Pravda, nebo lež

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/big_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4.41973
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

Kniha Pravda, nebo lež

kotatkoz
předevčírem

Naprosto souhlasím s komentářem kiwi - tohle je prostě zvláštní bizár :) Proti jiným thrillerům je tady nadbytek sexu, který děj nijak neposouvá a podle mého ani nedokresluje. Prokládaná Verity autobiografie je plná až opravdu nechutných a zbytečných drastických nápadů. Napětí v průběhu knihy je docela fajn, ovšem místo toho správného grády nabírajícího konce to spíš jen tak podivně cynicky vyšumí... Přijde mi, že větší thriller jsem si konstruovala při čtení ve svých myšlenkách, kdy jsem domýšlela linky Lowen, Jeremyho a Crewa... než co mi pak bylo servírováno v knížce :)
Tedy ve finále proč ně, ale jistě se v daném žánru najde kvanta lepšího čtení...

Žirka

Napínavé, ale rozuzlení tak málo uvěřitelné.

Mateo67

Asi se mi jeśtě nestalo, že bych sáhla takhle vedle. Chtěla jsem thriller (tenhle na mě odevšad vykukoval často a dlouhodobě) a dostala jsem… - co vlastně? Odpudivý (omlouvám se za ten výraz) příběh a ke všemu odpudivě načtený. Nevím, jestli to byl interpretčin záměr, nebo to tak působilo jen na mě. Každopádně doposlouchala jsem jen s největším úsilím a po celou dobu nevěřila vlastním uším. Tuto autorku už nikdy více.
P. S. Druhá hvězdička je za závěr.

Manyna

Celou dobu jsem očekávala úplně jiný závěr a proto mi možná finální rozuzlení přišlo opravdu originální.

Micandy

Tak z téhle knihy jsem si nesedla na zadek. Proč mám pocit, že autorka musí v knihách líčit sexuální praktiky? Chce si tak získat více fanynek? Mě to akorát odrazuje, čeho je moc je příliš.
Kniha pro mě nebyla ani napínavá ani jsem nezatajila dech. Thrillery mám ráda, ale tenhle bylo strašně přeplácaný, nechytlo mě to. Děj byl pro mě předvídatelný. Asi to je tím , že mám za sebou detektivky a thrillery. Byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla.
Tak teď nevím, jestli budu ještě od autorky něco číst, některé její knihy se nesou v depresivním duchu a jsem pak rozladěná.

Pavlína2019

Aha - takže tady buď odpad nebo všechny hvězdičky. :-)
No, za mě rozhodně všechny, ba i víc.
Trošku nemusím ty erotické scény, ale chápu, že zde byly k popisu postavy nutné.
Nechápu, proč někdo hodnotí, zda je situace možná nebo reálná? To čtěte snad literaturu faktu...
Kniha je skvělá, výborný nápad, fakt ohromně dobře napsaná a strašně napínavá!
Mě se líbila neuvěřitelně!
Četla se sama, nemohla jsem přestat číst, a nakonec všechno jinak, super!
Prý je od autorky v tomto žánru jediná, takže v jejích knihách nejspíš pokračovat nebudu, ale opravdu ji napsala výborně.
Rozhodně doporučuji.

anna7852

Asi půjdu proti proudu,ale me se to líbilo,bylo to napínavé. Jen mě štve že jsem se vlastně nedozvěděli jaká je ta pravá pravda

kiwi88

(+ SPOILER) Asi bych to formulovala jako "bizár". Jakkoliv mohl být prvotní nápad zajímavý, přišlo mi to jako překombinovaná story, která měla skončit spíš na nějakém fan-foru.

Po celou dobu čtení jsem váhala mezi tím, jestli je opravdu Verity tak zlá a šílená, nebo to bude další z příběhů, kde se tím "padouchem" stane nakonec manžel. Dokonce jsem na chvíli myslela, že se z toho pětiletého kluka stane zabiják a právě on bude to nejtemnější postavou celého příběhu. Psát tak syrovým stylem o smrti dětí, to bylo opravdu necitlivé, až to působilo nerealisticky.

Čím víc podobných knih čtu, tím víc si říkám, kde se v lidech berou takové myšlenky. Cožpak není na Světě dost zla i bez toho, abychom si další museli vymýšlet? To jsme opravdu tak zklamaní svým nudným a obyčejným životem, že potřebujeme drama?

Můžeme se vůbec divit tomu, co jsou schopni si lidé vzájemně udělat, když v knihám místa ponaučení a moudrosti najdou spíše návod na vraždu?