Bouře mečů 1

kniha od:

Bouře mečů 1 https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29114/bmid_boure-mecu-1-pV0-29114.jpeg 4.7 856
Koupit Koupit eknihu Bazar

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 1. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Série:

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

A Storm of Swords , 2000


více info...

Komentáře (52)

Komentáře 52 Recenze 1

m2056
m2056
14.09.2023 3 z 5

První díl třetí knihy má pomalý rozjezd dlouhé pasáže o místech kde se kniha odehrává dialog moc natažen.

JohnMiller
JohnMiller
18.05.2023 5 z 5

Vidím aj tuto v komentároch, že nie som jediný, ktorý považuje práve Búrku mečov za najlepšiu časť Piesne ľadu a ohňa. Je to také to vyvrcholenie frakcií kedy stanovené pravidlá, dané strany s ľuďmi nie sú nemenné a z postáv ktoré sa na prvý pohľad mohli zdať kruté a zlé sa ukazujú v rôznych situáciách v úplne inom svetle. Čo je super, lebo práve týmto je tento obrovský príbeh tak silný a uveriteľný. Nemáme tu vyslovene čierno biele charaktery (ty si dobrý_____ ty si zlý______ a ty si v strede) ale poukazuje sa na to, že ide o individuálne bytosti ktoré sa zo svojej situácie snažia vyťažiť.


rick6410
rick6410
10.03.2023 5 z 5

Búrka mečov (myslené ako celok) je moja najobľúbenejšia kniha série, človek žasne nad tým koľko sa tam toho stane (keď si vezmeme napríklad príbehovú linku Jona). Toľko šokujúcich zvratov pokope som dávno nevidel. Kladne hodnotím aj novú príbehovú linku Jaimeho, ktorá ma veľmi bavila. Jediným mínusom je pre mňa rozdelenie knihy na dve časti v slovenčine, preferujem českú verziu kde je to jedna veľká kniha tak ako v origináli.

Kami33
Kami33
10.01.2023 5 z 5

Příběh pokračuje a já se ani minutu nenudím. Jedeme dál...

Cojekomupotom
Cojekomupotom
25.10.2022

(SPOILER) Tenhle díl je super, protože v něm konečně zemře Catelyn Stark, spolu se svou starší dcerou nejotravnější postava série!

Rony70
Rony70
28.09.2022 4 z 5

Tenhle díl není tak super jako ten předchozí, nicméně jsem se u něj nenudil a musím uznat, že Píseň ledu a ohně je jedna z nejzajímavějších knižních ság, které jsem četl. Nepamatuju se, že bych někdy přečetl pět zhruba pětisetstránkových knih z jedné série po sobě :-) Ale rozhodl jsem se, že do dalších dílů se pouštět nebudu. Musel bych totiž přelouskat zhruba 3000 dalších stran a jak jsem ke svému zklamání zjistil, nedozvěděl bych se, jak to všechno dopadlo, protože Martin to zatím nějak celé nedotáhl do konce...

Briv
Briv
20.03.2021 5 z 5

Už jsem celé téhle sérii prostě propadla. Bitvy, králové draci, intriky a hodně tlusté knihy - to je Hra o trůny. Nikdy mi spousta stran nevadila, je to výzva.
Obdivuji autora, jak drží nit, jemně čtenáři připomíná, co už se odehrálo, navrací jej do děje a seznamuje s novými lidmi. A že postav není málo. Pro mě věta: "Ty nevíš nic, Jone Sněhu." - se stala symbolem tohoto dílu:)

Gracian1964
Gracian1964
21.12.2020 5 z 5

Po krátkej pauze prišla z knižnice aj tretia časť. Prečítal som ju rýchlo, dej zaujímavý, ale s tým som počítal. Obdivujem autora, ako to dokázal celé vymyslieť, všetky tie mená, rody, vzťahy, prepojenia, spojenectvá, manželstvá a tak ďalej. Už sa to ani nesnažím sledovať a rozpletať, len čítam.... Dúfam, že k štvrtej časti sa dostanem skôr, než zabudnem, čo bolo v tretej.

Jeronym
Jeronym
08.12.2020 5 z 5

5 hvězd, jak jinak.
Bohužel jsem si dal při čtení asi roční pauzu. To zrovna u Hry o trůny není dobrý nápad, vzhledem k množství postav a členitému ději.
Ale dostal jsem se do příběhu velice rychle. A na případné otázky vždy v okolí najdete nějakého fanouška...
Došlo mi, jak mám tuhle sérii rád a jak skvěle se čte. Napínavý děj, osobité postavy, atmosféra, moudrost.
Jde se dál. Ideální čtení na pozdní podzim. Winter Is Coming.

yvett239
yvett239
16.09.2020 5 z 5

Až teď, když už čtu Hostinu pro vrány, jsem si všimla, že mi tu chybí hodnocení. Napravuji.

Jako pro milovníka historie a fanouška fantasy se pro mě celá série stala takřka povinnou četbou. Nejprve jsem viděla seriál, teď to doháním knižně. A miluju to.
Martinův styl mi neskutečně sedí, jsem nadšená z množství postav a z proměnlivosti jejich osudů. Jednou jsi dole, jednou nahoře, tohle přísloví tady sedí "jak prdel na hrnec".
Abych to zkrátila, protože jsem víceméně celkové hodnocení už psala u prvního dílu...

V tomto díle se staly snad ty nejhorší tragédie mých oblíbených postav (když nepočítám Neda Starka, ten už to má dávno za sebou, chudák). Obrečeno.
V tomto díle jsem se velmi radovala nad utrpením některých postav, které naopak nesnáším. Moje škodolibost měla pre.
V tomto díle začínají být linky některých postav naprosto odlišné od seriálu (Catelyn by mě bývala v knize hodně překvapila, ale bohužel jsem tento rozdíl měla předem vyspoilerovaný).
V tomto díle vám možná dojde, že i když se někdo choval jako s prominutím hajzl, začnete k němu pociťovat jisté sympatie a možná se stane vaší oblíbenou postavou. Vyzkoušeno za vás.

Už bych dodala jen to, že fanoušek Tolkiena si podle mě musí zamilovat i Martina.
Doporučuji.

GeRaltzRiVie01
GeRaltzRiVie01
18.01.2020 4 z 5

Přiznám se, že mě vůbec nebaví sekvence Brana, ale to bude možná kvůli zakončení seriálu :) Naopak nejvíce mě baví skřet, jon a Jaime. Zbytek průměr

Yorika
Yorika
10.09.2019 4 z 5

Dojem z knihy kazí příliš popisný a roztáhlý rozjezd.Některé postavy baví více, jiné už bohužel méně.
Přeskakování od jedné dějové linky k druhé mi občas přinášelo infarktové stavy ale takto je pojata celá série a pokud chci číst dál, musím si zvyknout.
Knize chybí výraznější finále což je pochopitelné, pokud se jedná jen o její první část.

HalleyM
HalleyM
06.05.2019 5 z 5

Konečně jsem se dostala do bodu, kdy skoro celou knihu jsem nechtěla vůbec odložit a těšila se, až se budu moct opět začíst. Čím více se příběh rozvíjí, tím více je poutavější. Jsem zvědavá, co se stane dál..

A235711
A235711
07.03.2019 5 z 5

Čím dál se do Hry o trůny dostávám tím se mi to líbí víc. Děj je pro mě naprosto nepředvídatelný, postavy naopak čím dál bližší a pochopitelnější.

Pořád je tu na mě těch postav poměrně dost a u některých mám stále problém vybavit si kdo to vlastně je :D

Bála jsem se, že se tady bude jen bojovat, ale celé je to spíš o politických intrikách, vraždách a špatných rozhodnutí.

Vzhledem k počtu stran jsem se rozhodla číst jen půldíl a rozhodně nelituji. I tak mi Bouře mečů zabírala půlku aktovky.

špulo
špulo
02.08.2018 5 z 5

Séria, ktorá nestráca dych...

CharlesWard
CharlesWard
10.06.2018 4 z 5

Prvních 8 dílů třetí série GoT. A začíná to být knihu od knihy lepší a lepší.

achilles
achilles
23.11.2017 5 z 5

Nádhera. Co si víc přát. Ve 3.knize je vše, co čtenář může chtít. Tywin nekorunovaný král, vynikající řečník a nebál bych se říct státník. Tyrion opět dokonalý. Tito dva, když se sejdou a začnou se přít, nepřeji si konec. Nepřeji si ani konec žádné postavy, ale bohužel Martin je proti...

Miro.slav
Miro.slav
19.10.2017 5 z 5

Tretia kniha sa už rozrastá do väčších rozmerov. Čakajte ešte viac nezrovnalostí so seriálom, než doteraz. To však nie je na škodu. Odporúčam.

martina2704
martina2704
28.07.2017 5 z 5

Začátek mě bavil asi nejvíc z dosavadních dílů, u Hry i Střetu mi vždycky ten rozjezd přišel takový pomalejší. Vzhledem k tomu, že už jsem v půlce celé ságy, můžu více hodnotit: Dějově mě baví Královo přístaviště než Zeď, oblíbenými postavy jsou Tyrion (překvapivě) a Arya (i když zrovna u ní se občas ty kapitoly zbytečně táhnou), co si myslím, že mohlo být napsáno lépe, je Branova dějová linka, která mi už od Střetu králů přijde taková zmatečná. Jinak celá sága je naprosto skvělá a moc se těším na další díly :)

Ninjer
Ninjer
19.06.2017 4 z 5

Druhá polovina třetí Hry o trůny je za mnou (to zní jako kdybych mluvil o nějakém fotbalovém zápasu). Je to pořád pecka, dokonce je tahle knížka zatím asi nejlepší.

Světem se prohnala válka, rody jsou znepřátelené, objevují se pletichaření, drsné bitvy a dokonce i čím dál víc nadpřirozena.

Úžasný svět, vynikající postavy, napínavý děj, ale bohužel se najdou ALE. Asi nikoho nepřekvapím, že se jedná o tyhle věci:

1) Občas trochu roztahaný a příliš popisný děj. G.R.R. Martin fakt umí, ale mě natolik zajímá, jak dopadne tenhle a támhleten děj, že nepotřebuju detailní popis přírody nebo třeba členů dvaceti rodů, které si stejně už za dvacet stran nebudu pamatovat.

2) Příliš mnoho dějů naráz. To se vám takhle rozjede super-napínavý příběh se super-symaptickou postavou a kapitola je zakončená cool cliffhangerem. Kdy dostanu pokračování? Až si přečtu další napínavé příběhy s dalšími postavy s dalšími cliffhangery. Které jsou občas trochu příliš popisné a roztahané (viz bod 1). Takže kupříkladu máte rádi Tyriona, ale po přečtení jedné kapitoly s ním čekáte bez jakéhokoliv zveličování 100 a více stran na další děj s ním.

Tyhle dvě věci mě trochu mrzí, protože bez nich by to byla dokonalá záležitost. Přesto je ale i Bouře mečů (část první) zatraceně skvělou a působivou knihou.


Osm supersymaptických postav z deseti.

Škubín
Škubín
12.12.2016 5 z 5

Stejně kvalitní čtení jako předchozí díly ... a nejspíš jako ty následující ... :D

AllyKumari
AllyKumari
23.11.2016 4 z 5

Výborné, jen mi chybělo něco více epického... tím, že kniha je rozpůlená na dva svazky, je lehčeji "zdolatelná", ale tomuto svazku prvnímu tak jaksi chybí koruna.

Kessetra
Kessetra
31.10.2016 5 z 5

Je to super, skvěle se to rozjelo. Autor drží kvalitu vyprávění.

Majkrofon
Majkrofon
03.03.2016 5 z 5

Už sa tak nejak veziem na vlne Piesne ľadu a ohňa. Aj keď sme sa v tejto časti nejak zvlášť neposunuli v príbehu a kniha obsahuje pár nezáživných kapitol, tak som ešte viac obľúbil svet Georga R.R. Martina a už sa teším, keď sa dostanem na piatu knihu, kde už nebudem tušiť čo sa stane, kedže som videl 4 série seriálu. Ale na ten už pomaly zabúdam, knihy mi ho vytláčajú z mysle..

radek3060
radek3060
30.12.2015 5 z 5

Krásně se to čte. A už tam začíná být i magie.

Phorbo
Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Popravdě mě první část třetího dílu trošku zklamala. Dlouhosáhlý rozjezd sice vygraduje v perfektní vývoj, ale kdo ví jak to bude pokračovat dál. jsem i tak docela natesený na druhou knihu, snad to bude super a lepší než střet králů. kniha by podle mýho měla snad pořád gradovat...

Peti
Peti
17.12.2015

Třetí série první kniha a plná zvratů ... Kdo by to byl řekl, že mi začne být Jamie skoro i sympatický?? Tento díl se mi líbil víc než předchozí, není tak krvavě válečný, moc mě tedy nebaví děj s Dany a jejím draky, ale o to víc je zajímavý osud Jona Sněha...

Ronnie68
Ronnie68
22.03.2015 5 z 5

Kniha se mi četla opravdu dobře, i když jsem ji párkrát přerušila.

iampatrik
iampatrik
21.11.2014 3 z 5

Možná je to tím, že jsem tuto část viděl nejdříve v seriálové podobě a pak četl. Ale i tak.. Tak moc jsem se nudil a děj se táhl, nikam pořádně neposouval. Jen málo která pasáž nebo postava mě bavila.

fallík
fallík
28.07.2014 5 z 5

No, i když je pravda, že v téhle knížce se děj moc dopředu neposunul, tak pořád mě tato první část bavila! :)

kusma
kusma
27.07.2014 4 z 5

Některé kapitoly méně akční... Dá se dokonce říct, že mi u části z nich (naštěstí malého počtu) přišlo, že se děj nijak neposunul, což se v předchozích knihách nestávalo. Nu, snad to druhá část trošku víc rozjede.

Culinka
Culinka
26.06.2014 5 z 5

Moje závislost pokračuje. Vrhám se na další díl!

M.A.s.a.k.R.A
M.A.s.a.k.R.A
31.05.2014 4 z 5

Spíš takový rozjezd - klid před bouří.

kolagen
kolagen
22.05.2014 3 z 5

I napodruhé celkem v klidu.

sumcicka
sumcicka
21.05.2014 4 z 5

Musím souhlasit s komentářem Koza3 - děj se v této knize příliš neposunul a to "telenovelní zpracování", kdy se některé postavy jen těsně míjely, mě občas štvalo. Naopak mi bylo sympatické, že autor nenápadně připomíná děj předchozích dílů, aby se čtenář v příběhu neztratil. Jsem zvědavá, kam se děj posune v druhé části knihy, snad budu mile překvapena.

Snow
Snow
06.04.2014 5 z 5

Autor je genius a mistr napětí, jinak ho nazvat nelze.

Koza3
Koza3
18.03.2014 3 z 5

Musím trošku podhodnotit, protože oproti předchozím knihám tahle nepřináší nic moc nového. Příběhy všech hrdinů se zase o kousek posunou, někteří se skoro setkají, ale přišlo mi to trošku telenovelní zpracování. Kvalita slova se drží pořád na vysoké úrovni, ale kladu si otázku, zda se autor trochu necyklí a nesnaží se s každou knihou napsat více a více řádků jen proto, aby to byla pořádná fantasy bifle. Pravdou na druhou stranu je, že Bouře mečů by se měla hodnotit jako celek, tedy včetně druhého dílu. Ten právě louskám, takže třeba dostane ultimátní hodnocení a kvalita svazku tak rázem stoupne :-)

Mergirus
Mergirus
04.01.2014 5 z 5

Autor mě stále překvapuje tím, že mění polaritu postav. Bohužel zabíjí postavy, které jsem si oblíbila, ale s tím se zřejmě budu muset smířit.Ale taky se může stát, a začínám se na to připravovat, že na konci série nebude ani jedna z postav, které známe od začátku.

Ivan F
Ivan F
30.12.2013 5 z 5

Vynikajúco napísané tretie pokračovanie, ktoré ma svojím jazykovým bohatstvom naozaj nadchlo. Síce si v knihe slovné spojenia "Ako si praješ." a "Bol oblečený do krúžkovej zbroje a varenej kože." čitateľ prečíta cca päťsto krát, ale to je jediná výčitka, ktorú knihe dávam. A myslím si, že v roku 2001, kedy Rowlingová získala cenu Hugo za najlepší román za HP and goblet of fire, tak to bol omyl. Pre mňa jednoznačným víťazom roku 2001 bol George R. R. Martin a jeho tretie pokračovanie Piesne ľadu a ohňa.

LuciusWlk
LuciusWlk
23.12.2013 4 z 5

1.díl dvoudílného vydání se trochu táhne a poměrně "zase až tolik" se zde neděje. Je dobré začít čís hned pokračování (v případě dvoudílné edice).