Ztracený slib

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/big_ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4.3368
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Lake House, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Ztracený slib

Svoja
14. června

Knihu jsem prozatím odložila, nemohla jsem se do ní začíst - ztrácela jsem se v ději, v postavách.
Možná se k ní ale ještě vrátím a dám jí šanci.

KikinaK
04. května

Trochu mi trvalo než jsem se v knize zorientovala. Přecházení z různých časových linií mě malinko mátlo. Druhá polovina knihy už mnohem lepší. Asi bych ji doporučila. Není to láska na první pohled, ale na lepší průměr ano.


Janík511
31. března

Krásně vykresleny příběh s nijak komplikovaným dějem. Na mě trochu zdlouhavý, proto ubíram na hodnocení. Určitě si ale od autorky přečtu něco dalšího.

milena9798
02. března

Nemohla jsem se propracovat první třetinou knihy. Ale pak jsem chytla dějovou nit a už jsem se od čtení neodtrhla. Dobrá zápletka.

veronika9761
27. února

(+ SPOILER) Vubec jsem tuhle knizku nemohla ucist. Nez jsem se zorientovala v casech a postavach, bylo pul knizky pryc. Nesmyslne preslazeny konec teda nepotesil.

vanilka231
21. února

To je balzám na duši pro milovníky knih...ach...za ně nejlepší kniha Kate.
Úžasný závěr, nečekaný, dojemný, dokonale propracovaný...Smékam a těším se až se ke knížky zase někdy vrátím. Plný počet a klidně ještě něco navíc.

milena8281
30.11.2021

Úžasná kniha. Děj krásně zamotaný, v půlce jsem si říkala, že viní mohou být všichni. A závěr.... uvěřitelný nebo neuvěřitelný? No, je potřeba přistoupit na to, že to byl autorčin záměr. Proč by praneteř slavné spisovatelky detektivek nemohla být nadaná policistka? A náhody neexistují, všechno většinou mívá nějaký účel. Já jsem si užila každou stránku a Kate Morton se zařazuje na seznam oblíbený autorek.

Calibra
15.11.2021

24/21 Moc hezká kniha, příběh psán v různém časovém období a prolíná se víc postav. Autorka nepíše jednu knihu za druhou a je to znát, vyhraje si s popisy okolí a charakteristikou postav, je to prostě “dílo”. Trošku mě zklamal rychlý a z mého pohledu béčkový závěr. To byla ale náhoda!!!!

1 ...