Ztracená naděje

Ztracená naděje

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/197039/bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4.4771

Bez naděje (2.)

Losing Hope (2012)

Vydáno:, Yoli

Maggie168

Příběh Sky, tentokrát však v podání Deana, taky skvělý, stejně jako první kniha Bez naděje. Nahlédnete na děj zase z druhé stránky. A samotný konec příběhu, kdy Dean čte dopis od Les, oko nezůstalo suché! Navíc jsem ráda, že autorka více rozvinula konec příběhu, než v první knize, takže jsme mohli nakouknout i trošku dál. Ráda se ke knize v budoucnu vrátím.

Mišule_11
12.12.2017

Pohled na všechno z druhé strany tedy z té Holderovi bylo také zajímavé a kniha se mi líbila, ale už ne tolik jako, když jsem četla první díl předtím..! :) Člověk docela věděl, co se kdy odehraje a co čekat, ale určitě se dozvěděl také něco navíc..! Ale konec se mi líbil..:)

xindl007
05.12.2017

Prostě jsem si MUSELA ten příběh přečíst i z druhého pohledu. Na jednu stranu není tolik emotivní, ale přesto emotivní je. Opravdu jsem přitom vnímala, nakolik je odlišné uvažování ženy a muže ( v tomto případě dívky a hocha.) A jsem ráda, že jsem knihu četla v tomto pořadí. Člověk už "věděl" a "chytal se" v místech, ve kterých by se nechytal, kdyby to četl opačně. Knihu doporučuji, určitě je dobré číst ji s určitým odstupem a vnesla mi světlo tam, kde předtím zůstala stopa stínu.

inuska6280
08.11.2017

Z Pohledu Deana mnohem lepší :)

Brunnetka
21.10.2017

Bez naděje jsem četla dávno a asi i díky tomu mi tahle knížka nevadila... Nepamatovala jsem si přesně jak to skončí, i když občas se mi něco vybavilo... Autorka píše čtivě, ale je opravdu škoda, že nepokračovala v příběhu, jenom ho napsala z pohledu někoho jiného. I když jedno jsem si pamatovala a to, že jsem si myslela, že ten táta nespáchal sebevraždu, ale že ho zastřelil Holder... Proto pro mě byla tahle část příběhu překvapením...
Jako klidně by se to mohlo brát jako samostatný příběh a né jako pokračování.... :)

Mark.
15.10.2017

Kdybych četla knihu hned po vyprávění Hope, nenadchla by mne. Některé knihy si ráda přečtu znova a takto to bylo skvělé. Pár nových poznatků, které ovšem nebyly natolik procítěné jako u předešlé knihy a některé úseky zde chyběly. Srdcervoucí bylo zjištění o Les, i to, že to matka věděla.

elisa194
15.10.2017

Tuto knihu nebudu hodnotit, at ji nekazim prumer. Je krásně napsaná, to spisovatelka opravdu umí, ale pro mě zbytečná. Kdyby to bylo pokračování, ale je to v podstatě zase ta samá kniha, člověk ví jak to dopadne, tak me to ani nelakalo dal číst. Co beru jako plus byl dopis od Les.

EvikU.
04.10.2017

Kniha se mi moc líbila. Autorka píše čtivě. Akorát mi vadilo, že je to z jeho pohledu a vlastně jsem věděla jak to dopadne. Mám radši vícedílné knihy, které pokračují dál a já nevím jak skončí. Ale i tak 5 hvězdiček za krásně napsaný.

MarKy95
04.10.2017

Úžasná, obě knihy určitě stojí za přečtení :)

velunka1269
13.09.2017

Že šlo mi trochu déle dočtení knihy než "1" dílu, ale jen o kousíček. Kniha mě bavila, hodně věcí se v ní vysvětlilo. Sice se tam opakovaly fráze že Skyina vyprávění, ale vůbec mi to nevadilo. Ba naopak, v některých částech jsem měla chuť si přečíst Holderovo prožívání a hned Skyino. Dopis od Les mě dostal. :-( No prostě musím dát zase 5 hvězdiček. :-)

helkol
11.08.2017

Super kniha, takový příběh jsem fakt nečekala a ani nevím co vytknout, takže doporučuji :)

Luucie
06.08.2017

A mě se kniha líbila moc. Bylo fajn vidět příběh i z druhé strany.
Navíc se mi líbily dopisy Holdera pro Les, líbilo se mi, jak jako kluk má potřebu se z toho dostat, vypsat se ze svých pocitů.

Trošku mne mrzí, že bylo vynecháno pár scén z prvního dílu, třeba tržiště mohlo být docela i vtipné :-)

Lucy.Piskorova
29.07.2017

Mě se osobně kniha Ztracená naděje nelíbila. Přišla mi už zbytečná. Až na přidané dopisy a pár věcí to byla stejná kniha,ve které byly znova vypsány stejné dialogy a nutila jsem se abych už jí dočetla. Také mi stačilo číst z každé stránky 3 věty a nic mi neuteklo. Když si přečtete tuto knihu jako první tak asi to je fajn, ale když jsem ji četla hned po Bez naději, tak se mi tato kniha nelíbila a připadala mi zbytečná.

Evule114
25.07.2017

Bylo skvělé číst jeden příběh dvakrát, akorát z druhého pohledu, moc jsem si to užila stejně jako první díl a stejně tak jsem měla slzy na krajíčku, hlavně když Dean zjistil proč se jeho sestra zabila a zlomilo ho to. A nejvíc na tom všem je, že podobné příběhy se opravdu dějí, akorát nemají moc šťastné konce...

Dandy1
24.07.2017

Čtete ten stejný příběh, ale tentokrát z pohledu Deana. A vůbec vám nepřipadne, že víte, jak to skončí.

IvettKremrová
23.07.2017

zas a opět jako u ostatních knih colleen Hooverové nemám slov! ♥ tím že kniha navazuje na titul ,, Bez naděje" tak člověk nemusí přemýšlet co a jak protože je to vlastně ten samý příběh jen z pohledu Holdera který vlastně doplňuje všechny vzpominky a myšlenky a všechno nad čím jsme si třeba v prvním dílu lámáli hlavu :) Líbilo se mi i jak Holder psal vzkazy své sestře i když věděl že si je nejspíš nikdy nepřečte. Pomáhalo mu to všechno zvládnout. Prostě opět úžasný příběh plný lásky,napětí,dramatua i po tom všem naštěstí šťastného konce ♥ :) Miluji tuto autorku a uplně všechny jeji knížky jsou boží,rozhodně všechny její tituly stojí za přečtení ♥ :)

Romžiry
10.07.2017

Nebylo to zlé, ale první díl byl lepší. Hodně se opakovalo z jedničky.

kik68
26.06.2017

Asi se mi tenhle díl líbil víc než ten první. Díky tomu, že jsem věděla co se vlastně stane jsem nemusela pořád přemýšlet, proč a co.
Holderovy dopisy Les jsou dokonalý a úplně jsem si díky tomu zamilovala tenhle druh psaní. Lessin dopis na konci jsem měla problém přes slzy přečíst.
Pohled Holdera na celou věc dal celému příběhu nový a ještě zamilovanější nádech.
Jediné co mi trochu vadilo jsou stejné rozhovory jako v prvním díle. To jsem dost přeskakovala a tím jsem si vlastně zkrátila knihu.

Žurinka
23.06.2017

Napřed jsem nevěděla jestli se do toho mám pustit, ale nelituji, moc pěkné....

Nita17
23.06.2017

Skvělé opět!!! Jsem velmi ráda, že se autorka rozhodla popsat celý příběh i z pohledu Deana. K dokreslení všeho se zde přidaly jeho vzpomínky, jeho vnitřní následky z událostí ať už z minulosti či současnosti - beznaděj ze ztráty dvou dívek, které miloval., vysvětlení jeho chování v některých momentech první knihy.
Je dokonalým doplněním, je zde více popsán začátek i konec celého příběhu. Je pravda, že oproti prvnímu dílu je smutnější a dojemnější. Naprosto mě dostal způsob vyprávění formou dopisů pro Less v deníku. Stejně jako rozvířil emoce ten její dopis jako rozloučení. Poklona, k těmto knihám se budu vracet.

_Žanet_
21.06.2017

Moc hezká kniha a doporučuji si ji přečíst tak 1 rok-2 po přečtení Bez naděje. :)

Evaho73
15.06.2017

Smutný dojímavý príbeh... Odporúčam najskôr prečítať knihu Bez nádeje.

Shinstria
27.05.2017

Četla jsem jak "Bez naděje" tak "Ztracená naděje". Každá měla co do sebe. Ale osobně se mi víc líbila ta z pohledu Sky (Bez naděje), jelikož tam bylo všechno s první ruky ohledně vzpomínek na dětství apod. A taky jsem jí četla jako první, takže jsem nevěděla děj dopředu... Ale tady se mi zase líbilo, že jsem víc pochopila Deana. Hezky to doplnilo děj, jsem ráda, že jsem přečetla oba dva díly. Osobně, ale doporučuji si prvně přečíst "Bez naděje"
!!MINI SPOILER !!
A taky mě uchvátilo, jak psal dopisy pro sestru do toho deníku.. a na konci ten dopis od Less. To bylo opravdu wow.

Terez67
24.05.2017

Původně jsem chtěla dát jiné hodnocení ale přece jen mě ta knížka zaujala a to co sem se v prvním díle nedozvěděla. Taky se mě líbilo jak to je napsaný z obou pohledů bylo to fajn . Doporučuji si přečíst oba díly sice je to stejnej děj ale je to i tak jiný za me super

Bydzule
21.05.2017

Kniha psaná po prvním dilu je dobře napsána sice je to z pohledu Holdera ale uz to neni tak zajímavé protože vim vše z prvního dílu .

veronika9143
21.03.2017

Stačilo by mi kdyby autorka u prvního dílu udělala bonusovou kapitolu. Kde by uvedla co se dělo rok před tím a potom. Jak jsem se těšila, tak mě to zklamalo. Vadilo mi, že čtu v podstatě totéž, stejné řádky. Jediné co se mi líbilo byl deník, kde si psal se svojí mrtvou sestrou. Netvrdím, že je kniha špatná, ale možná ji číst později ne hned po prvním dílu, potom by to bylo asi lepší. Škoda autorku mám moc ráda a doufám, že další knihy už budou jenom krásné.

Safrika
14.03.2017

První díl byl jako obvykle lepší, ale i tahle část byla zajímavý pohledem z druhé strany :).

Kyta
12.02.2017

Mezi prvním a druhým dílem jsem měla přestávku pouhý den. Po dočtení předchozího dílu jsem často zalétávala myšlenkami k tomuhle silnému a neobyčejnému příběhu, až jsem začínala být zvědavá, jak to bylo s Holderem... Takže jsem se pustila do "Ztracené naděje".
Rozhodně jsem s knihou maximálně spokojená. Holderův pohled na některé události krásně doplňuje už tak úžasný čtenářský zážitek. Také bylo zajímavé porovnávat jeho myšlenky s myšlenkami Sky v určitých situacích, jejich odlišné domněnky, ale zároveň zjistit, proč se Holder v daných chvílích v prvním díle choval tak, jak se choval.
Stejně jako u "Bez naděje" hodnotím i tuto knihu jen pozitivně. I když je to v zásadě totéž co první díl, kniha rozhodně opět nenudí a čte se sama. Čtenář podruhé prožívá ten stejný děj. Při čtení se mi opět vrátily všechny pocity, které jsem cítila u prvního dílu. Ale je pravda, že jsem tu trochu postrádala humor z první knihy, protože takhle je kniha jen smutná a vážná. Líbil se mi její úvod i závěr, zejména proto, že tohle v předchozím díle nebylo. Holderovo občasné vyjadřování pocitů přes dopisy své zesnulé sestře bylo zvláštní, ale v dobrém slova smyslu; určitě to vytvořilo jinou "atmosféru" při čtení. Jeho příběh je stejně emotivní jako ten Skyin, možná ještě emotivnější... Oba si něčím prošli a oba to poznamenalo na celý život.
"Ztracená naděje" podle mě ještě víc vystihuje poselství těchto dvou knih.

Adele02
09.02.2017

Když jsem dočetla Bez naděje, byla jsem z toho docela rozčarovaná. I tak mi ale Holder pil krev natolik, že jsem riskla to zkusit z jeho pohledu. A upřímně? Jsem ráda. Pořád mě neskutečně udivuje, co z něj místy padalo, ale Ztracená naděje dokonale vysvětluje jeho chování v jedničce, kdy se nám přes Sky žádné vysvětlení nedostalo. A autorka ze mě při Lesině dopisu dokonce vyloudila slzičku. Takže hodnocení o trochu lepší než u Bez naděje.

Tery702
21.01.2017

Bylo opravdu úžasné číst tuto knihu z pohledu Holdera. Moc se mi líbila.