Hra o trůny 1

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29109/hra-o-truny-1-bdQ-29109.jpg 4.61274

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa (1.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

A Game of Thrones (1996)

Kniha Hra o trůny 1

Jeronym

Úspěšně jsem se vyhýbal masovému šílenství ze seriálu, s plánem přečíst si první část prvního dílu, abych alespoň věděl, jak autor píše...
Po dlouhé době mě nějaká kniha (a tedy nejspíš celá knížní série) opravdu chytla. Je to pěkně napsané a hlavně nezvykle napínavé a chytlavé. Martin děj zbytečně neprotahuje, ani neochuzuje. Sedne mi to. Děj je krásně nepředvídatelný, klaním se před jeho fantazií (či tajnou bránou do světa Sedmi království).
Asi jako většina, ze začátku jsem se ztrácel v množství postav, ale předpokládám, že to tak má být.
Takže, seriál netřeba, mám svůj vlastní.

n.ezn.amy

pro mě naprosto fantastická a úžasná kniha, kdy Martin rozehrává obrovský a spletitý příběh. Vždy, když mi nějaká postava začala být sympatická, tak zemřela, málokterý spisovatel stvoří takto syrový příběh o touze po moci, vládnutí a příchodu Smrti. Za mě jedna z nejlepších fantasy všech dob. PS: ta zima co panuje na Zdi člověku proniká až do morku kostí

ivič

První jsem sice viděla seriál, ale kniha mě bavila mnohem víc, protože jsem lépe poznala postavy a důvody jejich jednání. Celkově kvalitní fantasy.

Magrata15

Sci-fi i fantasy mám ráda, ale tohle bylo na mě trošku moc. Samý sex a krev a sem tam drak.

Denisa153

Ne, že by mě to nebavilo...
Ale jo, asi mě to nebavilo...

Sign

Teprve teď se mi do rukou dostala kniha, nejprve jsem viděl seriál. A musím přiznat, že kniha je mnohem barevnější jako seriál :)

vasekv499

Slušné. Povídky má autor lepší.

Káťa06

je to i dobrý seriál