Hodinářova dcera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407135/hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4.59
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Clockmaker's Daughter, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hodinářova dcera

Přidat komentář
Jana77
10. listopadu

Nádherně napsaný příběh.

HanaNov
02. listopadu

Mě prostě tenhle styl baví, takže jsem ochotná i leccos neřešit a drobné nesrovnalosti odpustit. Nejnovější kniha Kate Morton asi úplně nepřekvapí, ale je to osvěžující a spletité, takže se určitě nebudete nudit.
Knihy Kate Morton jsou v zásadě všechny zasazené do jednoho mustru - střídání časových rovin, proplétání minulosti se současností, postupné skládání střípků příběhu a úplně nakonec překvapení. Ani Hodinářova dcera není jiná a opět to skvěle funguje! Nicméně oproti předchozím knihám mi Hodinářova dcera přijde mnohem komplikovanější, rafinovanější a tím pádem i náročnější na orientaci. Časových rovin je podstatně více a vyznat se v postavách a jejich propletení je opravdu oříšek (zábavný oříšek!). Opravdu originální je vypravěčka celého příběhu, to se jen tak nevídá a musím říct, že to je moc povedený nápad. Zrovna tak fakt, že osou příběhu je dům, to je taky hodně nevšední a podle mě vydařené. Překvapení v závěru a rozuzlení složitého spletence mi opět vzalo dech..
Hodinářovu dceru vřele doporučuji, pro čtenáře Kate Morton je to jasná volba, nicméně jednu hvězdičku v konečném účtu ubírám kvůli až moc náhodnému (nebo účelovému?) propletení tolika různých lidí, že to působí až nemožně a neuvěřitelně.

Autor a jeho další knihy

Kate Morton
australská, 1976

všech 6 knih autora

Podobné knihy

Kniha Hodinářova dcera je v

Právě čtených5x
Přečtených12x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených2x
Knihotéce49x
Chystám se číst143x
Chci si koupit59x
dalších seznamech4x