Tajemství letního odpoledne

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O třicet let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4.5591
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Secret Keeper, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (188)

Kniha Tajemství letního odpoledne

Přidat komentář
strana1-100
05. listopadu

Knížky jako tahle se čtou pro potěšení z vyprávění, z příběhu. Kate Mortonová umí psát tak, že jsem v pokušení po přečtení jednoho románu hned sáhnout po dalším. Od této chyby mě však uchrání fakt, že ještě nějaký čas budou knihovny zavřené. Díky tomu, že jsem před časem přečetla rovněž výbornou Zapomenutou zahradu, vím, že autorka v knihách používá obdobné schéma - osoby ze současnosti pátrají po tajemném příběhu někoho z minulosti. Než riskovat, že se mi kvůli opakování schématu knížky Kate Mortonové zmrzí, raději si přečtu vždycky jednu za čas a každá pro mě bude zážitek.

stejsdan
30. října

Tahle knížka mi nějak nesedla, vůbec jsem se do ní nemohla začíst, přeskakování v čase, na můj vkus moc velká romanťárna, ale příběh nebyl špatný. Asi jsem čekala něco jiného.


Schary
19. října

Začátek knihy je fakt těžší přelouskat, opravdu mě začala bavit až poslední třetina. Kniha vypráví příběh v několika časových linkách. Hrozně mě byla ze začátku nesympatická hlavní hrdinka Dolly, bavit mě začal až příběh Vivien. A pozor spoiler: na konci se ukáže, že není uplně jisté, kdo je kdo....

Noisette73
13. října

Ach ten konec.....

Pasajda
06. října

Tak tohle není můj šálek kávy. Prostě mě to neoslovilo. Ve 3/4 odloženo nedočtené.

Venny345
02. října

Chvílemi jsem myslela, že budu potřebovat Ariadninu nit, abych se dostala ze spletitého labyrintu příběhu. Skutečně, takto zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla.
Z počátku jsem měla problémy se začíst a měla jsem zmatek v postavách a celkově v ději, nicméně jsem se brzy chytila a příběhem jsem se nechala unášet dál a dál.
Kniha byla zajímavá, za přečtení to stojí.
P. S. Pokud vás také odrazuje začátek, vydržte, kniha vám to v dobrém vrátí.

tittanie
19. července

Se čtením jsem se trápila. Nakonec jsem ji dočetla, ale stálo mě to hodně utrpení. Styl autorky mi nesedí.

JmenujiSeZuzla
15. července

Úvodem knihy jsem se vyloženě protrápila. Bylo hodně těžké se do ní začíst a ani samotný příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Až tak v půlce jsem se do knížky dokázala začíst a vše mě začalo víc zajímat.
Je to zajímavé. Většina čtenářů co s knihou mají zkušenost si jí nemohou vynachválit. Já mezi ně asi patřit nebudu. Začátek mi přišel divně napsaný, že mě opravdu až nudil a obecně řečeno to pro mě nebyla kniha, ke které bych se každý den s chutí vracela.
Když jsem se prokousala první polovinou začalo vše nabírat na obrátkách. Příběh se rozjel, vše začalo být napínavější a člověk prostě potřeboval vědět, jak že to teda celé dopadne. Proč ho zabila?
Konec je ale přesný opak začátku. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Měl spád, vše bylo akční, pěkné napsané a ve mě to vyvolalo touhu po vědění. Konec mě překvapil jakože opravdu HODNĚ HODNĚ! Rozuzlení bylo na špičkové úrovni a už dlouho jsem neměla takovou radost ze závěru díla.
Takže jednoduše shrnuto: první polovina průměrná až podprůměrná, druhá polovina naprosto dokonalá. Zvláštní, jak na mě kniha zapůsobila tak odlišnými dojmy ve fázích čtení. Možná je to zapříčiněno i tím, že kniha tak napsáná být měla. Mohl to být záměr aby se vše pomalinku rozjíždělo a nakonec vygradovalo. Já však preferuji kvalitně vyvážené čtení.

1 ...

Doporučujeme

Vrahova modlitba
Vrahova modlitba
Relikvie mrtvých
Relikvie mrtvých
Labyrintem smrti
Labyrintem smrti
Pomsta synů
Pomsta synů