Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 690 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

Metapt
24.01.2017 4 z 5

Těžko jsem se začítala, ztrácela jsem se v časových rovinách. Ale vyplatilo se vydržet. Hezký příběh.

michaela7087
18.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka, zatím jsem nic lepšího nečetla. Paní Mortonová je prostě skvělá spisovatelka!

Raymi
13.01.2017 5 z 5

Tato kniha je pro mne velkým překvapením. Vůbec se mi do ní totiž nechtělo. Obálka na mě působila jak z laciného dívčího románku a anotace mě v tomto názoru akorát utvrdila. Po pár stránkách jsem dokonce plánovala knihu odložit.Nakonec jsem ale dala na zdejší recenze a dobře jsem udělala. I přesto, že jsem pointu příběhu odhadla poměrně záhy, mě kniha držela v napětí až do konce. Ani se mi s ní nechtělo rozloučit..

1casper
22.12.2016 5 z 5

Krásná kniha. Vůbec mi nevadilo střídání časů, naopak. Všechno bylo pěkně vysvětleno, všechno do sebe krásně zapadalo. Zahradu jsem si dle popisu dovedla dobře představit, krása, "viděla" jsem i sochu chlapečka - Sammyho. Doporučuji.

Petra Ďat
26.10.2016 5 z 5

jedna z nejlepších knížek jaký sem kdy četla..skvěle propracovaný postavy, všechno do sebe dokonale zapadá, všechny detaily jsou vysvětlené i když se zpočátku zdá že na to autorka zapomněla, není tam nic navíc všechno je s něčím spojené..přechody mezi roky byli krasně plynulé žádný zmatek..uplně sem citíla atmosféru zahrady...a když už se zdá že je tajemství odhaleno, nakonec je vše uplně jinak. Opravdu skvěla kniha!

Tevik
08.10.2016 5 z 5

Velmi pěkné čtení,avšak velmi smutné.Ukápla nejedna slzička.Příběh zanechá velmi silný dojem.

Audreyh
04.10.2016 4 z 5

Krásné, dojemné. Vyhovovalo mi prostředí i prolínání časových os. Mohu doporučit romantickým duším, které si potrpí i na nějakou tu záhadu...

mschmidtova
02.10.2016 5 z 5

Super kniha! Nejdřív se mi do ní nechtělo, vadilo mi střídání časových rovin. Musela jsem vždy přemýšlet, o které postavě to právě čtu. No ale pak začaly kamínky do sebe zapadat, kapitoly na sebe začaly navazovat a já jsem musela číst až do konce.

arka53
10.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha,která se čte sama.Úplně člověka vtáhne do děje,takže i slzy uroní.

ApolenkaS
25.07.2016 5 z 5

Páni, wow, to byl příběh!!!! Neštěstí Elizy, které nebralo konce. Bože, bylo mi jí tak líto, brečela jsem jak želva. Neuvěřitelně statečná, nesobecká bytost. A Rose, také oběť okolností.... Představivost mi hrála všemi barvami, moc bych to chtěla vidět zfilmované.

KláraJurdová
30.04.2016 5 z 5

Nadherna kniha. Mozna na zacatku mi trvalo dele, nez jsem se opravdu zacetla. Ale pak jsem jiz nemohla odlozit. Silny, ctivy pribeh, ktery ve mne mnoho zanechal.

Luciska13
18.04.2016 5 z 5

Opravdu silný příběh, pro který se mi těžko hledají ta správná slova. Rodina, láska, přátelství, naděje, zklamání, zrada, smutek, štěstí, nejistota a vše dohromady. Dlouho mě žádná knížka tolik nenadchla a nepohltila jako tato. Skvěle napsaný poutavý příběh, který se čte úplně sám. Mohu vřele doporučit.

SBH
06.04.2016 odpad!

Temná kniha bez jediného záblesku světla. Tragický příběh zoufalých hrdinů. Otec páchající pokusy s rentgenovým zářením na vlastní dceři atp. Když už se jednomu členu povedené famílie podaří vyklouznout z bahna patologických vztahů, raději se milující adoptivní rodině rychle a důkladně odcizí, aby se mohl dál rochnit v neštěstí. Jednoduchý a předvídatelný příběh ozvláštněný pouze matoucími a nelogickými přeskoky v dobách a mezi hrdiny. Stačil by poloviční počet stránek a pohled vnučky. Jestli musí ceněná literatura popisovat sociopatické hrdiny, absolutní beznaděj a naprosto postrádat byť slabý odlesk humoru, tak raději volím brak.

vegal
31.03.2016 5 z 5

Jako první jsem četla Tajemství letního odpoledne, takže i v téhle knížce jsem čekala překvapivý konec. Jak to bylo s holčičkou mě napadlo asi v polovině, ale byla jsem překvapená, jak skončila Spisovatelka.
Knížka se četla dobře, mám ráda takové "záhadné" příběhy.

pavlinkaa
17.03.2016 5 z 5

Právě jsem knihu odložila přečtenou. Nemám chuť se rozepisovat, můj pocit z knihy je vidět na počtu hvězdiček :)

Licie84
16.03.2016 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha co jsem kdy četla....

Heyhey
16.03.2016 5 z 5

Deset bodů. Žádný z komentářů zde mě nepřipravil na to, jak je kniha skvělá. Perfektní. Měli bychom si dávat bacha na naše nesplnitelné touhy a přání, poznamenají nejen nás, ale i naše blízké.

Licie84
27.02.2016 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Sice ze začátku jsem nechápala to skákání mezi letopočty. Ale jak mile jsem se do toho dostala,hltala jsem stránku po stránce. Zajímavý příběh a nepředvídatelný konec.

Gibis
27.02.2016 5 z 5

Tak tohle byla velká nádhera :) Paní Mortonová to zkrátka umí se slovy moc dobře :)

cérka
22.02.2016 4 z 5

Má první kniha od této autorky, takový malý pokus na který nebyl strašně dlouho čas a možná chyběla i chuť. Pořád bylo ke čtení něco jiného, co spěchalo. Ze začátku mě mátla časová linka, neustále skákala z jednoho roku do jiného a mě se pletla doba i postavy. Proto jen čtyři hvězdičky. Příběh mě nakonec zcela pohltil a moc jsem si ho užila.