Bez naděje

kniha od:

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4.4 2547
Koupit Koupit eknihu Bazar

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Série:

Beznádejná 1. , Bez naděje 1.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Hopeless , 2013


více info...

Komentáře (560)

Komentáře 560 Recenze 34

mstychov
mstychov
04.09.2023 5 z 5

Do knížek od Colleen Hoover jsem se naprosto zamilovala, proto jsem si pořídila další z nich na Audiolibrix.

Hlavní hrdinka se jmenuje Sky. Učí se doma se svou mámou, nemají žádné technologie, dokonce ani mobilní telefon. Sky je adoptovaná a moc touží po kolektivu. Nakonec se jí povede mámu přesvědčit, aby ji do školy pustila, ale tam vše neprobíhá tak, jak by si Sky představovala.

Časem poznává Holdera. Kluka, který má za sebou temnou minulost. Proslýchá se o něm, že je nebezpečný. S Holdrem se nemají příliš v lásce, ale něco je k sobě záhadně přitahuje.

Sky je velice rozporuplnou postavou. Vodí si domů tajně kluky, se kterými si hraje, ale nikdy je nenechá zajít dál. Nemá z toho bůh ví jaké potěšení, ale i tak se tím baví, spolu se svojí kamarádkou, která krátce po nástupu Sky do školy odjíždí studovat pryč.

Postupem času je Sky postavena před tvrdou realitu. Co je v jejím životě lež a co skutečnost? Komu může Sky věřit a kdo jen lže?

Naprosto mě dostalo, kudy se příběh ubíral. Na začátku jsem si říkala hmmm, tak tahle knížka mě nemá čím překvapit. 100x ohrávané téma, ale ono ne! Nakonec mě dostala tak, že jsem vám ani nedokázala okamžitě sepsat recenzi. Příběh je silný. Doslova mě z něj mrazilo. Řeší se v něm dost silné téma, víc nechci spoilerovat. Kdo máte rádi romantické příběhy s nevšední zápletkou, tak si knížku určitě pořiďte. Dostane vás.

Oblíbené věty z knihy:
Věnoval mi jeden z těch úsměvů, při kterém padají holkám kalhotky.
Moje tělo je odporný zrádce.

Majulle
Majulle
15.08.2023 5 z 5

Příběh je zase polo romantický, polo dramatický ale je boží! Děj Vás okamžitě vtáhne.


zuzana8816
zuzana8816
11.08.2023 4 z 5

S ohledem na kladné recenze většiny knih Colleen Hoover, jsem sáhla po tomto prvním románu vydaném v českém jazyce. Při čtení první poloviny knihy jsem si říkala, že ve 14 letech bych kouzlu hlavních postav s dialogy připomínajícími seriál Gilmorova děvčata, zcela podlehla a knize vtiskla pomyslnou nálepku odlehčeného prázdninového čtení. Nicméně druhá polovina knihy mě opravdu nadchla. Dějové nitky se začaly splétat, vše do sebe zapadat a hlavní aktéři se stali opravdovými hrdiny svých životů... Velmi oceňuji barvité, emocemi nabité situace, kdy Sky a Holder ožívají v srdcích čtenářů a nezbývá, než milovat jejich bolest i nezměrnou lásku...

cerna7151
cerna7151
07.08.2023 4 z 5

Hezky, čtivě napsáno, bavily mě krátké kapitoly. Děj pěkný, první láska, velké přátelství, zajímavé, i když smutné rozuzlení. Možná mi trochu nesedělo, že se postavy na svůj věk chovají příliš dospěle. Každopádně druhý díl si přečtu moc ráda.

_Brunetka_
_Brunetka_
14.07.2023 5 z 5

To, co mě bude dlouho provázet při pomyšlení nebo pohledu na tuhle knížku, je asi ta nejlépe ukrytá bolest za rádoby první přihlouplou lásku. Vážně mě to zase zničilo neskutečným způsobem. Tolik špatných věcí, co se tu dělo, by vystačilo na tři knížky ale nee, Colleen Hoover vás radši mučí a postupně drtí na ty nejmenší kousky v jednom jediném díle. Ze začátku jsem se sice zděsila trochu většího rozsahu na autorčiny poměry, ale během chvilky se tyto obavy dočista rozplynuly a mně se opět vybavilo to, jak moc miluju její styl psaní. Příběh mě pohltil a nepustil odcházela jsem od něj jen v případech nejvyšší nouze, protože jinak se to ani nedalo. Moc jsem si oblíbila Holdera i Sky, je to přesně ten typ postav, které si k vám najdou cestu za každou cenu a vy se ani nenadějete a budete všechny jejich prožitky považovat za vlastní. Vztah mezi nimi se mi líbil, nejednalo se o žádnou instantní lásku a člověk z něj má sám ve svém srdci prostě pocit, že takhle to má být. Bez naděje je doslova nadupané emocemi, které vás budou permanentně zasypávat a vy je nebudete stíhat vstřebávat, čímž se potom ocitnete v různých fyzických reakcích (nejen slzách). Já samozřejmě brečela jako želva, ale zároveň mě střídavě zavalovaly vlny vzteku, smutku, bolesti, naděje, štěstí i beznaděje. Téma knihy je opravdu silné a je pospojováno ještě se spoustou dalších, ale pro plný prožitek z příběhu vám je tu nebudu jmenovat a budu doufat, že se rozhodnete to zažít na vlastní kůži. Já k tomu můžu říct jen to, že se jedná o silný, bolestný a zdrcující zážitek, který mnou otřásl a jsem ráda, že ho autorka vytáhla na světlo. Nějaké hezké myšlenky se tu taky najdou. Z konce jsem byla pro změnu v slzách samým štěstím. Už se moc těším, až si to dám z pohledu Holdera a vám tenhle srdcetrhák doporučuju všema deseti.

Radimka
Radimka
23.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Vůbec se mi do týhle knížky nechtělo a nadávala jsem si, co jsem si to koupila za blbost pro puberťáky a ve finále mě to rozsekalo na mraky. Nejdřív milej romantickej příběh a po větě "třináct let jsi pohřešovaná" se to rozjelo na plný obrátky. Už dlouho jsem něco tak rychle nepřečetla a moooc se mi to líbilo.

Bookaholik
Bookaholik
18.06.2023 3 z 5

Autirka umi skvele psat, to vime asi vsichni, jeji pribehy prijemne plynou a bezvadne se ctou. V tomto pripade mi ale vadilo prapodicny patos postav. Hlavni hrdince je 18, jejimu priteli 19, ale na svuj vek se vlastne vubec nechovaji. Hlavne Holder je dusi mnohem starsi, az mi jeho supermoudre vyroky mnohdy lezly na nervy. V prvni pulce knihy se navic vlastne vubec nic nedeje a vse vypada na obycejnou YA romanci. Na konci se opet vse strasne jednoduse vyresi stejne jako ve Vzpominkach na nej. Od jiste casti knihy se resi zavazny problem, ktery je nakonec vyresen lusknutim prstu...

Marthas
Marthas
17.06.2023 3 z 5

3,4/5 Autorce se musí nechat, že umí vyvolat pocity. To se mi příliš často nestává, abych během čtení knihy vystřídala takovou paletu pocitů. Za co tedy to nižší hodnocení. Ne nevadilo mi, že je kniha naivní a někteří puberťáci v ní hovoří lépe než váš psychoterapeut se čtyřicetiletou praxí. Mně vadil začátek, když se hlavní hrdinové poznávali. Zhruba prvních 100 stran jsem měla chuť knihu odhodit a už se k ní nevrátit. Zpětně chápu, proč se tak postavy chovaly, ale tu nudu na začátku a tu zvláštní výrazovou složku resp. ten suchý a lehce kostrbatý sloh.. To neodpouštím. Jistě sama nepíšu nic moc, ale já nejsem bestsellerová autorka, že? Jestli si přečtu i druhý díl, si musím bedlivě rozmyslet. Rozhodně tohle téma a autorka není nic, co bych doporučovala jako relax a když jíte.

Terata
Terata
17.06.2023 3 z 5

Kniha, která opět zpracovává silné a těžké téma (dokonce 2). Knihy od CoHo jsou už sázka na jistotu, ale ... jednou to zklamaní z knihy muselo přijít.

Nejdřív ale začnu tím pozitivním a to je postava Sky. Skvělá postava se sympatickým smyslem pro humor. Příběh je čtivý a stránky vám mizí po prsty, to CoHo umí. Také musím zmínit témata, která si vybrala autorka. Za co má u mě velké plus!

Co se Holdera týče ... no. Já už jsem trochu přesycená bad boyů, kteří jsou vlastně bad boyové jen na oko, ale ve skutečnosti to jsou nejempatičtější a nejhodnější kluci pod sluncem a především kluci s tajemstvím a temnou minulostí. Už stačilo.

Vlastně celou dobu, co jsem knihu četla, jsem se do příběhu nemohla začíst (jako do všech jiných knih od CoHo) a tušila jsem, že tohle - konečně - bude kniha, u které nebudu brečet. Místy mi totiž přišlo, že je příběh až moc komplikovaný a nereálný.

Pokud plánujete, že chcete knihy od CoHo zkusit, rozhodně začněte touto sérií! Bude se vám líbit a pak na vás budou čekat lepší a lepší knihy od autorky. Já jsem udělala tu chybu, že jsem začala peckama, které napsala a tyhle jsem četla až po peckách. Poučte se z mé chyby :D

mijel
mijel
13.06.2023 2 z 5

Knihy od Colleen miluju, tohle je moje 8 knížka, ale vůbec mě tentokrát nebavila. Příběh je těžce uvěřitelný a strašně zdlouhavý. Postavy mě taky hrozně iritovaly, takže za mě velký zklamání.

Šárka88
Šárka88
04.06.2023 5 z 5

Tohle se četlo úplně samo, ze začátku jsem čekala pomalý román a sladkosti jako vždy a ono nic. Nečetla jsem anotaci a jsem moc ráda, že děj byl samé překvapeni, ač občas nereálné a sem tam přitažené za vlasy. Nicméně mi to nevadilo a dávám 5*, protože knížky od Hoover jsou zatím super.

Nikol1212
Nikol1212
31.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Pročítala jsem tu ostatní komentáře a v první řadě chci říct, že si také myslím, že příběh není moc reálný, že by se Holder i Sky našli v jiném státě jak bydlí kousek od sebe. ALE kdo říká, že knihy musí být reálné? Kam by se pak poděly všechny ty scifi, horory i spoustu knih z červené knihovny? Většina knih má málo pravděpodobný příběh, ale to neznamená, že jsou špatné.

Opět se ukázalo, že Collen se dobře čte, umí hodně dobře vykreslit situaci a děj. Asi je to knížka spíš pro mladší ročníky :) Ale i tak hodnotím kladně.. Je fakt, že na puberťáky to bylo chvílema plný mouder, ale tak co...Za 3 dny jsem měla přečteno a to mám na to pár chvil denně, takže za mě asi dobrý :)

kata2610
kata2610
16.05.2023 5 z 5

Úžasný! První polovina silná červená knihovna (to nemůže ublížit :D), ale pak se začnou dít věci. Poslouchala jsem jako audioknížku a k těm se obvykle uchyluji při úklidu, vaření, když se jdu projít,.., tady jsem pak už jen seděla na gauči se sluchátky, koukala na vypnutou televizi a poslouchala. 85% - tohle mě bavilo tak moc, že lituju, že jsem knížku nečetla, ale poslouchala. O to víc se těším na 9.listopad, který na mě čeká v knihovně :)

IG: @cotaholkacte

mnohoknih
mnohoknih
12.05.2023

To by mě zajímalo, co to bylo. Napřed to vypadalo na romantiku, pak se to komplikovalo a byl z toho psychologický román. Bohužel úplně nepravděpodobný. Téma rozhodně dobře zvolené, ale že by si s tím všichni zúčastnění poradili jen tím, že si popovídají? To jako Beverly Hills 90210? Colleen to umí líp. Tohle se moc nepovedlo.

Tess.96
Tess.96
24.04.2023 4 z 5

Druhá kniha od od Colleen Hoover, kterou jsem četla je emocionální jízda na horské dráze, která mě strhla od začátku do konce. Díky jedinečnému příběhu, dobře propracovaným postavám a srdcervoucím dějovým zvratům mi tato kniha vyrazila dech. Moc se mi líbila hlavní hrdinka Sky, která byla složitá, sympatická a milá zároveň. Autorka odvedla skvělou práci, když pomalu odhalovala její pravou povahu a minulost, což mě po celou dobu udržovalo v napětí a hádání.
 
Colleen umí skvěle psát milostné příběhy a dokonale popisovat postelové scény a nezklamala ani u této knihy. Styl psaní byl také velmi poutavý a čtivý, díky čemuž se tento román krásně a rychle četl. Autorčin smysl pro detail mi pomohl vykreslit v mysli živé obrazy a příběh mi připadal o to reálnější.
 
Celkově je Bez naděje od Colleen Hoover emocemi nabitá, krásně napsaná kniha, která stojí za přečtení. Pokud máte rádi romantiku, drama a dobré dějové zvraty, tato kniha vás nezklame! Vřele ji doporučuji a dávám jí čtyři hvězdičky za přesvědčivé postavy, napínavý děj a nezapomenutelný příběh.

Lidska_ctecka
Lidska_ctecka
03.04.2023 4 z 5

Tak to bylo hustý. Ze začátku to nevypadalo, ale panečku. Budu na to vzpomínat asi dlouho (jako na většinu knih od Colleen Hoover). Občas toho bylo moc (moc drama, moc sladký, moc neuvěřitelný, moc krutý atd.), ale nakonec to dávalo smysl. Hlavní postavy jsou takové, že si spíš zapamatuju, co se jim stalo, jež opravdu je. (Ale vedlejší postavy jsem si naprosto oblíbila.)
Asi to nebude moje nejoblíbenější kniha od autorky, ale určitě doporučuju přečíst.
P. S. Přečetla jsem i druhý díl z pohledu Holdera (Ztracená naděje) a je to skvělé doplnění. Nečekejte dějové zvraty, ale moc doporučuju...

mekkejla
mekkejla
29.03.2023 3 z 5

Začátek byl super, ale postupně to přešlo až do moc velké slaďárny a nakonec přišlo drama, které bylo za mě až moc vyhrocené. Postavám jsem bohužel moc nevěřila, obzvlášť Holder mi přišel od dětství až moc uvědomělý a vážný. To jak bylo vše zamotané už mi přišlo taky trochu moc, i když smysl to nakonec dávalo.

nikola2425
nikola2425
19.03.2023 5 z 5

Úžasný! První knížka od Colleen Hoover a nelituji, jediného čeho lituji je že jsem si nekoupila i ten druhý díl. :D Když už jsem si řekla že dočtu kapitolu, tak to skončilo něčím dramatickým co mi dalo chvíli na čas to vstřebat. Úžasný! Moc doporučuji.

SumýšIrena
SumýšIrena
16.03.2023 3 z 5

Silné téma, které je, alespoň podle mě, dobře zpracované. ALE jen těžko se mi věří, že osmnácti a devatenáctiletí mladí lidé jsou takovými skvělými psychology. Tolik životních mouder a pochopení bych čekala u někoho zralejšího. Proto srážím dvě *

Zuzka_Zuu
Zuzka_Zuu
04.03.2023 5 z 5

HopeLess ... Najednou to slovo má nový význam, i když v českém překladu se to ztrácí. Wow, hodně silná kniha plná zvratů. V jednu chvíli se mi chtělo až zvracet z toho, že by něčeho takového byl někdo schopný a jako máma malého synka, je mi právě o to hůř, už jen z té představy. Několikrát jsem se s ním musela jít pomazlit, abych nabrala sílu na to knihu dočíst.
Kniha je krásně napsaná, nechybí zápletka a rozuzlení a také strhující závěr a jak všechno zapadne do sebe. V některých momentech jsem si opravdu musela dát 'oddych na konci kapitoly', abych to všechno zpracovala. Knihu budu rozdýchávat ještě dlouho. Určitě ji ale doporučuji přečíst, má v sobě jisté kouzlo :)

adida
adida
27.02.2023 5 z 5

Kniha plná emocí, zvratů, lásky, nenávisti, rozhodnutí,….napínavé. Doporučuji

P3_tis
P3_tis
18.02.2023 5 z 5

Tak toto byl velmi silný příběh. Do půlky je to taková klasická romanťárna - on miluje ji, ona miluje jeho, vypadá jako zlobivej kluk… ale pak tam je tolik zvratů… prostě knihy od Colleen mají vždy nějakou přidanou hodnotu a žádný příběh není takový, jak se na první pohled zdá…

Janča086
Janča086
02.02.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda, tolik zvratů v jedné knize. Tuhle knihu budu ještě dlouho rozdýchávat.

Kacatko86
Kacatko86
27.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha si zaslouží plný počet hvězdiček. Tolik emocí, zvratů, lásky, nenávisti, rozhodnutí... Ano, přiznávám, že občas přitažené za vlasy, ale to u slaďáků musí být. Na čtivosti to nic neubírá.
Hope, Sky, Less, Karen, Holder a jedno velké zlo, které všem zničí život.

Barulinkas
Barulinkas
08.01.2023 3 z 5

To, že se knihy od Colleen čtou sami,to už všichni víme... Nejlepší byl začátek knihy, pak už to byla pořádná slaďárna(slovo polibek se mi už začalo příčit),která ve výsledku nebyla tak moc hezká-když se spojila se vzpomínkami z minulosti... dějově to nebylo špatné,ale něco mi na knize vadilo...za mě slabší kniha, po které mám rozporuplné pocity

KajkaMicinka
KajkaMicinka
04.01.2023 5 z 5

Ze mě peckózní děj. Nemohla jsem se odtrhnout.

KatyM.
KatyM.
09.12.2022 5 z 5

Silné, plné emocí. Více není třeba psát. Nelze jinak než dát 5 hvězdiček.

laura
laura
07.12.2022 5 z 5

Tahle kniha je rozporuplná. Zpočátku vtipná, oddechová, milá. Pak přijde chvíle, kdy to začíná být trošku nuda, táhne se to, dlouhé rozhovory v podstatě o ničem...

A pak najednou - láska, nenávist, vina, smrt. A tajemství. Spousta tajemství...

Hope a Less. Hopeless. Beznaděj. Mít naději nebo být nadějí? Žít s nadějí nebo bez naděje? Zůstat beznadějný nebo naději ztratit?

Beznadějná bezútěšnost, na kterou někdy zapomeneme. Je to dobře? Je to špatně? Zamknout ošklivé vzpomínky do trezoru v naší duši a už nikdy se tam nepodívat? Vědět nebo nevědět? Jaká cesta je ta správná? A kdo jsme, pokud nevíme? Kým se stáváme ve chvíli, kdy víme?

Čtivé, šokující, bolavé, kruté. Jak jeden člověk dokáže zničit život tolika jiným. O cestách, po kterých se vydáváme, o rozhodnutích, která činíme, o vůli žít, o okamžicích, kdy si přejeme zapomenout a o těch, na které nezapomeneme nikdy...

Někdy je nejtěžší položit ty nejjednodušší otázky...

anezka1711
anezka1711
29.11.2022 5 z 5

Úžasná kniha a ten zvrat za půlkou??? No musela jsem to rozchodit a pak zase pokračovat ve čtení

mfajmanova
mfajmanova
16.11.2022 5 z 5

Moje třetí knížka od Colleen a rozhodně ne poslední! To se tak dobře čte! Člověk se nemůže odtrhnout, pořád si říká "ještě kousek, kousíček" a najednou je konec. Stejně jako u předchozích autorčiných knížek jsem zatoužila být znovu mladá a aspoň ještě jednou prožít ten úžasný pocit zamilovávání se. Děkuji!

AkiB
AkiB
04.11.2022 5 z 5

Knihu jsem četla naposledy asi 10 let zpátky, to jsem byla ještě na základní škole a vím, že mě tehdy naprosto uchvátila. Proto jsem se rozhodla si ji přečíst i po letech, ačkoli jsem si hlavní rysy pamatovala. Musím říct, že se mi moc líbila i teď. Líbila se mi neskutečná vášeň Holdera i Sky, to, jak moc se milovali a jak moc pevné pouto mezi sebou měli. Karen byla neskutečná hrdinka. To, že se něco takového děje bohužel i v reálném světě je naprosto šílená představa a je mi neskutečně líto každého dítěte, který si něčím takovým prochází.
Knihu hodnotím 5 hvězdičkami z 5, protože si myslím, že si to zaslouží. Četla se mi opravdu moc hezky.

uzivatel6305
uzivatel6305
28.10.2022 3 z 5

Začátek jsem si nemohla vynachválit, prostě pecka! Od půlky se to nějak moc zaplétá, chování hlavní hrdinky my přijde bezcitné a nelogické, láska ze stránek přímo teče, oba mladí lidé mají za sebou tolik zkušeností a v sobě tolik moudra, inteligence a vždy ví, jak se zachovat, a co říct, že i padesátník by mohl závidět. Přestože hrdinka je "velmi citlivá" a neustále pláče, tak s ní v podstatě neotřese ani ta nejhrůznější událost, která se v knize uděje. Konec je velmi dlouhý. Začátek mě nadchl, ale pak jsem jen četla a čekala nakonec. Nevím proč mě na konci napadl Vichr z hor, od našeho národního génia Járy Cimrmana. Nevím.

sarahmoon
sarahmoon
10.10.2022 3 z 5

Kniha sama o sobě není špatná.
Ale... Romantická linka je za mě, něčím slabá. Na to, abych byla napnutá, byla kniha moc předvídatelná.

Schované téma, mi bylo brzy jasné. Nedokážu posoudit, jestli vhodně zpracované, každopádně je ojedinělé. Tedy aspoň v těch knihách, co většinou čtu.

Audiokniha - Jak už někdo psal... jak se pořádně zaposloucháte, tak hlas Veroniky Khek Kubařové je Top! Chvilku mi to trvalo, než jsem to ocenila :o)

Na druhý díl se asi hned nevrhnu :o)

twigxi
twigxi
30.09.2022 1 z 5

Kniha mela celkem zajimavy napad, ktery byl ale realizovany opravdu zalostne. Rozuzleni jsem cekala jen z poloviny, takze na konci jsem byla prekvapena. Misty byla kniha i docela vtipna. Bohuzel, casto jsem ale mela pri cteni spis takovy ten trapny pocit (nevim, jak jinak to popsat, nez "cringe").
Zdlouhave detailni popisy romantickych scen si asi budou uzivat jen pubertaci, ja se nudila (A to jsem nedavno cetla Lenku Lanczovou a byla jsem z ni nadsena! Takze spis me nudila ta cringe forma). Kdyby kniha mela o 100 - 150 stranek tech popisu min, vubec by ji to neuskodilo.

gryffindorgirl
gryffindorgirl
30.09.2022 5 z 5

Tak trochu jiná Colleen. Líbil se mi motiv střední školy, teenagerů a všech pubertálních problémů, které jsem u autorky do té doby neviděla. Oceňuji hlavní téma, které si k vám pomalu nachází cestu celou knihou a není tak jednoduše identifikovatelné.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická mnohem víc, než hlavní hrdinky jiných knih od autorky. Celý příběh se četl velmi rychle a i přes to, že ze začátku příběh vypadá jako klasická teen romance na vás autorka ke konci knihy chystá zajímavý plottwist.

vera5841
vera5841
28.09.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem četla až po knize Ztracená naděje a z Holderova pohledu se mi příběh líbil trošku více. Přišlo mi, že je v ní mnohem méně napětí, ale možná je to jen tím, že jsem příběh vlastně už znala.
Přesto je kniha velmi čtivá a musím ocenit to, že autorka napsala dvě knihy na jeden příběh a zároveň se příliš neopakovala. Na druhou stranu, pokud Vás nezaujme jedna z těchto knih, pak zcela jistě nezaujme ani ta druhá.

knihovniceS
knihovniceS
20.09.2022 3 z 5

Bez naděje
Ach jo, autorku čtu ráda, ale tato kniha mi opravdu nesedla. Jako by ji napsal někdo jiný. Do čtení se nutím, že nastane zvrat a nic ... Příběh dívky Sky, která sama neví co se sebou, její pohled na život. Hledá kluka, který by s ní „pohnul“, touží po lásce, po polibcích. Najde Holdera , ale on si s ní hraje ... To by mi nevadilo, ale půl knihy nečtu o ničem jiném. Jsem zvědavá, jestli druhý díl je také tak nudný – má to být pohled na život Holdera. Tento díl jsem ve dvou třetinách zaklapla. Dost, nemám na to nervy. Možná je to moje chyba! Dávám 3 hvězdy a zkusím druhý díl.

VasnivaCtenarka
VasnivaCtenarka
04.09.2022 4 z 5

Autorka Colleen Hoover se velmi často ve svých příbězích dotýká opravdu citlivých témat a v tomto příběhu tomu není jinak. Závěr této (audio)knihy byl velmi emotivní, jak už jsme u Colleen zvyklí. Začátek mi však oproti tomu přišel poněkud táhlý a stále se dokola opakující. V jedné chvíli jsem se při poslechu dokonce sama sebe ptala, co se to s tou Colleen stalo?! Ale vydržela jsem a od cca druhé poloviny asi (nevím přesně, protože jsem poslouchala a poslouchala a poslouchala) se to začalo rozjíždět a vygradovalo to tak, že byl až zázrak, jak se se všemi události hrdinové popasovali, protože stát se to všechno mé maličkosti, skončím na psychiatrii.

A co musím ocenit úplně maximálně u této audioknihy, je hlas Veroniky Khek Kubařové!

Andělla
Andělla
24.08.2022 5 z 5

Collen je moje nejoblíbenější autorka a tohle byla první knížka, kterou jsem od ní četla. Zamilovala jsem se do postav, děj je plný zvratů, líbilo se mi jak byl příběh dokonale promyšlený.

Danušenka
Danušenka
22.08.2022 5 z 5

První kniha od Colleen Hoover, kterou jsem četla. Naprosto si mě získala, příběh byl čtivý, napínavý a člověk nikdy nevěděl co ho čeká na další stránce. Díky této knize jsem se do autorčiny tvorby natolik zamilovala, že mám v knihovně všechny její knihy.