Knihonoš

Každého večera, když knihkupectví U Brány zavře, Carl Kollhoff vezme opatrně do rukou každou z objednaných knih, jemně je pohladí, zavine je do papíru a ukládá do měkce vystlaného batohu jako do peřinky. Potom s nimi vyráží na procházku uličkami Starého Města. Nosí je svým neobyčejným zákazníkům. Pan Darcy, paní Dlouhá punčocha, Herkules a doktor Faust mají sice v civilním životě jiná jména, ale pro Carla Kollhoffa představují postavy z románů. Má je rád a velmi mu na nich záleží. On sám pro ně tvoří důležité pouto se světem. Když však náhle přichází o místo, je třeba, aby Kollhoff, knihy a jedna prostořeká devítiletá holčička spojili síly. Carsten Henn v románu Knihonoš vypráví laskavý, chytrý a dojemný příběh o hodnotě přátelství, o kouzlu čtení a o moci, kterou nám knihy dávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485053/big_knihonos-xa5-485053.jpg 4.4184

Vydáno: , Kontrast

Der Buchspazierer, 2020

Kniha Knihonoš

jesterka.as

Krásný příběh. Původně jsem od něj čekala něco jiného, pochopila jsem anotaci prostě po svém ;) přesto se mi líbil. Pěkně se to četlo a ukápla mi i slzička. Jsem ráda, že to dobře dopadlo i když i ten konec jsem si představovala v průběhu čtení krapet jinak. I když můj konec by šel do pozadí vložit, takže se možná stal, jen musím číst mezi řádky, protože to tam autor zapomněl napsat ;)

kristyna.havlov

Průměrná oddychová kniha. Upoutala mě její titulní stránka, čekala jsem, že to bude něco podobného jako Malý princ, ale bohužel. I tak si myslím, že stojí za přečtení, pokud nehledáte žádné drama, ale knížku na podzimní večery :)

rufino

Pěkná kniha pro milovníky knih, pohlazeni na duši. Četla se dobře. Postavy byly čitelné, dobře představitelné, ale ty jejich příběhy byly takové povrchní. Pěkně téma, které šlo lépe využít, zpracovat. Dialogy postav byly dost krkolomné a mnohdy neuvěřitelné, nebudu spoilerovat, ale to co udělal tatínek Šaši knihonošovi byl opravdu nepochopitelný úlet. Styl jednoduchého psaní a vyjadřování.

kusma

To bylo krásné čtení. Spíš povídkové, určitě by byl hezký i román s hlubším vykreslení postav. Ale mě to nevadilo, hezky se to četlo. Taková ta kniha, kdy už v půlce víte, že si ji rádi přečtete ještě minimálně jednou.
Doporučuji.

"Šaša neotálela. Stále žila ve světě,ve kterém bohatí lidé jednoduše museli být hodní, jinak by přece nezbohatli. Tento její názor se měl v pozdějším věku změnit."

sporran

Mám ráda knihy, kde jsou ústředním tématem právě knihy. Vždy mě zajímá, jakým způsobem ke knihám přistoupí. A toto byla opět zajímavá dějová linie. Mám knihy ráda a ráda bych byla takovým knihonošem.

Eridan

Milá kniha, sympatické postavy. Taková jednohubka s lehčím příběhem. Chybělo mi více napětí, atmosféra mě nenutila číst dál. Ale celkově fajn povídka o přátelství a knihách, o potřebě někam patřit a někomu pomáhat (pro někoho něco znamenat).

janamaluveckova

Výborný nápad, příběh, postavy... Jen je to špatně napsané, hlavně ke konci moc povrchně a zbrkle. Celkově by si příběh zasloužil jít hlouběji, postavy lepší vývoj... Autor má imaginaci, ale neumí řemeslo. Ale jako filmový scénář a film by to jistě fungovalo.

lucie8854

Tato knížka je pohlazení po duši. Neskutečně milý příběh. Moc doporučuji.