Tři sestry

Tři sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479162/bmid_tri-sestry-LW6-479162.jpg 4 436 99

Navždy spolu, navzdory všemu. Od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi. Když byly Cibi, Magda a Livia malé, slíbily svému otci, že si zůstanou nablízku, ať se stane cokoliv. O několik let později Livii deportují do Osvětimi – a Cibi se k ní dobrovolně přidá. Jedině Magda se ještě nějakou dobu skrývá na rodném Slovensku, ale brzy také skončí ve vyhlazovacím táboře. Tváří v tvář smrti si sestry dají další slib: pokusí se přežít. A tak začíná jejich strastiplná pouť zničeným kontinentem, která povede až za novým životem v Izraeli.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

Three Sisters , 2021

helena842
07.01.2022 5 z 5

Četla jsem Tatéra z Osvětimi i Cilčinu cestu a na tuto knihu jsem se moc těšila a nezklamala mě. Čtivou formou ukazuje neuvěřitelný příběh tří sester, které si prošly Osvětimí. Kniha se čte dobře, jedinou výtkou, kterou k ní mám je to, že mi běžné dialogy mezi sestrami přišly tak nějak strojené a idealistické.

WowKokinko
07.01.2022 3 z 5

Lepší jak tatér, ale horší jak Cilčina cesta. Vyprávění po válce bylo zajímavé, ale zbytečně zdlouhavé.

clarkens
04.01.2022 3 z 5

Poutavé čtení, překvapilo mě že poměrně velkou část zabralo poválečné vyprávění, což určitě není na škodu. Něco mi ale na knize nesedla, nebo jsem možná měla větší očekávání.

Luciee322
04.01.2022

První kniha od této autorky. A moc se mi líbila. Je pravda, že mi že začátku přišlo, že jsem už knihu četla, ale poté byl děj úplně jiný. Jen začátek se mi ztotožnil z jednou ze četných knížek. Už se těším na další knížku od této autorky.

AlbionFoxyFox
29.12.2021 5 z 5

Jsem ráda za vylíčení i poválečných osudů, byť válečné období bylo místy na mě až moc stručné. Podobně jako u Tatéra byly líčeny osudy těch šťastnějších vězňů s jistými privilegii, což může místy působit až neuvěřitelně. Ze tří knih autorky se mi tato líbila nejvíce.

hanka9238
21.12.2021 3 z 5

První kniha od této autorky. Příběh silný, to neříkám. Prostředek poutavý, slza ukápla. Jsem moc ráda, že vše dopadlo dobře. Jen se mi moc nelíbí styl psaní paní autorky. Ten začátek a konec, ty rozhovory, přímá řeč. Přijde mi to hodně jednoduché a divně psané, a to nejsem žádný odborník. Uvidíme co další knížky

Adush
17.12.2021 5 z 5

Musím říct, že ze všech tří dosavadních knih autorky byla tahle nejsilnější a nejkrásněji napsaná. Možná právě díky tomu všemu, co příběh popisoval před, při a po. To byl asi největší zážitek. Líbilo se mi malé propojení s ostatními knihami. Jak by řekla postava jednoho mého oblíbeného seriálu "It is all connected." A tak to má být - vše je propojeno. Krásný upřímný příběh o velkém slibu, který vydržel všechny těžké zkoušky. Děkuji za to.

cornetka
12.12.2021 5 z 5

Příběh tří sester je napsán dle skutečných událostí. Je to další kniha, která tvrdě a surově popisuje skutečný “život” v koncentračním táboře, který si nikdo z nás nedokáže představit. Jejich sesterské pouto bylo ale tak silné, že jim pomohlo tuto situaci zvládnout a přežít. Svůj slib z dětství tedy dokázaly splnit a dodržet nejen během války, ale během celého života. Za mě palec nahoru.

Nikola_
10.12.2021 5 z 5

Stejně skvělá a silná kniha, jako autorčiny předešlé..

LivB
07.12.2021 2 z 5

Nejslabší díl z autorčiny “pruhované série”. Polovina knihy líčí život po válce - sice čtivě, ale čekala jsem popis čistě jenom událostí z války.

Martiiiik
01.12.2021 5 z 5

Tak to zase ukáplo moře slz... Hrůzný příběh tří sester, o jejich nezdolné vůli a síle pramenící z jejich soudržnosti, ze slibu otci, že se navždy o sebe navzájem postarají, za každou cenu.. Část knihy je věnována jejich dalšímu životu, v Izraeli.. Je zde velmi důkladně vykreslený pocit viny přeživších.. A že může být devastující více než Nacisté.. a to do konce života.. Dnes už si neumíme představit, co si ti lidé museli prožít.. Ale i to málo stačí ke změně pohledu na svět... Hodně silná kniha, tak si dejte pozor..

Sabča92
26.11.2021 5 z 5

Na knihy Heather Morris jsou rozporuplné názory, jedni její knihy milují, druzí je zatracují pro její romantickou idealogii. Pro mě je Heather Morris skvělá spisovatelka, která v knihách zobrazuje neuvěřitelnou odvahu a naději. Tři sestry vypráví příběh sester Mellerových ze Slovenska. Dívky mají mezi sebou naprosto skvělý vztah, který ještě umocnil pobyt v koncentračním táboře. Jedna druhou neuvěřitelně podporovaly a zachraňovaly. Vzájemná blízkost pro ně byla největší motivací žít.Cibi, Livia i Magda byly svědky neskutečných hrůz, krutosti a morbidity. Knihu jsem nemohla skoro odložit, byla jsem zvědavá a napnutá, jak to s dívkami dopadne. Kniha navíc nepřináší příběh jen z koncentračního tábora, ale jistá část knihy vypráví i o době kdy se dívky zachránily a nevěděly co dělat dál. Zachránění Židé sice unikli smrti, ale neměli domov, většina z nich ani svou rodinu. Co se s nimi dělo dál?
Knihu vám obrovsky moc doporučuji. Ke čtení si připravte kapesníčky, protože vás jistě dojme. Pokud nečtete válečné příběhy a třeba s nimi chcete začít, rozhodně doporučuji knihy Heather Morris. Na konci knihy najdete také fotografie hrdinek a doslov autorky, který opět doporučuji přečíst.

Netopýr_5
14.11.2021 5 z 5

Kniha, která stojí za to, abych ji dal 5 hvězd... Sedí mi styl vyprávění autorky a pocity naděje v těžkých životních podmínkách... Obohatilo mě to. Díky.

Kristi_čte
12.11.2021 5 z 5

Autorka je za mne naprosto skvělá spisovatelka a ve Třech sestrách mi to jen potvrdila. Moc se mi líbí, jak dokáže lidem předat příběhy těch, o kterých píše. Její knihy jsou neuvěřitelně čtivé, ale zároveň lidské, i když píše o strašných událostech. Autorce je často vyčítáno, že její knihy z Osvětimi jsou málo drsné a naopak že jsou až moc pozitivní, ale pro mě je naopak důležité to, že jsou psány podle skutečnosti a tak, jako to hlavní protagonisté chtěli.
Tři sestry jsou její další knihou, která mě dokázala zcela pohltit a během chvíle si zamilovat všechny tři hlavní hrdinky a jejich životní chvíle jsem si užívala až do poslední stránky.

Blazule
10.11.2021 5 z 5

Za mne další z velmi silných příběhů od autorky. Oceňuji rovinu po válce a popis života v Izraeli. Přečteno jedním dechem.

flaquitta
01.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Na počátku byl slib otci, že ať se bude dít v životě cokoli, budou sesrty držet při sobě a budou si nablízku. Právě tento slib jim napříč životem a událostmi, které sestry zažily, držel kolikrát při životě, dával jim sílu a naději. Heather Morris tento příběh již potřetí (po knihách Tatér z Osvětimi a Cilčina cesta) staví na skutečném příběhu sester, které si prošly hrůzami koncentračního tábora Osvětimi, následný pochod smrti a střet s poválečnou realitou a přijetím navrátilců z Osvětimi ve společnosti, kde již nic nebylo jako dřív. Přišly o své blízké i o střechu nad hlavou. Společně ale byly nejsilnější, díky tomu dokázaly začít znovu, v nové zemi, založit rodiny a splnit slib, který tatínkovi v dětství daly.

bookbypatrik
31.10.2021 4 z 5

Tři sestry jsou dalším příběhem z období druhé světové války, tento každopádně obsahuje něco výjimečného. Nejen že ukazuje všechnu krutost, násilí a příšerné činy, ale také má v sobě díky všem sestrám naději, sílu, odvahu a štěstí. Kniha popisuje skutečný příběh rodiny, na který jen tak nezapomenete.

kalinkacz
29.10.2021 5 z 5

Heather Morrisová má nový román - skáču radostí! Opět se tu ocitáme v koncentračním táboře a tentokrát sledujeme příběh tří sester, které udělají vše pro to, aby se vzájemně ochránily... Já jsem nadšená! Tvorba autorky mi hodně sedí a tato novinka není výjimkou… Styl psaní výborný! Všechny postavy jsou úžasné a nejvíc mě dostala poznámka autorky, kde zmiňuje, jak se s rodinou setkala a co vše se dozvěděla… Silné čtení, kde hraje hodně roli štěstí... Velké doporučení!

Verida
27.10.2021 5 z 5

Tak,jak tomu bývá u příběhů z tábora smrti,byl i tento neskutečně silný. Kniha vypráví a silném poutu mezi třemi sestrami který si projdou hrůzou koncentračního tábora Osvětim - Březinka. Kniha je dle skutečné události a popisuje nejen cestu do pekla ale i osvobození a návrat do zemi zaslíbené. O silném sesterském poutu,lásky k sobě a naději.Příběh je poutavý a čte se téměř sám.