Bouře mečů 1

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 1. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29114/big_boure-mecu-1-pV0-29114.jpeg 4.7788

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords, 2000

Kniha Bouře mečů 1

Briv
20.03.2021

Už jsem celé téhle sérii prostě propadla. Bitvy, králové draci, intriky a hodně tlusté knihy - to je Hra o trůny. Nikdy mi spousta stran nevadila, je to výzva.
Obdivuji autora, jak drží nit, jemně čtenáři připomíná, co už se odehrálo, navrací jej do děje a seznamuje s novými lidmi. A že postav není málo. Pro mě věta: "Ty nevíš nic, Jone Sněhu." - se stala symbolem tohoto dílu:)

Gracian1964
21.12.2020

Po krátkej pauze prišla z knižnice aj tretia časť. Prečítal som ju rýchlo, dej zaujímavý, ale s tým som počítal. Obdivujem autora, ako to dokázal celé vymyslieť, všetky tie mená, rody, vzťahy, prepojenia, spojenectvá, manželstvá a tak ďalej. Už sa to ani nesnažím sledovať a rozpletať, len čítam.... Dúfam, že k štvrtej časti sa dostanem skôr, než zabudnem, čo bolo v tretej.

Jeronym
08.12.2020

5 hvězd, jak jinak.
Bohužel jsem si dal při čtení asi roční pauzu. To zrovna u Hry o trůny není dobrý nápad, vzhledem k množství postav a členitému ději.
Ale dostal jsem se do příběhu velice rychle. A na případné otázky vždy v okolí najdete nějakého fanouška...
Došlo mi, jak mám tuhle sérii rád a jak skvěle se čte. Napínavý děj, osobité postavy, atmosféra, moudrost.
Jde se dál. Ideální čtení na pozdní podzim. Winter Is Coming.

yvett239
16.09.2020

Až teď, když už čtu Hostinu pro vrány, jsem si všimla, že mi tu chybí hodnocení. Napravuji.

Jako pro milovníka historie a fanouška fantasy se pro mě celá série stala takřka povinnou četbou. Nejprve jsem viděla seriál, teď to doháním knižně. A miluju to.
Martinův styl mi neskutečně sedí, jsem nadšená z množství postav a z proměnlivosti jejich osudů. Jednou jsi dole, jednou nahoře, tohle přísloví tady sedí "jak prdel na hrnec".
Abych to zkrátila, protože jsem víceméně celkové hodnocení už psala u prvního dílu...

V tomto díle se staly snad ty nejhorší tragédie mých oblíbených postav (když nepočítám Neda Starka, ten už to má dávno za sebou, chudák). Obrečeno.
V tomto díle jsem se velmi radovala nad utrpením některých postav, které naopak nesnáším. Moje škodolibost měla pre.
V tomto díle začínají být linky některých postav naprosto odlišné od seriálu (Catelyn by mě bývala v knize hodně překvapila, ale bohužel jsem tento rozdíl měla předem vyspoilerovaný).
V tomto díle vám možná dojde, že i když se někdo choval jako s prominutím hajzl, začnete k němu pociťovat jisté sympatie a možná se stane vaší oblíbenou postavou. Vyzkoušeno za vás.

Už bych dodala jen to, že fanoušek Tolkiena si podle mě musí zamilovat i Martina.
Doporučuji.

GeRaltzRiVie01
18.01.2020

Přiznám se, že mě vůbec nebaví sekvence Brana, ale to bude možná kvůli zakončení seriálu :) Naopak nejvíce mě baví skřet, jon a Jaime. Zbytek průměr

Yorika
10.09.2019

Dojem z knihy kazí příliš popisný a roztáhlý rozjezd.Některé postavy baví více, jiné už bohužel méně.
Přeskakování od jedné dějové linky k druhé mi občas přinášelo infarktové stavy ale takto je pojata celá série a pokud chci číst dál, musím si zvyknout.
Knize chybí výraznější finále což je pochopitelné, pokud se jedná jen o její první část.

HalleyM
06.05.2019

Konečně jsem se dostala do bodu, kdy skoro celou knihu jsem nechtěla vůbec odložit a těšila se, až se budu moct opět začíst. Čím více se příběh rozvíjí, tím více je poutavější. Jsem zvědavá, co se stane dál..

A235711
07.03.2019

Čím dál se do Hry o trůny dostávám tím se mi to líbí víc. Děj je pro mě naprosto nepředvídatelný, postavy naopak čím dál bližší a pochopitelnější.

Pořád je tu na mě těch postav poměrně dost a u některých mám stále problém vybavit si kdo to vlastně je :D

Bála jsem se, že se tady bude jen bojovat, ale celé je to spíš o politických intrikách, vraždách a špatných rozhodnutí.

Vzhledem k počtu stran jsem se rozhodla číst jen půldíl a rozhodně nelituji. I tak mi Bouře mečů zabírala půlku aktovky.