Eric Arthur Blair

George Orwell pseudonym

anglická, 1903 - 1950 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 21 knih

Komentáře (17)

Přidat komentář
Kuža007
23. listopadu

Vedle Karla Čapka jde o nejlepšího autora antiutopie.

JoeSurikata
24. února

Orwella považuji za jednoho z nejlepších spisovatelů historie (aspoň pro mě) a hluboce se před jeho uměním skláním. Jasnozřivost jeho stěžejního díla 1984 je až mrazivá, což dobře ví každý, kdo tuto kultovní klasiku četl.

CleoXandra
14. února

Výstižný komentátor své doby a neuvěřitelně jasnovidný prorok časů budoucích.

HenryOsmý
06. února

Kdo nečetl 1984 a Farmu zvířat, jako by nebyl.

opic 12
26. ledna

At už romány a nebo eseje s pohledy na společnost jako takovou...
Představuje skutečnou srdcovku.Pocity při jeho řádcích vyzařují upřímnost a opravdovost s vypravěčskou bravůrou.Silné většinou negativní.Samozřejmě jak jinak.
Člověk jak stárne,ideály šednou ne však ve většině názorů spolu s Orwellem.Odvěké přání lidí jako takových.Lidštější s více harmonie.
Na autorovy je pozoruhodné jak se rozcházel postupně s levicovými pohledy.S revolucí jako faktem.Každá jen skončí v žumpě moci a manipulace.A tak dále.Je to na delší vyprávění...a v tom je právě jeho skrytá síla.Smutné je,že mu nebylo dopřáno více pozemských dnů.I tak je autor nepřéhlednutelný.Odkaz žívý,poučný a zárověn čtivý.
Bylo by škoda skončit s Georgem O. u 1984 a nebo Farmou zvířat.Jsou to díla sice proslulá,ale i ostatní tvorba je nadmíru kvalitou.Směle se jim vyrovnává.Alias v ničem nezaostávají.A to bylo právem to nejpříjemnější zjištění.

1T0S_
20.10.2018

Nadčasový autor, jehož díla 1984 a Farma zvířat patří k must-read knihám.

Jacquesmort
30.09.2018

A Real Hero

RMarkéta
24.08.2018

Ta nadčasovost jeho knih je až děsivá. Pokaždé, když vezmu Osmdesátčtyřku do ruky a chystám se ji znovu přečíst, tak se musím podívat na datum Orwellova narození a úmrtí. Buď to byl opravdu výborný vizionář nebo fakt cestoval časem. Mě by to ani nepřekvapilo. K jeho knihám musí člověk dozrát. Mrazí mě v zádech, když někde zmerčím Orwellovo jméno.

1