Tatér z Osvětimi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Kniha Tatér z Osvětimi vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu – čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí. Když se slovenský žid Lale Sokolov stal v tom strašlivém místě tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly vyvedenými nesmazatelným inkoustem, využil svou nepatrnou volnost k činům. Díky své práci mohl vyměňovat šperky a peníze z majetku zavražděných židů za jídlo, které pomáhalo ostatní vězně držet naživu. Kdyby byl dopaden, čekala by ho jistá smrt. Za své přežití mu vděčí mnozí. O holocaustu existuje bezpočet knih. Tato je však unikátní. Lale Sokolov velmi dobře věděl, co spoluvězně i jeho samotného čeká, a byl odhodlán nejen přežít, ale také žít naplno. To, co poznal, je sice strašlivé, ale současně plné naděje a odvahy. A v jeho vzpomínkách má své místo kupodivu také láska. V řadě vězňů čekajících na tetování stála i zděšená, chvějící se dívka. Pro Lalea – trochu drzého hazardéra – to byla láska na první pohled. Jeho a Gitin příběh, ověřený podle všech dostupných dokumentů a déle než sedmdesát let nevyprávěný, potvrdil jejich syn. Jen sotva mohli tehdy doufat, že se ho dočkají. Při čtení budete možná slzet, děj knihy vás však také povzbudí. Neboť to, co je v lidech nejlepší, přežilo i v situaci ze všech nejhorší. Heather Morrisová se narodila na Novém Zélandu, žije a pracuje v australském Melbourne. S Lalem Sokolovem se seznámila v roce 2003 a toto setkání jim oběma změnilo život. Vzniklo mezi nimi přátelství a Lale ji pověřil, aby světu předala i ty nejniternější podrobnosti z jeho života za holocaustu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 42513

Tatér z Osvětimi / Tetovač z Auschwitzu 1.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, CPress

The Tattooist of Auschwitz, 2018

Kniha Tatér z Osvětimi

josska
včera

Z knihy mám smíšené pocity,,,o knize se hodně psalo,tak jsem čekala asi něco víc,,četla jsem už víc takovych knih a většinou mě ukapla slza a něco to ve mě zanechalo,,,,kniha je čtivá,smutná,ale něco mě tam chybělo,,knihu jsem dočetla a začala číst Cilčinu cestu a to už je něco jiného...napínavé,husí kuže,strach,děj,slzy skoro od začátku...

katerina3223

Nádherný příběh. Autorka se snažila, co nejvíce přiblížit té době. Párkrát jsem měla pocit, přestat číst, protože už to je na mě moc smutné, morbidní. Ale bylo to opravdu nádherné

jana4084

Knihu jsem četla jedním dechem a bylo mi tak smutno z té skutečnosti. Neumím si to ani představit a jsem ráda, že ten, kdo ai prošel koncentračním táborem, promluvil. Tohle je historie a mělo by se o ní vědět. Měla jsem pocit, jako kdybych byla moucha a celé dění sledovala a neměla jak pomoci. Konec mě rozplakal... Ačkoliv je to smutné téma, tak konec naprosto krásný. Důkaz, že láska může být, i když vsechno všechno kolem je černé. :-)

Verys58

Tatér z Osvětimi je teprve má druhá kniha s tématikou koncentračních táborů. První je Mengeleho děvče.

Byl to silný příběh, ale v některých okamžicích se mi zdál pohádkový, když si vezmu, jaké zvěrstva se v těchto místech děly.

Oproti Mengeleho děvčeti to ve mě takový pocit nezanechalo.

jituliste

Četla jsem více knih s tématikou holocaustu, přestože nebo možná právě protože se jedná o strašlivé věci, nechaly ve mně knihy velmi silné pocity. Kniha o tatérovi je jiná, nechci říct, že mě úplně zklamala, ale příběh je popisován opravdu velmi jednoduše. Některým situacím se mi ani nechce věřit vzhledem k místu, kde se odehrály a to nemyslím ty hrůzné věci (to má člověk načteno z nejrůznějších zdrojů, ikdyž je to také nepředstavitelné pro toho, kdo nezažil), ale naopak to pěkné (tak intimní sblížení dvou lidí v koncentračním táboře na mě působí pohádkově a neuvěřitelně). Postavy mi přijdou nedotažené - taková škoda, skoro na kteroukoli si vzpomenu, co bych o nich dokázala říct (např. Pepan, Naďa, Leon)? Možná i to je důvod, proč jsem si k postavám nedokázala během četby vytvořit vztah a příběh mě do sebe nedokázal úplně vtáhnout. Moc mě takové hodnocení mrzí, protože se jedná o příběh skutečný. Možná mi nesedí autorčin jednoduchý styl psání, ale nelámu nad ní hůl a vrhám se do Cilky.

petulik330

omlouvám se za pravopisné chyby ale byla jsem naštvaná tak jsem nedavala pozor na překlepy. Snad mi odpustíte.

petulik330

[Remus Hroozley]: každý má nárok na vlastní názor. Neberu ti ho, ale není pravda, že se t\to kniha musí líbit jen tzv. svátečním čtenářům. Já mezi takové rozhodně nepatřím a taky se mi líbila. kařdému se líbí něco jiného a má jiný vkus. tobě se můře líbit jiný žánr než je tento, ale to neznamená, že musís kritizovt ostatní čtenáře. Zajímalo by mě, čo čteš, že jsi takový expert.

emilieselden

Silný příběh ale občas mi to přišlo trochu nereálné.

Mandolína kapitána Corelliho
Mandolína kapitána Corelliho
Zlodějka knih
Zlodějka knih
Komu zvoní hrana
Komu zvoní hrana
Sbohem armádo!
Sbohem armádo!

podle skutečných událostí Osvětim holokaust holocaust

Heather Morris
novozélandská, 1953