Hra o trůny

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71567/big_hra-o-truny-ChY-71567.jpeg 4.75366

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny

morienhithwen

Extrémně čtivé a do světa vtahující - už teď mě štve, že to George nejspíš nikdy nedopíše.

JerryDexter

Přiznám se, že jsem měl obavy, že se knihou bude táhnout jen politika a já se budu nudit. Ha, velký omyl. Ještě jsem nečetl příběh, roztahaný na tolik stránek, který by neměl hluché místo. Je to samozřejmě o vkusu, ale Hra o trůny je zkrátka oslava literárního řemesla.
Vítejte do Martinova obrovského světa plného násilí, intrik, nenávisti a... naděje?

snehurec

Skvělý úvod do fantasy ságy, jejíž konec nikdy nespatří světlo světa. Pokud máte rádi středověké drama s ratingem 18+, doporučuji přečíst první díl a zbytku ságy se obloukem vyhnout.

generálcz

Jedna z nejlepších knih ,která kdy vyšla. Bylo to opravdu super.

heavy66

Písněmi ledu a ohně jsem se pročetl až k Hostině pro vrány, ale komentovat chci jen první díl, v dalších bych se opakoval. Je to epický a komplikovaný příběh, plný postav na jedno použití a stejným počtem recyklovatelných. Jen čert a Melissandra vědí, jak se v tom George Martin vyzná!
Těžce nesu autorův styl, kdy zajímavá dějová linka končí bez varování smrtí hlavní postavy, a pokračuje se dál jinde a s jinými... nebo s Jinými.
Bloudil jsem od Zimohradu do Králova přístaviště, dothrackou stepí k Železným ostrovům, až jsem zabloudil daleko za Zeď mezi Divoké a Jiné. Je tu sice chladněji, ale za to klid od politiky. Tak uvidíme, jak to dopadne!

Inouš

Opravdu existuje někdo, koho tento příběh nepohltil?

Mona-Lisa

Myslela jsem, že několikrát zhlédnutý seriál mi z dojmu při čtení ukousne. Ale vůbec, ani milimetr zážitku.
Teď zpětně totiž aspoň můžu posoudit, že casting byl masterpiece. A mezi seriál a knihu si (zatím) můžu dát rovnítko.
Přesně tak uťápnutá na facku Sansa je, Catelyn dělá až otravně čest heslu Family, Duty, Honor, v Aryi probublává epický potenciál a Lord Stark do posledního záchvěvu všechen svůj propůjčený čas proplouvá jako postava největší morální hodnoty atd.
Hra o trůny je fenomén. Plným právem.
Chtěla bych tu říct, jestli taky váháte, zda se pustit po seriálu do knížky - přestaňte, hned.
Zaprvé to oživí to, co jste prožívali u TV, a navíc v dalších dílech série přibude to, co zůstalo jen na papíře - děj, postavy, myšlenky.
Tento první díl jsem nejdřív četla, teď zopakovala v audioformě (s DOKONALÝM přednesem Františka Dočkala) a na další díly se vrhám zase v knižní podobě.
Ať už je spisovatelova pracovní morálka jaká je, klaním se hluboko nad jeho darem přimět tě zamilovat si jeho postavy do té míry, že při jejich nečekaném odstranění ze scény si doslova trháš vlasy a tvoříš slzavá údolí.
Tento díl je začátek, je to předvoj k osudovým událostem, velkolepým bitvám a "tak to jsem opravdu nečekal" zvratům. Ale i tak je skvostem právě v tom zaseknutí udičky do čtenáře - jak už začínáš milovat postavy, ať chceš nebo nechceš, a je ti jedno, kdo ten trůn na konci vyhraje, spíš se bojíš, aby ti tvá postava neumřela nečekaně, stejně jako...

MartiSim

Miluju tuto ságu, čtu již potřetí