Ztracená naděje

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197039/big_bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4.41358

Bez naděje 2.

Vydáno: , Yoli

Losing Hope, 2013

Kniha Ztracená naděje

mfajmanova

Nebylo to špatné, ale tím, že jsem předem víceméně znala pointu z předchozího dílu, mě to tak nebavilo.

Baaja
03.11.2022

Tento díl se mi líbil mnohem víc.

knihovniceS
21.09.2022

Ztracená naděje
Svět viděný Holderem je lépe popsaný než Sky v prvním díle. Bylo mi smutno z jeho zážitků, dalo se to číst, ale v momentě, kdy se setkal se Sky, je to vlastně duplicita – odstavce se opakují z prvního dílu, a to mě přestalo bavit. První díl jsem vzdala ve dvou třetinách a tento díl podstatně dřív. Autorku mám ráda, vše co jsem od ní četla, se mi moc líbilo. Ne, tato série není pro mne. Dávám 3 hvězdy, které jsou hodnocením vlastně jen začátku.

Pengi
15.08.2022

Četla jsem ihned po prvním díle, coz byla tentokrat chyba, chtělo by to větší rozestup, aby si člověk jestte všechno skvěle nepamatoval, Ale to není rozhodne důvod, abych za to brala hvězdičku dolu .. .Skvely zážitek

vera5841
02.08.2022

Jako většina knih od Colleen i tato mě vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem neměla dočteno. Příběh je od samého začátku až do konce protkán nešťastnými událostmi a přesto je velmi čtivý. Konec je plný naděje.
Až po dočtení jsem zjistila, že je to druhý díl série. První díl jsem si tedy hned doobjednala a snad to nebude mít vliv na můj čtenářský zážitek.

evismaior
30.05.2022

(+ SPOILER) 40% - Sky po letech domácí výuky a odříznutí od světa včetně moderních technologií nastupuje do školy a zároveň se setkává s tajemným Holderem, ke kterému ji to nevysvětlitelným způsobem táhne. A jeho to táhne k ní, ovšem u něj je vysvětlení naprosto zřejmé - kdysi totiž znal někoho, kdo byl Sky neuvěřitelně podobný. Jenže Hope tehdy někdo unesl. To už víme z předchozí knihy Bez naděje.
A jelikož se mi román Bez naděje opravdu velmi líbil, moc jsem se těšila na toto navázání a slibované vysvětlení toho, jak to všechno bylo z pohledu Holdera. Po přečtení se bohužel nemohu zbavit dojmu, že tahle kniha je naprosto zbytečná. Netuším, jak by se mi četla bez znalosti předchozího dílu. Ale když už jako čtenář dopředu vím, jak to všechno bylo (a autorka to prostřednictvím Holdera v podstatě hned na začátku sama zopakuje), tak alespoň čekám nějaké další vhledy do děje. Jenže těch se mi nedostává - Holder se Sky prožívá ty stejné události, situace, vedou tytéž dialogy - a jeho pohled není ničím překvapivý, protože při čtení Bez naděje bylo z jeho reakcí ať už bezprostředních nebo později vysvětlených tak nějak zřejmé, co tím kterým proslovem myslel - což jsem právě na autorčině psaní tehdy také obdivovala a upřímně nechápu, proč svůj předchozí kvalitní text má potřebu nějak dál vysvětlovat, jako kdyby snad sama pochybovala o tom, jestli čtenář Holderovy motivy dostatečně pochopil.
Aby autorka dodala trochu omáčky, tak nechává Holdera psát dopisy své sestře Les, jejíž sebevražda se v této knize řeší již hned na začátku. Ovšem i tam se konstatuje víceméně jen to, co už víme. Doufala jsem, že se aspoň nějak přijatelně vysvětlí ta "náhodička", že se Holder a Sky ocitli ve stejném městě (ze všech měst USA), ale o to se autorka ani nepokusila.
Jediné prozření se tak konalo až v samém závěru, kdy jsme se dozvěděli něco víc právě o Holderově sestře Les a možná, že kdyby to autorka celé uchopila z jejího pohledu, který nám dosud unikal, vznikl by mnohem zajímavější počin. Anebo tuhle poslední část mohla vložit už do předešlé knížky, která by tak ještě nabyla na komplexnosti. Protože aby mě na knížce opravdu zaujalo jen posledních deset stran, to je dost málo.

michaela5515
24.05.2022

Dovysvětlení událostí z prvního dílu Bez naděje. Láska prostě někdy zvítězí...

Nikusha
21.04.2022

Knížku Bez naděje jsem přečetla před necelým rokem a sakra úplně jsem zapomněla jak byla skvělá. Holdera prostě miluju a vůbec všechny ty situace jsou napěchované takovým krásným napětím. Ach jak ráda si to prožiju znova :D A je to vlastně super číst něco znova, ale přitom jinak.