Rytíř Sedmi království

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn, dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království, ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Černožárova vzpoura, křižoval krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk, co vypil truňk? Je totiž hodně nízkého rodu a ke svému rytířství přišel, sám neví jak. Zemí stále zmítají následky dynastické roztržky, vládnoucí rody spřádají intriky a nikdo pořádně neví, jestli vládne král, anebo jeho Ruka, lord Krvevran s pověstí černokněžníka, který má všude svoje špehy. Ser Duncan je trochu naivní mladík, který bere rytířskou čest až příliš vážně a všechno raději řeší selským rozumem a silou svalů svého nadměrně narostlého těla. Ale je těžko se do mocenských pletich nezamotat, když jej na cestách provází panoš Egg, který je něčím víc, než se zdá být. Trojice propojených novel George R. R. Martina, zasazená do doby před dějem Hry o trůny, nabízí všechno, co jeho světově proslulá sága, jen v sevřenějším a údernějším balení. Všechny tři příběhy vycházejí společně vůbec poprvé a navíc dříve než v USA. Za zmínku stojí i skvělý překlad Richarda Podaného. Přeloženo z: The Hedge Knight (1998), The Sworn Sword (2004) a The Mystery Knight (2010)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219326/big_pisen-ledu-a-ohne-rytir-sedmi-kralo-Nqg-219326.jpg 4.31107
Literatura světová, Novely, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Hedge Knight / The Sworn Sword / The Mystery Knight, 2015

Kniha Rytíř Sedmi království

petbrab
předevčírem

Nádherná kniha a návrat do světa Hry o trůny.
Výborné tři povídky o potulném rytíři a jeho překvapivém panošovi.
Čest, sláva, zrada, boj - nic tomu nechybělo

Majkrofon
31.12.2022

Príjemný návrat do sveta Siedmich kráľovstiev, spočiatku som sa síce obával, či sa autor dokáže vyrovnať sérii Hry o tróny, no už po pár stránkach moje pochybnosti odišli. Kniha má nádych nostalgie, sympatické postavy a rozhodne ponúkne zaujímavý pohľad na zjednotenú ríšu pod vládou Tangeryenovcov.

Panpalapax
21.12.2022

Tři pěkné, drsné rytířské příběhy. Čest i zrada, stín povstání černého draka. Pro mě najednou příliš mnoho postav, potulných rytířů, lordů i souvislostí mezi nimi. A hlavně propracovaný svět Ledu a ohně.

cumulus
10.11.2022

Přečetla jsem všechny díly Hry o trůny a chybí mi zakončení nevydaného posledního dílu. Nechci být ovlivněna filmem, proto jsem také neshlédla ani celou filmovou sérii. Ráda jsem si proto přečetla příběhy Dunka A Egga, byla jsem příjemně překvapena poutavým vyprávěním. Budu pokračovat další knihou Oheň a krev.

Martianus
27.10.2022

Příběhy Dunka a Egga nemají chybu, opravdu doufám, že se dočkají seriálového zpracování.

SUC185
11.10.2022

Vynikající knížka složená ze 3 povídek o putování a dobrodružství Dunka a Egga po Sedmi království. Děj na sebe navazuje a má spád, výborně se čte a závěrečné "Kolik očí má lord Bloodraven? Tisíc a jedno" bylo neskutečné.
Kdyby bylo pokračování, tak bych ho uvítal všemi deseti.

Adasin
07.07.2022

Po přečtení zatím nedokončené ságy v celku příjemný návrat do světa Písně ledu a ohně ve smyslu, že je to pořád rukopis Martina a kniha se čte opravdu dobře. Jenže jsou to jenom tři malá nahlédnutí do doby před dějem Písně, hlavní hrdinové se několikrát přiblíží (nebo spíš náhodou připletou) k intrikám okolo dvora, ale vždy je to jenom jako kdyby jste se na to koukali z povzdálí. Samotné zápletky novel jsou snad až na tu poslední jako jedna z kapitol Písně a pořád jsem tak měla pocit, že je to strašně málo, že tam něco chybí. Když už tak pořádnej román, tyhle bonusy, které nakonec vlastně stejně nic moc neřeknou, nemám zrovna v lásce. 7/10

alishek
13.02.2022

Knížka je složená ze tří příběhu, které na sebe navazují, příběh má spád, čte se velmi dobře, člověk se dozví o událostech před Hrou o trůny.