Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 690 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

Jája92
09.07.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala ihned od začátku a nepustila mě až do poslední stránky. S napětím jsem sledovala vyprávění Cass o její babičce a složitém osudu dalších členů z její rodiny. Pohádky se mi moc líbily a byly příjemným bonusem.

Kackax
23.06.2020

Moc pěkný příběh , zaujal od začátku a udržel pozornost až do konce . Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední .

Liduka
18.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Sice jsem její přečtení odkládala několik let, protože byla dost tlustá, ale byla to chyba. Příběh mě okamžitě oslovil a s napětím jsem čekala, kdo a proč malou holčičku dostal na loď a co se s tou osobou stalo. Popravdě jsem se nedokázala odtrhnout a konec mě dost překvapil. Pohádky byly podle mě příjemným zpestřením knihy.

Arwen777
05.06.2020 4 z 5

Krásná odpočinková četba pro ženy, ve které nechybí tajemství, láska, závist, nenávist, ztracené dítě, šlechtický rod a jeho kletba a dům, ve kterém prý straší.
Kate Mortonová rozehrála příběh, který začíná v Austrálii, ale pokračuje v Anglii a který vás provede třemi časovými liniemi, a jednou dávnou rodinnou historií.
Několikrát jsem se kochala plánkem na začátku knihy, však kdo by si nezamiloval anglické sídlo na břehu moře, s několika zahradami, tajemným bludištěm, tajnou zahradou a záhadným domkem na kraji útesu, který je opředen dávným tajemstvím.
Kniha si mě snadno získala, mám ráda styl Kate Mortonové, její příběhy se mi snadno čtou a dokážu si snadno zamilovat postavy, které pátrají v minulosti. Obdivuji její schopnost vykreslit prostředí, díky které se mi do příběhu dobře vžívá.
Pro mě to byla nádherná kniha pro chvíle pohody, se správnou mírou tajemství a lásky.

Lemurka
05.06.2020 3 z 5

Knihu jsem četla dlouho, proto jsem se v neustálém střídání čase, a i postavách ztrácela. Místy se mi to zdálo zbytečně natahované. Pohádky mě nebavily. Pěkný příběh, vyhledám i jiné knihy od autorky.

Micha-Él
29.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Kdybych mohla, dala bych hvězdiček mnohem víc. Ten román je nádherný, kouzelný, prostě výjimečný... Nenacházím slova, jak popsat ten úžasný, tklivý a zároveň láskyplný pocit po dočtení. Způsob, jakým Kate Morton vypráví, jsem si během pár kapitol zamilovala a opravdu mi připomíná staré anglické romány. Jak popisuje krajinu, zpěv ptáků, šelestění větru, používá krásné metafory, to všechno mě vzalo neskutečně za srdce! A pak samotný příběh... Propojení tří časových linií, osudy hlavních postav i těch vedlejších, to je něco překrásného, dojemného, a přesto nadějeplného.

Nejsympatičtější mi v historické linii byla Eliza. Chovala se přirozeně, nespoutaně, měla těžký život, ale pokaždé se dokázala zvednout. Naopak zklamáním pro mě byla Rose. Takové sobectví a manipulace, jaké vůči Elize projevila, mě upřímně šokovaly. Kamarádku jako ona bych rozhodně mít nechtěla. Teď si uvědomuju, že mi připomíná Editu ze Zweigovy "Netrpělivosti srdce". Taky si myslela, že když je nemocná, může manipulovat s city druhých. Linie s Cassandrou mi zpočátku připadala nadbytečná, ale v závěru do sebe všechno zapadlo. Nic nepřebývalo, nic nechybělo. I když byl děj dostatečně zamotaný, nepůsobil překombinovaně, naopak byl vylíčen velice reálně. Přímo jsem cítila vůni tajemné zahrady, jako bych seděla pod onou jabloní. Oblíbila jsem si ji stejně jako Eliza a Cassandra. Jedná se o hodně pohnutý osud tří generací, ale byla jsem ráda z naděje, která vyklíčila na konci. A propojení s pohádkami bylo skvělý nápad, dodávalo to příběhu na intenzitě, kouzlu. Rozhodně doporučuji! :)

Danča4
18.05.2020 4 z 5

Méně je často více, za mě případ této knihy, o 200 stran méně a dala bych 5☆

anílvapce
10.05.2020 5 z 5

Napínavé a romantické.

Adliczka
01.05.2020 5 z 5

Obvykle si nevybírám příběhy, kde se prolínají různé časové linie, ale byla to paráda. Moc krásné, romantické, čtivé. Moc doporučuji!

Ellen16
26.04.2020 5 z 5

Úplně mimo žánr, který běžně čtu, ale moc se mi to líbilo. Rodinná historie, tajemství, láska. Úplně si tu zahradu s domkem a růžemi umím představit.

Marjory
20.04.2020 5 z 5

Je to opravdu krásný a propracovaný příběh, který se odehrává v několika časových linkách, které rozplétají příběh se smutným tajemstvím. Ožívají hrdinové všech možných povah a činů. A ač je tato kniha pěkný Macek je stále čtivá a nenudí.

bezzink
15.04.2020 5 z 5

Ach, to byla takova krasa, uplne taju blazenosti! No fakt. Pohlazeni po dusi, krasa, romantika, emoce, klenot me knihovny. Moc casto 5 hvezd nedavam, tady je to ale vice nez zaslouzene. Miluju tyto typy knih, prolinani minulosti a soucasnosti, odkryvani minulych osudu, pouta se soucasnosti. Navic celkove kniha s krasnym neuspechanym zaverem, kdy vsechno do sebe zapadne. Proste 100% ve vsech smerech. Doporucuji velmi.

Ráčkajda
23.03.2020 5 z 5

Teda to byla nádhera. Miluju, když se prolíná minulost s přítomností. Občas jsem musela přemýšlet, kde zrovna v jaké době jsem a s kým, ale vůbec mi to nevadilo, těšila jsem se na každou další stránku.

Mercy555
08.03.2020 5 z 5

Úplně jednoduše: krásná. Miluju knížky, které ve mně zanechají příjemný pocit a emoci a i po čase si pamatuji o čem byly. Rozhodně doporučuji.

kneslova
29.01.2020 4 z 5

Docela slušné čtení pro ženy

Jana-Marie
05.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha, nádherný příběh - přečteno jedním dechem. Pro mě asi zatím nejlepší autorčina kniha.

Arsi
30.11.2019 5 z 5

Krásně napsaný příběh. Mám ráda knihy, kde se snoubí minulost s přítomností a autorka to tady zvládla skvěle. Zase to bude jedna z knih, která mou mysl jen tak neopustí. Kdo má rád tajemné příběhy, ať se do knihy pustí. Nebude litovat.

simviki
24.09.2019 4 z 5

Zamotaný, romantický a kouzelný příběh. Jak z pera Ch. Bronteové, akorát, že tady je i ta linka současnosti. Kdo se ztrácí v dějových linkách a neumí přepínat, radši ať knihu odloží. Kdo to zvládne, bude královsky odměněn a velkým bonusem k tomu jsou pohádky

pavlinka0250
12.09.2019 4 z 5

Co napsat ? Po dočtení před dvěmi dny, ve mě kniha stále doznívá. Krásné pohodové čtení.

mataj
02.09.2019 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a jsem mile překvapená. Kniha je plná tajemství a rozhodnutí, které ovlivnili životy mnoha dalších (a to většinou negativně). Osudy hlavních postav nejsou nijak růžové, spíše smutné a dojemné. Velice promyšlený děj, kde nakonec každý detail zapadne na své místo. Nádherná kniha s kouzelně vykreslenou atmosférou.