Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2876 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

anezka1711
25.01.2024 4 z 5

Úžasná kniha a skvělý zvrat, ale zůstane po ni otázka co byla pravda a co lež :)

LucyBooks
23.01.2024 5 z 5

Také se připojuji k nadšeným čtenářům. Ačkoliv se jednalo o trochu jiný styl psaní autorky, tak mě kniha velmi nadchla. Nutilo mě to číst a zjistit, co se vlastně stalo, chvílemi ve mně kniha vyvolávala až nepříjemné pocity. Autorka zkrátka umí čtenáře udržet v napětí. Doporučuji, pokud nechcete od Coolleen Hooverové už jen typické romány.

Ailir
16.01.2024 5 z 5

Jsem nadšená! Vůbec jsem nečekala takhle výborný a napínavý děj a hlavně ty emoce, které vyvolá. Hlavně ty pasáže o dětech, to mi bylo až úzko.
Autorku neznám, ale momenty mi připomněla Shari Lapenu.

Evitsa
16.01.2024

Ani nevím jak tu to knihu hodnotit...
Slyšela jsem ji jako audio knihu a musím říct, že každou kapitolou to pro mě bylo čím dál těžší ji poslouchat.
I když každý si může myslet, ze to byla lež či pravda, ja jen vím jako matka, že bych nikdy nic takové nemohla napsat o svých dětech.
Pro mě to byl hodně těžký poslech a rozhodla jsem se to nehodnotit.

E_Lan
14.01.2024 3 z 5

Zajímavá detektivka, mířená dost na ženskou čtenářskou populaci svou relativně častou lechtivostí. Přesto i pro mě byl příběh originální a rozuzlení docela dobré, byť hodně přitažené za vlasy. Takže celkově jednoduché napínavé čtení, nic víc, nic míň.

tabaluga
14.01.2024 5 z 5

Byla jsem knihou naprosto pohlcena. Četla jsem ji jedním dechem a rozuzlení mne tedy dostalo. Byla to tedy pravda nebo fikce? Nechtělo se mi věřit tomu, že by Verity byla toho všeho schopná...

123.Iveetka
06.01.2024 3 z 5

Úplně nevím, jaké mám z této knihy vlastně pocity. Zpočátku jsem byla nadšená, hezky to odsýpalo, bylo to napínavé, místy i strašidelné. Pasáže Veritiiny autobiografie byly opravdu zvrácené. Nicméně čekala jsem, že se trochu víc dozvím o charakterech postav Lowen a Jeremym. Ke konci mi přišla těhuchtivá Lowen už taky trochu psycho a Jeremy mě vlastně ničím nezaujal. Za ukvapený závěr ubírám další hvězdičku, jinak to bylo celkem slušné čtení.

genduna
06.01.2024 5 z 5

Velmi povedený psychothriller, ze kterého mě po celou dobu čtení mrazilo v zádech. Do poslední chvíle jsem netušila jak tento příběh skončí. Moje první kniha od autorky a jsem naprosto nadšená.

Alienn
04.01.2024 5 z 5

Tak toto byla definitivně trochu jiná Colleen, než na jakou jsem zvyklá. Naprosto skvělá kniha, tolik protichůdných emocí a pocitů. A hlavně, dokud nedočtete, nevíte. Výborný psychothriller, který Vás nenechá ani na chvilku v klidu. Moc, opravdu moc se mi líbila.

AndreaTH
27.12.2023 4 z 5

Tento thriller mě bavil. Na thriller tam bylo na můj vkus až příliš mnoho romantického děje, ale jinak se mi kniha líbila a hezky četla.

Magdalenkačte
27.12.2023 5 z 5

Mlada spisovatelka Lowen je oslovena, aby dopsala tři knihy z veleuspěšné série, kterou píše bestsellerova autorka Verity Crowfordová. Verity je po vážné autonehodě upoutána na lůžko a její manžel Jeremy hledá někoho, kdo by dokázal poslední tři knihy dopsat.
Lowen se do domu spisovatelky nastěhuje a začne postupně odhalovat život samotné Verity ale i Jeremyho.
Při poznávání díla Verity Lowen najde mrazivou autobiografii a je zděšena a otřesena z toho, jak Verity, Jeremy a jejich děti žijí.
Je to opravdu tak, jak je popsáno v autobiografii nebo se jedná o jednu velkou lež?
Přečtěte si tuhle skvělou knihu od Colleen Hooverové a věřím, že budete nadšeni jako já.

Jana283
15.12.2023 1 z 5

Zpočátku mne kniha bavila, ale pak se to nějak začalo táhnout a skřípat. Ač nejsem prudérní vysoká frekvence slova „šukat“ pro mne byla natolik iritující, že mne to svádělo místo čtení hloubat, jaký ekvivalent mohla překladatelka použít. Ať už byla pravda jakákoli, Verity z toho vyjde vždy jako odporná psychopatka a nevím, která z možností je více zvrácená. Nechci o takových lidech číst.

Kubikuli
12.12.2023 5 z 5

Něco, co jsem vůbec nečekala. Knížka na mne v knihovně čekala už pár měsíců, takže jsem pořádně nevěděla, co jdu vlastně číst. O to víc jsem byla s každou další stránkou překvapená. Měla jsem jméno autorky spojené s romantikou a tohle bylo hodně napínavé drama. Přidám se ke skupině, kterou konec spíše zklamal. Kdyby se do toho nepletl ten dopis a vysvětlení té autobiografie, bylo by to lepší. Takhle je to závěr s mnoha otazníky, ale nejspíš to byl autorčin záměr :)

Venny345
23.11.2023 4 z 5

Komentář píšu až po delší době, ale stále jsem se nerozhodla, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Údajně se mělo jednat o psychothriller, na které jsem velmi náročná. Toto za mě nebyl úplně psychothriller. Kniha však velmi rychle odsýpala díky krátkým kapitolám a to chceme!
Příběh byl neotřelý, takže to je také plus a ve výsledku hodnotím knihu kladně.

Domieeele
18.11.2023 5 z 5

Skvěle napínavý příběh! Jak málo stačí aby člověk naslouchal a komunikoval, předešlo by se tolika věcem. :) Ve výsledku teda nevím kde je pravda, o to líp k debatování.

beruska
14.11.2023 4 z 5

Kniha byla naprosto TOP, jen musím ubrat jednu hvězdičku za závěr příběhu. Nemám moc ráda takové obraty a urychlené konce...
Ale jinak ráda doporučuji k přečtení :) ....

Clairka
28.10.2023 5 z 5

Tak to byla jízda ! A ten konec, jakože wau! Doporučuji dál.

Allys
24.10.2023 5 z 5

Původně jsem čekala jednodušší oddychový příběh, ale kniha mile překvapila i něčím navíc.
Autorka umí psát velice čtivě a napínavě – těžko přestat a jít něco dělat Tohle byla druhá knížka, kterou jsem četla a v porovnání s předešlou tvorbou je příběh více mrazivý a temný.

V průběhu děje se těžko odhaduje komu, nebo čemu věřit. Příběh má několik zápletek i bodů zlomu, takže
o široký záběr emocí během čtení je postaráno. Situace a pocity jsou vykresleny úžasně, thrillerové pasáže a romantické jsou zpracovány stejně kvalitně. Líbilo se mi i ukázaní tvůrčího procesu dvou spisovatelek.

Překlad názvu knížky je velice výstižný a na konci jsem si taky kladla tu otázku – konec možná mohl být více propracovaný, celkově 90%.

LuckaK.088
23.10.2023 5 z 5

Touhle knihou jsem úspěšně dokončila letošní čtenářskou výzvu a za mě velká spokojenost. I když je to trochu jiná Colleen než ji známe – více thriller než romantika. Tentokrát není třeba si připravovat kapesníčky, ale emocí se ve vás vystřídá mnoho. A po dočtení zůstanete s otevřenou pusou a budete přemýšlet, co tedy byla pravda a co lež.

KerrKnock
21.10.2023 5 z 5

Já jsem naprosto hotová. Unešená. Knížku jsem přečetla během jednoho večera, protože jsem se nemohla odtrhnout. A po dočtení jsem seděla s otevřenou pusou a naprosto nechápala, co za sešup jsem to právě přečetla. Rozhodně doporučuju.

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 701x
Chystám se číst1 183x