George R. R. Martin

americká, 1948 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Oheň a krev

Oheň a krev - George R. R. Martin

Historie targaryenských králů v Západozemí I. Staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny se rod Targaryenů – ti jediní z dračích pánů, kteří unikli Zkáze Valyrie – u... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 48 knih

Komentáře (46)

Přidat komentář
Jaruš7
15.04.2019

Po víkendu s nadílkou od HBO3 hned s několika celými sériemi v jednom tahu "Hra o trůny" svůj dlužný pozapomenutý obdiv napravuji.
Fantazie, síla vůle a slabosti, moci a proradnosti, boj o místo na slunci, boj o trůny co uhrane.
Jaký musí být život a s takovou fantazii, ovládat všechny postavy v početných rodech v zemích živých a neživých s dračími miláčky, asi náročně úžasný.
Obdivuhodné dílo, bravo.

nai.ivka
03.01.2019

Čtvrté vydání nedokončené ságy, šestý díl v nedohlednu, sedmý ... asi se nedočkám.

ZÓNA
06.11.2018

Musím předeslat, že G.R.R. Martin je u mě oblíbený pouze jako autor sci-fi. V sedmdesátých a osmdesátých letech napsal několik mimořádných románů a povídek, které na mě udělaly mimořádný dojem. NIGHTFLYERS, PÍSEČNÍCI, PÍSNĚ MRTVÝCH, SEN OCKERWEE, nebo již balancující na pomezí sci-fi a fantasy, KŘÍDLA SNŮ.
Jeho styl psaní a atmosféra provázející jeho příběhy je nenapodobitelná.
O to víc se divím, jeho přeorientování se na žánr fantasy. Ale jednalo se zřejmě o vynikající marketingový tah, stal se z něho možná nejbohatší spisovatel na světě.
Nicméně, za jeho ranou tvorbu mu patří moje ovace.
Nádherné, skvělé, vytříbené příběhy. Děkuji...

Darknessfriend
19.12.2017

Pan spisovatel prave ctu hru o truny a je to neco velkolepého klobouk dolu stim co vytvoril za svet a jak pise diky za takove literární dila a spisovatele muj top.

MorriconeTheGod
26.11.2017

G.R.R. Martin alias generátor náhodných slov. Nevěřím, že je to skutečný člověk, je to algoritmus od aplu a navíc velice mizerně naprogramovaný

Kouky
23.11.2017

Jedním slovem: Génius!

eva1959
30.10.2017

Hra o trůny mě bavila, baví a bude bavit pořád :-)

PeťkaW.
08.06.2017

Martin a jeho nekonečný epos o přicházející zimě... co k němu říct? Nevybavuji si žádného jiného autora, který by měl tak bravurně propracovanou historii svého světa. Každý rod, každý strom, každé místo, člověk... ke všemu se něco váže a je s něčím propojené. V tomhle směru je Martin opravdu nedostižný a nepřekonatelný a člověk nemůže jinak, než smeknout. To, že jsou knihy zároveň čtivé, zajímavé a člověk při nich nejednou měl infarktové stavy, když umřela jeho (další) oblíbená postava, je pak přímo vražedně dobrý mix, díky kterému je právem považován za jednoho z nejlepších autorů posledních let.

1