Hostina pro vrány přehled

Hostina pro vrány
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346111/bmid_hostina-pro-vrany-JMx-346111.jpeg 4 2755 2755

Západozemí ochromila válka. Ze silného a sebevědomého království zůstaly jen trosky a z mocných rodů jsou nyní pouhé frakce, které bojují o přežití. Železný trůn sice stále láká další a další kandidáty, ale síla na jeho získání jim schází. Podobná situace musí nutně vylákat z děr mrchožrouty, kteří se budou snažit hodovat na zbytcích a urvat také něco pro sebe. Rodí se nové svazky, aliance, objevují se noví hrdinové i padouši. Víc než o trůn jde ale v novém uspořádání o přežití, což není snadný úkol ani pro šlechtice, natož pro obyčejný lid. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Argo
Originální název:

A Feast for Crows , 2005


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hostina pro vrány. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (235)

JaniMa
01.05.2024 3 z 5

Pro mě je tato kniha jako slaný krekr pro milovníka dortů. Potenciál zaujmout jí neupírám, ale kdyby v knihovně nečekal další díl, nepostrádala bych ho.

Na sérii se mi líbí nepředvídatelnost, ale jako čtenáři seriálem nedotčenému mi komplikuje čtení mnoho postav. Nikdy nevím, které jsou důležité, a které mohu na konci odstavce s klidným srdcem pustit z hlavy. Děj je navíc extrémně rozvláčný a na dějové linky některých zajímavých postav se v něm vůbec nedostalo. A tak, přestože tuto specifickou knihu nemám s čím porovnat, hodnotím ji poměrně nízko. Je mnoho knih, jejichž stránky na mě udělaly větší dojem.

Ailee
07.04.2024 3 z 5

V tomto díle se už seriál začíná odchylovat od knižní předlohy. Megalomanské dílo však přestává mít dostatek originálních zápletek a děje. Pokud jsem měla pocit, že "se nic nestalo" v předešlých dílech, tak v tomto už vůbec o nic o nešlo. Bohužel. Já fanda této série nebudu, i když chápu, proč si dokázala najít své čtenáře. Obsáhlostí a bohatostí postav je vskutku nepřekonatelná.


lucie.8
02.04.2024 4 z 5

Proti předchozím dílům, které nasadily laťku velmi vysoko, trochu slabší kus. Působí, jako by se teprve stavěly figurky na šachovnici a závěrečná bitva nás teprve čeká.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (51. týden)

16.12.2018


Knižní novinky (26.11. - 2.12.)

26.11.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Hostina pro vrány v seznamech

v Právě čtených75x
v Přečtených4 430x
ve Čtenářské výzvě142x
v Doporučených286x
v Knihotéce1 404x
v Chystám se číst678x
v Chci si koupit274x
v dalších seznamech7x