Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.22443

Selekce (2.)

The Elite (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

n.jankovcova

Tak druhý díl byl strašný. America se chovala hrozně. Byla tak hrozně nerozhodná, co se týče Maxona a Aspena. A Maxon? Trochu jsem nepochopila, co to mělo znamenat s tou Celestou. To jsem na něj byla tak naštvaná. Stejně jsem nepochopila jeho důvod, proč to udělal. Ale tak America vlastně dělala to samé s Aspenem.

MaťaZ.

Pěkně navázala na Selekci, osobně bych celé asi trochu urychlila. Trochu mě nebavilo ti věčné Maxon x Aspen a proč se schází princ i s ostatními? Ale jinak příjemná oddechovka.

Leanis

Zajímavé pokračování Selekce. Občas až moc omílaný milostný trojúhelník a časté myšlenky typu "Aspen nebo Maxon?" Co mě hodně štvalo, bylo Američino neustálé obviňování Maxona, že má schůzky s ostatními, když ona sama se tajně schází s Aspenem.
Líbila se mi ale myšlenka dvou různých stran rebelů. A neustálé úvahy, zda jsou rebelové vlastně nepřátelé, nebo jestli jejich snažení svrhnout kastovní systém není naopak v pořádku.

Veronicess

Všeobecná literárna kvalita nič moc, ale pre moju časť osobnosti čo je zaseknutá v teenagerských rokoch to bolo super čítanie.

LucyBooks

Skvělé pokračování. Autorka si udržela laťku, což je super :-). Přečteno za jeden den.

SknihouVrukách

Po Selekcie, ktorá má moc neoslovila, prišla Elita. Jedným slovom Wau. Rozhodne je v knihe viac zvratov a napätia. Aj keď je v knihe otrávné Manon VS Aspoň, tak sa mi to fakt páčilo.

Majda53
31.12.2017

Upřímně, můj nejoblíbenější díl z triologie. Opět krásně napsané.

Viviana-Mori
31.12.2017

Hodně lidí píše, že je to o dost slabší než první díl, ale přišlo mi to stejně fajn, četlo se dobře a když pominu fakt, že když si můj přítel přečtl zadní stranu knihy, tak se mi půl dne smál, tak nemám s knihou žádný problém. Milé, pohodové čtení, které je občas potřeba. :)

xena_petra
15.12.2017

Nádherná kniha a velmi dojemný příběh. Je mi líto Maxona, že stále neví na čem je. Také bych asi nedala ty stálé útoky.

Kika28
10.12.2017

Musím říct že první díl byl lepší America mě v tomto díle přišla strašně nerozhodná a pořád přemýšlela jestli Aspen nebo Maxon to mě vadilo. Přišlo mi že děj se strašně vlekl.

LucieValterová
05.11.2017

Mnohem lepší než první díl. Do knihy se přidalo mnoho zápletek a příběh mě neuvěřitelně bavil. Kniha byla čtivá a America mi byla mnohem sympatičtější. Doporučuji.

Lucijáš276
02.11.2017

Knihu jsem si zamilovala stejně tak, jako první díl! :)

karca5233
25.10.2017

Kniha se mi moc líbila a bylo to pro mě fajn odpočívání po dlouhých dnech.

juni
22.10.2017

Po dočtení Selekce jsem si běžela pro Elitu. Která se mi moc líbla, ale první díl je první díl. Určitě si půjdu pro poslední knihu série První.

Tofinka
14.10.2017

V tomto díle se toho strašně moc událo a to se mi na knize líbilo, ale zjistila jsem, že mi většina postav pomalu (ale jistě) začíná lézt na nervy...

Takže začnu Americou... Stejně jako v prvním díle pořád jenom - Aspen nebo Maxon??? Její nerozhodnost a změny nálad mi začínají vadit.

Aspen mi není sympatický od samého začátku a celý tento díl mi přišlo, že si Americu přivlastňuje. Že předpokládá, že s ním zůstane...

A Maxon??? Musím částečně souhlasit s komentářem od jitka7... Maxon by se měl kapku zamyslet nad svým chováním.

Vlastně jediné postavy, které se mi v tomto díle nijak nezprotivily jsou Marlee, Anne, Lucy a Mary. ;)

Ale i přesto, že tento díl nebyl úplně podle mých představ, rozhodně nehodlám nad touto sérií zlomit hůl a budu se těšit na další díly...

jitka7
13.10.2017

No tak tady mě to trošku začínalo štvát. Maxon chudinka nezkušený a zamilovaný jen do jedné, ale ocumlal by všechny. HAHA... tak tohle bylo už trošku trapné. Aspen byl jediný, komu jsem vlastně fandila.

Žožik
13.10.2017

Ze série selekce je pro mě tenhle díl asi ten nejlepší. Kniha se dobře četla, postavy byly fajn, Aspen mě štval... - prostě taková klasika. :D

KikčaHubáčková
10.10.2017

Napínavé, dobře čtené. Přečtená na jeden dech.

arket
09.10.2017

První díl se četl lépe, ale i tak je to krásná kniha.

šneki
04.10.2017

Nebylo to až tak dobré jako Selekce, ale úplný propadák to nebyl.

jaruva
02.10.2017

Když jsem na dovolené dočetla první díl v papírové podobě a pár dnů dovolené ještě zbývalo a i časopisy jsem měla přečtené, stáhla jsem si v elektronické podobě. Pohádka pro náctileté, ale na zkrácení času docela prima.

Linda007
30.09.2017

V celku fajn knížka, když chcete něco jednoduchého. Hlavní hrdinka mě nehorázně štve svým chováním. Jednou chce toho, pak zas toho druhého. Dle mě nemiluje ani jednoho, když někoho miluji, tak snad jenom jednoho ne :D Maxon mě štve občas taky, ale zas se tolik jeho chování nedivím, když si nemůže být Amerikou jistý. Ale na zahnání pracovního stresu dobrý.

lucie2952
29.09.2017

Kdyby knihy byla napsány jako jedna, tak by to rozhodně byla lepší. Hodně scén jak z první, tak z teto knihy, vůbec nemusely být. Tato kniha byla rozhodně horší než první a odstavce jsem přeskakovala. Další díl už si nepřečtu. Za mne velké zklamání.

Někdošťastný
25.09.2017

Já osobně sdílím Američinu nerozhodnost. Stále se nemůžu rozhodnout, kdo je lepší-Maxon nebo Aspen? A se zrušením kast souhlasím, byl to hrdinský čin ♥.

Market116
22.09.2017

Ani Elita mě v nejmenším nezklamala, naopak. Od knihy jsem se nemohla ani odtrhnout a to je myslím u knihy hlavní :) Maxona zbožňuji víc a víc a pro Americu je prostě ten pravý...jenže mi přijde, že každou kapitolu vnímá svoje city jinak. Chápu jí, ale zároveň je to deprimující. Chvílemi si říkám, no super, že by se už definitivně rozhodla (samozřejmě pro Maxona) a bum na další stránce zase jinak. Navíc teď už to měla dost namále, princ na ní nemůže čekat věčně, což dokazuje to s Celestou...byla jsem celkem v šoku...Takže rychle na další díl :)

erulka
18.09.2017

Další díl, který jsem přečetla jedním dechem. Musím ovšem říct, že mi Elita oproti Selekci přišla o kapánek horší. Milostné trojúhelníky nemám moc ráda, v Selekci mi nevadil, ovšem v Elitě se už projevil jako obvykle nerozhodností hlavní hrdinky. Vždy to přeji jen jednomu (tady princi Maxonovi) a tak jsem vždy trpěla, když se America rozhodla pro Aspena. Obdivuji, že se autorce podařilo udržet napětí a už se těším na rozuzlení v další části. Přestože jsem Elitu hodnotila hůř než Selekci, musím dát 5 hvězdiček, jelikož mě série úplně pohltila. A hurá na První!! :)

sd1992
06.09.2017

Takový trošičku přechodný díl mezi Selekce a První. Jen o malý chloupek slabší než první díl, ale i nadále je to naprosto úchvatný příběh. Naopak tento díl mi přijde daleko obsáhlejší. America začíná být malinko nerozhodná, což už mě dost rozčilovalo, ale konec to pěkně proťal. :D ale nadále si to udržuje napětí, poutavost, něžnost, takže za mě pořád super :) doporučuji

Mišule_11
06.09.2017

Selekce mě pohltila, tak jak jsem to ani nečekala! :) Ale potom co jsem se začetla do Elity to bylo ještě horší, jelikož jsem nedokázala knihu odložit :) Už od začátku jsem čekala do čeho se America pustí nebo pro co se rozhodne. Fandila jsem ji a svým chováním dělala příběh ještě napínavější. Nejvíce ji nezávidím to, že se nemůže rozhodnout a chtěla by oba dva. Napínavý příběh, který mě nenechal klidnou natož mi některé situace naháněli doslova husí kůži! :)

Sima890
05.09.2017

Po přečtení Selekce jsem musela hned jít na Elitu. Američino chování mě trochu vadilo, ale je jednoduše svá... Co mi vadilo, bylo... že v jednu chvíli je America plně otevřená představě být princezna a vzít si Maxona a v druhou je s Aspenem a úplně zapomene, že nějaký Maxon existuje.. Jinak velmi příjemné početní a nemám to srdce dát míň než 5*

Ivuska1988
02.09.2017

Pokračování ze série Selekce. Hlavní hrdinka America se probojovala až do skupiny zvané Elita. V Elitě se nachází 6 dívek. Končí veškerá sranda, kamarádství mezi dívkami a začíná tvrdý boj o princovo zalíbení.
V tomto díle se častěji setkáváme s problémy mezi králem a rebely. A dozvídáme se o vzniku republiky Illei a otvírá se spousta děsivých tajemstvích.
America se ocitá před velkým rozhodnutím. Miluje a nebo nemiluje prince, chce se stát princeznou, chce tu ještě být nebo ne?
Princ Maxon dává Americe jasně najevo jak o ní moc stojí. Jak tohle nakonec dopadne? No uvidíme :) až dopíšu tuto recenzi , hned se vrhám na další díl této série s názvem První.
Tento druhý díl se autorce opět moc povedl. Díl se více zajímal minulostí, rebelií a politikou. Ale i přesto bal perfektní jako ten první díl.
Nemám vůbec nic co bych příběhu, knize mohla vytknout . Za mě super čtení a doporučuji ho všem, ne jen náctiletým slečnám....