Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 689 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

Marčullkas
29.05.2014 5 z 5

Knihu hodnotím velice kladně, moc mě zaujal příběh ženy, která celý život pátrala po tom, kdo vlastně je. Spletité cesty osudu, které nakonec rozluští její vnučka.
Co se týče časových linií, tak ty mi nedělaly potíže a bavily mě, je to zase něco jiného a bavilo mě to.

Henriette
25.03.2014 5 z 5

Mnohonásobně lepší než Dům u jezera. Sice mi ze začátku dělalo problémy to nelogické střídání časů, ale zvykla jsem si. Opravdu nádherná knížka, která dokáže chytit za srdce.

lenkavildomcova
14.11.2013 5 z 5

krásná knížka... zpočátku jsem měla pocit, že mě nebude bavit, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem... doporučuji

putpuda
31.08.2013 5 z 5

Opravdu nádherná knížka, zrovna jsem ji dočetla. Už se těším na další od této autorky, i když musím dodat, že Dům u jezera se mi nelíbil a myslela jsem, že tahle mě asi taky bavit nebude, ale fakt nádherná. Miluju knížky, kde se střídají časové roviny, takže to bylo něco pro mě :-)

HanaNov
12.08.2013 5 z 5

Zapomenutá zahrada je knížka, od které jsem nečekala příliš, ale nesmírně mě překvapila:)
Kate Mortonová vystavěla Zapomenutou zahradu jako mozaiku tří časových rovin, respektive tří generací. Nepředkládá nám celistvé chronologické vyprávění - děj ze stránek vystupuje postupně tím, jak nám ho střihy v časových rovinách odhalují, abychom si mohli poskládat kompletní příběh. A to je na Zapomenuté zahradě právě to poutavé, že nám "všecko neservíruje na zlatém podnose". Kniha je jakýmsi dialogem tří časových rovin, který však ani v nejmenším nepůsobí chaoticky nebo nepřehledně. Všecko v naprosto logickém sledu plyne z řečeného a my tak postupně (spolu s hlavní hrdinkou) odhalujeme události dávno minulé a zapomenuté, zdánlivě nedůležité, avšak pro život hlavní hrdinky a pro její uvědomění si vlastního já nesmírně významné.
Je to odpočinková, nenáročná četba, ale rozhodně NE brak nebo laciný, tuctový ženský román, to v žádném případě!! Je to román o lásce, zradě, nenávisti, křehkém poutu přátelství, zapomění i naději. Tahle autorka a její styl mě opravdu baví.

Petra.kris
17.06.2013 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla, jako u prvotiny Kate Mortonové tak i u téhle, se mi líbí prolínání minulosti se současností. Konec je strhující a velmi dojemný. Vřele doporučuji a těším se na další knihy od této autorky.

Terry11
22.05.2013 4 z 5

příběh hezký, ale ta forma - několik časových rovin, mě dokonce donutila k tomu, že jsem si začala psát, kdo je proboha kdo!

matrix
22.05.2013 3 z 5

Velice pěkná kniha... Prolínání se dvou a více časových rovin může občas působit potíže, ale to dělá knihu zajímavější. A o to jde, kniha musí čtenáře upoutat, a nechat ho mezi řádky přemýšlet...

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Z této knihy jsem naprosto nadšená. Strhující děj, prolínání minulosti a současnosti.

martousek
15.04.2013 5 z 5

Po naprostém nadšení všech svých kamarádek jsem po knize sáhla také a mohu jen souhlasit. Žádná přehnaná romantika (žili spolu šťastně až do smrti, žádné zdlouhavé milostné scény), ale svým způsobem nejspíš reálný život počátku 20. století. Mně v knize nic nechybělo, závěr byl pro mě trochu nečekaný (asi neumím předvídat), ale nemohla jsem knihu odložit.

vladuš
08.04.2013 5 z 5

Velmi krásná kniha plná emocí, moc hezky se čte a nejlepší na ní je, že až do konce nevíte jak to dopadne. Doporučuji !!!

Guenevra
21.03.2013 5 z 5

Tak tahle knizka je presne muj salek caje :) Kombinace prolinajici se minulosti a soucasnosti a k tomu nejaka ta zahada, tajemstvi, osud, je pro me to prave orechove, proste oblibene cteni. Navic dej byl nepredvidatelny, nechaval v nejistote, jak to vlastne bude dal. Knizku jsem precetla jednim dechem a moc jsem si ji uzila. Tleskam!!!
P.S. Rozhodne nesouhlasim s nize uvedenym komentarem, ze v knize chybely emoce. Prave naopak.

Melaanie
14.02.2013 5 z 5

Moc hezká knížka, ve které se promítají tři dějové linky, takže člověk trošku přeskakuje,ale to mi nevadilo. Hezky se to četlo a až do konce jsem nevěděla, jak to dopadne.

modranka
02.10.2012 3 z 5

Zaujímavý príbeh. Čo ma však rozčuľovalo, boli časové pásma. V jednom momente sa ocitnete v roku 1913, odrazu v roku 1976, potom v roku 2005, zas v roku 1914, o dve kapitoly sa príbeh odohráva v roku 1975, ani neviete ako sa ocitnete v roku 1900 a takto by som mohla pokračovať donekonečna. Priznám sa, že chvíľami som nevedela, v ktorom roku sa nachádzam, čo bol rušivý moment. Asi do strany 300 som netušila, čo chce autorka povedať celým príbehom a párkrát som mala nutkanie knihu odložiť. Všetko však skončilo nečakane. A až po prečítaní som si uvedomila, čo mi v príbehu chýbalo. Boli to emócie. Preto odoberám dve hviezdičky. Takýto príbeh naozaj potrebuje trochu citovejšie prepracovanie. Myslím si, že z tohto by bol krajší filmový scenár, než kniha ako taká.

iška
24.07.2012 5 z 5

Musím jenom souhlasit, zpočátku jsem musela dávat pozor, aby se mi jednotlivé hrdinky neprolínaly. Ale bylo to krásné prázdninové čtení, k relaxaci bez chybičky.

Terka.sturm
09.07.2012 5 z 5

Také mi ze začátku trvalo vyznat se ve 3 časových liniích, ale příběh knihy mě úplně pohltil. Přečetla jsem ji jedním dechem za 2 dny, protože bylo skoro nemožné se od ní odtrhnout. Kniha je opravdu výborně napsaná, všem vřele doporučuji ;-)

Juditha
12.06.2012 5 z 5

Jak i předchozím čtenářům, tak i mě dělalo ze začatku problém se zorientovat ve třech časových obdobích a musela jsem se v knize vracet. Ale za chvíli se vám děj tak zaryje pod kůži a vtáhne vás do dojemného příběhu. Vyprávění vás pohltí natolik, že se nedokážete od příběhu odtrhnout. Konec knihy, kdy se konečně vyjasnilo, kdo Nell vlastně je a proč to takhle muselo dopadnout mi vehnal slzy do očí.
Autorka opravdu svým vyprávěním dokáže zaujmout čtenáře a všem doporučuji. Určitě si od ní ráda přečtu další knihy.

kacaba72
26.05.2012 5 z 5

ze zacatku mi mi trvalo nez jsem si uvedomila ze je kniha psana ve 3 casovych linii obcas jsem se musela ze zacatku vratit o kousek zpatky ale pak jsem knihu hltala jednim decem tesim se na dalsi knihy od teto spisovatelky vsem doporucuji

Titi
19.03.2012 5 z 5

Ze začátku mi trošku vadilo, že se román odehrává ve 3 časových liniích, ale vše do sebe krásně zapadalo. Strhující příběh s nádechem tajemna a Kate Morton se stává mojí oblíbenou autorkou.

jasmína
23.01.2012

Přiznám se, knihu jsem nejprve odložila, ale na radu kolegyně jsem ji dočetla a to přiznávám jedním dechem do půl jedné v noci.. Je to kniha, kde se prolínají osudy žen, a je to napsáno tajemně, nechybí ani romatika, ale v rozumné míře, napětí, smutek, závist, chudoba, bohatství. Kniha vám rozhodně zůstane dlouho v paměti. Nyní se těším až seženu Dům u jezera.