Tanec s draky

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124835/tanec-s-draky-OaI-124835.jpeg 4.62335

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

A Dance with Dragons, 2011

Kniha Tanec s draky

Polinius

Všechno už bylo vyřčeno v předchozích komentářích. Tohle je opravdu knižní špalek který je určen pro milovníky čtení, kteří mají opravdu trpělivost. Autor psát umí. Děj se zaměřuje na nejvíce oblíbené postavy, takže i tady je to v pořádku. Děj se od seriálu trochu liší, což je také fajn. Znalost seriálu neškodí, protože jsem stejně všechno zapomněl a některé scény se mi znovu připomněly a já byl potěšen jak byl seriál v určitých ohledech doslovný. Kniha končí v tom nejlepším a v úplném závěru se konečně děj pohne pořádně kupředu.

Určitě bych vypíchl postavu Theona Greyjoye, jehož osud zlomeného člověka v knize ještě lépe vyzní.

Mirka2778

Tanec s draky, začíná souběžně s Hostinou a já se těším na hrdiny, kteří se do hostiny nevešli. Ale jsou tu další a další nové postavy. To je víc, než jsem schopná pojmout. Tanec jsem četla už hodně pomalu.
Hostinou i Tancem si Martin jistě jen připravil prostor a rozestavěl figurky ke skutečné hře a teď nás napíná: Jaký bude první tah? Kdo vlastně začne? Která figura je silná, slabá, nebo zbytečná? Jsou naznačená spojenectví opravdová, nebo zdánlivá?
Za dva měsíce jsem se pročetla pěti díly. Nebo-li, chytlo mě to! A s ostatními fanoušky napjatě čekám na velkolepé finále.
Doufám, že Martin má poslední díly dopsané a teď už jen ladí, uhlazuje, cizeluje, abychom my čtenáři mohli dál jen chválit tenhle fantastický příběh.

n.ezn.amy

(+ SPOILER) Další z pokračování Her o trůny, kdy i tentokrát se jedná o velmi obsáhlý děj. Na východě Daenerys osvobodí otroky a získá obrovskou armádu. Jenže každá akce plodí reakci a tímto činem proti sobě poštve jiné vládnoucí rody. Na severu je Jon Sníh jmenován velitelem Zdi a pomocí Divokých se snaží ochránit Zeď. Jenže i on má mocné nepřátele, kteří jsou nejen za Zdí, ale skrývají se i uvnitř jeho hlídky. Na jeho bývalém rodném sídle Zimohradu se sadistický Ramsay Bolton ožení s falešnou a nastrčenou Aryií Stark a stává se vládce království Zimohradu. Kniha obsahuje velké zvraty a překvapivé situace, které čtenář nečeká. Celkově dílo je tak obrovské a rozsáhlé, že pár slovy nejde napsat recenzi k této knize. Za mě naprosto fantastická sága. Osobně mě nejvíce baví rod Starků a jejich Sever.

dominika9982

Tento díl byl pro mne obzvlášť náročný a musím říct, že jsem se už děsila, až knihu dočtu a vrhnu se na nějakou oddychovku. Ale jako vždy Martin perfektní.

ejwa1937

Tentokrát se mi čtení táhlo vážně dlouho, ale stálo to za to. Parádní jako vždy. Konec gradoval až se místy tajil dech, ale teď... Nezbývá než čekat :)

Guarnere
24.11.2020

Tak tuhle knihu jsem četla nejdéle a kdybychom ji nakonec po volných chvílích (u vaření, mytí nádobí apod.) nečetli s přítelem nahlas, sama bych se do konce asi nikdy nedohrabala. Kapitoly se vlečou, některé odstavce by bylo možné odstranit, aniž by to ději nějak ublížilo. A přesto nakonec hodnotím všemi pěti, protože se musí uznat, že děj je neskutečně propracovaný, a tak rozvětvený, že nezbývá, než před autorem smeknout. Na stranu druhou to vzbuzuje jisté obavy, jestli takové množství dějových linek a postav dokáže vůbec rozklíčovat. Ale bylo by to fajn, opravdu mě zajímá, jak tohle dopadne, i postavy, které mě před tím nijak zvlášť nezajímaly, jsou nakonec vrženy do takových situací, až jsem napnutá, co s nimi bude dál. A to nemluvím o skvěle popsaných charakterech postav.

sojkapraskacka
16.11.2020

Další díl v řadě mistrovské série Písně ledu a ohně. Tentokrát nás zavede na místa, na něž v Hostině nezbylo místo. Hlavními vypravěči jsou: na Severu Jon, Stannis, Theon, Davos, Asha, na Jihu Jaime, Cersei a v Essosu Tyrion a Daenerys. Doplněné o linky za Zdí (Bran), o železných (Victarion) a v Dorne (Quentyn). A samozřejmě další.

Obsahově jde asi o nejvleklejší a nejnudnější díl hned po Hostině, oba tyto díly slouží k přípravě půdy pro Vichry zimy. V Tanci nejsou nijak zásadní bitvy, ani nečekané masakry na svatbách. Naopak, jsou zde popisy jídel na celou stránku i kapitola celá věnována Dannyinu průjmu.

Zato se právě zde budují zvraty, které nám přinesou Vichry. A že jich je. Kniha nás doslova zanechá na bitevních polích, a ukazuje nám, jak hrozná je momentálně situace všude na světě. Jídlo se stává nedostatkovým, a i bohatí lordi se musí začít uskromňovat. Na mnoha místech již zásoby dochází, a to ještě ani nezačala zima. Navíc je ekonomika v celém světě rozvrácená, v Západozemí kvůli roky trvající válce o nástupnictví, ve Východozemí se začínají projevovat nevýhody nově nabyté svobody - nedostatek pracovní síly.

Válka pěti králů sice s Tancem doznívá, ale Západozemí se neulevilo, ač by to tolik potřebovalo. Přes moře připlouvají nové spory a války, a na dalekém Severu se rozhoduje, zda lidé dokáží táhnout za jeden provaz - neboť za Zdí již zbývá jen hrstka těch, kteří mohou přiložit ruku k dílu.

A právě tady nás Martin zanechává - v nejistotě. Ať už se strachujeme o naše oblíbené postavy, o zásoby jídla, o vývoj situace v dalších hrách o trůny... nebo o to, zda se vůbec dalšího dílu dočkáme.

jordys
11.11.2020

První knihu jsem otevřel až po seriálu, třeba mě to chytne. Asi 4000 stránek uteklo jak nic!
Děj se natahuje, což mi vůbec nevadí, naopak. Jen kdyby tu bylo dalších 4000 stran...
Doufám, že tu brzy bude pokračování, které neskončí tak urychleně jako seriál.