Tři sestry

kniha od:

Tři sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479162/bmid_tri-sestry-LW6-479162.jpg 4.4 392

Tatér z Osvětimi / Tetovač z Auschwitzu série

< 3. díl

Navždy spolu, navzdory všemu. Od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi. Když byly Cibi, Magda a Livia malé, slíbily svému otci, že si zůstanou nablízku, ať se stane cokoliv. O několik let později Livii deportují do Osvětimi – a Cibi se k ní dobrovolně přidá. Jedině Magda se ještě nějakou dobu skrývá na rodném Slovensku, ale brzy také skončí ve vyhlazovacím táboře. Tváří v tvář smrti si sestry dají další slib: pokusí se přežít. A tak začíná jejich strastiplná pouť zničeným kontinentem, která povede až za novým životem v Izraeli.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Válečné , Historické romány

Vydáno: , CPress
Originální název:

Three Sisters , 2021


více info...

Komentáře (92)

Komentáře 92 Recenze 6

Mona7741
Mona7741
21.11.2023 4 z 5

První dvě třetiny knihy napínavé, přečtené jedním dech.
U poslední třetiny musím přiznat, že jsem se chvílemi nudila, takové vleklé vypravění o životě po osvobození.
Čtvrtou hvězdu přidávám za to, že byla kniha psána dle skutečného příběhu,
a za přiložené fotografie.

Snapeova
Snapeova
12.09.2023 4 z 5

Další povedená kniha z této série. Příběh byl pěkný a velmi silný, jak to bývá u příběhů z tohoto období. Kniha má jen dva větší mínusy. Jedním jsou malé nepřesnosti nebo občasné idealizování některých věcí. Druhým je závěrečná část knihy o životě po válce. Jsem ráda, že autorka popsala i toto období, ale kniha tady ztratila dech a bylo to poněkud rozvláčné.


Ivanule
Ivanule
06.09.2023 5 z 5

Tak poslední dílek série z Osvětimi, a příběh,který chytne za srdce, když si člověk přečte tyto tři díly a zjistí,jaké věci dokáže někdo udělat druhému člověku, jen protože si někdo nahoře řekl,že má moc a může si dělat co chce...

čef
čef
02.09.2023 5 z 5

Pravdivé příběhy mají vždy velkou sílu a přitažlivost. Zvláště ty, které dokáží čtenáře povzbudit v každodenním boji o místo na slunci A takový je i tento příběh tří sester, které si zažily veškeré hrůzy Osvětimi a Březinky. Předchozí knihy autorky se mi sice líbily více, ale i tato má splněno na 100%.

Mr.Pajek
Mr.Pajek
01.09.2023 5 z 5

Opět povedený kousek od Heather. Moc se mi líbil i závěr knihy, kde autorka přiblížila skutečné "konce" postav

rumova_kulicka
rumova_kulicka
27.07.2023 3 z 5

Předchozí dvě knihy mě příliš nenadchly a stejně tak to dopadlo i s touto. Paní Morris píše Osvětim pro mainstreem. Chápu, prodává se to. Ale nedá se to vůbec srovnat s publikacemi od jiných přeživších. Přišlo mi to zase trochu jako pohádka.

Spousta nesrovnalostí tady už byla zmíněna, jako třeba sklízení zeleniny začátkem května. On i ten vzpomínaný gladiol v dubnu určitě nemohl kvést. Když jsem si googlila SS dozorkyni Volkenrath, která byla se sestrami skoro kámoška, tak jsem o ni našla úplně jiné informace. Další věc, co mě překvapuje je, že měly ještě malou sestru, která zemřela ve 3 letech. Proč o ní ani jednou nebyla zmínka? Co se mi líbilo, tak byla třetí část knihy o životě po válce.

Nehodnotím téma, to je samozřejmě hrozné, ale zpracování knihy. A další knihu od autorky si už opravdu nepřečtu.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
25.07.2023 4 z 5

Věřím, že sourozenecká láska zmůže mnoho. Nicméně mi ti přišlo až moc. Také nevěřím v Boha, ale tady to vypadá, že měl se sestrami své úmysly. Opravdu leckdy unikly smrti jen o vlásek. Pořád se mi nejvíce líbila knížka o Cilce. I když líbila není vhodné slovo.

lenka5798
lenka5798
13.07.2023 5 z 5

Od této autorky, je to moje druhá kniha. První byl Tatér z Osvětimi. Musím říct, že tato knížka se mi líbila mnohem víc. Vždy když čtu tyto knížky, je ve mě určitý druh vděčnosti, že žiji jak žiji. Musím, ale podotknout, že sestry měli, stejně jako tatér hodně často velké štěstí, chvála bohu, ale...Moc se mi celkově, ale příběh líbil. Vzájemná láska, podpora, dodržování slibu sester dané otci, jejich touha po životě a snaha udělat pro přežití cokoliv. Jejich návrat do reality a pak odchod a život v Izraeli. To že i přes vše co zažili se o tom nebáli mluvit, aby na to nové generace nezapomněli a aby tu zanechali pro další generace odkaz. Dávám plný počet hvězd.

Gedofrey
Gedofrey
02.06.2023 5 z 5

Říkal jsem si, co nového ještě můžu od stejné autorky čekat, ale tohle bylo velmi dobré. Tím, že v podstatě celá druhá polovina knihy ukazuje cestu a život v Izraleli, vzniká úplně nové dílo. Takovéto knihy by si měl přečíst každý.
Cilčina cesta za mě lepší, ale jinak výborný další díl.

Mufa
Mufa
10.05.2023 5 z 5

Těžko se tomu věří, že by všechny sestry měly neustále takové štěstí, ale ať je to jak chce, je to silný příběh. Četla jsem spoustu knih na téma koncentračních táborů a tahle je jedna z těch lepších, kdy jsem si opět uvědomila, že si vůbec nedovedu představit, co se tam vlastně dělo

ještěrka38
ještěrka38
03.04.2023 4 z 5

Velmi silný a dojemný příběh. Nicméně chvilkami jsem nevěřila, že by měly všechny takové štěstí a vše jim vždy prošlo.

Ulrika
Ulrika
18.03.2023 5 z 5

Velmi silný příběh plný těch nejhorších hrůz koncentračního tábora a zároveň silného sesterského pouta. Také si nemyslím, že všechno co se stalo popisuje autorka reálně. Některé věci byly až moc idealizované, ale prostě jako celek nádherná a dojemná knížka.

prochajda
prochajda
05.03.2023 5 z 5

Svědectví tří sester Mellerových Cibi, Magdy a Livi, které zažily hrůzy války v koncentračních táborech a útěk z pochodu smrti. Jejich slib otci, že si zůstanou nablízku, vzájemná láska, síla a naděje, spolu s velkou dávkou štěstí, jim dopřálo přežít a dostat se do země zaslíbené, kde žily se svými velkými rodinami. Dojemný příběh, plný bolestných vzpomínek z Osvětimi a Březinky.

Janulica
Janulica
22.02.2023 5 z 5

Moc hezký a velmi dojemný příběh tří naprosto fascinujících sester. Cibi, Magda a Livia slíbily kdysi svému tatínkovi, že vždy budou spolu a že se nikdy neopustí. Tento slib se snažily ze všech sil splnit i v okamžiku, kdy všechny tři skončily v koncentračním táboře. Vzájemná láska těchto tří dívek, sesterská blízkost, podpora, obrovská síla, naděje a touha žít. To jsou věci, které se mi na této knize líbily úplně nejvíc.

Emily82
Emily82
04.02.2023 4 z 5

Tatéra jsem zhltla, ale tady jsem se dlouho nemohla začíst. Občas mi to přišlo až nereálné - například při představě, jak se přeživší pochodu smrti na pokraji vyhladovění rozhodnou řádně pohřbívat mrtvé, které potkají - to už bylo skoro jako z říše sci-fi. Ani v plné síle bych to nezvládla, natož vyhublá na kost.

Jinak je příběh určitě silný a pravdivý základ tam je, nicméně, vzpomínky blednou a trochu se přebarvují.

MartinaBart
MartinaBart
15.01.2023 4 z 5

Četla jsem od autorky tatéra i Cilku a musím říct, že mě se nejvíce líbila tahle - tři sestry... Knihy od p. Morrisové už po tatérovi neberu, že by byly zcela reálné, za mě si spoustu věcí idealizuje... Takže to beru jako pěkný, čtivý a odreagující román.

Kubikuli
Kubikuli
15.01.2023 4 z 5

Je zřejmé, že autorka nechtěla v žádné knížce psát o opravdových krutostech a situacích, které se v Osvětimi a v Březince děly, jako je tomu v jiných knížkách. Všechny jsou hodně idealistické, až nereálné, protože od začátku cítíte, že konec prostě dobře dopadne.
Na jednu stranu se po dočtení obejdete bez takové té těžké knižní kocoviny, knížky jsou čtivé, ale osobně dávám přednost kruté realitě, tak jak opravdu byla, třeba jako v "Narodili se, aby přežili". Zde byla navíc poslední třetina, která byla o životě sester v Izraeli hrozně utahaná, ztrácela jsem se ve všech těch rodinných jménech. Určitě by stačil delší epilog, který by nás obeznámil, jak se sestrám dařilo, protože tohle se moc nepovedlo. Za to hvězdičku dolů.

Mišák240
Mišák240
09.01.2023 5 z 5

Je to hodně povedená kniha. Nějaké knihy s Osvětimskou tematikou mám přečtené včetně Tatéra a Cilky a i tahle je zase trochu jiná. Novinkou pro mě bylo, co se dělo s Židy po válce, o odstěhování se a budování Izraele. Ještě musím zmínit pevné sesterské pouto.

asam
asam
04.01.2023 5 z 5

Silný příběh na který dlouho nezapomenu.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Silná knížka, rozhodně nezklamala a nezklame ani pravidelné čtenáře podobné literatury. Já si teda celou knihu sestry pletla, nedokázala jsem udržet, která je ta nejmladší, která starší a tak. :D Běžně tyto knihy končí návratem domů, ale tady bylo i stěhování do Izraele a rozrůstání rodiny, což bylo moc fajn.

mfajmanova
mfajmanova
13.11.2022 3 z 5

Oproti předchozím dvěma autorčiným knihám mne tato nijak zvlášť neoslovila a ani nebavila číst. Nebylo to vyloženě špatné, ale vidím v knihách Heather Morrisové sestupnou tendenci. Další její díla už vyhledávat nebudu.

Dandulka
Dandulka
19.10.2022 4 z 5

Možná jsem od autorky čekala po Tatérovi a Cilčině cestě o malinko víc. Hrůzy této dějinné etapy byly již mnohokrát popsány a ještě budou. A tento titul se zařadí do dlouhé řady podobných.

Ahmose
Ahmose
24.09.2022 5 z 5

Tvorbu Heather Morris poznám veľmi dobre z jej dvoch predchádzajúcich kníh, Tetovač z Auschwitzu a Cilkina cesta. Autorka píše veľmi pútavo, dynamicky, bez zbytočných opisov. V tomto diely jej to trochu kazil slovenský preklad, ktorý mi prišiel, hlavne zo začiatku dosť kostrbatý. Miestami sa dalo spoznať pôvodný anglický slovosled. Postavy Livi, Cibi a Magdy sú veľmi sympatické. Bolo úžasné sledovať puto medzi sestrami, ich vzájomnú lásku a porozumenie. Ak by som mal hodnotiť príbeh ako celok, umiestnil by som ho medzi Cilkinu cestu a Tetovača. Kým príbeh Cilky bol veľmi silný a napínavý, tak Tri sestry sú v tomto ohľade pomalšie a obsahujú menej napätia. Na druhú stranu, oproti Tetovačovi, pri ktorom som mal pocit, že sa na postavy pozerám cez sklo, som tu cítil každú emóciu, ktorú sestry prežívali. Veľmi oceňujem prepojenie tohto príbehu s oboma predchádzajúcimi knihami. Táto kniha čitateľovi prináša aj pohľad do zákulisia života postáv po vojne. Autorka sa venuje popisu emigrácie do Izraela, kde naše hrdinky musia začať doslova od nuly. Popritom stále bojujú so spomienkami na brutalitu a utrpenie, ktoré zažili. Ak hľadáte dobrú knihu o holokauste obsahujúcu skutočný príbeh, výberom príbehu Troch sestier určite nesiahnete vedľa.

katie.k09
katie.k09
17.09.2022 4 z 5

Dobře napsané, silný děj a asi věrně zachycené. Doporučuji.

Valdora
Valdora
17.09.2022 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od této autorky četla, po Tatérovi a Cilce a při její četbě mi občas i slza ukápla. Tak silně na mě zapůsobila láska tří sester, která jim pomohla přežít všechny strasti života v Osvětimi.

VladkaBU
VladkaBU
08.09.2022 5 z 5

.... byť je to smutný příběh, tak se moc dobře četl a sesterské pouto po celý život pomohl tohle všechno překonat. Moc se mi do ní nechtělo, našla jsem ji kvůli čtenářské výzvě, ale od začátku mě vtáhla a udržela až do konce. Jsem za ni ráda.

martina8425
martina8425
03.09.2022 3 z 5

Příběhů (nejen) z Osvětimi jsem už přečetla opravdu hodně a v každém z nich si vždycky najdu něco "nového". Tady to byla hlavně druhá část knihy - po Osvětimi. Je těžké číst o tom, jak společnost odmítala přeživší. Stěhování do Izraele bylo pro mě v tomto případě úplně nové téma.

Venny345
Venny345
21.08.2022 4 z 5

Tento příběh byl další perlou. Ano, bylo to dojemné, smutné, frustrující, ale také účelné. Jsem rada, že autoři jako je Heather Morris odkrývají tyto příběhy, které by rozhodně neměly být zapomenuty.
Jeden z mála románu z Osvětimi, který byl upřímný a nebyl napsán pouze pro komerci.

Val
Val
17.08.2022 5 z 5

Cibi, Magda a Livi ... Tři sestry , tři dechberoucí osudy , které začínají na rodném Slovensku a pokračují přes hrůzy Osvětimi , až do Izraele, kde konečně nacházejí klid a vytoužené štěstí .
Silná kniha , která vám nedá spát , dokud nejste na konci .
Kniha o síle sesterské lásky , neuvěřitelném štěstí a nezdolné vůli přežít .

DagmarJ
DagmarJ
14.08.2022 5 z 5

Opět krásně napsaný příběh. Moc se mi líbilo, že v knize je i obsáhlá část budování života v Izraeli. Nikdy jsem ještě nečetla o tom, jaké byly začátky v Izraeli a jak to budování nového státu vypadalo, zde jsem získala alespoň malou představu. Příběh byl dojemný a tak celoživotní vzájemné pouto mezi sourozenci je vlastně záviděníhodné.