Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2874 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Ellinek
06.06.2020 5 z 5

Námět, který si Colleen zvolila, je v podstatě docela vypsaný a neexistuje už moc způsobů, jak jinak ho uchopit a najít v něm něco nového. Ale víte co? U Colleen to vůbec ničemu nevadí!

Někde před stou stránkou mi bylo jasné, jak příběh dopadne, kde nastanou jaké zvraty a kdo je nakonec ten padouch a kdo ten "lepší". A bylo mi to fuk. Čtenářský požitek mi to vůbec nezkazilo. Naopak, Colleen je mistr vypravěč a každá její kniha mě baví. Umí čtenáře vtáhnout do děje, nutí ho prožívat všechno s postavami a cítit každou emoci, kterou do knihy dá. Verity (zůstávám u původního názvu) je skvělý psychothriller a myslím, že snad neexistuje nic, co by Colleen nedokázala napsat. Jestli někdo dokáže povýšit slovo dokonalost, pak je to právě Colleen. Ještě více oceňuji v příběhu to, že byl tak propletený s procesem tvůrčího psaní. Všechno bylo naservírováno přesně tak, jak mělo být. Všechno bylo odhaleno v tu správnou chvíli. Já osobně byla z konce zvráceně nadšená, protože sama ho otevřeně nevnímám. Vzala jsem si z toho to, co jsem z příběhu cítila, a to mi stačí. V tom je kouzlo příběhu - každý si z něj vezme něco jiného, jinak na něj působí, jinak ho vnímá a v konečném důsledku ho chápe jinak. Ano, byť nejsem matka, pracuji s dětmi a ten mateřský pud je ve mně silně zakořeněný, takže asi u dvou pasáží jsem měla co dělat, abych potlačila ten nepříjemný pocit, kdy jsem se musela schoulit do sebe a přemlouvat žaludek, aby se tak zběsile nepřevracel. Bylo to silné, podobně jako celá kniha.

Osobně by mi ani nevadilo, kdyby se Colleen do takových vod pouštěla častěji. Skvěle jí to sedlo a ona zkrátka dokáže nemožné. Je opravdu mimořádná vypravěčka, která vás zkrátka přikurtuje ke knize a nedovolí vám odejít. Nenávidím na ní jen to, že mám její novinku tak rychle přečtenou a nemám se zase do čeho tak parádně začíst. Colleen je úžasná autorka s úžasným stylem a Verity nám nabízí jiný pohled na její tvorbu. Je zvrácený, šílený, ale pořád stejně návykový. Až vyrostu, chci být jako ty. :)))

Tereziee
06.06.2020 4 z 5

Colleen umí skvěle psát. O tom už jsem se přesvědčila. Umí vylíčit vztahy, pocity a situace až neuvěřitelně reálným způsobem. V knize Pravda, nebo lež dostáváme psychologický román s prvky thrilleru. A já to žrala od první stránky. Příběh byl neotřelý, místy dost drsný...až jsem z toho měla husí kůži. Musím vyzdvihnout i erotické pasáže, které autorka zvládá bravurně a řekla bych, že i mnohem lépe než autoři erotických románů.

Konečné rozuzlení vám dá prostor se rozhodnout čemu vlastně věřit. Jestli to celé byla pravda nebo jen lež. Rozhodně doporučuji. A doufám, že Colleen napíše minimálně ještě jednu knihu s thrillerovou zápletkou, protože jí to opravdu jde.

Ivulka432
06.06.2020 4 z 5

Do poslední chvíle autorka nechává čtenáře na pochybách, co je fikce a co je skutečná pravda. Na mě místy trochu moc podrobných popisů sexu. Jinak knížka určitě stojí za přečtení.

Evka3814
05.06.2020 5 z 5

Noooo SAKRA TO BYL NÉŘEZ!!! Musím říct že jsem s tím bojovala...hodně. Z této knihy mám v sobě tolik pocitů. Ze začátku mě nakopla, ale když jsem četla dál tak jsem ji nenáviděla. No a konec mě odrovnal,protože to jsem opravdu nečekala! Smekám před autorkou a její představivostí. Mě osobně to děsí,jelikož jako matka bych na něco takového ani nepomyslela. Chvilkama jsem měla chuť to ani nedočíst,ale zvědavost byla silnější. Konec byl jaksi otevřenej,ale hodně překvapivej. Tentokrát autorka překvapila jedinečností,každopádně sice dávám 5☆,ale jedno vím určitě. Tuto knihu už číst znovu nebudu.
PS: Obálka povedená a vystihuje tu temnotu v příběhu

smejkalova.m
05.06.2020 5 z 5

Tak tahle knížka mi teda dala zabrat po psychické stránce!! Četla se úplně sama, jako všechny knížky od Colleen, ale tohle bylo úplně něco jiného než to, co jsem od ní doposud četla. Teď otázka, pravda nebo lež?

Ivuska.09
05.06.2020 3 z 5

Já u této knihy asi bohužel půjdu proti proudu. Z děje jsem trochu zklamaná. Ano, bylo to neskutečně čtivé (v tomto ohledu byl celý příběh obrovskou jízdou), ale na mě se zvraty střídaly až moc. Ano, byl to záměr autorky, ale podle mě platí, že méně je někdy více. V závěru vlastně ani netušíte, jak to vlastně všechno bylo, protože to mohlo být tak i tak. Znova zdůrazňuji - ano, byl to záměr, ale mě to celkový dojem zkazilo.

Ketfl
05.06.2020 5 z 5

Colleen je naprosto fenomenální autorka! Tahle kniha byla fakt neuvěřitelná. Hodně lidí tady psalo, že to není její typická tvorba, ale mě naopak přijde že dost ano. Colleen se nikdy nebála napsat něco, co se nečte úplně snadno. A tohle je přesně ono! Od knihy jsem se absolutně nemohla odtrhnout. A ten konec? Opravdu by mě zajímalo, co skutečně byla PRAVDA a co LEŽ.

Prosím, prosím další knížku od Colleen. Děkuji.

Andynka
05.06.2020 5 z 5

Ty bláho... to byla jízda.
Všechny pocity se ve mě bouří.
I když je to úplně jiný žánr od Colleen, tak je to stejnak viditelně její dílo.
Zase to napsala tak neskutečně čtivě, že jsme knihu hltala už od prvních stránek a prostě ji nemohla odložit.
Její knihy se mě prostě dotknout.... osloví mě, vtáhnou do příběhu a už nepustí.
Příběh o známé autorce, která mela dokonalou rodinu, ale postupně přišla i své dcery a nakonec měla sama vážnou autonehodu. Zůstala tedy téměř nehybna a nevnímala realitu. Tedy bylo na jejím manželovi, aby to vše nějak ustal a staral se o ní a jediné dítě.
Aby se ale i nadále dopsali autorciny knihy. Osloví jinou autorku, která k nim přijede nastudovat materiál ke knihám. Jak moc de dokáže původní autorce dostat do hlavy. A vcítit se v ní?
Prostě wow... ta psychologie tady... ty pocity, co budete prožívat u čtení... To je prostě něco nezapomenutelného.
Na knížky od Colleen se prostě nikdy nezapomíná!

EvaSupovic
05.06.2020 5 z 5

Tak to tedy byla síla. Jakožto matka dvou dcer jsem občas musela prodýchávat. Konec překvapil, čekala jsem mnoho, ale tohle tedy ne. Jinak i přes opravdu, ale opravdu jiný typ knížky než jsem zvyklá u této autorky, jsem se od ní nemohla odtrhnout.

tinka99
05.06.2020 5 z 5

Miluju knížky Colleen Hoover. Celkově miluju romanťárny... Byla jsem zvědavá, jak moc jiná bude tahle. Není to typická romanťárna, ale je skvělá!
Kdo znáte její knížky, víte, že většinou zhruba v polovině přichází nějaký zlom,něco, co nečekáte. A tady je těch zlomů hned několik.
Věřte, že ji zhltnete stejně rychle jako jiné Colleenovky!

Charlies
04.06.2020 5 z 5

Jsem z toho celkem vyřízená!

Kukicka
04.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo husty. Colleen je fenomenalni spisovatelka a jedina z meho repertoaru ve me dokaze vyvolat to, ze je mi uplne zle od zaludku, tecou mi slzy proudem nebo v tomto pripade i to, ze jsem se na jednu stranu nemohla od knihy odtrhnout, ale na druhou stranu jsem se uplne bala cist dal. Detektivek a trilleru jsem cetla par a moc me nikdy neoslovily i kdyz jsem se snazila vybirat ty s hodne vysokym hodnocenim, abych tomu prisla na chut a pak si prectu tohle a udela to semnou presne to, co asi ma. Uz bych si ale knihu znovu neprecetla, protoze brrr a hlavne ten konec... Priste poprosim nejakou hodne velkou romantiku, protoze tohle budu chvili rozdychavat

ElikaS
03.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla paráda! Taková typická netypická knížka od Colleen. Typická proto, že příběh je skvělý a hned vás vtáhne do děje. Oba hlavní hrdinové prožívají náročnou životní situaci a musíte jim přát, aby se jim společně začalo blýskat na lepší časy, a přesto romantika jen dokresluje příběh. Jedná se o opravdu silný příběh. Knížka je ale tentokrát i netypická, příběh je tentokrát podstatně temnější než u ostatních knížek, má řadu dramatických a napínavých thrillerových momentů. A ten konec ... Ten byl fakt fantastický!

LilianaFalcon
03.06.2020 5 z 5

Je to typická Colleenina knížka. Červená knihovna jak vyšitá. O něco mrazivější, vážnější a s prvky thrilleru.
Doopravdy, mám zkrátka pocit, že oproti jiným autorčiným knížkám je tam jen o něco víc šokujících scének, působí to zvráceně i trochu děsivě. A posledních pár řádků? Thrillerový wau efekt, kdy se jako čtenář můžete rozhodnout, co to pro vás znamená.
A proč je to typická Colleen? Už po prvních stránkách budete tak vtažení do příběhu, že se budete jen opravdu obtížně odtrhávat. Zase jsou tam dva lidé v nezáviděníhodné situaci, kterým budete strašně přát společný happy end. Opět je tam spousta krásných pasáží i pasáží k zamyšlení a celkově je to hotový emoční tobogán. Colleen svůj rukopis zkrátka nezapře.
Pokud máte rádi i jiné její knížky, určitě propadnete i Verity (ten český název se mi prostě nelíbí, zůstanu u původního). Autorka prakticky každou svou knihou znovu a znovu dokazuje, že vážně umí psát. Když se to vezme kolem a kolem vždyť ono ani Námi to končí nemělo do thrilleru daleko.

mysterygirl
02.06.2020 3 z 5

At píše jak píše, bohužel mě její styl nenadchl

ladyka
02.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už loni v originále a oproti předchozím knihám CH jde o romantický thriller. Myslím,že okořenění nám již známého "romantického" stylu autorky není na škodu, mně se to líbilo. Možná jen trochu uspěchala a nedotáhla konec,tam bych uvítala důslednější propracování,ale mně osobně je zatěžko si knížky CH neoblíbit..takže ráda odpouštím a hodnotím plným počtem hvězd a jsem zvědavá na reakce čtenářů.

PetraN17
02.06.2020 5 z 5

Moc jsem se těšila na novou knihu a byla jsem hodně překvapená.... Žánrově naprosto jiná, ale líbila se mi. Jen po dočtení zůstává otázka - pravda, nebo lež??
Ale příště bych prosila zase o návrat :))

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 700x
Chystám se číst1 183x