Příběhy naděje

Seznámení Laleho Sokolova a Heather Morrisové zcela změnilo život oběma z nich. Muži, který strávil několik let v Osvětimi jako tatér vězňů, dala autorka svou knihou hlas – a jeho ohromující příběh si našel miliony čtenářů po celém světě. Nyní můžete zjistit, jaká cesta k osudovému setkání vedla. Heather Morrisová dává nahlédnout do své spisovatelské kuchyně a ukazuje, že k tomu, aby zazněly velké příběhy, stačí pozoruhodně málo: naslouchat druhým....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454749/big_pribehy-nadeje-BVQ-454749.jpg 2.926
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , CPress

Stories of Hope: Finding Inspiration in Everyday Lives, 2020

Kniha Příběhy naděje

Sůvazknihovny

Autorčiny knihy mám ráda, ale k této musíte přistupovat jako k návodu, jak sbírat příběhy lidí, jak je zaznamenávat, jak a kdy se na co ptát. Občas tam bylo něco zajímavého, co se do románů nevešlo, ale to bylo asi tak vše. Nicméně pro psavce, kteří se chtějí příběhy jiných inspirovat ke psaní, je to možná dobrý návod, ve kterém se bohužel opakují velice často stejné myšlenky.

-markéta-
12.10.2021

Já jsem taaaaaak smutná.
Miluji autorčiny romány a doopravdy jsem si myslela, že i když toto nepatří do série, tak že to bude také dobré, protože když někdo napíše takové pecky, tak přece nemůže napsat nic "špatného". Tato kniha nebyla špatná, samozřejmě autorce dala obrovskou práci, ale já jsem byla od prvních stránek zklamaná. Knihu jsem dočetla. Četla jsem mezi řádky a myslím si, že mi tím absolutně nic neuteklo.
O čem vlastně kniha byla? Měla děj? Nemyslím si. Určitě je důležité naslouchat jak starým lidem, tak rodičům, dětem, sám sobě, ale to přeci víme. Má to být svým způsobem seberozvojová kniha? Nevím.
Byla jsem z knihy zklamaná, protože jsem měla veliká očekávání.
Co mě však na knize potěšilo bylo to, že bude další, 3. díl, z Osvětimského prostředí, na což se velmi těším a věřím, že se autorčina kniha vrátí na klasických 5 hvězdiček.

Katka2382
19.07.2021

Bohužel jsem ji nedočetla.Prostě to nešlo,kniha nemá děj a mě to nebavilo.Ale věřím,že si své čtenáře určitě najde.

MilackovaN
25.06.2021

Od knihy jsem očekávala něco jiného, měla jsem tendenci některé opakující se události přeskakovat, ale nakonec jsem se zdárně pročetla až ke konci knihy. Na samotnou knihu mi to přišlo trochu málo, očekávala jsem asi více informací o tom, jak probíhaly rozhovory s Lalem, ale po přečtení jsem pochopila, že je to asi vše, co šlo o těchto setkáních napsat... Jen to mohlo být součástí doslovu Tatéra a bylo by to pro mě příjemnější. Tohle byla spíš taková autorčina osobní zpověď. Na druhou stranu chápu, že se s ní chtěla podělit, a že může některým lidem její život inspirovat. Pro mě byl na knize nejzajímavější konec, ve kterém jsem se navnadila na knihu, kterou autorka plánuje a tu si určitě mile ráda přečtu, protože mám ráda autorčin styl psaní.

medlovice
07.04.2021

Budu upřímná, nebavilo mě to, není to román , ale literatura naučná a na to potřebuji klid a náladu. Snad na podzim.

Turtlebook
08.02.2021

Zajímavé a inspirativní čtení, které mě vedlo k zamyšlení.
Pro mě i v určitých místech dojemné.

Lenka-Chanel
17.12.2020