Zapomenutá zahrada

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98897/zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 4.5441
Vydáno, Ikar (ČR)

The Forgotten Garden, 2008

Kniha Zapomenutá zahrada

simviki

Zamotaný, romantický a kouzelný příběh. Jak z pera Ch. Bronteové, akorát, že tady je i ta linka současnosti. Kdo se ztrácí v dějových linkách a neumí přepínat, radši ať knihu odloží. Kdo to zvládne, bude královsky odměněn a velkým bonusem k tomu jsou pohádky

pavlinka0250

Co napsat ? Po dočtení před dvěmi dny, ve mě kniha stále doznívá. Krásné pohodové čtení.

mataj

Mé první setkání s autorkou a jsem mile překvapená. Kniha je plná tajemství a rozhodnutí, které ovlivnili životy mnoha dalších (a to většinou negativně). Osudy hlavních postav nejsou nijak růžové, spíše smutné a dojemné. Velice promyšlený děj, kde nakonec každý detail zapadne na své místo. Nádherná kniha s kouzelně vykreslenou atmosférou.

Atanone

Několikrát jsem chtěla odložit. Těch kudrlinek, odboček v ději a časových rovin na mě bylo trochu moc. Měla jsem pocit, že na rozdíl od mnoha autorů, co rozcamrávají jednoduché příběhy do nekonečných knižních pokračování, KM naopak zhustila několik knih do jedné.
Co ale na této autorce obdivuji je její schopnost popisovat věci. Myslím, že kdyby napsala román z arktidy, měla bych při čtení omrzliny.
Musím dát za 5 i když to byl z mé strany boj a místy čirá tvrdohlavost. Ten příběh je úžasný, ale bylo pro mě místy únavné ho číst.

Zania

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Prolínání přítomností se studenou minulostí Londýna. Spisovatelka dokáže opravdu ohromit. Doporučuji!

martinaandulka

Opět mě Kate Mortonové nezklamala a příběh,který má staletou historii a velké tajemství 4 leté holčičky,kterou vychovají náhradní rodiče,ale kde jsou ti praví a co se stalo....?Kdo má rád knihy napříč generacemi a tajemstvím tak moc doporučuji.

Summer7

Hezká kniha :) Tajemství se mi však líbilo více. Sedí mi styl psaní autorky.

veronika9143

Skvělá kniha. Mám ráda záhady a propletené situace, přes několik generací.