Bez naděje

Bez naděje
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2692 2692

Bez naděje / Beznádejná série

1. díl >

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Hopeless , 2013


více info...

Přidat komentář

peeetta
09.07.2024 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že jde o romanci, velmi kvalitně napsanou. Nemohla jsem se odtrhnout. Většinu knihy jsem přečetla za jeden den, nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Vyklubalo se z toho poměrně náročné téma. Za mě super.

Knihomol_ka
13.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Colleen Hoover je proslulá tím, že se zabývá vážnějším tématem, a proto ji miluji a zárověn nesnáším.
Je to jedna z mála autorek, které mě vždy dokážou svým příběhem rozbrečet a u tohoto to nebylo jinak.

Příběh začíná docela lehce a nevinně, až jsem si říkala, že tohle není vůbec autorčin styl. No to jsem se šeredně spletla. Od půlky příběhu je to jak na horské dráze a já mám infarkt za infarktem. Měla jsem chvíle, kdy jsem si musela dát od příběhu pauzu, ale stejně jsem hned pokračovala, protože jsem potřebovala odpovědi.

Sky je sedmnáctiletá mladá dívka, která vyrůstá u své adoptivní matky, protože její otec se jí podle všeho vzdal a maminka jí umřela, když jí byly tři roky. Na svou minulost si vůbec nepamatuje. Od svých pěti let vyrůstala tedy jinde. Její adoptivní matka neměla ráda technologie. Neměli mobil, televizi, wifi, prostě nic. Měla také i domácí školu, takže neměla ani žádné kamarády. Její kamarádka odjela a ona nastoupila do posledního ročníku. Tam poznala Deana, který má už nějakou tu minulost. Dean je velmi zajímavý a jeho chování jsem mnohdy nechápala, ale jinak byl úžasný. Dean si ji poprvé s někým splete a přísahá, že ji zná, ale když vidí jméno v její občance, tak si uvědomí, že si ji s někým spletl.

Osud je stále vede k sobě. Tráví spolu čas a oba dva se do sebe zamilovávají. Samozřejmě není vše jen růžové. A Sky začne mít sny, kde se objevuje její minulost. A ona se tam pomalu dozvídá o věcech, které by raději nechala nadále spát.


zimka.r
24.05.2024 4 z 5

1. 9. listopad 2. Odvrácená tvář lásky 3. Pravda, nebo lež 4. Námi to končí 5. Bez naděje....mě se knížka opět líbila a opět se i lehce četla. Někdy mi to přišlo dost o náhodě. Ale proč ne...

Pajulk
18.05.2024 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Začína jako romance a pak bum. To jsem vůbec nečekala. Konec mi, ale přišel až moc přeplácaný a přitažený za vlasy. Tak či tak, zase otevřela téma, které není lehké.

Věra91
12.05.2024

Za mě je tohle totální jízda. Je velmi čtivá, poutavá ve mě zanechala obrovskou stopu. Zjistila jsem jak skvělý vlastně mám život.

MollyCornelia
11.05.2024 5 z 5

5*/5*
Moje čtvrtá kniha od Colleen, spolu s 9.listopadem nejlepší.
Na začátku to vypadá na miloučkou romantiku. V půlce se to zvrtne a pronikne tam spousta těžkých témat. A posledních 50 stran... vás donutí přehodnotit všechno, co jste si o postavách mysleli.
Colleen píše společenské romány, ve kterých stírá hranice dobra a zla. Slova jako 'správné' a 'morálka' nemají pevně daný význam, a postavy musí volit životní cesty ve stínu špatných rozhodnutí. Minulost ovlivňuje přítomnost a zdánlivá drobnost má dalekosáhlé následky.
Miluju styl psaní, příběh i postavy. Všechno mě zasáhlo do srdce a vzbudilo koláž emocí.
Z technického hlediska se mi pár věcí zdálo lehce přitažené za vlasy, ale jinak hodnotím jako jednu z top knih roku.
Doporučuji lidem, kteří chtějí trochu přemýšlet, cca od 18 let.

Venny345
11.04.2024 2 z 5

Kniha byla pojmutá zajímavě a zpočátku mě velmi zaujala, říkala jsem si, že to konečně nebude žádný “levný příběh. Bohužel s postupem děje mi příběh připadal stále víc a víc laciný. Knihu jsem sice dočetla, ale nepovažuji to za žádný oslnivý čtenářský zážitek.

IrenaMikerová
16.02.2024 5 z 5

Když jsem byla mladší a začínala mi puberta četla jsem časopisy jako bylo Bravíčko, Popcorn atd. V jednom z časopisů byla malá knížečka. Byla to taková “ochutnávka právě téhle knihy a já si pamatuju jak jsem si jí četla a přála si znát celý příběh. Prosila jsem rodiče aby mi jí koupili, ale věděla jsem, že je to zbytečné. Když mi bylo 18 a já už měla svoje vlastní peníze tak jsem si knížku koupila sama. Byla to první knížka, kterou jsem kdy přečetla a splnila si tím dětský sen. Nikomu z vás tenhle můj komentář asi nic nedá, ale myslím, že to asi píšu spíš pro sebe. Tenhle příběh je tak strašně silný a šokující a přesto krásný. Za mě kniha patří k jedné z nejlepší od Colleen a rozhodně stojí za přečtení. Navždy zůstane moje srdcovka.

Gabriela_K
26.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se úplně sama. Hlavní postavy mi byly sympatické a opravdu jsem si je oblíbila. Příběh byl dojemný, sice jsem nebrečela, ale měla jsem slzy na krajíčku, což je něco co se mi moc často nestává. A u těch zvratů jsem zůstala sedět s otevřenou pusou.
Rozhodně doporučuji.

monika0181
07.12.2023 5 z 5

Komentářů je tu již tolik, že je zbytečné opakovat a spoilerovat knihu. Autorka napsala jako vždy dokonalý příběh, který vás vtáhne a až do samotného konce nepustí. Fascinují mě dějové zvraty, co dokáže Colleen napsat. Příběhy jsou vždy silné, emotivní. CH mám ráda a knihy od ní "dávkuji", ať nemám přečteno vše hned.

Ronnieve
11.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka Sky žije se svou adoptivní matkou. Nemají žádné technologie. Sky se učí doma ale až v 18 letech se jí podaří matku přemluvit aby mohla chodit do školy, tam zažívá šikanu protože na všechny působí jako lehká dívka. Hlavně díky tomu, že si potají po nocích vodí domů kluky. Ve skutečnosti ale s žádným nikdy nedošlo nikam dál než na líbačku. Má jednu kamarádka která jí ale hned na začátku knihy odjíždí pryč. V tomto momentě se Sky seznámí s Holderem

Tak a tady jsem si řekla, že to bude typická romantická kniha o první pubertální lásce, ze začátku tak kniha opravdu působí ale čím dál se dostáváme tím kniha nabírá úplně jiný rozměr. Nechci vám tady spoilerovat hlavní zápletku. Opět zde ale CoHo probírá velmi těžká témata. Jak vlastně vypadal život Sky před adopcí? Jak to vůbec celé vzniklo? To vše mi vyrazilo dech. Je to má teprve druhá kniha od CoHo ale vyvolala ve mně opět spoustu pocitů. Autorka to umí opravdu skvěle podat. Některé momenty mi teda přišli až moc přitažené za vlasy a celkově nereálné. Ale přesto mě kniha opravdu bavila.

janadibelkova
04.11.2023 3 z 5

Opět velké zklamání z chyb v textukdyž čtete o tak závažném tématu, nemá vás rušit špatná práce editora. Co se děje týká, nechce se mi moc komentovat, protože z pubertálního oťukávání přechází do něčeho, s čím by nikdo experimentovat neměl a bohužel tady to jako takový psychologický pokus vypadá a vůbec mi to nesedlo.

WaN635
14.10.2023 5 z 5

Ach jo, to jsem si zase dala ....
Příběh dvou dospívajících dětí, mě chytil za srdce. Postupné rozkrývání příběhu mě drželo u čtení až do konce.
Při čtení jsem se chvílemi usmívala, chvílemi mračila (jak mi to postupně docházelo) a konec jsem proplakala.

VevodkyneLinda
13.10.2023 2 z 5

Colleen Hooverovou mám moc ráda. Je to již několikátá kniha, kterou jsem od ní četla a vždy jsem byla nadšená. Tato kniha mi však nesedla. Nejdříve se jednalo o jakýsi sladký román, pak se z toho vyklubalo psychologické "drama". Bylo to ale celé poněkud nereálné, překombinované a chvílemi až přitažené za vlasy.

Misshell1
13.10.2023 5 z 5

Tohle se čelo samo, autorka píše velmi snadně poutavě. Když se dali dohromady, tak si říkám, o čem to teď bude a pak na Vás hází jednu "bombu"za druhou.

mstychov
04.09.2023 5 z 5

Do knížek od Colleen Hoover jsem se naprosto zamilovala, proto jsem si pořídila další z nich na Audiolibrix.

Hlavní hrdinka se jmenuje Sky. Učí se doma se svou mámou, nemají žádné technologie, dokonce ani mobilní telefon. Sky je adoptovaná a moc touží po kolektivu. Nakonec se jí povede mámu přesvědčit, aby ji do školy pustila, ale tam vše neprobíhá tak, jak by si Sky představovala.

Časem poznává Holdera. Kluka, který má za sebou temnou minulost. Proslýchá se o něm, že je nebezpečný. S Holdrem se nemají příliš v lásce, ale něco je k sobě záhadně přitahuje.

Sky je velice rozporuplnou postavou. Vodí si domů tajně kluky, se kterými si hraje, ale nikdy je nenechá zajít dál. Nemá z toho bůh ví jaké potěšení, ale i tak se tím baví, spolu se svojí kamarádkou, která krátce po nástupu Sky do školy odjíždí studovat pryč.

Postupem času je Sky postavena před tvrdou realitu. Co je v jejím životě lež a co skutečnost? Komu může Sky věřit a kdo jen lže?

Naprosto mě dostalo, kudy se příběh ubíral. Na začátku jsem si říkala hmmm, tak tahle knížka mě nemá čím překvapit. 100x ohrávané téma, ale ono ne! Nakonec mě dostala tak, že jsem vám ani nedokázala okamžitě sepsat recenzi. Příběh je silný. Doslova mě z něj mrazilo. Řeší se v něm dost silné téma, víc nechci spoilerovat. Kdo máte rádi romantické příběhy s nevšední zápletkou, tak si knížku určitě pořiďte. Dostane vás.

Oblíbené věty z knihy:
Věnoval mi jeden z těch úsměvů, při kterém padají holkám kalhotky.
Moje tělo je odporný zrádce.

Majulle
15.08.2023 5 z 5

Příběh je zase polo romantický, polo dramatický ale je boží! Děj Vás okamžitě vtáhne.

zuzana8816
11.08.2023 4 z 5

S ohledem na kladné recenze většiny knih Colleen Hoover, jsem sáhla po tomto prvním románu vydaném v českém jazyce. Při čtení první poloviny knihy jsem si říkala, že ve 14 letech bych kouzlu hlavních postav s dialogy připomínajícími seriál Gilmorova děvčata, zcela podlehla a knize vtiskla pomyslnou nálepku odlehčeného prázdninového čtení. Nicméně druhá polovina knihy mě opravdu nadchla. Dějové nitky se začaly splétat, vše do sebe zapadat a hlavní aktéři se stali opravdovými hrdiny svých životů... Velmi oceňuji barvité, emocemi nabité situace, kdy Sky a Holder ožívají v srdcích čtenářů a nezbývá, než milovat jejich bolest i nezměrnou lásku...

cerna7151
07.08.2023 4 z 5

Hezky, čtivě napsáno, bavily mě krátké kapitoly. Děj pěkný, první láska, velké přátelství, zajímavé, i když smutné rozuzlení. Možná mi trochu nesedělo, že se postavy na svůj věk chovají příliš dospěle. Každopádně druhý díl si přečtu moc ráda.

_Brunetka_
14.07.2023 5 z 5

To, co mě bude dlouho provázet při pomyšlení nebo pohledu na tuhle knížku, je asi ta nejlépe ukrytá bolest za rádoby první přihlouplou lásku. Vážně mě to zase zničilo neskutečným způsobem. Tolik špatných věcí, co se tu dělo, by vystačilo na tři knížky ale nee, Colleen Hoover vás radši mučí a postupně drtí na ty nejmenší kousky v jednom jediném díle. Ze začátku jsem se sice zděsila trochu většího rozsahu na autorčiny poměry, ale během chvilky se tyto obavy dočista rozplynuly a mně se opět vybavilo to, jak moc miluju její styl psaní. Příběh mě pohltil a nepustil odcházela jsem od něj jen v případech nejvyšší nouze, protože jinak se to ani nedalo. Moc jsem si oblíbila Holdera i Sky, je to přesně ten typ postav, které si k vám najdou cestu za každou cenu a vy se ani nenadějete a budete všechny jejich prožitky považovat za vlastní. Vztah mezi nimi se mi líbil, nejednalo se o žádnou instantní lásku a člověk z něj má sám ve svém srdci prostě pocit, že takhle to má být. Bez naděje je doslova nadupané emocemi, které vás budou permanentně zasypávat a vy je nebudete stíhat vstřebávat, čímž se potom ocitnete v různých fyzických reakcích (nejen slzách). Já samozřejmě brečela jako želva, ale zároveň mě střídavě zavalovaly vlny vzteku, smutku, bolesti, naděje, štěstí i beznaděje. Téma knihy je opravdu silné a je pospojováno ještě se spoustou dalších, ale pro plný prožitek z příběhu vám je tu nebudu jmenovat a budu doufat, že se rozhodnete to zažít na vlastní kůži. Já k tomu můžu říct jen to, že se jedná o silný, bolestný a zdrcující zážitek, který mnou otřásl a jsem ráda, že ho autorka vytáhla na světlo. Nějaké hezké myšlenky se tu taky najdou. Z konce jsem byla pro změnu v slzách samým štěstím. Už se moc těším, až si to dám z pohledu Holdera a vám tenhle srdcetrhák doporučuju všema deseti.