Hra o trůny 1

Hra o trůny 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29109/bmid_hra-o-truny-1-DmK-29109.jpeg 5 1602 152

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

CharlesWard
30.05.2018 3 z 5

Paradoxně jsem rád, že jsem před knihami nejprve viděl seriál. Toto je knižní podoba prvních 6 dílů. Jen kdyby některé postavy měly věk ze seriálu a nebyly pětiletými dětmi, co lehávají s dospělými muži, byl bych spokojenější!

Enthu
10.05.2018 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Nechápu, proč jsem si tuhle knihu oddalovala a radši si přečetla něco jiného. Teď už alespoň vím, že opravdu stojí za přečtení. Ano, je tam mnoho pohledů postav na děj a zprvu mi i trvalo rozpoznat, koho se to týká. Jak vypadá, z jakého rodu je, ale teď už to jde jak po másle. Zatím nejvíce jsem si tam oblíbila Daenerys, je i škoda, že se mi tam moc neobjevila, ale i ostatní postavy za to stojí třeba taková Arya nebo Jon.

Janek
18.04.2018 4 z 5

Nebudu patřit k nadšencům a milovníkům téhle ságy, seriál jsem neviděla (a nehodlám sledovat), první část Hry o trůny jsem dočetla (po mnoha osobních doporučeních) až na třetí pokus a spíš silou vůle. Mnohokrát jsem to chtěla znovu (a naposledy) odložit, ale závěr prvního dílu už mě docela chytil. Jenže v tom množství postav se navzdory velké snaze a pečlivému čtení pořád utápím. Hledala jsem i seznamy postav a všelijaká shrnutí na internetu, ale ani ta mi moc nepomohla. Úvodní kniha ve mně zanechává podobně rozporuplné pocity jako Duna - jednotlivé epizody jsou skvělé, ale ten celek prostě neudržím a nepobírám.

5020
16.04.2018 5 z 5

nad moje očekávání!

pucii
01.04.2018 3 z 5

Hned v úvodu jsem se úplně zamotala do postav a pak i děje. Takže - musela jsem si pak doprovodně pouštět seriál, ať se zorientuju. Patrně to není chyba knihy, pouze je v ní mnoho postav. Ale já bych si během čtení musela kreslit rodokmen a mapu :-) .

Jordyz
26.02.2018 5 z 5

Jednoduše skvělé čtení. Už čtu podruhé a pořád se stejným nadšením :-)

kraah
01.02.2018 4 z 5

Ocenil bych více akce, magie a méně politiky, ale i přes to si myslím, že to je skvělá kniha.

Lucuschka
28.12.2017 5 z 5

Tento žánr nevyhledávám a knihu jsem vyhledala proto, že jsem slyšela chválu na seriál. Obsažené násilí ve filmu mne nelákalo a proto jsem se dala do čtení, ktere mne pohltilo. Skvělá kniha s nepřekonatelnými příběhy všech hrdinů...

Vesmich
12.12.2017 4 z 5

Pro mě novinka. O filmovém zpracování vím, ale neznám ho. Ten rozsah mě ohromil a trochu znejistěl, nicméně zbytečně. Příběh se odvíjí, jedni umírají, jiní stárnou..všude jen boj a krev a zkáza a zmar, soumrak jedněch, úsvit druhých. Místy je to drsné, jak žiletky. Pokračování mě nemine.

achilles
23.11.2017 5 z 5

Co napsat dnes k hodnocení této obdivuhodné série? Stačilo pár slov: skvělé, obdivuhodné, dokonalé,nenapodobitelné, neskutečné...Jak hodnotit knihu, kterou hodnotilo tisíce čtenářů? Je to fantasy, ale tak reálné, jako samotný život. Ač budu patřit k menšině, není tam záporná postava. Každá má něco.
Jelikož jsem nejprve viděl seriál a až poté četl knihu, má představivost postav se kryje s postavy ve filmu, ale žádná škoda, myslím, že se to podařilo dokonale.

izfnp
02.10.2017 4 z 5

Čítať knihu až po videní seriálu GoT je ako zopakovať si jeho prvú sériu, nakoľko sledujete v podstate to isté, takmer do posledného detailu (takže well done, HBO). Na mňa to malo efekt nie moc pozitívny, ale i tak dokážem stále oceniť, ako úžasný svet tu Martin vytvoril, s akou jasnou víziou načrtol charaktery v ňom a situáciu, v ktorej sa svetadiel nachádza. Budem šetriť superlatívami, ale pre milovníkov fantasy je to asi tutovka.

ctecka_knih
29.09.2017 5 z 5

Jedním dechem.....

aneta3874
16.08.2017 4 z 5

Mainstream se stává synonymem Her o trůny! Upřímně moc nerozumím tomu, proč se Martinovy knihy drží na předních příčkách nejlepších knih všech dob. Příběh zajímavý, ALE - spousta postav (některé zbytečné), hluché pasáže (tlachání o ničem), nekonečný příběh (který neskončí nikdy, protože než jej autor dopíše, tak zemře)...

silvie5281
24.06.2017 5 z 5

Fantasy literatura nikdy nebyl zrovna můj šálek čaje, ale po shlédnutí prvních pár dílů seriálu jsem se rozhodla přejít na knižní podobu a rozhodně nelituji. Kniha je plná popisů prostředí, životního stylu jednotlivých oblastí království, rodinných vztahů, rysů jednotlivých rodu,.. Zkrátka hodně věcí na zapamatování, ale sotva se člověk zorientuje s napětím očekává další dej, u kterého nikdy neví, co přinese.
Hodně mi vyhovuje i rozdělení kapitol na úhel pohledu jednotlivých hrdinů, knize dodává na dynamice, navíc má člověk šanci nenucene přecházet do různých dějových linií :) nemám v plánu číst jinou knihu, pokud to nebude pokračování Trůnu.. Alespoň do doby, než všechny přečtu :)

martina2704
17.05.2017 5 z 5

Seriál jsem neviděla (právě proto, že nejdřív čtu knížky a potom až koukám na filmové/seriálové zpracování) a na knižní sérii jsem se chystala dost dlouho. A musím říct že první část prvního dílu nezklamala a v sérii budu určitě pokračovat. Je sice pravda, že tak do půlky knížky bylo trochu složitější se orientovat v tom, kdo jde kdo (těch postav je fakt hodně), ale postupně vykrystalizovaly ty hlavní a provázanost mezi nimi a pak už bylo snadné sledovat děj. A ten je naprosto strhující. Navíc knížka je napsaná velmi čtivě, dokáže udržet pozornost a vlastně nikdy nevíte, co přijde v další kapitole. A to i přesto, že si myslím, že účelem téhle první části bylo primárně představit svět, ve kterém se příběh odehrává a jeho postavy. Ještě se dnes se pouštím do pokračování.

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Zdlouhavé, občas,když se člověk nesoustředí,tak ztratí nit,ale jakmile se do knihy naplno vnoříte budete litovat, že už jste na poslední stránce

Misha11
25.12.2016 5 z 5

Rozhodla jsem se zkrátit si čekání na pokračování seriálu knižní podobou, které jsem se dlouho bránila, rozhodně nelituju.
Strašně mě potěšil způsob vyprávění point of view - co kapitola, to jiná postava, není tady tudíž žádná nezaujatá postava a všichni se nám snaží "vnutit" to jejich, čtenář se tedy nenudí a může si na věci vytvářet svůj úhel pohledu.
Co do postav je to určitě nejrozsáhlejší série, do jaké jsem se pustila, ve vedlejší postavách se ztrácím i po vidění seriálu, ale autor často připomíná, kdo je kdo (v těch důležitějších pasážích).
Knížka je čtivá, dynamičnost podporuje přeskakování z místa na místo a neustálé objevování se nových problémů.

Čtec
21.11.2016 5 z 5

Rád bych okomentoval obálku prvního českého vydání. Bývá v poslední době kritizována pro její nízkou úroveň. Trochu bych se jí zastal. Dnes již má i jaksi romantickou hodnotu dávných počátků. Fantasy se vyvíjí a obálky spolu s ní.

Adrianas.
17.10.2016

Uzasny spisovatel, ale bohuzial som mala knihu v ceskom jazyku. Knihy pisane ceskym jazykom mi nerobia problem ale tu mi to vadilo az som knihu musela odlozit. Rozhodne ju docitam niekedy ale uz po slovensky

Hajana
05.08.2016

Pro me je G.R.R.Martin spolu s Tolkienem Pan spisovatel. Proste skvele dílo, které se čte jedním dechem a vůbec vám nevadí ze je to docela špalek, ba prave naopak se člověk diví jak to, ze to tak rychle uteklo a vy jste uz na konci. Cela série je jednou z mých nejoblíbenějších.

magie rytíři zrada intriky čarodějové čest

George R. R. Martin
americká, 1948