Hra o trůny

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356617/hra-o-truny-U29-356617.jpg 4.74740

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

The Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny

KubaHanzelin

Tři série mi trvalo než jsem se dokopal k seriálu, který jsem si zamiloval, skoro rok po konci seriálu mi trvalo než jsem se dostal ke čtení předlohy..
Dost mě odrazovalo to, jaké jsou to špalky (a to je první díl ještě druhý nejkratší!) Ale i přes délku se první svazek Písně Ledu a Ohně čte skoro sám, nemůžete se od knihy odtrhnout, protože nemá žádná hluchá místa a doslova hltáte středověkou fantasy atmosféru. První sérii GoT už v paměti moc nemám, možná proto se mi kniha četla tak dobře a několik věcí mě i překvapilo i když bych si je asi měl pamatovat.
Hodlám celou Píseň číst v celku, takže se pokusím pořádný komentář napsat až k Tanci Draků, každopádně se už teď těším až se vrhnu na Střet Králů!

burilltomas

Skvělé fantasy - největší fantasy od dob Pána prstenů!

MarieKnihomolka

Skvělá fantasy od jednoho z nejlepších autorů současnosti, ze kterého vzešel i úžasný seriál, i když kniha je určitě lepší.

Mi--LADA

To se teda četlo! Bezchybná, úžasná fantasy s věrohodnými postavami, ke které se budu opakovaně vracet. Opravdu silný, dramatický a nevšední zážitek. A ta nápodoba středověku, skvěle vykreslené postavy, dialogy, tajemné nadpřirozené prvky, láska nejenom pro romantičky, boje nejenom pro chlapy, no, nevím co chválit dřív. Málokterá kniha mi tak upřímně chytne za srdce.

TerezaRS

Tak na tuhle knihu jsem byla velmi zvědavá, protože jsem první viděla seriál, takže jsem se knihy i trošku obávala. Pravda, ze začátku jsem byla trochu mimo, co se týče postav a míst, protože v knize je opravdu až až jmen, které jsou mnohdy velmi podobné, ne-li stejné! Po pár kapitolách se však do toho ponoříte a už to není tak chaotické. Příběh je ale natolik rozmanitý, plný zvratů, podrazů, záhad, že vám nedovolí se odtrhnout. Jedinou výtku bych asi měla k některým zdlouhavým popisům, kterých tam však nebylo zase tolik, a k bitvám, do kterých jsem se nedokázala tak úplně ponořit. To vše však napraví famózní příběh s propletenými dějovými linkami, kdy se musím ptát, jak tohle autor dokázal stvořit a spojit dohromady! Takže závěrem po přečtení prvního dílu můžu říct jedině to, že Hra o trůny si získala čestné místo v mé knihovně a skutečně ji s čistým svědomím doporučuji všem čtenářům. Kniha ve mně zanechala nezapomenutelný zážitek a ten svět je famózní! Celá recenze na mém youtube Tereza Richter.

tompal

Nevím, co jsem si myslel, ale ačkoli ohlasy všech byly pozitivní, dlouho se mi do toho nechtělo. Samozřejmě, žánr svádí k přezírání. Ale to, jak je to napsáno je řemeslo, které se dnes už často nevidí. Zkrátka román na literární úrovni toho nejlepšího co bylo vůbec kdy napsáno.

EsoRimmer

Nejlepší začátek fantasy ságy, který si je možno představit. Při zpětném pohledu po přečtení dalších dílů se mi snad líbí ještě více. Není to žádný pomalý rozjezd, ba naopak, děj v této knize je mnohem dobrodružnější a napínavější než po plném propuknut války v dalších dílech, kdy se mění ve směsici intrik a bitev.

Hobo

Nejpitomější je začít 2. dílem. Málem jsem se v tom utopil a požitku z četby to opravdu ublížilo. Tak jsem si sehnal komplet a vida - skvělé čtení.