Tři sestry

Tři sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479162/bmid_tri-sestry-LW6-479162.jpg 4 437 99

Navždy spolu, navzdory všemu. Od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi. Když byly Cibi, Magda a Livia malé, slíbily svému otci, že si zůstanou nablízku, ať se stane cokoliv. O několik let později Livii deportují do Osvětimi – a Cibi se k ní dobrovolně přidá. Jedině Magda se ještě nějakou dobu skrývá na rodném Slovensku, ale brzy také skončí ve vyhlazovacím táboře. Tváří v tvář smrti si sestry dají další slib: pokusí se přežít. A tak začíná jejich strastiplná pouť zničeným kontinentem, která povede až za novým životem v Izraeli.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

Three Sisters , 2021

lucie51997
23.02.2022 5 z 5

Mužu říct že to je úžasný příběh doslova mne pohlti

Arsi
23.02.2022 5 z 5

Krásná kniha, autorka nezklamala. Výborně napsané, čtivé.

Anetkaknihomol
22.02.2022 5 z 5

Opravdu výborná a čtivá kniha, tak jako ostatní knihy od Autorky.

JancaMia
20.02.2022 4 z 5

Tatér z Osvětimi bylo zklamání, zato tři sestry pohltily a už nepustily, tolik utrpení a hrůz , jejich nezdolná síla žít. Kvalita psaných románů jde vzestupně nahoru ale ocenila bych ještě více autencity a méně přikrášlování . Oproti tatéru, rozhodně doporučuji .

mirinda973
18.02.2022 5 z 5

Ani potřetí mě autorka nezklamala. Krásný dojemný příběh. Pokud jsou knihy podle skutečnosti a autor je umí správně uchopit, což paní Morris umí, je to zárukou kvality.

LenkaCechova
14.02.2022

Kniha se mi moc líbila. Jen malinká poznámka, všiml jste si taky někdo věty z 25. prosince ráno, Slovensko: “Když kráčela domů, ulicemi se nesly vzrušené výkřiky dětí rozbalujících vánoční dárky”, str. 123. To je tak, když o nás píše novozélandská autorka :). Ale jinak to zpracovala krásně a díky osobnímu setkání s třemi hlavními hrdinkami a jejich rodinami byl příběh opravdu autentický a vlezl člověku do morku kostí. Tolik hrůzy a utrpení, co tito lidé prožili, strašné.

pedobro
12.02.2022 5 z 5

U Tří sester jsem byla lehce na vážkách, zda si knihu přečíst. Tatér z Osvětimi pro mě byl spíše zklamáním. Reputaci autorky o něco vylepšila Cilčina cesta a tak jsem nakonec Tři sestry zkusila. A dobře jsem udělala. Tři sestry jako kniha jsou nesmírně čtivé, tři sestry jako bytosti jsou naprosto fascinující. Ta síla, naděje a touha žít...

cmelda26
09.02.2022 4 z 5

Kniha v podobném duchu jako předcházející .

Markéta555
08.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh... Přečetla jsem jedním dechem. Konec knihy už byl takový loudavý a ne tak záživný jako líčení z Osvětimi ale na jednu stranu mám ráda když nekončí příběh otevřeně ale je pěkně dotažený do konce.. Miluju knihy založené na opravdovém příběhu... spisovatelka pro mě jednička doporučuji i její další knihy např. tatér a cilka .

Eva88
06.02.2022 5 z 5

Příběh o síle a naději tří sester. Knihy zabývající se zážitky z koncentračních táborů mě vždy a znova chytnou za srdce. A vždy a znova se divím a obdivuji, kolik síly v sobě člověk může mít. Nejenom, aby přežil takové hrůzy, ale aby mohl také jít dál. Všechna čest sestrám Mellerovým.

Lka
31.01.2022 5 z 5

Další skvělá kniha autorky o odvaze a síle. Je až neuvěřitelné, jak sestry drží po spolu celý svůj život. Kniha se četla moc hezky a líbil se mi i závěr, jak dnes sestry žijí.

Glivuska
29.01.2022 5 z 5

Opet skvela knizka, kterou jsem precetla jednim dechem. Zaver ponekud zdlouhavejsi (ve srovnani s ponekud akcnim razem cele knihy), ale nic, co by mi extra vadilo. Doporucuji vsem, ktere zajima tematika holocaustu.

Katka2382
28.01.2022 5 z 5

Moc pěkné,ale Cilčina cesta se mi líbila mnohem víc.

Lucciella_L
19.01.2022

Velice pěkně sepsané svědectví o druhé světové válce a o situaci po ní.
Kniha se četla dobře, všem určitě doporučuji!

kikies
18.01.2022 5 z 5

Další silný příběh o holocaustu, o rodinném poutu, o síle ducha a vůli přežít. Líbí se mi drobné prolínání příběhů z předchozích knih a jsem hrozně ráda za ten "happy end" v podobě poválečného vývoje a popisu cesty do Izraele a života v něm. Člověk má z toho všeho hned o trošinku lepší pocit, že aspoň někomu se podařilo doopravdy přežít a ne jen přežívat. Některé příběhy přeživších z koncentráků mají tendenci opakovat se a ztrácet na síle, ale to není případ Heather Morrisové. Při čtení jde cítit ta obrovská hromada práce, která stojí za vznikem knihy a mám pocit, že kdyby stejné situace na stejném místě popsala třeba desetkrát, budou pokaždé jiné a pokaždé s člověkem pohnou. Má obrovský dar předávat pomocí psaných slov a já si jí za to velice vážím a fandím jí!

Leniii
16.01.2022 5 z 5

Všechny tři knihy od autorky velmi čtivé. Kniha je o odvaze, o lásce, přátelství, naději a síle.

NikDisk
13.01.2022 3 z 5

Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila, ale nakonec nesplnila mé očekávání ... Neříkám, že byla špatná, ale prostě mě nechytila za srdíčko tak jako Tater z Osvětimi a Cilčina cesta. Nebyla tak pohlcující jako předešlé knihy, když jsem četla ty, nemohla jsem se od nich otrhnout, každé ráno u snídaně jsem nemohla skoro jíst a jen přemýšlela, jak se to všechno sakra mohlo stát a nikdo včas nezakročil .... U tohoto příběhu se to nestalo a proto mě kniha zklamala, čekala jsem prostě něco víc ...

Barussat
12.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem si říkala, že Tři sestry mají u mě čtyři hvězdičky. Byla jsem trochu překvapená poslední částí knihy, která mi přišla dost dlouhá, někdy moc podrobná, někdy zase tak klouzala po povrchu. Když jsem knížku ale v noci dočítala a kouleli se mi po tvářích slzy, věděla jsem že musím dát pět hvězdiček. Heather Morriss zkrátka umí skvěle popsat tématiku Osvětimi, přiblížit hrůzy, ale zároveň dát naději, což je u takových knížek hrozně důležité. Zároveň se mi líbilo propojení i některých postav z předchozích knih. Takže zkrátka Tři sestry musím velmi doporučit, i když je to opět hodně náročné a smutné čtení.

jana4084
10.01.2022 5 z 5

Další kniha, která ve vás vyvolá milion pocitů, především naději, sílu a lásku. Tohle téma mě nikdy neomrzí a nikdy nepochopím, jak se to mohlo dít. Tři sestry, které byly neuvěřitelně silné a jejich život v jedné knize. Rodina je nejvíc a je mi líto, že už za chvíli nebude nikdo, kdo by o koncentračních táborech vyprávěl. Je to šíleně smutné a vážné téma a zaráží mě, že jsme se o tom třeba ani neučili. Tohle je tak silný příběh... Rozhodně doporučuji, už především proto, pokud jste nějakou knihu od autorky četli. Nejlépe doporučuji všechny. Tady je na tom hezké i to, že konec knihy obsahuje i fotky všech sester a rodiny. Hnedle jste hlavním hrdinkám blíž :-)

nicole1990
08.01.2022 5 z 5

Četla jsem všechny tři díly a všechny knížky byli úžasně napsané. Knížka tři sestry byla o o lásce a odvaze tři sester, které se snažili jen jediné přežít holocaust a zůstat spolu. Četla jsem hodně knížek o holocaustu a nemělo by se zapomínat,že se tohle opravdu dělo.