Ztracený slib

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4.4317
Vydáno, Ikar (ČR)

The Lake House, 2015

Kniha Ztracený slib

knihovniceS
26.12.2020

Ztracený slib
Kniha mi byla doporučená na FB, na DBknih má vesměs pěkné ohlasy, ale mně nějak nesedla. Nevzdávám knihu hned, mám za sebou už 180 stran, což je víc než někdy celá kniha. Čtu po kouskách už 3 týdny a stále si říkám, ještě kousek, vezme to obrat ..., a nic ...! Vadí mi střídání časových linií a v osobách mám zmatek, nevyznám se v rodinných vztazích. Asi je chyba ve mně, balím to a jdu na jiný román. Nikoho nechci odradit, začtěte se, třeba na tom budete lépe.

adela5732
17.10.2020

Od autorky jsem přečetla více knih. Nelepší byl Dům u jezera, tuto knihu stavím hned za ní, na druhé místo. Tématicky podobná, hezký přehledný příběh. Líbí se mi více dějových linií, které jsou popsané přehledně.

pavla67
30.09.2020

Krasny pribeh, cetlo se to velmi dobre.Konec byl pro me velke prekvapeni. Mam rada knizky od te spisovatelky.

Merynkaw
25.08.2020

Knihu jsem četla moc dlouho a proto mi i ten děj přišel takový bez chuti a závěr se dal tušit, což je škoda.

Terka1975
14.07.2020

Námět knihy mě hodně zaujal, rodina, které se ztratí malý syn v dávné minulosti, byla to první kniha od této autorky, co jsem četla a její styl psaní je hodně barvitý a libuje si v líčení, proto jsem se možná první polovinu knihy trochu nudila, ale druhá polovina už měla spád a příjemně se četla. Závěr mě nezklamal a neodhadla jsem ho.

Cuprinka
05.07.2020

Knížka nádherná, krásně se četla. Zpočátku mi dělalo trošku problém se zorientovat v postavách a pochopit rodinné souvislosti. Ráda si od autorky přečtu další díla. Dávám pět hvězdiček!

Renike
07.06.2020

Zacatek me nudil ale cca od 150stran rozbehl pribeh a nemohla jsem odlozit..chtela jsem kvuli zacatku dat 4 ale nakonec zaslouzila kniha 5*

juliesze
12.05.2020

Za mě to tedy rozhodně bylo o moc slabší než mnou první čtená autorčina kniha Tajemství letního odpoledne. Hvězdičky dávám za krásný literární jazyk, metafory, propracovanost příběhu a opět pohlazení mé dušičky. Tedy to je rozhodně krásné. Příběh byl napínavý a nutí měnit čtenáře pohled na jednu událost. Je fakt, že napsat takovou knihu se spousty dějovými liniemi k jednému večeru je skutečně počin!

Nicméně závěrem mi bylo všechno jasné - hlavně pro vyzrazení pravidel dobré detektivky, dle kterého je viníkem postava, kterou znají čtenáři už od počátku knihy. Celkově mě to bavilo, ale ten konec byl na mě trošku moc přeslazený, za což ubírám jednu hvězdu. Oproti Tajemství letního odpoledne, kdy byl konec vlastně hrozně smutný a nepředvídatelný.