Ztracený slib

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329383/ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4.3242
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Lake House (2015)

Kniha Ztracený slib

bábuška

Kniha byla vypůjčená a díky za to. Dlouho, předlouho, jsem se nemohla začíst, a to i trvalo skoro celých 420 stran. Ale zvládla jsem to, místy byly zajímavé pasáže, ale byla jsem vlastně zklamaná. Kdysi jsem od téže autorky četla jinou knihu a ta se mi líbila mnohem více.

Alienn

Autorka je moje oblíbená, knížku jsem si užila a byla pro mě jako pohlazení. Moc se mi líbí to postupné skládání příběhu, až se to před Vámi vynoří a celé to najednou dává smysl. Opravdu doporučuji.

Rosana

Tuto knihu jsem nedočetla pro její příšernou rozvláčnost. Chválím krásnou obálku.

Meryl555

Strhující příběh od začátku až do konce,, ztotožňuji se s čtenářkou "petula6844" - doporučuji k přečtení.

niknikita

Zajímavý příběh, ale na můj vkus hodně překombinovaný a trochu únavný. Kdyby neměla kniha tak krásnou obálku, možná bych byla v hodnocení i přísnější.

monika0356

Nadherny pribeh, neni co vic dodat.

petula6844

Vyhledávám přesně tento typ knih, navíc autorka je má oblíbená. Takže pro mě nádhera, prolínání přítomnosti s minulosti, tajemství, romantika... doporučuji :)

orinka3

Velmi romantický román pro paní a dívky. Řekla bych - červená knihovna s detektivními prvky. Autorka nás zavádí do překrásného prostředí rodinného sídla, zasazeného do pohádkových kulis přírody. Hned na začátku vytušíme temné tajemství rodu, které se táhne přes několik generací. V protikladu ke starým událostem sledujeme novější, ve kterých hraje hlavní roli vyšetřovatelka Sparowová. Postav, tedy především ženských, je tu opravdu hodně a do toho se ještě střídá současnost s minulostí. Autorka si vyloženě libuje v květnatých popisech a zdá se mi poněkud rozvláčná. Prostě to není moc napínavé, a ani akční. Jednání Eleanor je podle mého přes čáru. Řešení, které zavedla po návratu manžela ze světové války, by asi ve skutečnosti udržet nešlo. Konec už je vyloženě srdíčkový a jen tak trochu jsem očekávala, jestli někdo nenarazí na naftu, když už jsou všichni příbuzní:)