Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71567/big_hra-o-truny-ChY-71567.jpeg 4.75171

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny

Chantal300
včera

Miluju Hry o truny, kniha je dle mě lepší než seriál. Sice jsou postavy trochu matoucí, ale po pár stranách si čtenář zvykne.

L.R

Uf mam za s sebou prvni dil a vubec prvni fantasy... Musim rict, ze prolouskat se ruznymi rody a kdo s kym bylo ze zacatku dost slozite a taky sem se kolem 300 stranky zasekla a nemela chut knihu docit... Ovsem jeste, ze jsem si ji vzala na dovcu a behem 3 dnu hotovo a shanim se po dalsim dilu.
Kniha ma spad a styl psani a fantazie autora je uzasna.
P.S serial jsem nevidela a o to lepsi zazitek z knihy

sirojezkin

skvělá kniha. Moc mě bavila.

Kokos80

Start naprosto výjimečné série, kdy GRRM plně rozvíjí svou spisovatelskou genialitu. Jak charaktery (přesto, že jich je několik desítek, vyprofiluje je tak, že si pamatujete každého z nich - samozřejmě ne hned od začátku, ale na konci už budete mít jasno), tak svět, náboženství (hned čtyři - pokud se nepletu), tak historii tohoto světa. Pohltí a nepustí, přestože občas má tendence být zdlouhavý.

katasokolov

Tak jsem konečně dočetla první díl skvělé série G. R. R. Martina! Oproti seriálu toho zde moc navíc sice není, ale čtení jsem si vážně užila. Časem plánuji přečíst všechny zatím vyšlé díly, ovšem kdo ví, jestli se dočkáme i pořádného zakončení… Tahle série by si to rozhodně zasloužila a ten seriálový konec stále rozdýchávám a rovnou říkám, že se taky stěhuju za zeď :D.

Je vážně neuvěřitelné, jak je všechno do detailu propracované. Postavy, geografie, dějiny, politika, rodové linie….prostě luxus.

Rozhodně pozitivní je na knize i notná dávka humoru, kterou srší zejména Tyrion. Moje hodně oblíbená postava, kterou na konci seriálového zpracování spolu s mnoha dalšími vážně zprasili!!

Oblíbené postavy: Jon, Tyrion, Dany, Arya.

Neoblíbené postavy: Sansa, Joffrey, Hora, Catelyn, Lysa a její spratek.

MaKolar

Knihu jsem začal číst, jelikož jsem byl zvědav, zda se jedná opravdu o takový bestseller. Seriálovou adaptaci knihy jsem neviděl. Byl jsem příjemně překvapen. Autor má až obdivuhodnou fantazii. Na začátku je trochu problém vyznat se ve všech postavách, ale s přibývajícími stránkami se začnete orientovat. Kniha má až neuvěřitelný spád a není problém přečíst několik desítek stránek. Určitě si přečtu další knihy z této série.

mysimas

Silně nadhodnocené, tak tomu tu jednu hvězdu prdnu.

Ve 12 se mi knížka líbila, teď jen koukám, že je to samá vata a příběh pořádně žádný. Všudypřítomné znásilňování a vraždění mě taky kdovíjak neoslovilo. Zato postavy mě pobavily velmi; ještě předtím, než jsem objevila Hru o trůny, jsem jako prtě hrávala textová RPGčka a moje Nejlin byla přímo ukázkový mix Jona a Aryi. :D Dokonce měla i toho zlovlka, akorát to byl teda pes a poněvadž byl černý, jmenoval se Stín a ne Duch. Ale to už jsou jenom kosmetický detaily…

Mruskulka

Klaním se. Tolik jmen, tolik rodů, tolik území a nesplést se :) Autor má hodně velkou fantazii, kterou dokázal přenést na papír. Také zírám, že seriál je s knihou totožný. Těším se na pokračování.