Hodinářova dcera

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407135/hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4176
Vydáno, Ikar (ČR)

The Clockmaker's Daughter, 2018

Kniha Hodinářova dcera

Toňula
17.12.2020

Kniha zajímavá, určitě to není snadné čtení vzhledem k častému střídání vypravěčů a časových období, což mi docela komplikovalo zážitek z četby, ale přesto musím ocenit originalitu a hloubku autorčina vyprávění a schopnost barvitého líčení prostředí děje..

putpuda
09.12.2020

Já to vzdávám! Je mi líto, ostatní knihy autorky jsou skvělé, ale touto se prostě neprokoušu... třetí pokus a pravděpodobně poslední. Takže nebudu radši ani hodnotit :(

pavla67
14.11.2020

Krasny pribeh, nebylo to lehke cteni, ale nejvic se mi libila zapomenuta zahrada a tajemstvi letniho odpoledne.

13.11.2020

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená! Příběh jako takový je sice spíš poklidný, žádné velké zvraty v něm nenajdeme, ale je krásně a poeticky napsaný. Všechno je sice hodně spletité, autorka totiž popisuje hned několik lidských osudů spjatých se starým sídlem Birchwood Manor napříč staletími. Všechno je propojeno postavou hodinářovy dcery, která je všudypřítomná a zároveň komentuje to, co se děje v okolí. Nejsympatičtější mi byla nejen ona, ale například také Elodie nebo i Edward. Ve výsledku mne však svým způsobem zaujaly všechny osudy i životy všech přítomných. Závěr se mi líbil také, a protože jsem si knihu opravdu užila, nemohu hodnotit jinak než plným počtem ;-).

adela5732
17.10.2020

Hezká knihy ale lehce mě zklamala, autorku mám sice velmi ráda ale bohužel má lepší knihy. Tahle bohužel patří k těm slabším. Mnoho postav, trochu zmatený děj. Přijde mi, že autorka už moc neví o čem psát, proto tam dává i lehce duchařské téma..

gordon13
16.10.2020

Moc krásná kniha...děj byl velmi spletitý, složený z několika minipříběhů posléze poskládaných do sebe. Každý z těch malých příběhů se mi moc líbil a celkové vyznění knihy na mě působilo strašně hezky...šikovná paní autorka!

neli
23.09.2020

Knížka mě zaujala Ikdyž román Tajemství letního odpoledne se mi líbil mnohem víc

Renike
09.09.2020

Uff..precetla..a jsem rada ze uz konec..hodnekrat jsem se v pribehu ztracela..propletene casy, nektere linie ani nedotahle do konce..nebo mi to uniklo? Takovou komplikovanou knihu jsem jeste necetla..priste asi od zacatku udelam poznamky :)