Hra o trůny

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/big_hra-o-truny-U29-356617.jpg 4.75346

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny

snehurec

Skvělý úvod do fantasy ságy, jejíž konec nikdy nespatří světlo světa. Pokud máte rádi středověké drama s ratingem 18+, doporučuji přečíst první díl a zbytku ságy se obloukem vyhnout.

generálcz

Jedna z nejlepších knih ,která kdy vyšla. Bylo to opravdu super.

heavy66

Písněmi ledu a ohně jsem se pročetl až k Hostině pro vrány, ale komentovat chci jen první díl, v dalších bych se opakoval. Je to epický a komplikovaný příběh, plný postav na jedno použití a stejným počtem recyklovatelných. Jen čert a Melissandra vědí, jak se v tom George Martin vyzná!
Těžce nesu autorův styl, kdy zajímavá dějová linka končí bez varování smrtí hlavní postavy, a pokračuje se dál jinde a s jinými... nebo s Jinými.
Bloudil jsem od Zimohradu do Králova přístaviště, dothrackou stepí k Železným ostrovům, až jsem zabloudil daleko za Zeď mezi Divoké a Jiné. Je tu sice chladněji, ale mám klid od politiky. Tak uvidíme, jak to dopadne!

Inouš

Opravdu existuje někdo, koho tento příběh nepohltil?

Mona-Lisa

Myslela jsem, že několikrát zhlédnutý seriál mi z dojmu při čtení ukousne. Ale vůbec, ani milimetr zážitku.
Teď zpětně totiž aspoň můžu posoudit, že casting byl masterpiece. A mezi seriál a knihu si (zatím) můžu dát rovnítko.
Přesně tak uťápnutá na facku Sansa je, Catelyn dělá až otravně čest heslu Family, Duty, Honor, v Aryi probublává epický potenciál a Lord Stark do posledního záchvěvu všechen svůj propůjčený čas proplouvá jako postava největší morální hodnoty atd.
Hra o trůny je fenomén. Plným právem.
Chtěla bych tu říct, jestli taky váháte, zda se pustit po seriálu do knížky - přestaňte, hned.
Zaprvé to oživí to, co jste prožívali u TV, a navíc v dalších dílech série přibude to, co zůstalo jen na papíře - děj, postavy, myšlenky.
Tento první díl jsem nejdřív četla, teď zopakovala v audioformě (s DOKONALÝM přednesem Františka Dočkala) a na další díly se vrhám zase v knižní podobě.
Ať už je spisovatelova pracovní morálka jaká je, klaním se hluboko nad jeho darem přimět tě zamilovat si jeho postavy do té míry, že při jejich nečekaném odstranění ze scény si doslova trháš vlasy a tvoříš slzavá údolí.
Tento díl je začátek, je to předvoj k osudovým událostem, velkolepým bitvám a "tak to jsem opravdu nečekal" zvratům. Ale i tak je skvostem právě v tom zaseknutí udičky do čtenáře - jak už začínáš milovat postavy, ať chceš nebo nechceš, a je ti jedno, kdo ten trůn na konci vyhraje, spíš se bojíš, aby ti tvá postava neumřela nečekaně, stejně jako...

MartiSim

Miluju tuto ságu, čtu již potřetí

Per-quiee

Přečtení této knihy jsem hrozně dlouho odkládala, protože jsem se bála, že bude zdlouhavá s příliš mnoha postavami. Mýlila jsem se! Úžasný svět se zajímavými postavami, které jsou v knize dobře vykresleny. Největší sympaťák je Tyrion :-) Seriál mě bohužel po dvou sériích přestal bavit, tak snad se to nestane i s knihami.

MartinPetlach

(+ SPOILER) Skvělé čtení. Dějová linie je velmi propracovaná a je z pohledu mnoha postav, stejně jako následující díly. Autor si také dal práci s rozepsáním rodokmenů.
Stejně jako spousta lidí jsem viděl nejdřív seriál a zrovna první díl je dost podobný a až další díly se více odliší. I přesto je zde více postav a více detailů.
Také se objevují náznaky teorie o Jonově původu, uvidíme jestli se potvrdí v dalších dílech, autor je už 11 let zaseklý na šestém dílu, tak mám strach že zemře před dopsáním série.
Vzhledem ke 800 stranám a pomalejšímu ději to není vždy jednoduchá četba, ale pokud vás to začne bavit tak vám to ani tak dlouhé nepřipadne. V prvním dílu se nachází pouze omezený počet postav, zbytek si autor nechává na později. I přesto musím dát pět hvězd. Nejvíc mě bavila linie s Daenerys.

95/100