Tajemství letního odpoledne

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/big_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4.5695
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Secret Keeper, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (220)

Kniha Tajemství letního odpoledne

LuckaDea
20. ledna

Skvělá kniha se zajímavým příběhem, ve kterém se prolínají dvě časové linie. Prolínání časových linií mě baví, takže mi to v knize nepřišlo nijak zmatené ani rušivé, a naopak to hodnotím velmi kladně. Samotný příběh byl napínavý a konec poměrně překvapivý. Další z knih, od kterých jsem se nemohla odtrhnout.

babicka_amalka
07. ledna

dost předvídatelné a dost zdlouhavé, ale zase tak špatně se to nečetlo


JJJ007
31.12.2022

Překvapivý příběh rodiny a více lásek. Kniha se mi velmi líbila a četla se skvěle.
Doporučuji k přečtení.

Annannas
12.11.2022

Mám tento druh literatury moc ráda, dvě časové linky a jejich vzájemné prolínání, ale tady musím hvězdičku ubrat. Čtení bylo zbytečně zdlouhavé a to hlavně první třetina, pak už se příběh rozběhl, ale tak trochu to "drhlo" stále. Konec mě přiměl ubrat jen jednu hvězdičku, protože byl opravdu překvapující.

katy87
27.09.2022

I když jsem si v polovině říkala, jak moc je děj předvídatelný, konec mě přece jen zaskočil. Nicméně to bylo až moc zdlouhavé, první čtvrtinou jsem se musela opravdu prokousat (knihu jsem měla rozečtenou asi čtvrt roku kvůli tomu). To střídání minulosti a přítomnosti a spousta postav tomu také moc nepřidalo. I ten závěr byl na mů vkus moc překombinovaný. Ale jinak docela dobré.

mfajmanova
08.09.2022

Dokonale vystavěný příběh, který mě bavil až do poslední stránky.

Petrush
04.08.2022

Přeskakování v čase mi trochu vadilo, ale chápu, že to mělo zvýšit napínavost. Příběh poněkud překombinovaný a sepsaný dost zdlouhavě. Zajímavější to začalo být až tak ve dvou třetinách. Věta o tom, že si někdo zapálil cigaretu, mi už časem lezla na nervy. Závěr s pointou dojem trochu vylepšil.

Dendyna
24.05.2022

Ke knížce jsem se vracela, spád dostala až v druhé polovině, nečetla se lehce, ale v závěru oceňuji promyšlenost příběhu a originální konec.

1 ...