Hra o trůny 1

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29109/big_hra-o-truny-1-DmK-29109.jpeg 4.61462

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny 1

Rony70

Ze začátku jsem se trochu lekl, protože v každé kapitole jsem se seznamoval se spoustou nových lidí a měl jsem strach, že se v tom úplně ztratím. A je pravda, že v některých vedlejších postavách jsem se moc nezorientoval až do konce knihy, ale v těch hlavních celkem přehled mám. Děj knihy je zajímavý a dá se říct, že jsem se téměř nikdy nenudil a už se těším na druhou část.

cat5

"Když hraješ hru o trůny, můžeš buď vyhrát nebo zemřít."

Neskutečně dlouho mi trvalo se dokopat k tomu si knihu pořídit a přečíst. Plná pochybností, které ani nevím,kde se vzaly,jsem si stále nebyla jistá, zda mi ten čas za to stojí. Chyba. Velká chyba. Je to boží.

VladimirTetur

Nedočteno. Na stopadesáté straně mě z toho množství postav a termínů upadala pozornost. Asi se ke knize budu muset vrátit, až zapomenu díly první série z TV a budu naladěný na fantasy.

Ran
05.12.2021

Styl psaní a vyprávění je výborný. Tempo bylo rychlé a kniha je čtivá. Jinak mě kniha maličko zklamala, protože mám pocit, že mi příběh úplně nesedl. Ale vidím, že je tu jistý potenciál, a proto zkusím druhou část.

Roni34
17.10.2021

Nejprve jsem viděla seriál a až s odstupem času,jsem se pustila do knihy.Přiznávám,dlouho jsem váhala.Seriál byl na mě dost drastický a vůbec jsem si nebyla jistá jestli to chci prožít znovu.Není to čtení pro slabé povahy.Nakonec jsem přečetla.Seriál věrně kopíruje knížku,takže kdo měl problém s množstvím násilí,tak v knize tomu neuniknete.Co bylo náročné:určitě ohromné množství postav,trochu jsem si vypomohla právě TV zpracováním, jinak bych se asi ztratila. Spisovatel si toho byl zřejmě vědom a kapitoly zajímavě rozdělil mezi jednotlivé hlavní postavy.Bylo zajímavé nakouknout do mysli každé z nich.Lépe se s nimi ztotožnit.Na druhou stranu to přeskakování z jedné postavy na druhou působilo rušivě.Dále mi trochu vadilo mládí postav.Dejme tomu,že by to tak mohlo být,ale u Rickona mi ty 3roky prostě neseděly a tahle postava pro mě byla nějak málo uvěřitelná.Pokud jste čtenář,který má problém,když je něco víc popisné, tak to pro vás může být také zádrhel.Mě to však hezky doplňovalo.Kniha byla plná napětí,děj plynul a smekám před spisovatelem dát něco takového dohromady. Rvala jsem si vlasy,když Ned dělal jednu blbost za druhou a taky na to dojel.A Daenerys byla prostě skvělá.Knížka ji dodává mnohem víc, i když v seriálu byla zahraná na výbornou.Určitě se pustím i do druhého dílu s knížka má své čestné místo v mé fantasy knihovničce:-)

sirojezkin
10.08.2021

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla - vy určitě také :)

05.04.2021

Šel jsem do toho s tím, že knihu nedočtu protože fantasy příběhy nemám v oblibě aspoň to filmové jak jsem zjistil. Knížka se mě četla lehce, prvotní problém s postavy se brzy vytratil a bylo jasné kdo ke komu patří. Příběh drží čtenáře v napětí co bude dál za mě pěkné čtení už se těším na knihu druhou.

tomas9591
05.03.2021

Audioknihu jsem poslouchal asi 3 a půl měsíce a teď jsem ji konečně doposlouchal!
Pokud vím, audioknihu jsem ještě nikdy nerecenzoval, nicméně za mě super. Poslouchal jsem při přípravě na zkoušky, když jsem měl volnou chvíli, nebo dělal něco do školy, při čem jsem se nemusel tak soustředit.
Seriál mám rozkoukaný strašně dlouho, pak jsem kvůli nedostatku času přestal a následně se pustil do audioknihy. Teď bych chtěl seriál shlédnout celý. Mám radost, že si příběh projedu několikrát, jelikož je tu hodně postav, rodů a celkově názvů.
Musím říct, že těch nějakých 900 stran uteklo, ani to nevnímám jako takovou délku a nakonec nemůžu uvěřit tomu, že je to vlastně tak dlouhé. :D
Příběh dobrý, je to samozřejmě velký úvod do toho velkého dějství.
Z postav mi sedla nejvíc Daenerys, a poslední kapitola s ní stála neskutečně za to.