Hodinářova dcera

Je horké léto roku 1862 a na březích Temže u Birchwood Manor se vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Mají plán: strávit léto v odloučení a hledat inspiraci pro svou tvorbu. Jejich pobyt se jim však nečekaně zkrátí. Jednoho dne najdou jednu ženu z jejich skupinky zastřelenou a druhá není k nalezení. Přitom zmizelo cenné dědictví a život Edwarda Radcliffa se ocitl v troskách. Uplynulo sto padesát let a Elodie Winslowová, mladá londýnská archivářka, nachází podivnou koženou brašnu, která obsahuje dvě zdánlivě spolu nesouvisející věci: vybledlou fotografii zatčené ženy ve viktoriánském oblečení a skicář obsahující kresbu dvojdomku u řeky. Proč se Birchwood Manor Elodie tak líbí? A kdo je ta krásná žena na fotografii? Jaká tajemství skrývá? Hodinářova dcera je příběhem vraždy, tajemství a krádeže. Vypráví o umění, lásce a ztrátě. Jako řeka protéká stránkami této knihy hlas ženy, která stojí mimo čas. Její jméno bylo historií zapomenuto, ale ona vše sledovala a bylo při tom: Birdie Bellová, hodinářova dcera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407135/hodinarova-dcera-kcJ-407135.jpg 4.59
Vydáno, Ikar (ČR)

The Clockmaker's Daughter, 2018

Kniha Hodinářova dcera

Jana77
10. listopadu

Nádherně napsaný příběh.

HanaNov
02. listopadu

Mě prostě tenhle styl baví, takže jsem ochotná i leccos neřešit a drobné nesrovnalosti odpustit. Nejnovější kniha Kate Morton asi úplně nepřekvapí, ale je to osvěžující a spletité, takže se určitě nebudete nudit.
Knihy Kate Morton jsou v zásadě všechny zasazené do jednoho mustru - střídání časových rovin, proplétání minulosti se současností, postupné skládání střípků příběhu a úplně nakonec překvapení. Ani Hodinářova dcera není jiná a opět to skvěle funguje! Nicméně oproti předchozím knihám mi Hodinářova dcera přijde mnohem komplikovanější, rafinovanější a tím pádem i náročnější na orientaci. Časových rovin je podstatně více a vyznat se v postavách a jejich propletení je opravdu oříšek (zábavný oříšek!). Opravdu originální je vypravěčka celého příběhu, to se jen tak nevídá a musím říct, že to je moc povedený nápad. Zrovna tak fakt, že osou příběhu je dům, to je taky hodně nevšední a podle mě vydařené. Překvapení v závěru a rozuzlení složitého spletence mi opět vzalo dech..
Hodinářovu dceru vřele doporučuji, pro čtenáře Kate Morton je to jasná volba, nicméně jednu hvězdičku v konečném účtu ubírám kvůli až moc náhodnému (nebo účelovému?) propletení tolika různých lidí, že to působí až nemožně a neuvěřitelně.

Kate Morton
australská, 1976