Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.22683

Selekce (2.)

The Elite (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Míša06

Kniha má opět krásnou obálku, opět byla napsána čtivě. Příběh byl krásný, nejlepší bylo nakouknutí do systému země. Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že vždy, když přišla akce, začala nová kapitola. Knihu doporučuji , stejně tak jako celou sérii SELEKCI!

wildXchos

Po prvním dílu jsem čekal něco trošku víc... America není schopná se rozhodnout co vlastně chce, i přes to, že je tak sebevědomá. Maxon na tom není o moc líp, nejradši by svou lásku nahradil jinou. Oba jsou tvrdohlaví a všechno si zatajují. Děj se skoro nikam neposouvá, v Selekci vypadne jen jedna dívka.

KessieRixy

Upřímně byla Elita maličko slabší než první díl, vadilo mi jak se pořád nemohla rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem. Ovšem přesto to nebylo žádné zklamání a kniha přečtena jedním dechem. Serii Selekci nadále miluji.

LuScha

Opět jsem jako v 1. díle četla knihu se zatajeným dechem. :)

Reniee

První díl se mi líbil více, ale i tak jsem dvojku přečetla jedním dechem. A už se těším na třetí díl. Také mě rozcilovalo jak America preskakovala z Maxona na Aspena, ale ani Maxon není žádný svatoušek. Fakt jsem zvědavá jak se to všechno ve třetím díle rozuzli.

petgona

Mam pocit, ze toto sa mi pacilo este menej ako jednotka. Dufala som, ze jednotka bola len rozbeh, ze len sa spoznavame s hlavnymi postavami, a v dvojke nas caka viac akcie....ale mylila som sa. Bohuzial. A pritom to ma potencial. Vysekat tu vatu a neustale poskakovanie medzi oboma mladencami, nahradit to nejakymi bojmi a normalnym dejom a bolo by to fajn. Maxon mi pride ako rozmaznany pubertak, ktory ma konecne moznost obsmietat sa okolo nejakych dievcat. Ani urcite okolnosti na konci ma nepresvedcili o opaku. Aspen je jednoducho otravny. America je hlupa. Mojom oblubenou postavou sa stala Celeste, lebo je jedina uveritelna a realna.

Denisa_a

MILUJU ♥ Přečetla jsem za chvíli a nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl. Je to skvělý.

Katecake
23. červenceodpad!

Tak tohle už ale bylo moc. Musím se přiznat, že knihu první selekci jsem ještě vydýchala a s přesvědčením mých kamarádek začala číst druhou. Nevím co mě to napadlo!!
Kniha sexistická, hloupá a lépe by ji napsalo snad i mé 11-leté já.
Vysoce jsem se hanbila za to, že pro ostatní dívky je hlavní hrdinka inspirací, a hlavní hrdina idol snů, páč kdyby se někdo takhle choval ke mně, dávno bych mu už vrazila.

BooksAnd_me

Já podstatě nevím co si mám myslet o knize. Mě se líbila, ale trochu mě zklamala. byla čtivá to jo, ale prostě nevím. I když mě zklamala, tak mě nadchla, ale ty scény s Aspenem, pane bože! Aspena nemám ráda, ale štvalo mě to, jak pořád nevěděla koho chce, já vím, že to ke knize patří, ale bylo to nesnesitelný i přesto jsem dala knize 5 hvězdiček, protože atmosféra knihy byla úžasná. Díky, že jste si komentář přečetli, všechno bylo jenom můj názor. KNIHU DOPORUČUJI.

maja11231

Zase musím pochválit obálku knihy ale od druhého dílu jsem čekala víc. Je pravda že jsem nečekala že Marlee dopadne takhle a proto mi Americi bylo líto (protože Marlee byla její nejlepší kamarádka v Sekci) ale na druhou stranu pořád nechápu proč se rozhoduje mezi Aspenem a Maximem, já na jejím místě bych si vybrala Maxon. Proč?? Protože je pozorný a taky pro Americu udělal tu super halloweenskou párty kde pozval i rodiče všech dívek co zbyly v soutěži. Je pravda že Aspen byl její první láskou ale pak se s ní rozešel. Nevím proč se pořád rozhoduje. To mi na druhém díle této super série nejvíc vadilo.
Ale knihu doporučuji

Tesinka_Laufey

Čekala jsem, že mě bude bavit alespoň z poloviny tak jako první díl, ale dočkala jsem se jen jednoho velkého zklamání...Neustále fňukající a rozčilující se hlavní hrdinka, která se rozhoduje mezi tím a oním a pokud je s jedním, tak myslí na druhého, je opravdu neskutečně otravná. Dokonce tím svým neustálým fňukáním zastiňuje to, co je na ní dobré. Navíc celý díl byl v podstatě o ničem...Zaujaly mě jen dvě události, z nichž jedna byla hned na začátku a druhá až na konci.

Elen telemna

(Může obsahovat malé spoilery)

Ach jo! Mám opravdu velkou chuť do něčeho praštit!
U svého komentáře k 1.dílu jsem se zaměřila hlavně na to, že děj byl hodně předvídatelný a průhledný. Čekala jsem, že i další díly budou takové a nemýlila jsem se. V knize se z velké části nic nedělo, občas jsem se přistihla, že přeskakuji řádky a hledám, kdy tam konečně o něco půjde. Dočkala jsem se asi dvakrát...
Možná se na základě mých výše uvedených slov může zdát, že děj byl nejslabší stránkou celé knížky. Ne, bohužel ne. Myslím, že nic na světě snad už nemůže překonat nelogické a opravdu otravné chovaní některých postav.

AMERICA: Naše naprosto "dokonalá" hrdinka, jejíž největší dilema spočívá v tom, že se o ni ucházejí dva muži a ona neví, kterého má vlastně radši. Takže místo toho, abyste si užili nějakou romantickou chvilku, kterou zrovna s jedním z nich prožívá, se jen bijete do čela a máte chuť vytrhat všechny stránky, roztrhat je na malilinkaté kousíčky a spálit je i s hlavní hrdinkou na popel, protože ona prostě chce jednou toho, poté zase tamtoho a nakonec zase toho prvního. Co to má jako být???????
Ale abychom nebyli jen negativní, tak se jí musí uznat, že má kuráž, umí si stát za svým názorem a je skvělou kamarádkou. Ta scéna u bičování mě opravdu dojala...

MAXON: Jak o něm bylo řečeno, je to "ztělesnění veškerého dobra". Princ Maxon je jednou z těch přijatelných postav. Není pochyb, že je to opravdu hrdina a má srdce na pravém místě. Taky se mu musí nechat, že je opravdu velký romantik. Ale i tak se mi občas jeho chování nelíbilo, hlavně co se týče ostatních dívek z Elity.

ASPEN: Tady to nechci moc prodlužovat. Aspen je prostě Aspen, je hrdý a statečný, ale moc jsem ho teda nemusela...

CELESTA: Namyšlený spratek!

KRISS: Celkem sympatická, ale kvůli Maxonovi nepatří mezi mé oblíbence.

MARLEE: Opravdu jedna z mých nejoblíbenějších postav (společně s May).

KRÁL: Nemám ho ráda!

KRÁLOVNA: Je milá a spravedlivá. Konečně někdo, kdo umí logicky uvažovat.

Avšak mou nejoblíbenější postavou je rebelská dívka v lesa. Sice tam vystupuje sotva dvě minuty, ale i za tu krátkou dobu si dokázala získat mou náklonnost.

Možná, že celý můj komentář vyzněl hodně negativně. Za to se omlouvám. Samozřejmě, že kniha má mnoho kladů. Dobře a rychle se čte, má nezapomenutelnou kouzelnou atmosféru, skoro na každé druhé stránce je něco, čemu byste se mohli zasmát. Některé pasáže jsou velmi pěkně popsané a nějaké to napětí se tam také skrývá. Zvlášť konečná scéna, kdy došlo k útoku rebelů, se mi opravdu líbí a je jednou z mých nejoblíbenějších. Jen jsem chtěla poukázat na to, že nic není dokonalé a tahle kniha má k dokonalosti hodně daleko. Chápu, že se mnoha lidem líbí, mně konec konců také, je to jen věc názoru a každý má právo na svůj. Nemůžeme říct o knize, že je špatná nebo dobrá. To ať si posoudí každý sám. Jen jsem se snažila ukázat, že přestože má příběh hodně kladů, které si můžete najít i v ostatních komentářích, má stejně tak i nějaké zápory a je nutné se nad nimi zamyslet.

Rozik

Super kniha

Lethania

Pokračování Selekce se neslo ve stejném duchu jako první díl. Romantika byla prakticky na každé druhé stránce a napětí opět chybělo, ale na to jsem si už zvykla. Chování postav (hlavně Ameriky) bylo naivní a iritující. Prostě taková pohádková Miss Ameriky. Další díl si přečtu jen proto, že mě zajímá, jak to bude pokračovat.

jani.ruzicko

Druhý díl sice také plynul velmi rychle, ale... =D
V podstatě se toho moc nedělo, America mě neskutečně štvala, jak byla děsně nerozhodná jestli Max nebo Aspen, vždy se přiklonila na stranu toho, který zrovna byl v její blízkosti, to mi nepřišlo správně. Jako by vůbec nechtěla zariskovat, ale jen chtěla v tu danou chvíli vsadit na "jistotu". Chápu, že ve svých poměrech nikdy žádnou jistotu neměla, ale i tak...=)

Vím, že je to "reality show", ale chování Maxe taky nebylo zrovna košer. Tím, mě trochu zklamal. Do nedávna nepolíbený a nejednou se utrhl ze řetězu =D

Malé plus za ten "doják" skoro na konci při loučení =D Jak tohle dopadne :)

Vercutka

Jednička se mi líbila víc,ale i tohle bylo milé čtení.

Kaky

Tato knížka se mi moc líbila. Jako u Selekce je tato knížka dokonalá. Hodně mě dojala tím jak je romantická. Řekla bych že jsem se hodně nasmála ale i hodně nabrečela.❤

avalonek

I druhý díl jsem slupla rychle.Ale dost mě štval děj.Porad se tam něco řeší a stejně se to nevyřeší..Takže takové o ničem..Uvidíme,co nám přinese další díl..

hellena1523

Po přečtení Selekce jsem tak trochu zlomila hůl nad touto sérií. Po pár letech jsem si však řekla, že ten druhý díl zkusím, a hle - jaké bylo mé překvapení!
Tentokrát mi hlavní postavy nepřišly tak pitomé a otravné, dokonce i America snad našla ztracený rozum! Navíc se neustále něco dělo - když to nebyl náš obligátní milostný trojúhelník, tak politika a když ani to, intrikovaly soutěžící...
Byla jsem mile překvapena, dokonce tak, že už na mě čeká První...tak jsem zvědavá, a dokonce i natěšená! :)

Laughtubbe

Srdcová záležitost. Z upírů a všelijaké havěti jsem se dostala ke krajkám a princeznám. A nelituju toho jediný den. Akcí nabitý díl. Zbožňuji to.

Smavla

Jednoznačně můj nejoblíbenější díl z celé série.

beatadudova

Nebyla špatná, ale byla tak nějak o ničem. Stupňujícími se útoky rebelů se snaží autorka zřejmě docílit nějakého napětí, ale ve finále se v celé knize nic zásadního (asi kromě dvou okamžiků) neděje. America si nedokáže prostě vybrat a pokaždé se klaní ke straně mladíka, s kterým zrovna tráví čas, ale za chvíli je zas odhodlaná navždy zůstat s tím druhým. Zrovna její přelétavost mi přišla hodně otravná. A ke konci, když už jsem doufala, že to dopadne, jak to vypadalo, že to dopadne, přijde "nečekaný", naprosto předvídatelný zvrat. Je to čtivá kniha, ale rozhodně mi přišla slabší, než první díl. Jak kdyby se autorka snažila příběh co nejvíce natáhnout (což byl asi i záměr ne?) a proto mi přišel tak nějak bez děje. Takže i když jsem četla první díl nedávno, už teď mi tyhle dva splývají hodně dohromady a obsahem mi připadají jako díl jeden.

bezzink

Tyjo holky nezlobte se na me, ale tohle je propadak. U 184 stranky s tim koncim. Opravdu jsem se snazila, ale neco tak otravnyho jsem uz dlouho nezazila.
Tak abych to shrnula: Bla bla bla - ach ano, chce me - bla bla bla - hm, radsi chci tamtoho - bla bla bla - rebelove (btw. WTF?!?) - bla bla bla - aha, tak on me prece jenom nechce - bla bla bla - anebo, ze by me chtel? - bla bla bla - rebelove - chci oba - bla bla bla...
Spisovatelka u me dokazala vyvolat absolutni nezajem v to, jak to vsechno dopadne. Bohuzel, naslapnuto totiz mela obstojne.

Kikina204

Přečteno za 2 dny. Naprosto úžasná kniha jako minule.

Kira128

Elita se mi zdála trochu slabší než první díl. To je ale asi především můj dojem.
Děj byl svižný a do příběhu jsem se dostala taktéž rychle.
Vytáčela mě bohužel jiná věc - milostný trojúhelník, který chvílemi vůbec nedával smysl. A s ním také postava Aspena, jež mě mimořádně iritovala. Ani nemluvím o tom, že jsem chvílemi přestávala mít ráda i Americu.
Elita je v podstatě především o jedné věci - o tom, jak se America rozhoduje, co bude dělat dál. A to někdy není úplně dobré počtení.
Každopádně... špatné to nebylo, nestěžuji si, jen doufám, že třetí díl bude v tomto ohledu lepší.
V recenzi, kterou najdete na mém blogu (odkaz v recenzích - v-zaplave-knih.blog.cz), jsem se vyjádřila jasněji, takže kdyby měl někdo zájem, ať mrkne.

Jane2016

Kiera Cass je pro mě jednou z autorek kvůli kterým chodím spát o půlnoci, protože se nemůžu od knížky odtrhnout.
Doporučuji všemi deseti :)

Ažula

Za mě nejslabší z celé série. Přišlo mi, že se tam děje v podstatě to samé dokola. Avšak opět čtivá knížka. Až na to, že mi America dost lezla na nervy. Ale co už. Nemůžeme vždy hlavní postavu jen milovat.

dancav28

Úžasný druhý díl série, kniha mě bavila stejně jako ta první, přečetla jsem ji asi za 2 dny. Už jsem ji četla několikrát a stále mě baví. Má krásný přebal, a knihu určitě Doporučuji :)

Čtenářka01

skvělá kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Torino

Skvělý druhý díl série. Díky prvnímu dílu už známe základní dějový spletenec, všechny hlavní postavy a už se tu konečně něco děje. Po chvilce jsem si ale říkala, jestli se tam toho neděje až moc :-) ale na druhou stranu je to lepší než se u knihy nudit. Takže akce tam bylo dost i citových houpaček tam bylo dost. U některých postav se jejich charaktery vyjasnily, u některých se spíš zapletly, ale aspoň je půda připravená pro další díl. A emocionálně jsem byla do tohoto dílu více vtažená než do prvního. Také jsem ráda, že se tu vyjasnily některé zvláštní krátké okamžiky z prvního díly, které v prvním díle nebyly vysvětleny. Těším se na další část.