Ztracený slib

Ztracený slib https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329383/bmid_ztraceny-slib-6ua-329383.jpg 4 407 149

Je červen 1933 a Loeanneth, venkovské sídlo Edevanových, se připravuje na tradiční oslavu letního slunovratu. Šestnáctiletá Alice Edevanová je jako na trní: nejenže vymyslela dokonalou zápletku pro svou detektivku, ale je také až po uši zamilovaná. Jenže než udeří půlnoc a noční oblohu rozzáří ohňostroj, utrpí Edevanovi bolestnou ztrátu, po níž opustí Loeanneth nadobro. O sedmdesát let později je po jednom nepovedeném případu seržantka londýnské policie Sadie Sparrowová poslaná na nucenou dovolenou, a tak odjede ke svému dědečkovi do Cornwallu. Když uprostřed hlubokého lesa narazí na opuštěný dům obklopený zpustlou zahradou a dozví se o malém chlapci, který beze stopy zmizel, probudí se v ní profesní ctižádost. Tou dobou vede Alice Edevanová, nyní stará dáma, život uspořádaný téměř stejně pečlivě jako detektivky, které ji proslavily. Až jednou začne mladá policistka klást otázky o minulosti její rodiny a probudí zpět k životu složitý propletenec tajemství, před nimiž Alice celý život utíkala…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lake House , 2015

Illaa
02.09.2017 2 z 5

Knihy od Kate Mortonové mám moc ráda, tato mě bohužel úplně neohromila. Bylo tam až mnoho teorií a variant rozkrývání dávného tajemství, že se to pletlo dohromady. Už vůbec tam nemusel být zmiňován současný případ inspektorky, který neměl nic společného s hlavním příběhem. Mě jen odváděl od napínavého tempa knihy.

Ruty
24.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Není nad to se nechat vtáhnout do knihy a snít o tak krásném místě. Chtěla bych žít v té neuspěchané krásné době.

zuzana2599
22.08.2017 5 z 5

Po dočtení toužím vyrazit do Cornwallu a uprostřed hlubokého lesa najít onen opuštěný dům, obklopený zpustlou zahradou...
Moje oblíbená autorka opět nezklamala !
Znovu nám čtenářům nabídla krásný, nevšední a hodně spletitý příběh, který jistě potěší čtenářovo srdce.
Překrásný příběh, který vám poskytne kouzelný čtenářský zážitek !

kytarka
21.08.2017 5 z 5

Musím říct, že kniha se mi absolutně trefila do mé čtenářské chutě. Knihu jsem doslova zhltla, nechtěla jsem ji odložit a vždy si říkala tak ještě jednu kapitolu... v průběhu knihy jsem neustale měnila své závěry jak dopadne. Děj byl za mne perfektní.

HaHa11
21.08.2017 4 z 5

Kniha se četla velmi příjemně, ale celou tu dobu jsem měla pocit, že už to tady všechno v podání Kate Morton bylo .... Všechny ty před světem zapomenuté kouty, rodinná tajemství, která si členové vezmou do hrobu. Osudová setkání a vztahové propletence, prolínání časových linii (tady dokonce tři), dávné viny, trest a odpuštění, dozvuky války a možností volby. Závěr snad až příliš uspěchaný a definitivní rozluštění "hlavního" tajemství přišlo dříve, než by si čtenář přál.
Více v recenzi

mschmidtova
18.08.2017 5 z 5

Krásný příběh, autorka prostě umí psát a opět mě nezklamala. Děj byl tak prokombinovaný, neustále jsem s hlavními postavami přemýšlela, jak to tedy doopravdy bylo. Měnila jsem názor, někdy jsem byla napřed, ale konec, ten mě tedy opravdu dostal. Něco jsem tušila, ale až tohle tedy ne. Obdivuji autorku, jak umí krásně prokombinovat, sladit, porovnat příběh, aby zůstal napínavý, čtivý a zároveň všechny dílky do sebe zapadly.

Šánka
17.08.2017 5 z 5

Další krásný kousek od Kate Morton, na který jsem se velmi těšila.
Podobně poskládaný, zvolna plynoucí příběh jako předešlé autorčiny knihy. Barvitě vyprávěný ve dvou časových linkách, současnosti a rodinným tajemstvím, ukrytým v minulosti, které v sobě skrývá starý dům. Příběh dávno ztracených slibů, dramat, propletenec vztahů, lásky a jejích obětí.
Kdo má rád takové příběhy, Kate M. je napsat umí, mně se to líbilo....moc.

pavlinkaa
16.08.2017 5 z 5

Opravdu moc pěkná kniha, sice ten konec by mohl být lepší, ale určitě stojí za přečtení :)

essidaven
15.08.2017 5 z 5

První knihou, kterou jsem od autorky četla bylo Tajemství letního odpoledne a naprosto mě uchvátila, téměř až do konce jsem netušila rozuzlení. I tato kniha byla stejně výborně a do detailu propracovaná. Krásný příběh, prolínající se časové roviny,zajímavé postavy, detektivní zápletka. Četlo se s s příjemným napětím. Ale rozuzlení nebylo tak překvapivé, alespoň z pohledu hlavní zápletky, ale minimálně nějaké detaily mi během čtení nedocvakly, takže nějaké překvapení bylo:-) Ovšem konec byl až moc "happyendovský". Také mě překvapil velmi rychlý konec na to, že kniha celou dobu plynula velmi vláčně, ale v případě odhalení tajemství to musí být asi rychlé, aby si autor nevyčerpal nápovědy a čtenář to neuhodl ještě před vyvrcholením záhady:-) Takže za mě 4 a půl *.