Hodinářova dcera

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407135/big_hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4221

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Clockmaker's Daughter, 2018

Kniha Hodinářova dcera

katpas76

Další ze skvělých knih Kate Morton. V pořadí třetí, kterou jsem četla. Mám v této autorce čím dál větší zalíbení. Opět pracuje s prolínáním dějových linek a se střídáním časových os. Díky tomu si čtenář skládá sám celý příběh, střípek po střípku. Super.

Valborga
22.11.2021

Kate Morton je moje oblíbená spisovatelka. Mám ráda prolínání děje, ale do této knihy jsem se nemohla začíst. Stále jsem si říkala: Vydrž..... ale nešlo to. Jinak zatím všechny ostatní knihy byly hezké.

JJJ007
25.10.2021

Velmi zajímavě napsaný příběh v různých časových osách se vše vysvětlujícím koncem. Moc pěkná kniha.

Ronfi
11.09.2021

Nějak se nemohu začít a od začátku se špatně orientuji, mám vydržet?

milena8281
01.09.2021

Hodně postav, hodně dějových linek, hodně detektivní práce. Příběh samotný je smutný, ale krásný.

Danka1975
16.08.2021

Ačkoliv jsem od autorky četla téměř vše, tak mi přijde, že s každou knížkou nadšení opadá . . :-(, a to si dávám časové rozestupy. Nicméně, tohle mi dalo fakt zabat.. ., ve smylu slova, jakože mi to fakt trvalo dočíst :-(. . fakt hodně práce. . .(dokonce jsem uvažovala, že to odložím, ale byla jsem statečná :-)). . . Kate jede své knížky podle svého zajetetého vzorce, ale tady mi přišlo, že to byla dost "překombi". Každopádně, pokud jste od ní nic nečetli, směle do toho, jestli jo, tak žádný wooouuu nečekejte . .

akdar72
22.06.2021

Čtivé, napínavé, ale konec byl až moc zamotaný...

Arwen777
30.05.2021

Ačkoliv je Kate Morton moje oblíbená spisovatelka, tato kniha se mi z těch, co jsem od ní přečetla, četla nejhůře. Dokonce jsem zvažovala, že to vzdám. Ale jednak jsem si říkala, že to musí přijít a druhak se ze zásady snažím dočítat. A co myslíte - bylo to tam.
Příběh je opět tak krásný, jak jsme u této spisovatelky zvyklí, tentokrát pro mě velmi smutný. Bohužel je tak do poloviny náročné se jím prokousat a to pro jeho nepřehlednost. Příliš mnoho střídajících se časových rovin a příliš mnoho postav. Sice mám ráda komplikované příběhy, ale tady jsem se ztrácela.
Ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože za půlkou mi to konečně začalo dávat smysl a musím říct, že když do sebe vše zapadlo, vyloupnul se z toho nádherný příběh. Romantický, tajemný, navázaný na krásné místo a jeho historii, odhalující spletitost lidských vztahů a s krutým prvkem náhody. Vypravěč pro mě překvapením nebyl, tušila jsem to od začátku a také to pro mě byla motivace vydržet a dozvědět se, co se vlastně stalo.
Takže příznivci Kate Morton a vy, co máte rádi propletení více časových rovin, nebojte se a vydržte. Druhá půlka stojí za to.