Hra o trůny 1

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29109/hra-o-truny-1-DmK-29109.jpeg 4.61370

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

A Game of Thrones, 1996

Kniha Hra o trůny 1

Dreisii

Nejde jinak než 5 hvězd,jelikož jsem fanoušek seriálu,kniha mě nezklamala ba naopak.Těším se na další díly.

Limonadovyjoe

Naprosto dokonalé. Já, seriálem políbená teprve na přelomu tohoto roku jsem si knihu neskutečně užila a musím říct, že seriál je přesnou kopií knihy. Sice se tedy v knize nic víc než v seriálu nedozvíme ale to vůbec nevadí. Naopak jsem si díky knize utřídila informace o postavách a rodových vztazích. Oceňuji celý svět, který autor vymyslel, tohle mě bavilo naposled u pána prstenů. Čte se výborně, lehce. I když možná číst knihu a neznat seriál tak se v množství postav a rodech ztrácím, ale tomu pomáhá soupis rodů na konci knihy. Komu je smutno po seriálu, doporučuji a těším se na další díly.

Briv

Před pár lety si manžel knihu vypůjčil a začal číst, ale vůbec ho to nebralo. Asi před rokem s tím přišla jeho dcera, že kouká na seriál, jestli se nechceme taky podívat. Prvních pár dílů jsem strávila s očima v notebooku, vůbec mě to nezajímalo, ale pak mě to najednou nějak chytlo. Nakonec jsme viděli všechny série. No a finále přišlo s tím, že jeho dcera chtěla všechny vydané knihy Hry o trůny na Vánoce.
Mě to pořád nedalo a říkala jsem si, že bych to aspoň měla zkusit číst... A pak přišel koronavirus a poslední den, kdy byly knihovny otevřené a já jsem si ji konečně vypůjčila.
Upřimně říkám, že nevidět předtím seriál, tak jsem asi ztracená. Postav je tam docela hodně, rodů, vztahů a ne vždy člověk chápe spojitosti. Ale naprosto mě to pohltilo. Líbí se mi, že kapitoly jsou vyprávěny různými postavami a tak se člověku mění pohled na věc. Myslím, že pro spisovatele musí být těžké se vžívat do tolika různých postav. Musela jsem se nutit nečíst, ať tím naše domácnost netrpí:)
Teď čekám, až manžel dočte druhý díl a jdu na něj! Doporučuji.

Luigi1

Knihu jsem doslova hltal.Byl jsem unešen dějem středověku a odvahou rytířůSerial jsem viděl,byl dobrý,ale moc se nepodoval knize to ale neznamená,že by kniha byla špatná naopak.Těším se na další díly.Doporučuji

icezero

Seriál jsem neviděl, ale reference mě tak trošku navnadily. A protože je fantasy literatura mou oblíbenou, sáhl jsem ke konci doby s korona opatřeními po prvním dílu celé série.
Sice je pravda, že občas aby se v těch jménech i rodinných souvislostech čert vyznal - případně by si člověk musel udělat na kus papíru poznámky s rodokmenem všech těch serů a podobných. Ale na druhou stranu mě to vlastně ani nevadilo. Jako úvod do celé série to je super a děj se postupně příjemně zašmodrchává. Sem zvědavý na pokračování

kokrokr

Před lety jsem zvládl tři díly. Mám v oblibě mnoho knih s pozvolně plynoucím dějem, ale tady jsem už nemohl pokračovat. Příběh to je výborný a komu nevadí ty dlouhé popisné pasáže, bude mít co číst na hodně dlouho.

Bunny27

Skvělá kniha! Dokonalá představivost a autorova fantasie. Vřele doporučuji. Celkem mě sklamala odlišnost seriálového zpracování vůči knize, ale to samozřejmě není autorova chyba.

katushah

Nejdříve jsem viděla seriál, což je asi chyba, protože jsem věděla jak to dopadne. Líbilo se mi pár detajlů navíc, ale celkově je to hodně podobné. Uvidím, zda další díly se budou více lišit.

Dívka z nočních můr
Dívka z nočních můr