Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.22733

Selekce (2.)

The Elite (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

knizniblazen1

Všechny knihy série Selekce jsou jediné knihy, které jsem nečetla, ale byla v nich. Byla jsem další postavou v knize. Brečela jsem, ale pak jsem taky měla radost. Prostě jsem to prožívala. Nejlepší série a autorka všech dob.

blankaa89

První kniha se mi líbila o malilinko více, ale i tak mě druhý díl opravdu bavil a hned po dočtení jsem se vrhla na díl třetí. Krásná romantická slaďárna, avšak vůbec nevím, co od celé série čekat, takže jsem velmi napjatá :)

petrulka

Pořád jsem se snažila objevit nějaký hlubší význam, poselství, ale marně. Je to "jen" románek. Zajímalo by mě víc z válek, rozdělení světa, systémy v jiných zemích. Ale chápu, že to by již bylo pro jinou cílovou skupinu, i tak je nápad zajímavý.

Safira55

Nemohla sem knihu položit a za 3h sem ji odložila ovšem až po přečtení poslední strany...

saez

Zase sladký, ale ušlo to. Člověk chce vědět, co bude dál.

Barik05

Čtivost tu je, ale v některých částech mě hlavní hrdinka dost iritovala a štvala mě. Jinak dobrý.

Mozkovna

Ta Amerika je ale nerozhodná. Potvora :-) :-) :-)

books_are_life

Nemám slov... prostě úžasné :D Maxerica foreverrrrr!!!!!!!

TheMelorry

Po skoro dvouroční pauze po prvním dílu jsem s očekáváním sáhla po Elitě. A byla jsem velmi zklamaná. Žádná z postav mě nezaujala a hlavní hrdinka mě vyloženě iritovala. Čtivost se knize upřít nedá, ale o smysluplném ději nemůže být řeč. Můžu jen odufat, že po tomhle vycpávkovém díle přijde něco lepšího.

klara1550

Ten pocit, když jedete do práce, čtete v tramvaji a pak musíte celej den čekat, abyste si přečetli, jak to bude pokračovat....:D Nebo když si vezmete knížku na víkend a dočtete ji už první den, protože se prostě nemůžete odtrhnout... za mě skvělá oddechovka.

makynka911

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Druhý díl nezklamal. Aspen je stále na pěst, Maxon miláček, u kterého je pochopitelné, že nevsadí vše jen na jednoho koně. Místy se dokonce konečně chová jako chlap. Jen Amerika se nám začíná měnit, místy je otravná a myslí si, že jí projde všechno. Uvidíme co bude dál :)

MaryBe

Dokonalost?

MiraiYume

Druhý díl mě zklamal. Co o to, napsaný je dobře, dokonce se mezi romantickou linku vkradlo i trochu napětí, což celý příběh oživilo, ale to nezachrání to šílené chování hlavních postav. Americe bych občas dala facku a Maxon se chová jako floutek, ačkoliv když vezmu potaz to, jak se k němu chová America, tak je jeho "zájem" o ostatní dívky naprosto pochopitelný. Jistěže všechno nechce vsadit na jedinou kartu, která mu co chvíli hoří v ruce. Nicméně si ten třetí díl ještě přečtu, snad se hlavním postavám rozsvítí a začnou se chovat víc dospěleji.

Míša06

Kniha má opět krásnou obálku, opět byla napsána čtivě. Příběh byl krásný, nejlepší bylo nakouknutí do systému země. Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že vždy, když přišla akce, začala nová kapitola. Knihu doporučuji , stejně tak jako celou sérii SELEKCI!

wildXchos

Po prvním dílu jsem čekal něco trošku víc... America není schopná se rozhodnout co vlastně chce, i přes to, že je tak sebevědomá. Maxon na tom není o moc líp, nejradši by svou lásku nahradil jinou. Oba jsou tvrdohlaví a všechno si zatajují. Děj se skoro nikam neposouvá, v Selekci vypadne jen jedna dívka.

KessieRixy

Upřímně byla Elita maličko slabší než první díl, vadilo mi jak se pořád nemohla rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem. Ovšem přesto to nebylo žádné zklamání a kniha přečtena jedním dechem. Serii Selekci nadále miluji.

LuScha

Opět jsem jako v 1. díle četla knihu se zatajeným dechem. :)

Reniee

První díl se mi líbil více, ale i tak jsem dvojku přečetla jedním dechem. A už se těším na třetí díl. Také mě rozcilovalo jak America preskakovala z Maxona na Aspena, ale ani Maxon není žádný svatoušek. Fakt jsem zvědavá jak se to všechno ve třetím díle rozuzli.

petgona

Mam pocit, ze toto sa mi pacilo este menej ako jednotka. Dufala som, ze jednotka bola len rozbeh, ze len sa spoznavame s hlavnymi postavami, a v dvojke nas caka viac akcie....ale mylila som sa. Bohuzial. A pritom to ma potencial. Vysekat tu vatu a neustale poskakovanie medzi oboma mladencami, nahradit to nejakymi bojmi a normalnym dejom a bolo by to fajn. Maxon mi pride ako rozmaznany pubertak, ktory ma konecne moznost obsmietat sa okolo nejakych dievcat. Ani urcite okolnosti na konci ma nepresvedcili o opaku. Aspen je jednoducho otravny. America je hlupa. Mojom oblubenou postavou sa stala Celeste, lebo je jedina uveritelna a realna.

Denisa_a

MILUJU ♥ Přečetla jsem za chvíli a nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl. Je to skvělý.

Katecake
23. červenceodpad!

Tak tohle už ale bylo moc. Musím se přiznat, že knihu první selekci jsem ještě vydýchala a s přesvědčením mých kamarádek začala číst druhou. Nevím co mě to napadlo!!
Kniha sexistická, hloupá a lépe by ji napsalo snad i mé 11-leté já.
Vysoce jsem se hanbila za to, že pro ostatní dívky je hlavní hrdinka inspirací, a hlavní hrdina idol snů, páč kdyby se někdo takhle choval ke mně, dávno bych mu už vrazila.

BooksAnd_me

Já podstatě nevím co si mám myslet o knize. Mě se líbila, ale trochu mě zklamala. byla čtivá to jo, ale prostě nevím. I když mě zklamala, tak mě nadchla, ale ty scény s Aspenem, pane bože! Aspena nemám ráda, ale štvalo mě to, jak pořád nevěděla koho chce, já vím, že to ke knize patří, ale bylo to nesnesitelný i přesto jsem dala knize 5 hvězdiček, protože atmosféra knihy byla úžasná. Díky, že jste si komentář přečetli, všechno bylo jenom můj názor. KNIHU DOPORUČUJI.

maja11231

Zase musím pochválit obálku knihy ale od druhého dílu jsem čekala víc. Je pravda že jsem nečekala že Marlee dopadne takhle a proto mi Americi bylo líto (protože Marlee byla její nejlepší kamarádka v Sekci) ale na druhou stranu pořád nechápu proč se rozhoduje mezi Aspenem a Maximem, já na jejím místě bych si vybrala Maxon. Proč?? Protože je pozorný a taky pro Americu udělal tu super halloweenskou párty kde pozval i rodiče všech dívek co zbyly v soutěži. Je pravda že Aspen byl její první láskou ale pak se s ní rozešel. Nevím proč se pořád rozhoduje. To mi na druhém díle této super série nejvíc vadilo.
Ale knihu doporučuji

Tesinka_Laufey

Čekala jsem, že mě bude bavit alespoň z poloviny tak jako první díl, ale dočkala jsem se jen jednoho velkého zklamání...Neustále fňukající a rozčilující se hlavní hrdinka, která se rozhoduje mezi tím a oním a pokud je s jedním, tak myslí na druhého, je opravdu neskutečně otravná. Dokonce tím svým neustálým fňukáním zastiňuje to, co je na ní dobré. Navíc celý díl byl v podstatě o ničem...Zaujaly mě jen dvě události, z nichž jedna byla hned na začátku a druhá až na konci.

Elen telemna

(Může obsahovat malé spoilery)

Ach jo! Mám opravdu velkou chuť do něčeho praštit!
U svého komentáře k 1.dílu jsem se zaměřila hlavně na to, že děj byl hodně předvídatelný a průhledný. Čekala jsem, že i další díly budou takové a nemýlila jsem se. V knize se z velké části nic nedělo, občas jsem se přistihla, že přeskakuji řádky a hledám, kdy tam konečně o něco půjde. Dočkala jsem se asi dvakrát...
Možná se na základě mých výše uvedených slov může zdát, že děj byl nejslabší stránkou celé knížky. Ne, bohužel ne. Myslím, že nic na světě snad už nemůže překonat nelogické a opravdu otravné chovaní některých postav.

AMERICA: Naše naprosto "dokonalá" hrdinka, jejíž největší dilema spočívá v tom, že se o ni ucházejí dva muži a ona neví, kterého má vlastně radši. Takže místo toho, abyste si užili nějakou romantickou chvilku, kterou zrovna s jedním z nich prožívá, se jen bijete do čela a máte chuť vytrhat všechny stránky, roztrhat je na malilinkaté kousíčky a spálit je i s hlavní hrdinkou na popel, protože ona prostě chce jednou toho, poté zase tamtoho a nakonec zase toho prvního. Co to má jako být???????
Ale abych nebyla jen negativní, tak se jí musí uznat, že má kuráž, umí si stát za svým názorem a je skvělou kamarádkou. Ta scéna u bičování mě opravdu dojala...

MAXON: Jak o něm bylo řečeno, je to "ztělesnění veškerého dobra". Princ Maxon je jednou z těch přijatelných postav. Není pochyb, že je to opravdu hrdina a má srdce na pravém místě. Taky se mu musí nechat, že je opravdu velký romantik. Ale i tak se mi občas jeho chování nelíbilo, hlavně co se týče ostatních dívek z Elity.

ASPEN: Tady to nechci moc prodlužovat. Aspen je prostě Aspen, je hrdý a statečný, ale moc jsem ho teda nemusela...

CELESTA: Namyšlený spratek!

KRISS: Celkem sympatická, ale kvůli Maxonovi nepatří mezi mé oblíbence.

MARLEE: Opravdu jedna z mých nejoblíbenějších postav (společně s May).

KRÁL: Nemám ho ráda!

KRÁLOVNA: Je milá a spravedlivá. Konečně někdo, kdo umí logicky uvažovat.

Avšak mou nejoblíbenější postavou je rebelská dívka v lesa. Sice tam vystupuje sotva dvě minuty, ale i za tu krátkou dobu si dokázala získat mou náklonnost.

Knížka má samozřejmě i své silnější stránky: má kouzelnou atmosféru, dobře se čte a je i celkem promyšlená. Ale opravdu nechápu, proč ji všichni tak zbožňují. Copak nikdo nevidí, jak je hlavní hrdinka hloupá a jak je celý děj vlastně jeden velký kýč? Lidi, kam jste dali oči!

Rozik

Super kniha

Lethania

Pokračování Selekce se neslo ve stejném duchu jako první díl. Romantika byla prakticky na každé druhé stránce a napětí opět chybělo, ale na to jsem si už zvykla. Chování postav (hlavně Ameriky) bylo naivní a iritující. Prostě taková pohádková Miss Ameriky. Další díl si přečtu jen proto, že mě zajímá, jak to bude pokračovat.

jani.ruzicko

Druhý díl sice také plynul velmi rychle, ale... =D
V podstatě se toho moc nedělo, America mě neskutečně štvala, jak byla děsně nerozhodná jestli Max nebo Aspen, vždy se přiklonila na stranu toho, který zrovna byl v její blízkosti, to mi nepřišlo správně. Jako by vůbec nechtěla zariskovat, ale jen chtěla v tu danou chvíli vsadit na "jistotu". Chápu, že ve svých poměrech nikdy žádnou jistotu neměla, ale i tak...=)

Vím, že je to "reality show", ale chování Maxe taky nebylo zrovna košer. Tím, mě trochu zklamal. Do nedávna nepolíbený a nejednou se utrhl ze řetězu =D

Malé plus za ten "doják" skoro na konci při loučení =D Jak tohle dopadne :)

Vercutka

Jednička se mi líbila víc,ale i tohle bylo milé čtení.

Kaky

Tato knížka se mi moc líbila. Jako u Selekce je tato knížka dokonalá. Hodně mě dojala tím jak je romantická. Řekla bych že jsem se hodně nasmála ale i hodně nabrečela.❤

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) reality show láska milostný trojúhelník

Kiera Cass

Kiera Cass