Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.22554

Selekce (2.)

The Elite (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

beatadudova

Nebyla špatná, ale byla tak nějak o ničem. Stupňujícími se útoky rebelů se snaží autorka zřejmě docílit nějakého napětí, ale ve finále se v celé knize nic zásadního (asi kromě dvou okamžiků) neděje. America si nedokáže prostě vybrat a pokaždé se klaní ke straně mladíka, s kterým zrovna tráví čas, ale za chvíli je zas odhodlaná navždy zůstat s tím druhým. Zrovna její přelétavost mi přišla hodně otravná. A ke konci, když už jsem doufala, že to dopadne, jak to vypadalo, že to dopadne, přijde "nečekaný", naprosto předvídatelný zvrat. Je to čtivá kniha, ale rozhodně mi přišla slabší, než první díl. Jak kdyby se autorka snažila příběh co nejvíce natáhnout (což byl asi i záměr ne?) a proto mi přišel tak nějak bez děje. Takže i když jsem četla první díl nedávno, už teď mi tyhle dva splývají hodně dohromady a obsahem mi připadají jako díl jeden.

bezzink

Tyjo holky nezlobte se na me, ale tohle je propadak. U 184 stranky s tim koncim. Opravdu jsem se snazila, ale neco tak otravnyho jsem uz dlouho nezazila.
Tak abych to shrnula: Bla bla bla - ach ano, chce me - bla bla bla - hm, radsi chci tamtoho - bla bla bla - rebelove (btw. WTF?!?) - bla bla bla - aha, tak on me prece jenom nechce - bla bla bla - anebo, ze by me chtel? - bla bla bla - rebelove - chci oba - bla bla bla...
Spisovatelka u me dokazala vyvolat absolutni nezajem v to, jak to vsechno dopadne. Bohuzel, naslapnuto totiz mela obstojne.

Kikina204

Přečteno za 2 dny. Naprosto úžasná kniha jako minule.

Kira128

Elita se mi zdála trochu slabší než první díl. To je ale asi především můj dojem.
Děj byl svižný a do příběhu jsem se dostala taktéž rychle.
Vytáčela mě bohužel jiná věc - milostný trojúhelník, který chvílemi vůbec nedával smysl. A s ním také postava Aspena, jež mě mimořádně iritovala. Ani nemluvím o tom, že jsem chvílemi přestávala mít ráda i Americu.
Elita je v podstatě především o jedné věci - o tom, jak se America rozhoduje, co bude dělat dál. A to někdy není úplně dobré počtení.
Každopádně... špatné to nebylo, nestěžuji si, jen doufám, že třetí díl bude v tomto ohledu lepší.
V recenzi, kterou najdete na mém blogu (odkaz v recenzích - v-zaplave-knih.blog.cz), jsem se vyjádřila jasněji, takže kdyby měl někdo zájem, ať mrkne.

Jane2016

Kiera Cass je pro mě jednou z autorek kvůli kterým chodím spát o půlnoci, protože se nemůžu od knížky odtrhnout.
Doporučuji všemi deseti :)

Ažula

Za mě nejslabší z celé série. Přišlo mi, že se tam děje v podstatě to samé dokola. Avšak opět čtivá knížka. Až na to, že mi America dost lezla na nervy. Ale co už. Nemůžeme vždy hlavní postavu jen milovat.

dancav28

Úžasný druhý díl série, kniha mě bavila stejně jako ta první, přečetla jsem ji asi za 2 dny. Už jsem ji četla několikrát a stále mě baví. Má krásný přebal, a knihu určitě Doporučuji :)

Torino

Skvělý druhý díl série. Díky prvnímu dílu už známe základní dějový spletenec, všechny hlavní postavy a už se tu konečně něco děje. Po chvilce jsem si ale říkala, jestli se tam toho neděje až moc :-) ale na druhou stranu je to lepší než se u knihy nudit. Takže akce tam bylo dost i citových houpaček tam bylo dost. U některých postav se jejich charaktery vyjasnily, u některých se spíš zapletly, ale aspoň je půda připravená pro další díl. A emocionálně jsem byla do tohoto dílu více vtažená než do prvního. Také jsem ráda, že se tu vyjasnily některé zvláštní krátké okamžiky z prvního díly, které v prvním díle nebyly vysvětleny. Těším se na další část.

Mojepočteníčko

Přišel čas na druhý díl "princeznovské" série, a tak jsem se do něj s chutí pustila. Neměla jsem strach, že by mě nějak zklamal, navíc mě poháněla zvědavost, jak se příběh bude dál vyvíjet...

America dostane další šanci. Tentokrát je jejím úkolem Maxonovi dokázat, že jí může plně důvěřovat. Tento závazek se na první pohled zdá být velmi snadným, ale America se znovu a znovu dostává do situací, kdy na povrch vypluje její svéhlavost a impulzivita.
A co víc - v paláci se stále pohybuje Aspen, který jí neustále připomíná nejen život, kterým žila před vstupem do Selekce, ale i lásku, o kterou se sám svým rozhodnutím připravil.
America se stále nemůže rozhodnout, co ve svém životě vlastně doopravdy chce. Navíc zjišťuje, že není jedinou dívkou, která měla možnost navázat s princem Maxonem užší a vřelejší vztah. A to ji v jistý okamžik doslova srazí na kolena...

Druhý díl young adult série Selekce se mi rovněž velmi líbil. Příběh je jednoduchý, svižně napsaný a po obsahové stránce nenáročný. Nejde sice o kdovíjak náročné čtení s nečekanými zápletkami. Přesto si myslím, že jde o příjemnou "oddechovku", u které si krásně odpočinete po nějakém náročném příběhu.

Nyní mě čeká třetí díl a já už se moc těším jak to s Americou, Maxonem, Aspenem a dalšími dívkami ze Selekce nakonec dopadne.

Akcak

Kniha se mi líbila, pravda je, že byla o něco slabší než Selekce. Ale i tak jsem ji rychle přečetla a můžu říct, že mě bavila.

quinefer

Za me nejzbytecnejsi kniha ze vsech. Misty jsem se fakt uz kousala nudou a chtela preskakovat aspon radky. Tak jak byla prvni celkem ctiva tak tady jsem cekala vic. Taky jsem doufala ve vetsi rozvinuti charakteru ale to se bohuzel take nekonalo.

elisa194

Tak jak jsem byla nadšená z jedničky, tak tak rychle moje nadšení opadlo. Chybelo tomu to napětí a laskovani, chovani hlavnich hrdinu se změnilo. Bohužel zklamání..

n.jankovcova

Tak druhý díl byl strašný. America se chovala hrozně. Byla tak hrozně nerozhodná, co se týče Maxona a Aspena. A Maxon? Trochu jsem nepochopila, co to mělo znamenat s tou Celestou. To jsem na něj byla tak naštvaná. Stejně jsem nepochopila jeho důvod, proč to udělal. Ale tak America vlastně dělala to samé s Aspenem.

MaťaZ.

Pěkně navázala na Selekci, osobně bych celé asi trochu urychlila. Trochu mě nebavilo ti věčné Maxon x Aspen a proč se schází princ i s ostatními? Ale jinak příjemná oddechovka.

Leanis

Zajímavé pokračování Selekce. Občas až moc omílaný milostný trojúhelník a časté myšlenky typu "Aspen nebo Maxon?" Co mě hodně štvalo, bylo Američino neustálé obviňování Maxona, že má schůzky s ostatními, když ona sama se tajně schází s Aspenem.
Líbila se mi ale myšlenka dvou různých stran rebelů. A neustálé úvahy, zda jsou rebelové vlastně nepřátelé, nebo jestli jejich snažení svrhnout kastovní systém není naopak v pořádku.

Veronicess

Všeobecná literárna kvalita nič moc, ale pre moju časť osobnosti čo je zaseknutá v teenagerských rokoch to bolo super čítanie.

LucyBooks

Skvělé pokračování. Autorka si udržela laťku, což je super :-). Přečteno za jeden den.

SknihouVrukách

Po Selekcie, ktorá má moc neoslovila, prišla Elita. Jedným slovom Wau. Rozhodne je v knihe viac zvratov a napätia. Aj keď je v knihe otrávné Manon VS Aspoň, tak sa mi to fakt páčilo.

Majda53
31.12.2017

Upřímně, můj nejoblíbenější díl z triologie. Opět krásně napsané.

Viviana-Mori
31.12.2017

Hodně lidí píše, že je to o dost slabší než první díl, ale přišlo mi to stejně fajn, četlo se dobře a když pominu fakt, že když si můj přítel přečtl zadní stranu knihy, tak se mi půl dne smál, tak nemám s knihou žádný problém. Milé, pohodové čtení, které je občas potřeba. :)

xena_petra
15.12.2017

Nádherná kniha a velmi dojemný příběh. Je mi líto Maxona, že stále neví na čem je. Také bych asi nedala ty stálé útoky.

Kika28
10.12.2017

Musím říct že první díl byl lepší America mě v tomto díle přišla strašně nerozhodná a pořád přemýšlela jestli Aspen nebo Maxon to mě vadilo. Přišlo mi že děj se strašně vlekl.

LucieValterová
05.11.2017

Mnohem lepší než první díl. Do knihy se přidalo mnoho zápletek a příběh mě neuvěřitelně bavil. Kniha byla čtivá a America mi byla mnohem sympatičtější. Doporučuji.

Lucijáš276
02.11.2017

Knihu jsem si zamilovala stejně tak, jako první díl! :)

karca5233
25.10.2017

Kniha se mi moc líbila a bylo to pro mě fajn odpočívání po dlouhých dnech.

juni
22.10.2017

Po dočtení Selekce jsem si běžela pro Elitu. Která se mi moc líbla, ale první díl je první díl. Určitě si půjdu pro poslední knihu série První.

Tofinka
14.10.2017

V tomto díle se toho strašně moc událo a to se mi na knize líbilo, ale zjistila jsem, že mi většina postav pomalu (ale jistě) začíná lézt na nervy...

Takže začnu Americou... Stejně jako v prvním díle pořád jenom - Aspen nebo Maxon??? Její nerozhodnost a změny nálad mi začínají vadit.

Aspen mi není sympatický od samého začátku a celý tento díl mi přišlo, že si Americu přivlastňuje. Že předpokládá, že s ním zůstane...

A Maxon??? Musím částečně souhlasit s komentářem od jitka7... Maxon by se měl kapku zamyslet nad svým chováním.

Vlastně jediné postavy, které se mi v tomto díle nijak nezprotivily jsou Marlee, Anne, Lucy a Mary. ;)

Ale i přesto, že tento díl nebyl úplně podle mých představ, rozhodně nehodlám nad touto sérií zlomit hůl a budu se těšit na další díly...

jitka7
13.10.2017

No tak tady mě to trošku začínalo štvát. Maxon chudinka nezkušený a zamilovaný jen do jedné, ale ocumlal by všechny. HAHA... tak tohle bylo už trošku trapné. Aspen byl jediný, komu jsem vlastně fandila.

Žožik
13.10.2017

Ze série selekce je pro mě tenhle díl asi ten nejlepší. Kniha se dobře četla, postavy byly fajn, Aspen mě štval... - prostě taková klasika. :D

KikčaHubáčková
10.10.2017

Napínavé, dobře čtené. Přečtená na jeden dech.