Bez naděje

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/big_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4.42312

Bez naděje 1.

Vydáno: , Yoli

Hopeless, 2013

Kniha Bez naděje

eliska2126

Bez naděje je předposlední kniha z dosud vydaných, které mi od autorky zbývaly přečíst. Teď už zbývá jen Ztracená naděje, což je ten stejný příběh jen z pohledu mužské postavy Holdera. A i kniha Bez naděje potvrzuje, že Colleen nikdy nezklame, protože tohle byl zase skvěle promyšlený příběh plný zvratů. U autorky mě baví, jak se nebojí těžkých témat. Tady jich je hned několik. Asi vám úplně nebudu prozrazovat, jaká to jsou. Já to nevěděla a zvraty pro mě byly nečekanější a to, kam se příběh posouval mě opravdu překvapovalo.

Sledujeme příběh Sky, která se hned na začátku příběhu seznamuje s Deanem Holderem, kterému všichni říkají příjmením. Oba mají pověst horší než ten druhý. O Sky se říká, že je lehká holka a o Deanovi, že je homofobní násilník. Ne všechno je ale tak jak vypadá a brzy zjistíme, že drby na střední škole jsou opravdu nemilosrdné. Oba hrdiny knihy jsem si oblíbila. Holdera jsem občas teda nechápala. Jeho výbuchy vzteku a změny nálad. Později ale vše začalo dávat smysl.

Zhruba během první půlky knihy se toho moc neudálo. Spíše se tak plácáme ve věcech, které tam jsou, ale moc jim nerozumíme. Všechno se to totiž vysvětlí až v druhé půlce, kdy začínají na povrch vyplouvat opravdu nepříjemné věci. A tam jsem se nestihla divit, jak dobře, to má autorka promyšlené.

Colleen Hoover prostě psát umí. Kniha je opět čtivá a stránky mizí pod rukama. Musím ale říct, že tím jak mám od ní načtené už opravdu skoro všechny knihy, tak tahle na mě nezapůsobila tak, jak jiné (např. Pravda, nebo lež nebo To nejlepší v nás). Často se mi u CoHo knih stává, že nějaká ta slza ukápne a tady jsem furt čekala čekala a i když zde bylo hodně smutných momentů, žádný mě nedohnal k slzám.

Každopádně i tak za mě doporučení, určitě stojí za přečtení. Já se teď nemůžu dočkat podzimu, kdy vyjde Heart Bones a v první polovině roku by měla vyjít další autorčina kniha Reminders of him!

E.T.007

Námet zaujímavý, rozuzlenie suprové. Miestami sa mi to však zdalo príliš zdĺhavé, nudné - neskôr to našťastie nabralo spád. Dosť ma otravovali tie vzdychačkové scény, ktorých tam bolo požehnane (bohužiaľ, na úkor kvality samotného príbehu). Nemám nič proti šteklivým pasážam, ale ak sa skoro všetko vždy končí nimi a opisujú sa na každej tretej strane ďalšie dve-tri strany, tak to mi už lezie na nervy a stráca to pre mňa tú potrebnú iskrivosť.

ydnac

Dlouho jsem narážela na pozitivní komentáře knih od Colleen Hoover a tak jsem si jednu půjčila :-)
Víc než první polovina knihy mi připadala jako klasická romance, zavzpomínala jsem si na střední školu :-)
Chování Holdera mi občas připadalo nepřiměřené, ale to se časem objasnilo...
Ve chvíli, kdy jsem si řekla, dočtu stránku a jdu spát přišla nečekaná věta a mě napadlo - no do prčic... cožeeee to ?
Kniha je velice čtivá a autorka zapojila i velice vážná témata vzbuzující hodně emocí.
Sky se musela vyrovnat s velkým a bolestivým odhalením a nejen ona.

SPOILER:
Trochu nereálné mi připadalo, když si Sky vzpomněla na to co jí udělal její otec a hned poté došlo ke "sblížení" s Holderem, přestože už předtím měla Sky s intimnostmi problém, aniž věděla proč. Hodně lidí se s takovým traumatem nevyrovnává lehce...

michaela5515

(+ SPOILER) Příběh Sky, Holdera a Leslie ve mně rezonuje ještě roky po prvním přečtení. Pokaždé, když jejich příběh čtu, rozhodí mě to úplně stejně, jako napoprvé. Furt jsem na začátku rozuzlení naštvaná na Karen a na konci ji miluju za její nesobecké rozhodnutí. Navždycky srdcovka.

anna7852

Připojím se k ostatním, polovina knihy me až chvílemi nudila,mela jsem hejble to odložit.
Ale vytrvala jsem a jako musím říct druhá polovina knihy byla srdcebolná.
I když zatím pro mě že všech knihy co jsem od autorky četla,tak nejslabší,nejspíš kvůli první polovině knihy

mončičák42

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst. Usoudila jsem, že knihy, které kupuji dceři, už asi nejsou pro mě. Moje knižní kamarádky však knihu ohodnotily vysoko, tak jsem tedy vytrvala a ...dobře jsem udělala. Na začátku jsem příběh vůbec nerozklíčovala, naopak se mi postupně odhaloval. Je fakt, že anotaci jsem nečetla. Dcera si ale na přečtení bude muset ještě počkat, protože o romantický příběh pro náctileté se tedy rozhodně nejedná.

JJJ007

Tohle není oddechové čtení. V půlce jsem chtěla knihu odložit a pak jsem druhou půlku přečetla za odpoledne - změna děje a velmi silný příběh.

LiLinka

Když pominu to, že obálka se vážně nepovedla, tenhle příběh je velmi silný. Prvních zhruba 250 stran se "nic neděje" a pak to začne... vyplývají na povrch věci, které by vás ani nenapadlo očekávat, protože jsou jednoduše šílené. Smutný příběh Bez naděje s nadějeplným koncem. Stejně jako všechny knihy od Colleen můžu doporučit, avšak ne pro toho, kdo právě hledá oddechovou četbu.