Tři sestry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Navždy spolu, navzdory všemu. Od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi. Když byly Cibi, Magda a Livia malé, slíbily svému otci, že si zůstanou nablízku, ať se stane cokoliv. O několik let později Livii deportují do Osvětimi – a Cibi se k ní dobrovolně přidá. Jedině Magda se ještě nějakou dobu skrývá na rodném Slovensku, ale brzy také skončí ve vyhlazovacím táboře. Tváří v tvář smrti si sestry dají další slib: pokusí se přežít. A tak začíná jejich strastiplná pouť zničeným kontinentem, která povede až za novým životem v Izraeli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479162/big_tri-sestry-LW6-479162.jpg 4.5187
Série:

Tatér z Osvětimi / Tetovač z Auschwitzu 3.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Historické romány

Vydáno: , CPress
Originální název:

Three Sisters, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Kniha Tři sestry

radus
17. května

Už jsem pár knížek o koncentračním táboře přečetla, ale tahle mě tak nějak nepohltila. Dívky při své naivitě měly vlastně hodně štěstí, občas se nad nimi slitoval esesák/čka, až mi to celé přijde nereálné. Také jejich útěk (spíš odchod) z koncentračního tábora zvláštní, poklidný, ještě stihly všude pohřbívat mrtvé... Hodnotím jako průměr.

Nomia
07. května

Tři sestry ve mně zanechaly spíš rozporuplné dojmy, nedokázale jsem s dívkami úplně sžít, fandit jim a hltat stránky.
Jejich konverzace, rozhodování, chování a vše, na mě působilo místy a příliš nerealisticky, přespříliš naivně, až uměle.

Za mě celé knize chyběla hloubka. Děsivé silné téma, ale díky malé uvěřitelnosti postav, ze mě nějak nevymačkala skoro žádné emoce. A to je právě to, co chci od knihy, chci aby mi nebyla lhostejná, aby ve mě vzbuzovala pocity, klidně i negativní, smutné, ale musí pusobit autenticky.


papeha
03. května

Dojemný příběh a pro mě zajímavá druhá polovina knihy o životě židovské komunity po válce. Musím ale souhlasit s Pavlínou, že v některých momentech nebyla kniha přesvědčivá, byla nepřesná a chování dívek naivní.

Pavlína197
02. května

Nechala jsem se zlákat vysokým hodnocením a knihu si přečetla, i když předchozí dvě mě moc nenadchly. Tato bohužel také ne.
Vadil mi naivní až přeslazený styl, nesedí mi to k tématu. Občas se mi kniha zdála přitažená za vlasy, např. když se dívky o čemkoli rozhodovali, určující argument byl slib kdysi daný tatínkovi, přestože zdravý rozum velel zachovat se jinak; nebo když esesák ošetřoval Cibi nohy a ještě jí k tomu uvařil čaj. A pak ta spousta nesrovnalostí, a to jsem si určitě nevšimla všech. Např. zámek kdesi v Německu: uprchlíci tam dorazili začátkem května a na zahradě sbírali zralá rajčata a mrkev (?); uvnitř ležel okoralý chleba, takže někdo odešel nedávno a o pár stránek dál všude ležel prach, takže tam dávno nikdo nebyl (?). Nebo: Cibi a Miška se brali v dubnu 1946 ( text) nebo 1947 ( popisek u fotografie) ? A rozbalování dárků 25. prosince na Slovensku už tu někdo zmiňoval. Už jen vzhledem k tématu by si kniha zasloužila lepší zpracování.
Na druhou stranu oceňuji druhou polovinu knihy, která vypráví o životě Židů po válce. Literatura v nás často vytváří dojem, že s koncem války skončilo i všechno utrpení. Tady máme možnost si uvědomit, že pro vězně peklo ještě pokračovalo, antisemitismus přetrval i po válce a pocity viny si v sobě postižení nesli až do smrti.
Z celé knihy se mi nejvíc líbil epilog, ta rodinná soudržnost, radost ze života a trvající optimismus. Pravděpodobně i to jsou věci, které pomohli lidem válečné hrůzy přežít.

Ainyska
17. dubna

S každou další knihou autorka potvrzuje, jak je skvělá spisovatelka. Velmi se mi líbí propojení všech třech knih, byť jen náznakem.

Kara28
04. dubna

Silný a dojemný příběh, přečetla jsem to jedním dechem, ale posledních 50 stran už nebylo tak záživných. Ale plus je, že příběh neskončil koncem války a dozvěděli jsme se i o jejich poválečném životě.

jadunka
27. března

Tohle bylo prostě silné...

18LenkA12
22. března

Další skvělá kniha od autorky pojednávající o neskutečné síle, lásce a naději. Soudržnost v rodině a odhodlání jednotlivých sester využít každičkou příležitost, aby byly spolu a vše dohromady zvládly je dojemná. Bylo úžasné vidět jak každá bojuje sama se sebou a zjišťuje, že čím víc o něčem mluví tím se stín lépe vyrovná. Knihu můžu všem doporučit.

1