Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2078 517

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

Kami33
14.03.2022 5 z 5

Jsou knihy, které jsou napínavé a tato je super napínavá.

Arlienen
07.03.2022 3 z 5

Kniha je super čtivá. Brutalita a násilí jsou zde poměrně hodně. Já jsem zvyklá i na větší krváky, takže mě v této knize nemohlo nic šokovat nebo pohoršovat.
Hlavního padoucha jsem si vytipovala na začátku knihy a překvapivě jsem měla správný tip!
Je škoda, že není další díl, protože bych si ho s chutí přečetla. :-) Zajímá mě, jak to bude s Sagou. Ta se v této knize objevila jen na chvíli.

PetraBery
06.03.2022 4 z 5

Osmý případ s Joonou Linnou a zase brutální, ale nejen díky krátkým kapitolám neskutečně čtivé. Pachatele jsem neuhádla a těším se na další díl.

jitka1585
04.03.2022 5 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala.Namet byl zajímavý,i když místy brutální...ale co když takový temný a zlý svět někde existuje?Myslím si,že zlo a násilí,brutalita a sexuální sadismus jsou i ve skutečnosti,jen my je nevidíme a nepřipouštíme si je.Kniha pro mě byla zajímava, čtivá,měla spád, rozuzlení nečekané,měla jsem jiný tip na vraha,doporučuji i z hlediska pohledu do lidské psychiky.Za mě 5hvezd.

slunicko1958
22.02.2022 1 z 5

Obdivuji sama sebe, že jsem tuto knížku dočetla a nehodila do odpadu. Mám detektivky ráda, ale ty chytré. Tolik brutality, krve, bolesti, násilí, sadistického týrání, primitivních zvířecích pudů, strachu... Trapné byly i ty pornoscény. Nechutné. To opravdu nechci číst. Je mi líto, jak se v druhé polovině série JL změnil, bohužel k horšímu.

Ptám se, co je to za lidi, kteří dokážou napsat takové "dílo"? Kdybych byla psychiatr, uměla bych si odpovědět i na otázku, proč se z těchto slátanin stávají bestsellery...

Tu jednu hvězdičku dávám za doslov.

Allla9
18.02.2022 5 z 5

Kniha má dynamičnost, rychlý spád. Je neuvěřitelně čtivá a napínavá. Bavila mě.

Leniii
16.02.2022 5 z 5

Bylo to čtivé, rychlé, napínavé a ten zvrat? No ufff...

RipaRiba
12.02.2022 3 z 5

Knížka je čtivá, jako všichni ti Olsenové, Nesbové, Keplerové... Ale nevím, zdá se mi to už moc.. Nějak všichni zbrutálněli nebo já začínám měknout, ale některé pasáže se mi nečetly dobře. Autoři úmyslně matou a vedou čtenáře k jinému podezřelému, aby se jim povedlo konečné rozuzlení. Líbilo by se mi, kdyby ubrali násilí a opakující se scénáře a přidali psychologie.

vladka321
26.01.2022 5 z 5

Tento díl série byl opravdu napínavým a velmi drsným vyústěním. Od začátku mi bylo docela dost smutno a hodně jsem cítila s matkou Alice. Její sílu a ryzost citů k Martinovi jsem obdivovala. A i když došlo k malému selhání, přesto jsem jí to shovívavě odpustila. O to více mě překvapilo zakončení celého příběhu. Tentokráte jsem autora ohavných činů opravdu neodhalila až téměř do konce. Kniha má dokonalý rozjezd a neuvěřitelné tempo, které vás provede celou knihou.
Navrch všemu jsem byla moc ráda, že v příběhu jíž nebyl nějakou náhodou oživen Jurek, protože to by mě zklamalo a asi bych i knihu odložila.

Kristulda
22.01.2022 5 z 5

Bylo to super, napínavé, čtivé. A přidávám se k většině ,,nechte Jurka spát,,

Monni
18.01.2022 4 z 5

Přišlo mi to trošku slabší, ale i tak jsem ti zhltla jako malinu :) už se těším na další díl

manicka63
16.01.2022 4 z 5

Napínavé do konce

Placi
10.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Pozor, spoileruji!

Pořád se jaksi nemůžu srovnat s tím, že pár knih zpět autoři oživili a přivedli zpět Jurka Waltera, a to za naprosto šílených a až nemožných okolností. Tato pachuť ve mně jaksi přetrvává dál. Nemělo by to ovlivňovat hodnocení této knihy, ale tak trochu ovlivňuje.

Co mě však těší, je fakt, že je tento díl podstatně příběhově kvalitnější, než předchozí Lazar a Lovec králíků. Děj byl opět mrazivý, především oceníte popisy vraha schovaného kdesi pod postelí, který vyleze a ve spánku vám začne uřezávat nohy.

Konec leccos naznačuje, doufám, že pokračování bude hodně dobré. A prosím, nechte Jurka spát.

Mateo67
09.01.2022 4 z 5

Po delší době nové setkání se sympatickým Joonou, který patří mezi mé nejoblíbenější knižní postavy, v tomto žánru si nejspíš drží vedoucí postavení. Takže první hvězdička. Druhá je jasná také, samozřejmě za čtivost od prvního do posledního slova. Kniha mě ke konci držela až tak, že jsem v zápalu přečetla s napětím i tiráž:-). Třetí za návrat Erika Marii Barka a čtvrtá za absenci Jurka, neboť toto vrací knihu více do reality. Pátou strhávám za přehnanou a zbytečnou brutalitu. Nevím, jestli stárnu, nebo autoři “přidávají”, ale pro mě byly některé úseky opravdu nesmyslně nechutné. Nejsem si jistá, zda zájem setkat se příště opět s Joonou převáží nechuť číst nebo poslouchat podobně kruté pasáže. Opravdu by kniha ztratila na atraktivitě, kdyby si toto autoři odpustili?

DriftBooks
27.12.2021 1 z 5

Přemýšlel jsem, zda si do čtenářského deníčku dát knihu, kterou jsem zavřel po pár stránkách. A pak si řekl: proč ne?. Vždyť také nedočtené knihy vypovídají cosi o čtenáři.

Keplerovky jsem míval vcelku rád. Takový ten severský standard. Joona Linna malinko podivín, ale nic, co by mi v příběhu vadilo. Ovšem postupně se příběhy stávaly podivnější a podivnější a zejména brutálnější. Snad si to určitá část čtenářstva žádá. Snad je dnes nutné psát čím dál tím brutálnější příběhy, protože realita sama je kolem nás neustále strašidelnější. Samá deprese, tma a zima… Děkuji, nemám zájem. U mě to funguje naopak. Já už nemám touhu nořit se do rozbujelého násilí, nemám chuť číst příběhy plné bolesti, strachu a vyděšených dětí. A tahle kniha začíná naprosto zběsilým únosem dítěte. A když jsem se dočetl do místa (pozor drobný spoiler) kde nějaká stará paní uřízne za trest mladé dívce nohy nad kotníkem, tak jsem rezignoval a knihu odložil.

Není to první kniha, kterou jsem odložil z tohoto důvodu, a jistě není poslední. Nostalgicky vzpomínám na dobu, kdy se některým detektivkám říkalo „drsná americká škola“. To jsou dnes pohádky pro desetileté. Pár facek, něco nadávek, téměř cudný sex. Cigáro a trocha chlastu… Žádní magoři, kterým v dětství někdo rozbil sněhuláka, a oni za to v dospělosti zmasakrují půlku Dánska. „Zabili jste mi psa? Pozabíjím celou vaši rodinu… a k tomu polovinu Stockholmu, abych to zamaskoval.“

Můj šálek kávy to prostě není a těžko říci, zda ještě někdy bude...

Doubravka1975
22.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Tý jo, tak to teda byla jízda .... Temné a kruté a nešlo od toho odejít. Ještě že u nás nosí dárky Ježíšek a cukroví peče babička :):):)
Spoiler ;
Ten konec jestli jsem dobře pochopila a v dalším díle bude "ten onen" tak to číst asi nebudu, protože už v Lazarovi mi to přišlo hodně přehnané

Tynka180
18.12.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé, prostě úžasné dílo.

barusa.s
12.12.2021 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Autoři opět nezklamali.

begoni
02.12.2021 2 z 5

Zbytečně nechutné, těžko uvěřitelné (Joonova nesmrtelnost)... Jsou všichni tam na severu tak děsně narušení???

Bulldog
14.11.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé tak jak jsme u Keplera zvyklí, ale.. posledních 80 stran mě prostě zklamalo. Pachatele a celý jeho život nebudu komentovat.. trochu zbytečně překombinované a Joonovi bych malinko ubrala ty počty zranění a nedělala z něj nesmrtelného.