Ztracená naděje

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197039/big_bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4.41240

Bez naděje 2.

Vydáno: , Yoli

Losing Hope, 2013

Kniha Ztracená naděje

januska82
23. listopadu

Tak isto ako prvá časť Bez nádeje z pohľadu Sky (Hope), aj táto druhá kniha Ztracená nádeje z pohľadu Holdera bola neskutočne dojímavá, nádherná. Ich príbehy boli mimoriadne pútavé, chytľavé za srdce. Mňa dostalo, ako Holder aj po smrti svojej sestry na ňu intenzívne myslel a stále s ňou komunikoval prostredníctvom jej denníka... Toto bola nádherná myšlienka, ktorú sem spisovateľka vložila. Ak má aj ostatné knihy také krásne, tak to teda palec hore...

Lovana

"Pokračování" knihy Bez naděje jsem četla prakticky hned po dočtení a asi by bylo lepší, kdybych si mezi díly nechala nějaké volno... Kniha Ztracená naděje je krásná, ale je to opravdu to samé jen z opačného pohledu... Dozvěděla jsem se ještě pár dalších věcí, ale víceméně to bylo téměř to samé, co jsme dostali v příběhu z pohledu Hope.
Takže tato kniha opravdu ano, je krásná, ale radši si nechte nějaký časový odstup po dočtení prvního dílu a teprve poté se pusťte do tohoto..

Hodnocení 4*/5*

AnnaNešporová

Druhý díl jsem přečetla několik let po dílu prvním a příběh mě opět dojal a knihu jsem zhltla během jednoho dne. Colleen píše krásné knížky a tahle patří mezi mé nejoblíbenější.

FlexiMZ

Právě jsem dočetla. Ke druhému dílu jsem se dostala nějaké čtyři měsíce po přečtení prvního - a to bylo dobře! Kdybych druhý díl četla hned po prvním, bylo by to opravdu to samé akorát jinýma očima. Takhle, s odstupem času, můžu říct, že lepší dobu jsem si vybrat nemohla. Hlavní linku jsem si sice pořád pamatovala, ale takové ty detaily kolem už moc ne. Ty mi Holderům pohled znova připomněl a celé to mělo své kouzlo. Návrat za starými známými nebo něco takového. Vzpomínám si, že u 'Bez naděje' mi zezačátku moc nesedlo to prostředí střední školy. To se v tomto pokračování už nekonalo. Celé to bylo vyprávěno z pohledu Holdera a zároveň se příběhem prolínaly jeho deníkové zápisky... Budu se opakovat, ale mělo to kouzlo! Zhltla jsem to jako vždy v podstatě hned. I když šlo o převyprávění příběhu očima jiného hrdiny, bavilo mě to moc. Doporučuju nečíst díly hned po sobě, ale proložit si to i jiným čtivem a po čase, až se trochu rozmlží detaily, se k příběhu Sky a Holdera zase vrátit a připomenout si jejich příběh.

Malíček

Za mě rozhodně jedna z top knih od Colleen Hoover. Takhle autorka je pro mě královnou romantiky a její styl psaní mě vždy naprosto vtáhne do příběhu.
Sky a Dean... tahle knižní dvojice je pro mě srdcová záležitost. Knihu Bez naděje jsem přečetla během jednoho dne a u Ztracené naděje tomu nebylo jinak. Miluju jiskru, která v knize je, miluju celý příběh, který není založen na samotné romantice.
Obrovské doporučení!

Sixtinka144

Po přečtení Bez naděje jsem nemohla vydržet, a musela jsem se pustit do tohoto pokračování. Hrozně se mi líbilo, že jsme konečně mohli vidět pohled Holdera, to, jak prožíval sebevraždu své sestry, jak na něj pak pohlížela celá rodina, jak získal tu svou nechvalně známou pověst. Taky se zde propojí stejná časová linka, jako u Bez naděje, ale úplně z jiného pohledu. Hodně věcí vám do sebe zapadne a hezky vám to celý příběh doplní. Ani na chvíli jsem se nenudila, protože autorka prostě psát umí. Navíc, tato kniha je protkaná dopisy, které Holder píše, takže se čte ještě lépe. Konec knihy je opravdu takový velký happyend, na které zase tolik nejsem, ale tady mi to vůbec nevadilo. Určitě doporučuji i tento díl, a je mi líto, že u nás nedovyšli i další knihy z této úžasné série.

mina_harker

Bylo to dobré, ale Bez naděje bylo asi lepší. Nebo mi jen vadilo, že se vypráví znovu stejný příběh, jen z pohledu jiné postavy.

book_loverka_

Mezi čtením Bez naděje a Ztracené naděje jsem si nechala delší časový odstup, protože by mě to hned po sobě asi nebavilo, jelikož je to úplně ten stejný příběh, akorát z pohledu Holdera.
A bylo to dobře, protože jsem pozapomněla alespoň detaily, ikdyž zápletku jsem si pořád pamatovala jasně, takže už mě nic nepřekvapilo. Ale četlo se to výborně - Colleen píše hrozně čtivě a i podruhé mě tento příběh bavil. Také to byla předposlední knížka od této autorky, která mi zbývala přečíst (z těch přeložených). Tím posledním kouskem je Pravda nebo lež, ke které se snad taky brzo dostanu. Jinak dávám 4 hvězdy, protože Bez naděje se mi líbilo víc.