Nalezení

Nalezení https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499302/bmid_nalezeni-fdP-499302.jpg 5 345 114

Policista Tomáš Volf série

< 5. díl

Minulost se vrací bez varování. Pátý případ Tomáše Volfa. V kanceláři soukromé vyšetřovatelky Evy Černé se objeví zoufalý otec pohřešované Elišky. Dívka způsobila tragédii, utekla a zřejmě si chce ublížit. Rozjíždí se intenzivní pátrání a na místo dorazí i Tomáš Volf, který vyrůstal v nedalekém maloměstě. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí k nalezení zmizelé. Čas neúprosně běží. Dvojnásobný držitel ceny za nejlepší českou detektivku Jiří Březina se v pátém případu Tomáše Volfa vydává do minulosti, která souvisí se současným případem nejen místem činu. Autor odhaluje dospívání hlavního hrdiny, které ovlivnilo jeho pohled na svět a přimělo ho k zásadnímu rozhodnutí. Tomáš Volf se opět setkává s Evou Černou, kterou přivede pátrání po pohřešované Elišce do jeho rodiště. Dívka způsobila tragédii, utekla a vše nasvědčuje tomu, že si chce ublížit. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí k nalezení zmizelé. Čas neúprosně běží a současnost až nepříjemně připomíná patnáct let staré události.... celý text

Komentáře 114 Recenze 9

Pekky
Pekky
06.02.2024 2 z 5

Poslech audioknihy, detektivka napsaná česky ale nehovorná spojení nezachránil ani vynikající rétor J. Saic. Kniha tak končí že se čtenář - posluchač až hororově začíná nedetektivně bát...

zdazilek
zdazilek
17.01.2024 4 z 5

Knížka mi byla doporučena v knihovně. Paní knihovnice se mi opravdu trefila do noty. Četla se dobře a rychle. I když jsem nečetla od začátku série napravím to. Po paní Klevisové mám dalšího oblíbence z českých spisovatelů.

Květ
Květ
15.01.2024 5 z 5

Knížka Nalezení je pátým pokračováním série s detektivem Tomášem Volfem. Předchozí díly jsem nečetla, autora jsem vůbec neznala a nevěděla jsem tedy, co čekat. Už po pár stránkách mě děj chytil. Perfektní detektivka z českého prostředí, bez natahování, bez hluchých míst, uvěřitelná, čtivá, odsýpající. Kapitoly oddělené tak, aby čtenář chtěl hned číst další, na závěr kulminace napětí. Bavilo mě to, určitě po Březinovi ještě sáhnu.

Paulmain
Paulmain
12.01.2024 5 z 5

Za mě nejlepší kniha celé série (a to jsem i ty předchozí hodnotil vysoko :-)). Tato detektivka rozhodně snese srovnání s knihami známých zahraničních autorů, je však krásně zasazena do českého prostředí. Úvodní zápletka je celkem jednoduchá a jednoznačná, následující děj je však skvěle rozpracovaný do bohatého příběhu, kde se prolínají dvě časové roviny. Skvělou třešničkou je to, že dospělý Tomáš se vrací k případu, ve kterém figuroval jako mladý kluk a dozvídá se i o sobě spoustu věcí "z druhé strany" - toto kupodivu působí velice přirozeně. Celá kniha má spád, přečetl jsem jedním dechem, a přesto, že vyšetřování skončí úspěšně, je výsledek vlastně velmi smutný. Parádní práce p. Březiny a mám dojem (a fanoušci literatury snad prominou), že by stála za zfilmování...

Falco peregri
Falco peregri
07.01.2024 5 z 5

Po přečtení "Na kopci" jsem si koupila (do čtečky) "Nalezení", tedy nejnovĕjší z řady detektivek s Tomášem Volfem. Seznámila jsem se se sympatickým detektivem a vůbec nevadilo, že jsem předchozí knížky nečetla. Asi ale budu, líbí se mi autorův styl a Tomáš Volf má šanci stát se jedním z mých oblíbených detektivů; zatím jsou to pouze (cheef)inspektor Clouseau a Kari Sorjonen. Z toho je asi jasné, že detektivky moc nečtu, ale ty od Březiny a Klevisové mi sedí. Stejnĕ jako to umí Michaela Klevisová, i Jiří Březina dokáže napsat opravdu napínavý příbĕh bez ošklivých, krvavých scén.
Moc se mi líbilo seznamovat se postupnĕ s Tomášem dnes a tím malým Tomem v paralelní dĕjové lince. Puberťácké dialogy dobře sedĕly (vzpomnĕla jsem si na své mládí a oprášila si češtinu osmdesátých let a docela se přitom nasmála).
Autor dal dost prostoru také druhé hlavní postavĕ, Evĕ, kterou dokázal dobře vykreslit. Nevím, jestli se už objevila v dřívĕjších příbĕzích, ale já bych ji rozhodnĕ ještĕ ráda potkala v dalším. Dokonce spolu s rodiči Volfovými doufám, že “by z toho mohlo nĕco být".
Takže u mnĕ zase za pĕt, Jiří!

KatyM.
KatyM.
03.01.2024 5 z 5

První setkání s autorem a určitě ne poslední. Skvělá detektivka z českého prostředí. Příběh byl zamotaný, překvapivý, uvěřitelný. Již se těším na další knihu.

haski
haski
01.01.2024 5 z 5

Dobrá česká detektivka. Jiří Březina je čím dál lepší. Baví mě jeho styl psaní, české prostředí a dobře vykreslené postavy. Uvěřitelný příběh..

Janadvorackova
Janadvorackova
28.12.2023 4 z 5

Dobře odsýpající příběh zasahující do dvou časových ronin, které spojují případy ztracených a zabitých dětí.

Tída
Tída
21.12.2023 5 z 5

Čtivé, uvěřitelné a mělo to spád. Úplně jsem se přenesla do městečka, kde se všichni znají, mládež se nudí a tak trochu neví, co si se sebou počít, a pak tu maloměstskou idylku rozvíří zločin... A za to propojení s mládím hlavního hrdiny klobouk dolů. Jdu se podívat po dalších knihách tohoto autora.

markulina711
markulina711
13.12.2023 3 z 5

Dýchlo na mě horké léto. Atmosféra líného přehřátého vzduchu. Bezčasí prázdninového povalování u rybníka za rodnou vesnicí.Opět skrze aktuální zločin řeší Tomáš pomníček,aby jeho rozuzlením dopadl pachatele i stávajícího deliktu. V archivní práci je Tomáš silný. Navíc opět pracuje se zbrklou Evou, která mi v průběhu série už přestala lézt na nervy.

TomHr
TomHr
15.11.2023 5 z 5

Jiří Březina opět dokazuje, že ne nadarmo je laureátem detektivkářských cen. V Nalezení jakoby mimoděk rozehrává detektivní příběh, svižný a logický děj, kdy leitmotivem jsou ztracené děti. Dobře pracuje s časovými liniemi a přesně dávkuje napětí. Současně autor umně vykreslí atmosféru horkých letních dnů v městečku a jako bonus poznáváme hlavní postavu, Tomáše Volfa, coby puberťáka. Zkrátka knížka prostě chytne a nepustí a baví – až do dramatického závěru.

mila2411
mila2411
07.11.2023 5 z 5

Za mě nejlepší díl už tak velice povedené série.

lalela
lalela
06.11.2023 5 z 5

Opět úžasná kniha. Opět prolínání více příběhů, kteří jedou po vlastní ose. Když už Březinovu knihu čtete, nejde přestat a musíte číst. Skvělé.

pavčape
pavčape
05.11.2023 5 z 5

Mám přečtené všechny Březinovy Tomáše Volfy a jsou lepší a lepší. Pátrání po pohřešované Elišce je napínavé a po celou dobu držíte palce, ať skončí dobře...
Ať píše autor dál, těším se na příští knížky

Marika Vanova
Marika Vanova
04.11.2023 5 z 5

Opět skvělé pátrání po pachateli a úspěšný výsledek pro Tomáše Volfa, jako vždy zabodoval i u mě. Audio velmi dobře načteno Jakubem Saicem.

WaN635
WaN635
29.10.2023 5 z 5

Musím zopakovat, co jsem už jednou napsala ,,jakto, že mi až dosud byl tento autor neznámý,,.
Tento případ byl děsivý, Tomášovi vzpomínky děj posouvaly a bylo mi z nich smutno (na druhou stranu traumatizující zážitek z dospívání určil jeho budoucí život a kariéru).
Případ pohřešované dívky (dívek) byl hrozivý, smrt dítěte mě vždy zasáhne.
Tomáš je borec, Eva taky.

Doufám, že autor píše další díl.....

tabaluga
tabaluga
26.10.2023 4 z 5

První kniha od autora a styl psaní se mi moc líbil. Zkusím ještě předchozí díly a třeba si k autorovi najdu cestu a doplním ho na seznam oblíbených autorů:-) rozhodně k tomu má dobře našlápnuto:-) je vidět, že česká literatura má také co nabídnout.

viva71
viva71
14.10.2023 5 z 5

Autor opět nezklamal. S každou jeho novou knihou se trošku bojím, že už to třeba nebude ono... Ale je to ono a pořád to má grády a šťávu a tah na branku. Trpělivě se budu těšit na další příběh Tomáše Volfa.

Dimas
Dimas
11.10.2023 5 z 5

Napínavý a aktuální příběh. Určitě si přečtu předchozí knihy a autora si přidávám do oblíbených.

Daenerys
Daenerys
26.09.2023 5 z 5

Pecka. Parádní česká detektivka, která mě doslova pohltila.