Ztracený slib

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329383/ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4.3242
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

The Lake House (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Ztracený slib

Přidat komentář
bábuška
23. června

Kniha byla vypůjčená a díky za to. Dlouho, předlouho, jsem se nemohla začíst, a to i trvalo skoro celých 420 stran. Ale zvládla jsem to, místy byly zajímavé pasáže, ale byla jsem vlastně zklamaná. Kdysi jsem od téže autorky četla jinou knihu a ta se mi líbila mnohem více.

Alienn
25. května

Autorka je moje oblíbená, knížku jsem si užila a byla pro mě jako pohlazení. Moc se mi líbí to postupné skládání příběhu, až se to před Vámi vynoří a celé to najednou dává smysl. Opravdu doporučuji.

Rosana
18. května

Tuto knihu jsem nedočetla pro její příšernou rozvláčnost. Chválím krásnou obálku.

Meryl555
18. května

Strhující příběh od začátku až do konce,, ztotožňuji se s čtenářkou "petula6844" - doporučuji k přečtení.

niknikita
14. května

Zajímavý příběh, ale na můj vkus hodně překombinovaný a trochu únavný. Kdyby neměla kniha tak krásnou obálku, možná bych byla v hodnocení i přísnější.

monika0356
11. května

Nadherny pribeh, neni co vic dodat.

petula6844
03. května

Vyhledávám přesně tento typ knih, navíc autorka je má oblíbená. Takže pro mě nádhera, prolínání přítomnosti s minulosti, tajemství, romantika... doporučuji :)

orinka3
05. dubna

Velmi romantický román pro paní a dívky. Řekla bych - červená knihovna s detektivními prvky. Autorka nás zavádí do překrásného prostředí rodinného sídla, zasazeného do pohádkových kulis přírody. Hned na začátku vytušíme temné tajemství rodu, které se táhne přes několik generací. V protikladu ke starým událostem sledujeme novější, ve kterých hraje hlavní roli vyšetřovatelka Sparowová. Postav, tedy především ženských, je tu opravdu hodně a do toho se ještě střídá současnost s minulostí. Autorka si vyloženě libuje v květnatých popisech a zdá se mi poněkud rozvláčná. Prostě to není moc napínavé, a ani akční. Jednání Eleanor je podle mého přes čáru. Řešení, které zavedla po návratu manžela ze světové války, by asi ve skutečnosti udržet nešlo. Konec už je vyloženě srdíčkový a jen tak trochu jsem očekávala, jestli někdo nenarazí na naftu, když už jsou všichni příbuzní:)