Tanec s draky

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124835/tanec-s-draky-OaI-124835.jpeg 4.62177

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

A Dance with Dragons, 2011

Kniha Tanec s draky

Kessetra

Tak se mi konečně podařilo dočíst i pátý díl. Ale dalo to zabrat. Některé kapitoly byly velmi čtivé, na druhou stranu jiné mi přišly zbytečné nebo mohly být minimálně stručnější. Nedivím se, jak se s tím vypořádali v seriálu a jak to zkrátili. Autor si drží svou kvalitu psaní, ale celkově knihu hodnotím průměrně.

lucie8244

Zboznuji..

EsoRimmer

Trpělivě jsem se prokousal všemi pěti díly. U posledních dvou to bylo těžké. Skoro mám pocit, že všechno, co ságu na začátku tak úžasně rozjelo, se tady pomalu zastavuje. Kniha má sice 1100 stran, ale obsahuje spoustu dějově hluchých míst (naštěstí ne tolik jako její předchůdkyně Hostina pro vrány). Místy jsem měl pocit, že se nic neděje, a postavy se jen zmítají ve svých myšlenkách a emocích. Není to pravda, dějových zvratů je v knize dost, ale po tom všem, co se už událo, stěží překvapí, ohromí či zaskočí.

danica6371

Uff... to byl porod. To bylo snad ještě horší, než Hostina pro vrány. Tam se to taky vleklo, ale aspoň tam byl nějaký děj. Tady mi přijde, že se vlastně nic moc nestalo, kromě pár momentů. Každopádně jsem to četla určitě 2 měsíce, ne-li víc. Jsem zvědavá na další díl. Údajně už letos v létě (v aj samozřejmě)...

Katt15

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

PetrCepek

špalek o tisíci stránkách, utrpení a dřina, málem jsem odložil

etranger
22.11.2019

Zatím poslední vydaný díl ságy z velké většiny udržuje vysokou úroveň nastavenou v předchozích dílech, avšak celek zaskřípe, když se odnikud, jako deus ex machina, objeví další Targaryen, bez jakékoliv návaznosti na předchozí tisíce stran. Začínám pochybovat, že Martin Píseň ledu a ohně dokončí a když dokončí, tak si nemyslím, že s ním většina fandů bude spokojená.

ZuWhitethorn
21.09.2019

Píseň ledu a ohně miluju, ale tahle kniha mi přišla zbytečně dlouhá, jakože fakt zbytečně. Kdyby měla těch 800-900 stránek, bylo by to OK, ale tady se mi zdálo, že se pořád něco opakuje. Má samozřejmě i úžasné okamžiky a kapitoly, které jsem hltala, ale dohromady je to jen takový průměr.