Ztracená naděje

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197039/bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4.4871

Bez naděje (2.)

Losing Hope (2012)

Vydáno:, Yoli

syskas
03. listopadu

Napísať ten istý príbeh, len z pohľadu inej postavy, to chce odvahu. Ale podarilo sa. Len mi prekážali tie rozvláčne opisy erotických scén, to naozaj nemalo konca - rovnako ako v prvej knihe.

teri1003

Pokud jste četli Bez naději a líbila se vám, tak určitě si přečtete i Ztracenou naději. Jestli chcete znát příběh z pohledu Holdera, právě tady je ta šance. Asi bych vám spíše doporučovala dát si mezi knihami rozestup, protože přeci jen se z velké časti děj opakuje. Ale jsou zde i chvíle, které jsou úplně nové, a v prvním díle nebyly, nebo poznáte více Daniela, který je teda pěkné číslo a nebo zjistíte, proč Less udělala to, co udělala. Hlavní postavy jsem si ještě více oblíbila a více mi přirostli k srdci. Takže určitě vám knihu doporučuji přečíst.

marta14

Dvě knihy, jeden příběh. Ale dva úhly pohledu. Tohle napsat, zřejmě nebylo tak lehké. Dozvěděli jsme se pár novinek, ale jinak nic zajímavého. Ano, bavilo mě to míň kvůli tomu, že už jsem ten příběh znala z pohledu Sky. No ale i tak to bylo super čtení. A já mohu jen doporučit. (Na Odvrácenou tvář lásky to stejně nemá.)

Terr_y

Co dodat...Příběh ze strany Holdera byl stejně skvělý i když jsme už věděli, jaký bude příběh. Ale ten konec....ten dopis....

Brambu

Vždycky mě zajímalo, co se honí hlavou té druhé straně a tato kniha nám to odkrývá. Takže tu máme jeden příběh a dva pohledy. Velice zajímavý nápad a já jsem nadšená. Líbilo se mi to, ikdyž už jsem věděla, jak to dopadne.

Meluzínka

Tady musim rict ze hodne autorka zariskovala ze napsala stejny pribeh ale z pohledu Holdera.Ale i kdyz jsem vedela o cem bude i druhy pribeh stejne to bylo dokonale.

KnihomolkD

Příběh Holdera mě dostal úplně stejně,jak Sky.Kdybych to měla zhodnotit co bylo lepší,tak to bych neodpověděla,protože druhý díl je na stejné úrovni jak ten první. Holdera jsem si zamilovala ještě víc než v tom prvním.

Hodnocení:4,97*

LenRan

Celý příběh Bez naděje je nádherný. Má všechno....strach, lásku, smrt, akci, napětí a i happyend. Určitě doporučuji přečíst oba díly, jinak to není ono.

xSimaix

Skvěle převyprávěný příběh Bez Naděje.

Číst příběh z Deanova pohledu nám objasnilo mnoho věcí, které se staly v první knize a pomohlo nám to pochopit jeho pocity a činy. Kapitoly ve formě deníku, jež věnoval své zemřelé sestře byly skvěle napsané a velice srdcervoucí. Díky této knize jsme měli konečně možnost zjistit, jak se dám Dean vyrovnával se smrtí sestry a postupným odhalováním jak života Sky, tak jeho samotného.
Kniha byla skvěle čtivá, vyprávění z pohledu Deana velmi zajímavé a nové vedlejší postavy příběhu dodaly na kvalitě.
Osobně se mi příběh z pohledu Deana líbil více, než ten z pohledu Sky. Nejspíš proto, že jeho příběh a život mě zajímal již od prvního dílu nejvíce, takže tento doplněk jsem vřele uvítala.
Knihu můžete bez problémů číst, i když jste nečetli Bez Naděje.
Jako večerní a emotivní čtení vřele doporučuji!

kaja778

Kniha je jedním slovem skvělá.
Je úžasné to číst z pohledu Deana Holdera, četla jsem i díl z pohledu Sky, ale tenhle mě více zaujal a bavil.
Konečně kniha o něčem, kde je normální kluk i v celku normální holka s velmi dobrou zápletkou.
Nestačila jsem se divit, jak se to postupně vyvíjelo a čtení mě neskutečně bavilo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Možná byla trošku přehnaná scéna na začátku, kdy Sky omdlela, ale aspoň jsem se pobavila.
Rozhodně dávám nejvyšší hodnocení, kniha je vskutku skvělá a vřele doporučuji si jí přečíst.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

salča

Krásné doplnění prvního dílu "Bez naděje".
To,nad čím přemýšlíte u příběhu Sky,vám objasní příběh Holdera.
Všechny jeho pocity,dopisy,co píše do deníku,vzpomínky...
Dopis, který zanechala Les nešel přes slzy pomalu dočíst.
Všechny knihy od Colleen stojí za přečtení a jsou super,ale příběh Sky a Holdera je pro mě TOPka.

martina5069

Po dlouhé době kniha u které sem na konci vážně brečela. Příběh je tak krásnej, že to až není možný. Uvědomíte si v něm, že i když se člověk směje může to být jenom na povrchu a vevnitř sebe má rozpoutaný naprostý emocionální peklo, který je schovaný někde vevnitř vás a vy se bojíte ho poslat znovu na světlo.
Druhý díl vyjasní hodně věcí z prvního dílu, hodně věcí je tam přeskočených a vy nevíte co bylo mezi tím ale zase je kniha obohacena o zápisky do deníku a celkové rozuzlení knihy s tím, že se dozvíme jak to bylo celé dál :-) Za mě 5*z 5* a oprávněně určitě se v budoucnu k příběhu Holdera a Sky vrátím a už vím, co bude moje první tetování :-)

ZNellyZ

Po Beznaději jsem hned musela přečíst tuhle knihu. Občas mě nudily pasáže, které už jsem znala z předešlé knihy, ale i tak se mi kniha četla rychle a zanechala ve mně stejné pocity jako Beznaděj. A co si budeme povídat, Holder je pro mě jedna z nejoblíbenějších knižních postav.

michaela3483

Asi jsem neměla po Ztracené naději sáhnout hned po přečtění Bez naděje, často jsem měla nutkání přesakovat části, které jsem si z "prvního" dílu pamatovala.
Líbil se mi konec, který celý příběh završil.

Leanis

Těžko uvěřit, že autorka, která příběh popisuje tak "živě", si tím neprošla sama. Zatraceně, jak někdo dokáže takhle dobře popsat všechny pocity a emoce při tak vážném tématu? Tak, aby to působilo, jako by si tím prošla sama?
Rozhodně doporučuji začít knihou bez Naděje, a pak až touhle, ale rozhodně si přečtěte obojí. Tahle kniha doplní mezery a přidá nakonec něco navíc. Něco, při čem každému srdce poskočí.
Pohled Holdera na příběh byl opravdu zajímavý a v mnoha ohledech mnohem romantičtější než ten od Sky. Myslím si ale, že kdybych nejdřív nečetla Bez naděje, tuhle knihu bych nepochopila.
Každopádně, Colleen opět přinesla další témata k zamyšlení, a to:
1) Jak se vypořádat s pocitem viny.
2) Jak jedna pitomá událost v dětství může ovlivnit zbytek života. A to bylo opravdu hodně důležité. Nic se neléčí tak těžko, jako traumata, která mají kořeny v dětství.

Maggie168

Příběh Sky, tentokrát však v podání Deana, taky skvělý, stejně jako první kniha Bez naděje. Nahlédnete na děj zase z druhé stránky. A samotný konec příběhu, kdy Dean čte dopis od Les, oko nezůstalo suché! Navíc jsem ráda, že autorka více rozvinula konec příběhu, než v první knize, takže jsme mohli nakouknout i trošku dál. Ráda se ke knize v budoucnu vrátím.

Mišule_11
12.12.2017

Pohled na všechno z druhé strany tedy z té Holderovi bylo také zajímavé a kniha se mi líbila, ale už ne tolik jako, když jsem četla první díl předtím..! :) Člověk docela věděl, co se kdy odehraje a co čekat, ale určitě se dozvěděl také něco navíc..! Ale konec se mi líbil..:)

xindl007
05.12.2017

Prostě jsem si MUSELA ten příběh přečíst i z druhého pohledu. Na jednu stranu není tolik emotivní, ale přesto emotivní je. Opravdu jsem přitom vnímala, nakolik je odlišné uvažování ženy a muže ( v tomto případě dívky a hocha.) A jsem ráda, že jsem knihu četla v tomto pořadí. Člověk už "věděl" a "chytal se" v místech, ve kterých by se nechytal, kdyby to četl opačně. Knihu doporučuji, určitě je dobré číst ji s určitým odstupem a vnesla mi světlo tam, kde předtím zůstala stopa stínu.

inuska6280
08.11.2017

Z Pohledu Deana mnohem lepší :)

Brunnetka
21.10.2017

Bez naděje jsem četla dávno a asi i díky tomu mi tahle knížka nevadila... Nepamatovala jsem si přesně jak to skončí, i když občas se mi něco vybavilo... Autorka píše čtivě, ale je opravdu škoda, že nepokračovala v příběhu, jenom ho napsala z pohledu někoho jiného. I když jedno jsem si pamatovala a to, že jsem si myslela, že ten táta nespáchal sebevraždu, ale že ho zastřelil Holder... Proto pro mě byla tahle část příběhu překvapením...
Jako klidně by se to mohlo brát jako samostatný příběh a né jako pokračování.... :)

Mark.
15.10.2017

Kdybych četla knihu hned po vyprávění Hope, nenadchla by mne. Některé knihy si ráda přečtu znova a takto to bylo skvělé. Pár nových poznatků, které ovšem nebyly natolik procítěné jako u předešlé knihy a některé úseky zde chyběly. Srdcervoucí bylo zjištění o Les, i to, že to matka věděla.

elisa194
15.10.2017

Tuto knihu nebudu hodnotit, at ji nekazim prumer. Je krásně napsaná, to spisovatelka opravdu umí, ale pro mě zbytečná. Kdyby to bylo pokračování, ale je to v podstatě zase ta samá kniha, člověk ví jak to dopadne, tak me to ani nelakalo dal číst. Co beru jako plus byl dopis od Les.

EvikU.
04.10.2017

Kniha se mi moc líbila. Autorka píše čtivě. Akorát mi vadilo, že je to z jeho pohledu a vlastně jsem věděla jak to dopadne. Mám radši vícedílné knihy, které pokračují dál a já nevím jak skončí. Ale i tak 5 hvězdiček za krásně napsaný.

MarKy95
04.10.2017

Úžasná, obě knihy určitě stojí za přečtení :)

velunka1269
13.09.2017

Že šlo mi trochu déle dočtení knihy než "1" dílu, ale jen o kousíček. Kniha mě bavila, hodně věcí se v ní vysvětlilo. Sice se tam opakovaly fráze že Skyina vyprávění, ale vůbec mi to nevadilo. Ba naopak, v některých částech jsem měla chuť si přečíst Holderovo prožívání a hned Skyino. Dopis od Les mě dostal. :-( No prostě musím dát zase 5 hvězdiček. :-)

helkol
11.08.2017

Super kniha, takový příběh jsem fakt nečekala a ani nevím co vytknout, takže doporučuji :)

Luucie
06.08.2017

A mě se kniha líbila moc. Bylo fajn vidět příběh i z druhé strany.
Navíc se mi líbily dopisy Holdera pro Les, líbilo se mi, jak jako kluk má potřebu se z toho dostat, vypsat se ze svých pocitů.

Trošku mne mrzí, že bylo vynecháno pár scén z prvního dílu, třeba tržiště mohlo být docela i vtipné :-)

Evule114
25.07.2017

Bylo skvělé číst jeden příběh dvakrát, akorát z druhého pohledu, moc jsem si to užila stejně jako první díl a stejně tak jsem měla slzy na krajíčku, hlavně když Dean zjistil proč se jeho sestra zabila a zlomilo ho to. A nejvíc na tom všem je, že podobné příběhy se opravdu dějí, akorát nemají moc šťastné konce...

Dandy1
24.07.2017

Čtete ten stejný příběh, ale tentokrát z pohledu Deana. A vůbec vám nepřipadne, že víte, jak to skončí.