Bez naděje

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182778/bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4.51549

Bez naděje (1.)

Hopeless (2013)

Vydáno:, Yoli

verka135
01. listopadu

Kniha mě úplně pohltila celou. ???? Je úžasně napsaná a opravdu rychle se čte. Už se nemůžu dočkat druhého dílu ZTRACENÁ NADĚJE ???? Doufám, že mě nezklame. ????

Nuttelka

Krásné a strašně smutné zároveň... Je strašné, když si člověk uvědomuje, že se tyto věci dějí :-( První knížka, kterou jsem od Colleen přečetla a samozřejmě jsem hned začala číst Ztracenou naději z pohledu Holdera. I když to jsou knihy pro mladší ročníky, už teď vím, že tyto knihy budou patřit mezi mé "top", protože to jsou silné příběhy...

syskas

Pomalý začiatok, príliš dlhé romantické scény a neskutočne dokonalý Holder. Keby toto autorka zmenila, tak by to bola výborná kniha na 5 hviezdičiek. Rozuzlenie a záver výborné.

blonďatá.luc

Po přečtení druhého dílu se mi do tohoto ani nechtělo pouštět - přeci jen stejný příběh jinýma očima? Vždyť to musí být nuda. Ale nebyla. Ano, spousta scén byla stejných, byly tam ovšem i scény nové a tím pádem pro čtenáře zajímavé. Navíc tento příběh je tak nevšední, že se vyplatí přečíst si jej vícekrát (když se opět řeší tabu téma). Přesto patří ke slabším knížkám, které tato autorka napsala - ty její novější se mi líbí mnohem víc.

AniDi

Knihu jsem si vybrala kvůli hodnocení a komentářům, nicméně jsem se do ní nemohla vcítit. Pro mě chyběl ten "wau" efekt. Určitě přečtu i další knihy autorky, doufám, že se mi další kniha bude líbit víc.

Jají295

Kniha se mi náhodou moc líbila. Chápu, že někomu ne, protože je to spíš románek pro náctileté. Ale myslím, že na dovču úplně ideální:)). Krásný a poutavý děj.

LaDouceBrise

Kniha ve mně vzbudila značně rozporuplné pocity. První polovina mě zrovna dvakrát nechytla, děj se posouval dopředu velmi pomalu a hlavní hrdinka jen neustále řešila svoje problémy s kluky, především s Holderem. Knihu jsem neodložila jen proto, že jsem chtěla vědět, proč se Holder chová tak podivně.

Od druhé poloviny se autorka nejspíš rozhodla, že by to chtělo trochu urychlit, a odkrývala nám jedno tajemství za druhým, přestože některá (například to, co dělal malé Sky její otec) jsem prohlédla už na samém začátku. Ale hlavní zápletka mě překvapila, hlavně se mi líbilo, jak autorka zvládla spojit jednotlivé střípky Skyiny minulosti a poskládat je tak, že na konci vše dávalo naprostý smysl.

Celý příběh propojovala pohádková láska Sky a Holdera, která byla tak příšerně nereálná a přehnaná... Holder byl od začátku do konce prostě dokonalost sama, i když to zpočátku vypadalo jinak. Ale jeho vztahu se Sky se autorka věnovala podle mě až moc. Romantických scén tam bylo vážně hrozně hodně, a to si na ně většinou potrpím, ale tady už mi to i vadilo.

Knížku vám asi zrovna dvakrát vřele nedoporučím, přece jen jsem četla spoustu lepších a nedá se říct, že by mě Bez naděje nějak zvlášť obohatila. Přesto její četby nelituji, i když se nemám chuť pouštět do pokračování.

vlkove

První polovina knihy mě nudila, bylo to dlouhé trýznění, které bylo ukončeno až v druhé polovině knihy. Holder mi v první polovině přišel neskutečně protivný, věčné změny nálad a nevysvětlené chování mě dohánělo na pokraj šílenství. Ve druhé polovině příběh dostal smysl a spád. Vůbec bych se nezlobila kdyby měl příběh o sto stran méně, určitě bych zkrátila nudný a vleklí začátek a soustředila se na hlavní jádro příběhu, které je zajímavé a čtenáře nutí číst dál a dál. Příběhu dávám tři hvězdy. Od autorky jsem četla ještě knihu Život jedna báseň a musím říct že se mi líbila o něco více.

Zebra01

Slátanina. Myslím, že jsem cílová skupina avšak nikdy by mě nenapadlo, že se dá spatlat dohromady tolik vážných i jiných témat- a pořád to bude mít úspěch.

PeťkaW.

Z téhle knihy mám trochu smíšené dojmy. Na jednu stranu je to typická zamilovaná teen romance, taková zahraniční promakanější verze Lanczové, a na druhou stranu pak docela drsné drama, probírající citlivá témata. Na jedné straně je zamilovaná pubertální a jaksi lehčí první půlka knihy (i když pořád výborně, vtipně a čtivě podaná) a na druhé pak akční emotivní rozuzlení příběhu. K jedné straně hodnocení mě dál naklání výborná čtivost, skvěle vykreslené postavy a poutavý výběr jazyka, do průměru zase padá fakt, že jeden z hlavních problémů jste měli prokouknutý už v půlce knihy a navíc si autorka pro mě vybrala v ději až moc "náhod" najednou. I když je pravda, že většinu z nich byla schopná docela slušně vysvětlit a celkově do sebe v závěru hezky všechno zapadlo. Asi mi tím teplem trochu změknul mozek, takže se nakonec přikloním ke 4 hvězdičkám :) Bez naděje není žádný literární počin století, ale jako taková malina na slupnutí na 3 letní odpoledne u vody, u které se odreagujete a zažijete lásku až za hrob, se hodí skvěle.

teri1003

Tak kniha byla neuvěřitelná. Poslední dobou jsem vůbec neměla chuť číst a tohle mě opět dostalo zpátky. Příběh byl neuvěřitelně čtivý a knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen další romantická oddechovka, ale co se začalo dít od poloviny knihy bylo pro mě překvapení a prostě napínavost. Hlavní podtavy Holdera a Sky jsem si oblíbila a spolu jsou neuvěřutelně roztomilí. Knihu naprosto doporučuji, kdo nečetl.

Sophie22

Od autorky jsem už četla jednu knihu a obě mě velice dojaly a velmi se mi líbily. Kniha mě začala bavit hned od prvních stránek a určitě si přečtu další knihy od této spisovatelky.

julie8829

Emotivní, dojemné, krásné čtení. Je to román, což mám ráda a kniha se opravdu čte jedním dechem. Určitě doporučuji

Martinaa24

Příběh byl velmi emotivní jako všechny knihy od této spisovatelky. Moc se mi líbilo zpracování příběhu, úžasně popsané charakteristiky postav, i když si myslím, že tolik náhod by se člověku nestalo.

Petro..nella

Úžasná

Meluzínka

Knihu jsem cetla jednim dechem.Moc povedena.Doporucuji.

Brambu

Tak velká láska, ale zároveň tak velká bolest. Drásající příběh, který si mne získal hned od prvních stránek. A čím dál jsem se dostávala, tím hůře se mi četlo. Přála bych hlavní hrdince trochu jiný osud, ale to už by byl jiný příběh... Vrhám se na druhý díl.

Terr_y

Obsahuje možné Spoilery...

Jakože Wow...Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Colleen mě vážně dostává k slzám u každého jejího příběhu a tento nebyl vyjímkou. Kniha má opravdu smutnou zápletku a bohužel se tyto věci dějí v běžném životě. Někdo dopadne jako Les někdo o něco lépe jako Hope (Sky). Kniha má krásný srdcervoucí příběh a proto jí doporučuji, není to jen obyčejný příběh o lásce, je to něco víc.

beatadudova

Zajímavé počtení. Je pravda, že knihu s podobným námětem jsem ještě nečetla a přijde mi originální. Rozjezd knihy mi přišel vzhledem k jejímu rozsahu až moc zdlouhavý a pro mě ne moc záživný, druhá půlka knihy už byla o dost zajímavější. Jsem jediná, která ze začátku tajně doufala, že s Holdera se vyklube typický "bad boy" a otočí to příběh vzhůru nohama? Ale ono ne, Holder je prostě hrozně sladký, starostlivý a prostě dokonalý. V reálném životě jako jehla v kupce sena. Vytkla bych až moc osob, které v příběhu zemřeli, protože to na reálnosti knihy moc nepřidává, právě naopak. Některé rozhovory na mě působily hodně uměle a v reálném životě bych si je nedokázala ani představit. Taky bych nutně nepotřebovala mít každou novou kapitolu pojmenovanou aktuálním časem, který jsem pak začala automaticky ignorovat. Význam hvězdiček v textu jsem moc nechápala, i když mají samozřejmě spojitost s příběhem Sky. Jsem ráda, že jsem si přečetla něco jiného než typickou romantickou young adult knihu, která chce poukázat na závažné téma zneužívání dětí. Nejsem si ale jistá, že v životech nás obyčejných lidí by mohlo vzniknout tolik náhod, jako v této knize. Celkově hodnotím průměrně.

Andílci

Kdyby to šlo dám této knize 10*.Opravdu moc pěkná kniha.A člověka donutí nad některýma věcma hodně přemýšlet.

Monyčí

Knížka má rozhodně dobrou myšlenku, ale na můj vkus se celkem dlouho rozjížděla a čekalo se na nějaký zvrat. Nicméně v druhé polovině už nabrala spád a ačkoliv byla dost předvídatelná, tak se mi líbila. Nejvíc oceňuji téma, je to totiž téma o kterém se veřejně ani v knihách moc nemluví, a tak mi přijde fajn, že se to přes tuhle knížku může rozšířit alespoň mezi čtenáře.

marketa262

Nevím, čím to je, ale 1. polovina knihy mi přišla lepší, asi to bylo takové tajemnější, jelikož byla spousta věcí v druhé polovině hodně předvídatelná. Proto dávám nakonec jen 4 hvězdy. Jinak jsem knihu přečetla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout. Velmi doporučuju.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

georginaa

Plno dívek a žen nosí v sobě trauma znásilnění, ač o tom nemluví, bojují o svůj život. Někdo to psychicky nezvládne, někdo to zamkne do pandořiny skříňky, někdo to vykřičí nahlas do světa. Je plno způsobů, se kterým se každý vypořádá jinak. A též záleží na okolnostech a lidí kolem sebe. Tak to bylo i u Sky. Nechtěla si nikoho připustit k tělu, zamkla vše do podvědomí a když začala něco cítit k Holderovi, vše se najednou rozevíralo z minulosti, a aby se oprostila z těchto myšlenek, musí odkrýt své nejhlubší tajemství. Moc pěkně ztvárněné.

Abnička

Tato kniha ve mně vyvolala takové emoce, které nejdou ani popsat.
Je nádherná.
Není to jen obyčejný román.
Tohle je srdcovka...

Příběh Sky je krásný a hrozivý navzájem. Pustit se do takového tématu chtělo odvahu, a ta Colleen určitě nechybí. S nadsázkou, ale i vážností dokázala pojmout tento příběh, který se tak moc vydařil.
Nechyběla romantická zápletka a ta tomu dodala pořádný šmrnc.

Je rozhodnuto. Colleen je moje nejoblíbenější autorka všech dob.
Je to teprve necelý týden co jsem přečetla poslední knihu od Colleen a úplně jsem zapomněla jaké emoce dokáže její kniha vyvolat.

Za mne nemůžu jinak než doporučit!

brendiska

některý věci byly jasný od začátku (ikdyž hlavní hrdince co nedocházelo) ale jak je to nakonec všechno vypointovaný, to je mazec. Hodně dobrá knížka

ZNellyZ

Tohle je srdcovka. Úžasný příběh u kterého nechyběly slzy. Nevídané téma a pro mě několik překvapení. Perfektně popsané myšlenky postav a skvělé charaktery.

Leanis

Sakra, sakra, sakra? Kam Colleen Hoover na tyhle nápady chodí? Zrovna si člověk říká, že už ho svým talentem víc nepřekvapí, přečte si od ní podobné dílo, jako právě Bez naděje, a ještě pár hodin po přečtení zírá do knihy s pusou dokořán. Donutí to se zamyslet. Prosím, věnujte mi ještě minutku:
A teď přímo ke knížce (může obsahovat spoilery) - pustit se do tak závažného tématu s takovým nadhledem a humorem, ale přesto s takovou hloubkou - to opravdu mohlo dopadnout špatně. Ale nedopadlo. Naopak. Téma knihy fakt upozorní na závažnost zneužívání dětí a na jeho celoživotní následky. Tak, že se to každého musí dotknout.
Kniha se v první polovině zabývá romantickou zápletkou, ale v druhé jde opravdu do tuhého. Najednou se mladí hrdinové musí opřít jeden o druhého a naprosto se na sebe spolehnout a už to není jenom o vzájemné přitažlivosti. Je to o lásce, ne o zamilování se. Člověk by netušil, jak velký mezitím může být rozdíl.
Takže, poučení pro mě z této knihy:
1) Příběh, kterým se kniha zabývá, není bohužel tak neobvyklý, jak si může čtenář myslet. A ne vždy to dopadne tak dobře, jak se Sky. Občas to skončí tak, jako s Lesslie. Lidi, koukejte se kolem sebe a všímejte si, kdo brečí, když se nikdo nedívá. Komu při úsměvu nepřejde radost do očí. Kdo se nachází v takové situaci, že se nechce vracet domů.
2) Nesuďte lidi příliš rychle a nedejte na pomluvy. A když už se setkáte s prudkým chováním, jděte do hloubky a zjistěte, co za tím vězí. Třeba jste nenarazili na idiota, ale prostě na někoho, kdo potřebuje pomoct vyhnat strašidlo zpod postele :-).
3) A to je poslední. Autorka se hodně věnuje rozdílu mezi zamilováním a opravdovou láskou. Láska znamená naprosté spolehnutí se na druhého člověka. A na oplátku se vám pak podaří se společně s ním přenést přes chvíle, které by normálně nikdo neunesl.
Díky, Colleen. Díky.

martina5069

" Voněl mátou a kolou. Nikdy by mě nenapadlo, jak jdou tyhle dvě vůně dohromady, ale šly...."
Krásný příběh dívky Sky a jejího přítele Holdena. Kniha o tom jak jeden člověk dokáže zapomenout na strašnou minulost a druhý pomůže zase si na minulost rozspomenou s tím, že je teď otázkou jestli láska vydrží vše nebo ne. Autorka se zabívá znásilňováním, což je hodně citlivé téma ale bohužel se to děje i ve skutečném životě. Kniha se četla se strašně rychle a rozhiodně se pustím do druhého mdílu ve kterém vypráví příběh Holden :-)

Arwen329

Nádherná kniha, pokračování si určitě přečtu...