Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/bmid_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4 745 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

bookcase
28.07.2014 5 z 5

To bylo počtení!!!! Nemohla jsem se odtrhnout, autorka píše fakt čtivě a má teda sakra nápady na témata knih :).
Střídání časových rovin mi vůbec nevadilo, vždy to bylo na konci kapitol naznačeno, že se děj bude vracet v čase. Mám tenhle styl knih ráda.

Michell23
24.07.2014 5 z 5

Skvěle napsaný příběh. Autorka udržuje napětí až do úplného konce, mistrně proplétá několik časových rovin, atmosféra vás obklopuje a nutí vás neustále číst. Rozhodně doporučuji!

Neri
21.07.2014 5 z 5

Krásná kniha! Okouzlila mě atmosféra celého příběhu, síla citů i rodinné soudržnosti. Zápletka i osudy hlavních hrdinů se vydávají různými směry, autorka naznačuje, pohrává si s naší fantazií, aby pak do sebe vše nádherně zapadlo. Pokaždé jsem nadšená, když nějaká kniha předčí má očekávání - této se to povedlo beze zbytku.

HanaNov
14.07.2014 5 z 5

Kate Mortonová mě opět, už potřetí očarovala!! Tajemství letního odpoledne sleduje styl předchozích knih, avšak je zase o něco rafinovanější...
Příběh pomalu rozplétáme ve dvou časových rovinách, které jsou naprosto vyvážené a vyrovnané. Je úžasné sledovat, jak se časové roviny vzájemně protnou osobami a událostmi, jak se najednou z geniálně vystavěné mozaiky vynoří celistvý dokonalý obraz. V úžasu jsem sledovala, co nám autorka nenápadně a nenuceně předkládá, jaké nečekané zvraty vymyslí. A tak jsem podle postupně předkládaných indicií neustále vymýšlela nové a nové možnosti, nové a nové scénáře, jak se příběh mohl vyvíjet. A popravdě - ani náhodou mě nenapadlo to, co jsem se dozvěděla takřka na posledních stranách. Knihu jsem tak zavřela doslova očarovaná, protože konečné řešení je jednoduché, elegantní, přitom naprosto geniální!
Kate Mortonová opět (už potřetí) přichází s odpočinkovým románem, který si neklade velké ani vznešené cíle. Vypráví nádherný dechberoucí lidský příběh, v němž oživuje postavy s takovými vlastnostmi, které najdeme všude kolem sebe. Kniha v žádném případě nenaznačuje, že je všechno ideální a sluncem zalité, ba právě naopak. A právě proto knihy Kate Mortonové čtenáře skutečně pohltí - jsou totiž jiné a nejde je zařadit do žádné škatulky.

evasamankova
14.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha, vůbec jsem nečekala, že mě chytne až tak moc. Velmi čtivý spletitý příběh, který se odhaluje jen po malých kouskách, autorka to má ale opravdu výborně promyšlené. Po delší době nemůžu dát jinak, než nejvyšší ohodnocení.

kneslova
08.07.2014 5 z 5

Začala jsem číst bez velkých očekávání, ale výborné překvapení. Úžasná kniha, jak bylo napsáno, chytrá, inteligentní, napínavá . Kniha, která právem může být v edici Bestseller.

Titi
29.06.2014 5 z 5

Začátek mě dost zaskočil: nejprve 60. léta, potom rok 2011, za chvilku rok 1941, potom rok 1938 a opět 2011. Jakmile jsem toto překonala a pochopila, tak jsem četla, četla a četla. Konec byl pro mě jako naprosto nečekaná bomba. Je to třetí kniha, co jsem od autorky četla a opět musím dát maximum hvězdiček.

Jodie
29.06.2014 5 z 5

Skvělý román, který se dá číst nejenom v létě :) Ze začátku knihy jsem byla trochu skeptická a očekávala jsem nějakou banální zápletku, ale nakonec bylo rozuzlení dost nečekané a napínavě podané, takže jsem druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem. Jdu se hned poohlédnout i po předchozích autorčiných knihách.

Morsie
15.06.2014 5 z 5

Další z mých letních zářezů! Tentokrát se léto skví i v názvu!

Nicméně, nebudu zbytečně dlouho chodit kolem horké kaše a naplno řeknu, že je to fantastická knížka! Jak já nejsem nijak velkou zastánkyní historických románů s detektivním potenciálem, tak u Tajemství letního odpoledne jsem si to naopak neskonale užila!
Vlastně ani nevím, jak správně zformulovat svoje myšlenky. Je to prostě chytré, inteligentní, nápadité, propracované a v neposlední řadě nesmírně napínavé a čtivé.

Téhle knížce vlastně ani nemám co vytknout - prostě se povedla od začátku až do konce a já jsem nesmírně ráda, že jsem na ni v knihkupectví narazila! Mé letní odpoledne s ní bylo víc než uspokojující.