Tajemství letního odpoledne

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/big_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4.5641
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Keeper, 2012

Kniha Tajemství letního odpoledne

Slávka 1970
28.12.2021

Úžasné! Nemám ráda četbu z doby válečné, ale tento příběh byl tak krásně spletitě a napínavě vymyšlen, napsán nádherným bohatým literárním stylem, že jsem nemohla přestat číst. Spleť romantiky, lásky, bolesti a smrti, propracováno do nejmenších detailů, celým příběhem se prolíná jakési tajemno, a když se blíží konec, už už si myslíte, že víte, jak to dopadne a ejhle.....překvapení, všechno je jinak. A ještě hezčí. Obdivuji paní spisovatelku. Jdu shánět další její knihu.

Luciluc
03.11.2021

"Možná by tam zůstala ležet ukrytá před zraky všech, usedal by na ni prach, ohlodávali by ji švábi, papír by se rozpadal, až by ze jmen, která na něm byla napsaná, zůstala jen ozvěna kdysi prožitých životů. Jenže osud si někdy podivně zahrává a učinil tak i tentokrát." (str. 348)

Tajemství letního odpoledne je třetí knihou, kterou jsem od Kate Morton četla a asi jsem ji četla ze všech nejdéle. Zápletka, resp. rozkrývání rodinné minulosti, bylo zajímavé, ale na rozdíl od Zapomenuté zahrady a Šepotu vzdálených chvil jsem neměla nutkání číst každou volnou chvíli, abych se dozvěděla jak to bylo dál..Dorothy Smithamová (Nicolsonová) mi ze začátku přišla sympatická, ale ke konci jsem ji už tak trochu nemohla vystát a byla jsem ráda, že jsem na konci "Dorothy" části. U Vivien Jenkinsové jsem to měla naopak, nejdříve jsem nevěděla co si o ní myslet a pak mi přirostla k srdci. Oblíbila jsem si i Jimmyho Metcalfa, sympaťáka fotografa. A z Henryho Jenkinse se teda vyklubal záporák...úplný konec, rozuzlení, je opravdu překvapivé, to se spisovatelce povedlo. Oceňuji, že opět bylo vše vysvětleno a uzavřeno, to je i jeden z důvodů, proč mám její knížky ráda a těším se na čtení dalších.
4,5 */5

karin4338
01.11.2021

krásný príbeh s veľkým prekvapením na záver. Krásne detaily, vždy sa niečo dialo. Opäť prelínanie minulosti a prítomnosti, čo však nevadilo. Spisovateľku som čítala po prvý krát, takže ju budem určite vyhladávat aj čítat aj jej dalšie knižky.

Zuzulinka
06.10.2021

Krásná kniha!! Zajímavý příběh. Prolnutí dvou časových os a napínavost, náboj a touha chtít číst dál činí z knihy super knihu. Dpopručuji.

Micha-Él
01.10.2021

Krásná kniha! Kate mi každým románem dokazuje, jak úžasné postavy dokáže vytvořit a splést kolem nich jedinečnou, nepředvídatelnou, napínavou zápletku. Poetický styl vyprávění je jako obvykle velmi příjemným bonusem. Děj ubíhá pozvolna, pomaloučku, aby si čtenář mohl vychutnat co možná nejvíc detailů a odnesl si ze čtení takřka nezapomenutelný zážitek...

ladyxx
15.06.2021

Děj se odehrává v několika časových rovinách, naštěstí je vždy uvedeno, v jakém roce i kde se linka odehrává, takže se čtenář neztrácí. Zápletka se rozvíjí pomalu a její rozuzlení se dá na konci uhodnout, nicméně to neztrácí na napětí a čtenářském zážitku. Postavy jsou dobře vykreslené, vyvolávají ve čtenáři pozitivní i negativní emoce. Příběh je psán v er-formě, je skvěle promyšlený a propojený, aniž by zanechal nezodpovězené otázky. Osvěžující je, že bylo vyprávění na několika místech částečně pojato jako divadelní scéna.

SmisekIvuska
10.06.2021

První setkání s touto autorkou a musím uznat, že umí. Příběh je super napsaný a do konce jsem přemýšlela, jak to asi dopadne. Konec opravdu překvapil a tím mě asi i nadchla celá kniha, že nebylo hned jasné, jak to bude. A prolínání příběhu z různých dob se mi taky moc líbilo. Určitě to není poslední knížka od autorky, kterou si přečtu :-)

Violliga
24.05.2021

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v autorčiných časových osách a postavách. Ale velmi rychle se stalo, že mě kniha naprosto pohltila. Podobné knihy mám velmi ráda a určitě to nebyla jediná kniha, kterou si od autorky přečtu.