Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 690 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

sabinaK
25.02.2015 5 z 5

Dvěma slovy? Super, bomba :-)

Katschka
21.02.2015 4 z 5

Já nevím... Beze sporu krásný příběh, celou dobu jsem měla pocit, že už jsem ji někdy četla, ale nevzpomněla jsem si.
Střídání časových rovin mě kupodivu nerušilo, příjemně na sebe navazovaly, ale kniha mi přišla dost zdlouhavá. Spád začala mít až za polovinou, pak už se nedalo odtrhnout, konec celkem předvídavý.
Na pohodové čtení ideální, určitě neprohloupíte když po ní sáhnete. ;)

Allynie
10.02.2015 5 z 5

Krásná knížka, každá stránka mě hladila, úžasný příběh, určitě doporučuji k přečtení:-)
...jen trochu moc "brízy" na můj vkus ;-)

alhl
09.02.2015 5 z 5

Tři časové roviny, tři ženy a jejich příběh. Propojuje britský Cornwall a dalekou Austrálii. Skládá se před námi jako puzzle a postupně odhaluje dávné tajemství prokletého rodu Mountrachetů a stoletou záhadu ztracené holčičky. Osudy Elizy, Nell a Cassandry jsou strhující, často neveselé, naštěstí ale nechybí ani určitá naděje do budoucna. Napínavý, téměř detektivní příběh završuje překvapivá pointa. Je to román o rodině, přátelství, lásce a sobectví.
Střídání časových rovin může být občas opravdu trochu náročnější na soustředění. Také já jsem nelenila a při čtení si začala malovat vztahového pavouka s daty a místy. Nicméně celkově se mi kniha moc líbila, příběh je hezky napsán, logicky vystavěn. Přestože s přibývajícími přečtenými stránkami mě to stále více svádělo "nakukovat" dopředu, držela jsem se a četla poctivě stránku po stránce až do konce. A rozhodně nelituji. Navíc se mi líbily i ty moudré pohádky. :-)

Kamiliana
06.02.2015 4 z 5

Psáno v několika rovinách odehrávajících se v různých časech a na různých místech, volně na sebe navazujících, takže orientace vyžaduje veliké soustředění. Příběh je velice poutavý, zajímavě vystavěný, i jazykově zdatně podaný. Nicméně mně jako matce je přeouzko z toho, že by někdo zamýšlel stavět přátelství nad mateřství, ke knize se určitě nikdy nevrátím, natolik je pro mě traumatizující.

Hankie
02.02.2015 5 z 5

Dočetla jsem o půl třetí ráno, nešlo přestat. Obvykle někde v půlce nevydržím a přeskočím na poslední stránky, abych věděla, jak to dopadne. Tentokrát jsem si napětí užívala se vším všudy, nechtěla jsem se o ně připravit.
Ze začátku mě trochu mátlo přeskakování v čase, musela jsem se vrátit a podívat se, ve které době jsem byla doposud, ale po chvíli už nebylo těžké se zorientovat.
Skvělá knížka, musím se podívat, jestli má knihovna ještě něco dalšího od Kate Mortonové.

Tiama
01.02.2015 5 z 5

Román jsem přečetla opravdu jedním dechem, myšlenky se mi k ději pořád vrací. Takového trápení si všichni užili, z roviny minulosti na mne čišelo sobectví, osamění a zoufalá snaha o štěstí. Rozhodně se nejedná o nějakou červenou knihovnu.

certik003
05.01.2015 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená, četla se jedním dechem. A to, že se odehrávala ve třech generacích mi vůbec nevadilo, právě naopak. Určitě si seženu další knížky autorky.

jollie
26.11.2014 5 z 5

Krásná kniha, úžasný příběh. Opět smekám před skvělou Kate Morton a jejím stylem psaní.
Knihu jsem nemohla odložit, a když už, tak jsem stále přemýšlela co bude dál.......
Za mě plný počet * a určitě doporučuji k přečtení.
Teď se chystám na další knihu autorky The distant hours, která (nevím proč) u nás nevyšla.

Antoaneta
21.11.2014 4 z 5

Krásná obálka moc pěkný a zajímavý příběh střídání,časových rovin mi vůbec nevadilo kniha se mi četla dobře.

sabca
23.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Příběh 3 generací, kde až nakonec vnučka rozpletla propletenec záhad. Doporučuji k přečtení.

Ilona
27.09.2014 5 z 5

Kniha plná záhad a tajemství, úžasné čtení od kterého nejde odejít!

Ala787
22.09.2014 3 z 5

Byla to moc zajímavá kniha. Ani mi nevadilo střídání časů. Konec mě nepřekvapil, nějak jsem tušila. Doporučuji.

kacaba72
25.08.2014 5 z 5

nadherna kniha chvilku mi trvalo nez jsem se naucila cist v pritomnosti a minulosti zaroven ale bylo to uchvatne a kniha Dum u jezera jeste lepsi ted se chystm koupit Tajemstvi letniho odpoledne

Šánka
10.08.2014 5 z 5

Knihu jsem dočetla včera, a ještě dnes o ní pořád přemýšlím ! Nádhera, úplně mi sedla, je tam vše - láska, romantika, napětí, závist, obětování se a ten konec !
U toho jsem si krásně pobrečela, prostě se to četlo samo, takové pohlazení knížkou. Už se těším na další knihu, pro mě od teď oblíbené spisovatelky. Moc doporučuji si přečíst.

DANIK38
28.07.2014 5 z 5

Krásné čtení a to byla náhoda ,že jsem na ní narazila.Nelituji i kolegyním se líbila.

kika 13
25.07.2014 5 z 5

Nádherný román proplétají se tu osudy tří generací žen a vzájemně se proplétají.Až na úplném konci pochopíme o co jde.Já román četla jedním dechem.

hrabenka
18.07.2014 5 z 5

Ze začátku mi dělalo problém časové skoky a zorientování se v příběhu,ale pak byl děj napínavý a velmi zajímavý.

Fanny-nka
10.07.2014 5 z 5

Velice pekna knizka, moc hezky napsana. Napinavy pribeh, ktery se z pocatku zda tak zamotany, ze se snad nikdy nevyresi, ale na konci do sebe vsechno krasne zapadne. Akorad jsem se vzdycky musela zorientovat v jake casove etape se prave nachazim, ale o to bylo cteni zajimavejsi.:-)

Alzbetta
22.06.2014 3 z 5

Měla jsem problém s těmi časovými skoky.Myslela jsem,že si zvyknu,ale ne. Sám příběh byl hezký,zajímavý..... jen mohl být napsaný jinak. Třeba si knihu někdy později přečtu ještě jednou a bude to pro mě jednoduší,když už vím jak to vlastně všechno bylo :)))