Farma zvířat přehled

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29638/bmid_farma-zvirat-Zok-29638.jpg 5 10219 10219

Farma zvířat je alegorický satirizující román George Orwella, ukazující formou bajky politické vztahy a děje mezi lidmi. Autor se důsledně vyhýbá vysvětlujícím komentářům, ale vzhledem k době napsání díla je nejzjevnější podobenství se stalinistickou degenerací Sovětského svazu. V příběhu se objevuje skupinka zvířat, která se vzbouří a vyžene lidi z farmy, na které žije, a vede ji sama. Jejich vláda se však postupně zvrhne v brutální tyranii. Tento román byl napsán v průběhu 2. světové války a vydán srpnu roku 1945. Ačkoliv nebyl do konce 50. let příliš úspěšným, dnes je jedním z nejznámějších děl autora, stejně jako např. antiutopický román 1984.... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Aurora (Praha)

Animal Farm , 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Farma zvířat. Přihlašte se a napište ho.

Kotrlat
20.07.2024 4 z 5

Farma zvířat je i vzhledem k době svého vzniku mimořádně nadčasové dílo, byť nesdílím převládající bezmezné nadšení. Jako povinná četba je to přístupné dílo i pro méně zkušené čtenáře, ale paralely jsou na můj vkus až příliš okaté, většina zvířecího osazenstva je zbytečně plochá (více takových Benjamínů!) a nikdo neprojevuje viditelný odpor, což neodpovídá ani SSSR, natož jiným obecnějším společnostem.

Denny456
15.07.2024 5 z 5

Velmi nadčasové, hodící se přesně i do dvacátých let tohoto století v České republice. To plíživé ukusování težce nabyté svobody a stále větší a větší omezování ve víře v lepší zítřky a v lepší společnost, která je vlastně čím dál méně a méně svobodná. Ach jo. Jak je to přesné.

theozijenamarsu
07.07.2024 5 z 5

Vcelku jednoduchý příběh skvěle popisující společnost, ve které žijeme.

"All animals are equal. But some animals are more equal than others."

Kniha dvou cest, Dotek jako led a další knižní novinky (6. týden)

05.02.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Děvčata z Firefly Lane, Chvění kouře a zlata a další knižní novinky (24. týden)

12.06.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Farma zvířat (2002)