Bouře mečů 1

Bouře mečů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29114/bmid_boure-mecu-1-pV0-29114.jpeg 5 886 54

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 1. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

martina2704
28.07.2017 5 z 5

Začátek mě bavil asi nejvíc z dosavadních dílů, u Hry i Střetu mi vždycky ten rozjezd přišel takový pomalejší. Vzhledem k tomu, že už jsem v půlce celé ságy, můžu více hodnotit: Dějově mě baví Královo přístaviště než Zeď, oblíbenými postavy jsou Tyrion (překvapivě) a Arya (i když zrovna u ní se občas ty kapitoly zbytečně táhnou), co si myslím, že mohlo být napsáno lépe, je Branova dějová linka, která mi už od Střetu králů přijde taková zmatečná. Jinak celá sága je naprosto skvělá a moc se těším na další díly :)

Ninjer
19.06.2017 4 z 5

Druhá polovina třetí Hry o trůny je za mnou (to zní jako kdybych mluvil o nějakém fotbalovém zápasu). Je to pořád pecka, dokonce je tahle knížka zatím asi nejlepší.

Světem se prohnala válka, rody jsou znepřátelené, objevují se pletichaření, drsné bitvy a dokonce i čím dál víc nadpřirozena.

Úžasný svět, vynikající postavy, napínavý děj, ale bohužel se najdou ALE. Asi nikoho nepřekvapím, že se jedná o tyhle věci:

1) Občas trochu roztahaný a příliš popisný děj. G.R.R. Martin fakt umí, ale mě natolik zajímá, jak dopadne tenhle a támhleten děj, že nepotřebuju detailní popis přírody nebo třeba členů dvaceti rodů, které si stejně už za dvacet stran nebudu pamatovat.

2) Příliš mnoho dějů naráz. To se vám takhle rozjede super-napínavý příběh se super-symaptickou postavou a kapitola je zakončená cool cliffhangerem. Kdy dostanu pokračování? Až si přečtu další napínavé příběhy s dalšími postavy s dalšími cliffhangery. Které jsou občas trochu příliš popisné a roztahané (viz bod 1). Takže kupříkladu máte rádi Tyriona, ale po přečtení jedné kapitoly s ním čekáte bez jakéhokoliv zveličování 100 a více stran na další děj s ním.

Tyhle dvě věci mě trochu mrzí, protože bez nich by to byla dokonalá záležitost. Přesto je ale i Bouře mečů (část první) zatraceně skvělou a působivou knihou.

Osm supersymaptických postav z deseti.

Škubín
12.12.2016 5 z 5

Stejně kvalitní čtení jako předchozí díly ... a nejspíš jako ty následující ... :D

AllyKumari
23.11.2016 4 z 5

Výborné, jen mi chybělo něco více epického... tím, že kniha je rozpůlená na dva svazky, je lehčeji "zdolatelná", ale tomuto svazku prvnímu tak jaksi chybí koruna.

Kessetra
31.10.2016 5 z 5

Je to super, skvěle se to rozjelo. Autor drží kvalitu vyprávění.

Majkrofon
03.03.2016 5 z 5

Už sa tak nejak veziem na vlne Piesne ľadu a ohňa. Aj keď sme sa v tejto časti nejak zvlášť neposunuli v príbehu a kniha obsahuje pár nezáživných kapitol, tak som ešte viac obľúbil svet Georga R.R. Martina a už sa teším, keď sa dostanem na piatu knihu, kde už nebudem tušiť čo sa stane, kedže som videl 4 série seriálu. Ale na ten už pomaly zabúdam, knihy mi ho vytláčajú z mysle..

radek3060
30.12.2015 5 z 5

Krásně se to čte. A už tam začíná být i magie.

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Popravdě mě první část třetího dílu trošku zklamala. Dlouhosáhlý rozjezd sice vygraduje v perfektní vývoj, ale kdo ví jak to bude pokračovat dál. jsem i tak docela natesený na druhou knihu, snad to bude super a lepší než střet králů. kniha by podle mýho měla snad pořád gradovat...

Peti
17.12.2015

Třetí série první kniha a plná zvratů ... Kdo by to byl řekl, že mi začne být Jamie skoro i sympatický?? Tento díl se mi líbil víc než předchozí, není tak krvavě válečný, moc mě tedy nebaví děj s Dany a jejím draky, ale o to víc je zajímavý osud Jona Sněha...

Ronnie68
22.03.2015 5 z 5

Kniha se mi četla opravdu dobře, i když jsem ji párkrát přerušila.

iampatrik
21.11.2014 3 z 5

Možná je to tím, že jsem tuto část viděl nejdříve v seriálové podobě a pak četl. Ale i tak.. Tak moc jsem se nudil a děj se táhl, nikam pořádně neposouval. Jen málo která pasáž nebo postava mě bavila.

fallík
28.07.2014 5 z 5

No, i když je pravda, že v téhle knížce se děj moc dopředu neposunul, tak pořád mě tato první část bavila! :)

kusma
27.07.2014 4 z 5

Některé kapitoly méně akční... Dá se dokonce říct, že mi u části z nich (naštěstí malého počtu) přišlo, že se děj nijak neposunul, což se v předchozích knihách nestávalo. Nu, snad to druhá část trošku víc rozjede.

Culinka
26.06.2014 5 z 5

Moje závislost pokračuje. Vrhám se na další díl!

M.A.s.a.k.R.A
31.05.2014 4 z 5

Spíš takový rozjezd - klid před bouří.

kolagen
22.05.2014 3 z 5

I napodruhé celkem v klidu.

sumcicka
21.05.2014 4 z 5

Musím souhlasit s komentářem Koza3 - děj se v této knize příliš neposunul a to "telenovelní zpracování", kdy se některé postavy jen těsně míjely, mě občas štvalo. Naopak mi bylo sympatické, že autor nenápadně připomíná děj předchozích dílů, aby se čtenář v příběhu neztratil. Jsem zvědavá, kam se děj posune v druhé části knihy, snad budu mile překvapena.

Snow
06.04.2014 5 z 5

Autor je genius a mistr napětí, jinak ho nazvat nelze.

Koza3
18.03.2014 3 z 5

Musím trošku podhodnotit, protože oproti předchozím knihám tahle nepřináší nic moc nového. Příběhy všech hrdinů se zase o kousek posunou, někteří se skoro setkají, ale přišlo mi to trošku telenovelní zpracování. Kvalita slova se drží pořád na vysoké úrovni, ale kladu si otázku, zda se autor trochu necyklí a nesnaží se s každou knihou napsat více a více řádků jen proto, aby to byla pořádná fantasy bifle. Pravdou na druhou stranu je, že Bouře mečů by se měla hodnotit jako celek, tedy včetně druhého dílu. Ten právě louskám, takže třeba dostane ultimátní hodnocení a kvalita svazku tak rázem stoupne :-)

Mergirus
04.01.2014 5 z 5

Autor mě stále překvapuje tím, že mění polaritu postav. Bohužel zabíjí postavy, které jsem si oblíbila, ale s tím se zřejmě budu muset smířit.Ale taky se může stát, a začínám se na to připravovat, že na konci série nebude ani jedna z postav, které známe od začátku.