Dům u jezera

Když Grace ve čtrnácti letech poprvé vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v příštích několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století. Spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po první světové válce, kdy světem otřásala společenská revoluce a rodila se nová, moderní společnost. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera a znamenala zánik starobylého rodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20653/dum-u-jezera-OiG-20653.jpg 4257
Vydáno:, Ikar (ČR)

The House at Riverton (2007)

Kniha Dům u jezera

Sylvienka

OBSAHUJE SPOILERY.
Na knihu od této autorky jsem se moc těšila, ale zklamala mě, protože kniha byla nudná a stále jsem čekala, kdy se rozjede. To se stalo až skoro v poslední kapitole. Zápletka opět spočívá v tom, že šlo o strašné nedorozumění a o smůlu. Hodně mi to připadá podobné jako u Šepotu vzdálených chvil, ale tato kniha se četla o mnohem hůře. Střídání časových pásem bylo takové nepřehledné jako v jiných knihách této autorky. Dávám bohužel jen 2 ☆, sama bych to nečekala, ale celá kniha popisu dopodrobna postav z minulosti bez náznaku nějaké zápletky, no škoda. Zřejmě je to i proto, že jde o autorčinu prvotinu. Přesto mám v plánu přečíst i zbytek autorčiných knih.

Ywonek

Knížka byla pěkná a čtivá. Ale 4 hvězdičky dávám proto, jelikož srovnávám se Zapomenutou zahradou a Tajemstvím letního odpoledne a to bych knížkám velice křivdila, kdybych tady dala 5 hvězdiček. Jinak pohodové čtení.

pavčape

Knížka o tajemství, které si s sebou Grace nechtěla vzít do hrobu. Co tak strašného způsobila, že se s tím musela svěřit ve svých vzpomínkách? Příjemné čtení o tom, jak nepatrná lež může způsobit tragédii.
Autorka ráda líčí své příběhy na pozadí světových válek. Oceňuji, s jakou přesností dokáže vylíčit utrpení těch, kdo se těchto konfliktů zúčastnili i to, jaké trauma si s sebou další dlouhé roky nesou...

pip11

Příběh to je pěkný, ovšem poněkud rozvláčný. Prvních 150 stran mě stálo velké úsilí zdolat, potom už to celkem šlo. Zajímavý příběh, plný líčení dopodrobna všech vztahů, emocí a událostí.

Nestorkea
25.12.2018

Příjemná oddechovka. Obvykle tento žánr úplně nevyhledávám, takže nemám s čím srovnávat. Příběh se mi líbil, rozuzlení jsem nečekala, postavy byly sympatické. Děj se zpočátku trochu vlekl, ale i tak mě autorka dokázala udržet v příjemném napětí.

Zuziša
06.11.2018

Příběh hezký,ale docela se vlekl.Zapomenutá zahrada vede,četla se jedním dechem.

Květ
07.10.2018

Vypravěčkou tohoto románu je Grace v pokročilém věku, která nás prostřednictvím svých vzpomínek přenáší do dob svého mládí, počínaje rokem 1914, kdy jako čtrnáctiletá nastupuje jako služebná do panského sídla. Vztahy mezi šlechtou a služebnictvem, osudy poznamenané válkou, vše směřuje k odhalení velké tragédie a životního tajemství Grace. Příběh je rozhodně zajímavý, ale horko těžko jsem se prokousávala prvními třemi sty stranami, pak až román nabral ten správný spád a napravil celkový dojem. Škoda toho zdlouhavého začátku, jinak je to pěkné čtení.

Ivis01
05.09.2018

Po Zapomenuté zahradě další kniha od Kate Mortonové -První kniha se mi líbila víc ale i tato mě moc zaujala,hezky se četla ,prolínání minulosti se současností,zajímavý příběh.