepusobi jako Arnold Schwarzenneger v Komandu, kdy nema nikdo sanci ho dostat :) musim rict, ze po zklamani z Lazara, mne tento dil opet naladil na keplerovskou vlnu a tesim se na dalsi dil…

Zenithgirl
10.07.2021 5 z 5

To zas byla jízda... Ano, dostali mě, do poslední chvíle jsem si myslela, že je to jinak. Odpověď na otázku z předchozí knihy dostanete asi někde v půlce. Na konci samozřejmě nechybí háček na další díl.

micha-ella
09.07.2021 odpad!

Jsem tady asi jediná, kdo v té hromadě pochvalných komentářů označuje tuto ,,literaturu" jako odpad. Vydržela jsem to číst něco přes dvě stě stran - jen proto, že knížku jsem dostala jako dárek. (A dárce se zeptá - jak se ti to líbilo?) Mohla bych doslova opsat svůj komentář, který jsem uštědřila knize Lazar. Opakuji: Lidi, co to s vámi je, že se Vám tohle líbí?? Postavy v příběhu nejsou duševně nemocné a úchylné, úchylná je autorská dvojice! Hnus. Lars Kepler už nikdy!

JIVaJaH
09.07.2021 5 z 5

V jednu chvíli jsem si řekla, že už je toto psaní na mě brutální a o další díl nestojím.Přes známou se mi ale dostal do ruky tento díl.Hodnotím jako velmi zdařilý, plný děje.Zajímavá je linka psychologicko-psychiatrická.

juliesze
08.07.2021 5 z 5

Další z příběhů Joony Liny byl pro mě mnohem lepší, protože už mi minulá linka záporáka zas a znovu přežívajícího vadila. Tohle byl zajímavý námět, vysvětlení. Bylo to popsáno tka nějak realisticky a hodně mě zajímalo, jak to vlastně celé dopadne! Těším se na další díl!

NADEI
06.07.2021 5 z 5

Zrcadlový muž je suprové čtení, které vás zaboří do křesla, ze kterého se už nechcete nikdy zvednout. Doporučuji !

apq
06.07.2021 5 z 5

Kniha je neskutečně napínavá. Děj čtenáře okamžitě pohltí a nepustí až do konce. A jak již bylo zmíněno, vše do sebe krásně zapadá a vy se pak jen divíte, že jste na to nepřišli dřív. Za mě jedna z nejlepších detektivek.

Krisařka
05.07.2021 4 z 5

Tihle manželé jsou možná psychopati, s každou další knihou si říkám ,že už prostě nemůžou být víc ,, zvrhlí"a ono jo .. opět paráda a opět mne zmátli vrahem .. naštěstí nepatří k těm u kterých byste vraha podle mě tipli hned i když podle názvu knihy mne to mohlo napadnout, těším se na další .

adulik23
05.07.2021 5 z 5

Ja proste milujem Keplerovcov :))) Výborná kniha, prečítaná jedným dychom, ďakujem pekne za zážitok z čítania :) Kiež by chŕlili knihy takou rýchlosťou ako Dán...

konicekbily
30.06.2021 5 z 5

Autorské manželské duo se neustále zlepšuje a mám pocit, že promyšlenou zápletkou, propracovanými postavami, strhujícím dějem a změnami v příběhu již dosáhlo kvalit Stiega Larssona. A na závěr vše postupně objasňuje, z hlediska psychiatrie, psychologie, věcné logiky, časových souvislostí a možnostech pachatele takovým způsobem, že jsem přesvědčen, že se to skutečně mohlo stát. Nemohlo - dokonalý dospělácký thriller!!! A co se týče brutality - vyrovná se a předčí i americký filmový psychothriller - PSYCHO!

Petrasim
30.06.2021 5 z 5

Klasická Keplerovka, ta nikdy nezklame.

zdendula31
29.06.2021 5 z 5

Pro mě nejlepší díl ze série...

ninano
27.06.2021 4 z 5

Hodně temný příběh. Někdy byla četba svými popisy brutality téměř na hraně, ale to bývá u severských thrillerů dost často. Milovníky napínavých příběhů plných hrůzy ale kniha určitě nadchne.

Jiparis
21.06.2021 5 z 5

Dobrý psychothriller se vším všudy. Pronikání do duševních pochodů, které se odehrávají v mysli rozdvojené osobnosti jsou děsivé a nutí k přemýšlení. Lze něco takového nepostřehnout? Hororové detaily v mučení obětí byly na mně moc .Není pochyb, že Kepler umí vystupňovat napětí a udržet vaši pozornost až do samého konce.

krejcovka76
16.06.2021 5 z 5

Po delší době zase další Keplerovka :-) Joona neztratil nic ze svého šarmu. Příběh je plný napětí, čekání na každé stránce na dobré zprávy, prostě je takový jaké Lars Kepler píše - skvělý a báječný. Děkuji a doporučuji.

hanjana
05.06.2021 4 z 5

První třetina byla skvělá, měla jsem zatnuté pěstí a husinu na zádech. Pak to začalo být takové monotónní a závěrečné rozuzlení bylo teda dost nečekané, až jsem na sebe naštvaná, že jsem to za celou dobu nedokázala prokouknout. Člověk to má přímo před sebou a nepřijde na to! Díky tomu také hodně zvedám hodnocení nahoru.

Každopádně je to jeden z lepších dílů detektiva Joony, ale Lovec králíků stejně zůstává mým favoritem!

moudivlacek
02.06.2021 5 z 5

Tomu říkám psychothriller jak vyšitý!!!! Neskutečná brutalita, beznadějnost, apatie, ale i vzdor dívky, která se odmítla smířit se zlým osudem. Komisař Joona také odmítá hrát v tomto případě dle pravidel, i za cenu, že se od něj odtahuje jeho dcera Lumi. Každopádně další unesená dívka, do toho manželé, kteří tragicky přijdou do dceru. Manžel se stává pacientem psychiatrie s celoživotními následky. Ale mozek člověka a traumata dokážou zamíchat pořádně kartami. Zas se člověk dozvěděl něco více z psychologie. Rozhodně vím, že titul knihy mi hodně napověděl o vrahovi. Každopádně knihu jsem četla se strachem a zároveň nadějí, že vše dopadne, jak má. O překvapení zde není nouze. Kepler je prostě pan spisovatel. Knihu mohu jen doporučit.

Evelin2506
02.06.2021

Knihu jsem přečetla během jediného víkendu. Až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah.

Ticiana
30.05.2021 4 z 5

Zase jsem neuhodla vraha. Tenhle dil ctivy, jak jsme u Keplera zvyklý. Ale něco mi tam chybělo. A navíc nesmrtelný Joona. No uvidime, co další dil.