Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204295/bmid_tajemstvi-letniho-odpoledne-jVw-204295.jpg 4 745 229

Parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. O padesát let později je Laurel oblíbenou herečku, kterou však stále tíží stíny minulosti a vzpomínky. Vrací se proto zpátky na rodinnou farmu a začíná skládat střípky utajené historie - příběhu Dorothy, Vivien a Jimmyho, tří osob ze zcela odlišných světů, které za války svedla v Londýně dohromady náhoda a jejichž životy se krutě a osudově propletly. Strhující příběh o záhadách a tajemstvích, o divadle a krádeži, o vraždě a věrné lásce, odehrávající se střídavě ve třicátých a šedesátých letech minulého století.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Keeper , 2012

haki34
14.10.2018 3 z 5

Moje druhá kniha od autorky a proti první čtené teda zklamání...nemastná, neslaná, nepotěší, neurazí....
děj mě ničím nezaujal, bylo mi úplně jedno, co se vlastně stalo, Dorothy i Vivien byly celkem nesympatické, příběhy neuvěřitelné, vše jaksi psáno v náznacích různé myšlenky a pocity hlavních hrdinek, ze začátku jsem se v tom ztrácela, o co že vlastně jde... postavy mi taky přišly nerozvinuté, jen nastíněné, bez hloubky a lidského rozměru...úplný "top" - "oni přijdou, jeho zabijácí...Jenkinsovi muži..." - kde spořádaný spisovatel či co vzal najednou hordu zabijáckých podržtašek ?????
konec mírně překvapil, dojem "happy end přeci musí být !!" všem odpuštěno, vše je vlastně OK a v nejlepším pořádku a hurá psát další knížku.,...
mno, třeba dám autorce ještě šanci...

martinaandulka
01.10.2018 5 z 5

Strhující příběh o záhadách a tajemství,o nichž se nemluví ani s těmi nejbližšími,a o vraždě,věrné lásce, odehrávající se střídavě v nėkolika časových rovinách.Knihu jsem četla jedním dechem.

pavčape
09.09.2018 5 z 5

Krásný příběh, odehrávající se v několika časových obdobích. Předválečné období, válečná léta, začátek šedesátých let až po současnost. Ale všechno tohle dějové prolínání má svůj smysl, v každé kapitole se dozvídáme něco dalšího, co se na konci příběhu změní v naprostý soulad... Díky Čtenářské výzvě jsem objevila další autorku, kterou považuji za svoji oblíbenou!

Peti
30.07.2018

Neuvěřitelný příběh, prolínání současnosti a minulosti. Knihu jsem četla jedním dechem, autorka v knize skvěle dokázala skloubit několik příběhů, jejichž rozuzlení mě na konci více než překvapilo. Navíc jsem se díky barvitému líčení jednoduše přenášela z rodinné pohody farmy do válečného Londýna.

alhl
28.07.2018 5 z 5

Ani do třetice mě autorka nezklamala, opět jde o velmi poutavý příběh s tak nečekaným vypointováním, že mě to opravdu ohromilo. Jedno drobné tajemství jsem sice odhalila, ale ten zbytek jsem prostě nečekala. A to mě právě na knihách K. Morton moc baví.
I v tomto napínavém vyprávění se prolíná několik časových rovin, především britská současnost reprezentovaná rokem 2011, kdy slavná herečka Laurel pátrá po utajené minulosti své umírající matky, a válečný Londýn roku 1941, kdy se osudově propletly osudy Dorothy, Jimmyho, Vivien a Henryho. Dalo by se říci, že všichni čtyři jsou svým způsobem tragické postavy od dětství, ale každý se svým životem nakonec naložil jinak. Někdo si získal moje sympatie, někdo alespoň pochopení, někdo zanechal vyloženě negativní dojem. Příběh vypráví o naplnění i o nesplnění životních snů a tužeb, o lásce, laskavosti a obětování se i o sobectví, závisti a žárlivosti, o zločinech, tajemství, výčitkách a vině i o tom, že, kdo chce příliš mnoho, nemusí mít nakonec nic.
Nebudu tu spoilerovat, přečtěte si to sami, doporučuji! ;-)

sgjoli
01.07.2018 4 z 5

Zajímavé čtení. Místy trochu pomalé, což ale nevadilo. Ten konec mi připadal trochu zmatený, ale přesto rozhodně překvapivý, fakt jsem to rozuzlení nečekala! Nakonec za čtyři hvězdy. Všechny záhady se vysvětlily, zápletku to mělo zajímavou. Bavilo mne to víc, než jsem očekávala. Určitě doporučuju.

josska
24.06.2018 4 z 5

Knížku jsem četla do výzvy,druhá od autorky a pujdu určitě do další

Mandlevest
14.06.2018 5 z 5

Moje první setkání a K.Mortonovou bylo s touto knihou, od které jsem moc nečekala, v podstatě mě zaujala obálka a námět knihy. No, ale byla to jízda. Autorka má specifický, náročnější styl psaní, ale jestli jí přijdete na chuť, už vás nepustí. Nádherná, inteligentní kniha s famózním závěrem. Kdo nečeká červenou knihovnu se spoustou banální přímé řeči, ale poutavý, pod povrch jdoucí barvitý příběh, tomu vřele doporučuji.

veronika9143
19.05.2018 5 z 5

Kate Mortonová je moje oblíbená autorka a to jsem ještě nečetla všechny její knihy. Tajemství letního odpoledne patří určitě mezi ty lepší z její tvorby. Krásné věty, pěkná zápletka, kniha mě bavila. Krásná obálka, co si víc přát!

ivca7818
03.05.2018 3 z 5

Přiznám se, že knihu jsem přečetla s velkými obtížemi a až po značné době, kdy jsem váhala, zda ji nakonec nedočtenou neodložit, což bylo pro mne překvapení, neboť předchozí dva tituly, které jsem od autorky četla (Dům u jezera a Zapomenutá zahrada), patří bezesporu k velmi vydařeným. První polovina knihy byla zbytečně zdlouhavá a složitá, chvílemi jsem se v příběhu ztrácela a ani mě nijak zvlášť nebavil. Druhá polovina knihy byla o poznání lepší, nicméně nápad a dějová zápletka mě zas až tak neoslovily, rozuzlení bylo jako u všech knih Mortonové, opět velmi překvapivé. Za mě tři hvězdy.

ArwenAragorn
27.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha se spoustou velkých a nečekaných překvapení.
Knihy od Kate Morton se jen těžko odkládají, zůstanou dlouho uloženy v paměti a jsou pro mě pokaždé skutečným čtenářským zážitkem.

Natali692000
20.04.2018 5 z 5

Kate Morton jsem si oblíbila, jakmile jsem dočetla první dílo, se kterým jsem měla tu čest strávit několik krásných okamžiků. První dílo, které jsem od ní četla, nese název "Šepot vzdálených chvil". I přesto, že tady na Databázi knih není tato kniha příliš dobře hodnocena, mě velmi zaujala. S radostí jsem se vrhla na další autorčino dílo s názvem "Dům u jezera", které se mi líbilo krapet více než dílo první. Každopádně teď, po dočtení třetí knihy od K. Morton, jsem úplně vyřízená. Vůbec mi nevadil pomalejší rozjezd. Knížka mě takzvaně vcucla. Děj ze zdá být zpočátku prostý, ale opravdu vás překvapí jeho další vývoj. Najednou je to jedna rána za druhou a vy se nestačíte divit. Jsem nadšená a o knížce budu ještě dlouho přemýšlet. I přesto, že nejsem zrovna nadšenec do románů a dávám přednost spíše fantasy literatuře, tak vám zatím všechna díla, která jsem od paní Mortonové přečetla, mohu vřele doporučit. Těším se na další určitě skvělý román a knize "Tajemství letního odpoledne" dávám upřímných 5*.

zdenek118
26.02.2018 4 z 5

Abych byl upřímný první polovina této knihy mě moc nenadchla. V této části jsem se ztrácel v ději množstvím zúčastněných osob a v tom, že se děj odehrával střídavě v 30.-40. letech minulého století na anglickém venkově a v Londýně za druhé sv. války a o 60 let později. Teprve v druhé části děj začal mít spád a Laurel, dcera své milující matky Dorothy, postupně rozplétá , jak se odvíjel vzájemný příběh hlavních protagonistů románu Dorothy, Vivien, Dolly, Jimmyho a Henryho Jenkinse a jaké bylo rozuzlení celé detektivní zápletky knihy. Vyzvedl bych, že autorce se velmi dobře podařilo popsat ne jednoduchý život a hrdinství lidí v bombardovaném Londýně.
Vzhledem k nepříliš poutavému průběhu děje v první části knihy a docela zajímavému konci celého příběhu, dávám knize jen průměrné hodnocení. 4*

jahlina
03.02.2018 4 z 5

Zajímavá zápletka, která je v úvodu nastíněná, vystřídala část, která mi přišla trochu zdlouhavá. Od půlky knížky ale jednotlivé střípky skládačky začaly do sebe zapadat a nešlo se odtrhnout. Celý příběh skvěle vygradoval a já mám dobrý pocit, že vše zkončilo, jak mělo.

IvcaIvet
02.02.2018 4 z 5

Upřímně.. prvních 200 stan knihy bylo pro mě zklamáním..až druhá polovina mě začla vtahovat do děje a já začala orientovat v chaosu, v kterém jsem se celou dobu nacházela.. možná to bylo tím,že jsem tuto knihu srovnávala se Zapomenutou zahradou, která mě uchvátila od samého začátku.. Tajemství jsem trochu protrpěla,ale konec za tu dřinu stál..byl opět grandiózní,proto uděluju kladné hodnocení..i když to bylo o fous

martiline
23.01.2018 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Všechno ostatní šlo stranou. Abych řekla pravdu, asi od půlky knihy jsem začala "tušit" ... ale zřejmě jen proto, že jsem si v komentářích často četla o "překvapivém konci" ... :-) Doporučuji. Pro mne krásné čtení.

Le Chat
07.01.2018 5 z 5

Za mne nejlepší autorčino dílo.

Majdule
26.12.2017 4 z 5

Napínavé drama z minulosti, které naplňuje pořekadlo, že staré hříchy mají dlouhé stíny. Atraktivní prolínání minulosti se současným příběhem, čtivý styl a chytře podávané informace vedoucí čtenáře tam, kde ho autorka chce mít. A promyšlené finále, které čtenáře uspokojí. Prostě skvěle namíchaná oddechovka.

EvaT86
03.12.2017 4 z 5

Mám ráda knihy K. Mortonové, a i s touto knihou jsem spokojená. Jediný problém jsem měla s Dorothy, prostě jsem ji nemohla přijít na chuť. Jinak opět zajímavý děj plný překvapení, s nečekaným rozuzlením na konci.

krtica
27.11.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách a v čase,od druhé části mě příběh zaujal a pak se mi líbil čím dál víc.Nesmím zapomenout na opravdu nečekaný konec.