Zapomenutá zahrada

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 4.5512
Vydáno, Ikar (ČR)

The Forgotten Garden, 2008

Kniha Zapomenutá zahrada

cukrovka
22. listopadu

Krásný příběh. Autorka ví jak zaujmout čtenáře. I když mě z počátku trochu odrazovalo množství vyprávějících i velké skoky v čase na čtivosti to neubralo. Ukázalo se, že vše má své opodstatnění. Velice promyšlený děj, kde každý detail zapadne na své místo. Na zajímavosti ještě přidalo propojení s pohádkami, což příběh skvěle doplnilo.

Kniholenka9
19. listopadu

Kniha se mi moc líbila, stejně jako ostatní knihy od Kate Mortonové.

skableska
04. listopadu

Moc mě to bavilo.Líbilo se mi prolínání časových rovin... Ale i přesto byl děj psán tak,aby se v něm člověk neztratil. Za mě pěkné odpočinkové počtení.

Merynkaw
01. listopadu

Kate Morton mám ráda pro pěkně psané nenáročné příběhy, které se odehrávají na zajímavých místech.

Noisette73

(+ SPOILER) Úžasné, spletité téměř jako bludiště....
Eliza byla miláček, Rose bych nejraději profackovala, rozmazlená manipulátorka...
Díky ní byli všichni nešťastní....

MíšaS.

Bohužel, kniha mě nezaujala. Příběh je zajímavý, ale prvoplánový. To, co mělo být velkým tajemstvím, mi bylo jasné téměř od začátku. Podle mně to chtělo trochu zkrátit a možná ubrat, aby byl příběh pravděpodobnější.

Babo

Dávám plný počet i když trošičku váhám. Kniha se moc dobře čte, příběh je spletitý jako bludiště . Mně osobně by víc vyhovovala jako sága, kdy by příběhy plynule navazovaly , mohly by být tedy propracovanější . Na druhou stranu by samozřejmě zmizelo to překvapení a rozluštění .
I když od určité doby se řešení samo nabízelo .
Nakonec přece jen 5* za tu fantazii autorky i jazyk .

Tereza0107

Tak do této autorky jsem se úplně zamilovala. Moje třetí kniha od ní a opět naprosto skvělá, nebojím se říct, že zatím asi nejlepší ze všech. Kdo rád čte knihy od Lucindy Riley (které já osobně také zbožňuji), tak se určitě najde i v knížkách od Kate Morton.
Záhada malé holčičky, která byla nalezena samotná v přístavu v Austrálii, mě okamžitě vtáhla. Vyprávění z více úhlů pohledu příběhu dodávalo na pikantnosti a já nemohla přestat číst. V hlavě mi neustále hlodalo, jakým způsobem do sebe všechny linky zapadnou.
Opět musím vyzdvihnout autorčinu schopnost popisu prostředí a krajiny, která ve mně vzbudila až dětskou touhu projít si s Elizou cestu z Blackhurstu, tajuplným bludištěm do kouzelné zahrady obehnané zdí a pak se posadit k oknu jejího domku na kraji útesu a kochat se výhledem na moře.
Co se však u této knihy lišilo, byl závěr. Vím, že u předchozích dvou knih jsem psala, že autorka má takové sluníčkové konce, kdy vše dobře skončí a všichni se nakonec šťastně shledají. Tady jsem po dočtení cítila trochu melancholii - takový hořkosladký konec.
Což ovšem nemyslím jako kritiku. Pro mě po delší době konečně opět knížka s postavami, nad jejichž osudy přemýšlím ještě několik dní po dočtení. Moc doporučuji!

Dokonalá partie
Dokonalá partie