Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale k... celý text

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.22193
Série:

Selekce (2.)

Originální název:

The Elite (2013)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (400)

Přidat komentář
Macawi
předevčírem

Mám pocit, že tato kniha byla napsána jen z toho důvodu, že je moderní psát všechno na tři díly. Ne, že by se mi nelíbila, jen mi to přišlo jako zbytečné protahování.

Veronika95
13. srpna

Kniha se mi strašně líbila. Během dvou dnů jsem ji zhltla a nemůžu se dočkat třetího dílu!

Iginkaa
12. srpna

Skvela kniha...dekuju autorce za tak skvele cteni:*

Ladydwarf
09. srpna

Beru to jako oddechové čtení, příběh se mi líbí, ale v tomto díle mě hlavní hrdinka přímo rozčilovala. Ale to nejsem určitě jediná. Jsem zvědavá na další díl. :)

d.jany
07. srpna

Druhý díl byl čtivý, ale žádná sláva. Doufám, že třetí díl bude teda lepší. V některých částek mě štvala America. Musím se přiznat, že místy mě i nudila. No uvidíme ostatní díly.

Christianne.K
07. srpna

Selekce mne skvěle naladila na Elitu. Možná se mi Elita líbila o něco víc. Spousta lidí mi tvrdilo, že to je jen natahovačka. Dle mého názoru rozhodně NE! Tady bych Americe v nějakých situacích nafackovala, nebo bych tam skočila a něco udělala. I tak tuto knihu hodnotím stejně jako první. Ps. Ta obálka ó bože:D

whiolet
06. srpna

Oproti prvnímu dílu byl druhý díl slabý místy až nudný.
America zde neustále žárlila na Maxona,ale tajně chodit za Aspenem jí nevadilo. Dlouho jsem nečetla knížku,kde by si někdo tak zbytečně šlapal po štěstí.
Celá tahle kniha mi přijde jako nastavovaná kaše a je to dost velká škoda, jelikož první díl měl krásně našlápnuto na svěží romantickou sérii,bohužel druhý díl je průměrné čtení

evamatejovska
01. srpna

Opravdu krásný a hlavně romantický příběh! Selekci miluji a hned jdu číst další díl! Zajímá mě, jak to vlastně všechno v dopdne.

Fanttastica
27. července

Co musím vytknout bylo to Američino bulení. To mě dovádělo k šílenství. A navíc jak Maxon nebo Aspen udělal nějákou chybu hned běžela za tím druhým. Měla by si uvědomit, že v každém vztahu se dělají chyby a navíc Maxon některé udělal z donucení (Marlee). Jinak moc krásné čtení osobně nevím jestli byl lepší tenhle nebo první díl.

ardeas
23. července

Buď som blbá, ale neviem, príde to len mne, že táto kniha má dej ako hojdačka? Raz hore, raz dole a stále dookola? Po prvej štvrtine som bola dosť otrávená a nútila sa to čítať ďalej. Finále malo švih, ale to nezachránilo knihu, takže skôr to bol podpriemer a nutný predeľ.

Lucius30
18. července

Skvělá kniha!! Poutavá, zábavná, dobře napsaná. Jediné, co mohu vytknout, bylo Američino neustálé "bulení". :D Chvilkami jsem měla chuť kvůli tomu ječet! Za mě plný počet hvězdiček.

učtenávčelka
17. července

Mezi prvním a třetím dílem mi tento připadal jen jako "vata" i konce prvního a druhého dílu mi připadaly v poměrně nelogické fázi v ději.

Lorej
17. července

Skvělé pokračování. Často jsem měla chuť na Americu zakřičet, ať už se proboha rozhodne. A když jsem si myslela, že se rozhodla, vysmála se mi a zas byla nerozhodná jako předtím. Autorka píše velmi poutavě, proto byste měli začít číst někdy, kdy máte spoustu času na vychutnání příběhu.

cestovatelka13
13. července

Lehká odpočinková četba s předvídatelným dějem, ale prostě musíme vědět, jestli toho Maxona nakonec dostane :D

silvie5281
12. července

Kniha byla zajímavá, ale hodně mě unavovaly AMeričiny změny názorů. Navíc děj mi ppřipadl, jako by stagnoval. Tenhle díl bych zařadila mezi oddechovější než oddechové.

Stoklaska
05. července

Elita je napínavější než Selekce, jde o oddechové čtivo, knihu jsem přečetla za jeden večer.

anetro
20. června

Ani druhý díl mě nezklamal, ale musím však uznat že byl o něco slabší než první kniha.

booksSendy
16. června

Skvostné, hltala jsem každé slovo :)

Nikoll2
15. června

Druhý díl mě lehce zklamal a to tím, jak hlavní hrdinka neustále měnila svá rozhodnutí a byla věčně s něčím nespokojená.
I přes to se mi však kniha líbila, protože byl děj velice napínavý.

Kiwi24
13. června

Boží! Jsem napjatá, jako struna! Do háje s Aspenem, kurňa...

Bettybook
10. června

Skvělé!!Další úžasné pokračování!

pavla9879
09. června

Jakýsi přechodový díl mezi Selekcí a První, spíš natahování série než plnohodnosté pokračování příběhu. Stejně jednoduchý děj, opět velice nenáročné čtení.

Denikyy
05. června

Sice slabší, než skvělý první díl, ale stále je to fajn oddechovka.

1Světluška2
02. června

Tento díl mi přišel trochu slabší než první, ale stejně jako do prvního tak i do druhého jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Pravda, že America byla trochu vlezlá a víc sobecká než obvykle, ale Maxon byl úžasný.

betule3
01. června

Úchvatné pokračování prvního dílu. Když jsem knihu četla poprvé dost jsem se bála, že bude sloužit pouze jako přechod mezi prvním a posledním dílem. Naopak mi přišla ještě obsáhlejší, než první díl. Děj je moc zajímavý a stále se něco děje. Prostě úplně TOP, jako první díl.

karbulka
21. května

America je v tomto dile fakt na zabiti...takze hura na dalsi!

Briv
05. května

Když potřebuji vypnout a nechat vše kolem sebe plynout je tento typ literatury ideální. "Nesklouzávám" k tomu často, ale teď mi to přišlo vhod:)

3lis
28. dubna

Tak jako první díl mě tahle kniha dostala a nemohla jsem přestat číst. Zamilovala jsem se do všech postav líbí se mi představa Maxona a pokaždé jsem se dokázala až neuvěřitelně moc vžít do Ameriky. Amerika se pro mě stala mojí nejoblíbenější hrdinkou knížek, které jsem zatím poznala. Obdivuji její odvahu a cílevědomost.

Dakarianna
22. dubna

Bohužel mi přišlo, že tento díl je pouhé natahování série.

Ketesh
20. dubna

U druhého dílu série, jsem měla pocit, že je děj dost uměle natahován a spoustu věcí mi tam přišlo hodně zbytečných. Bylo by možná líp, kdyby ten děj autorka trochu osekala. A co se týče obálky, je mi mnohem sympatičtější, než obálka Selekce.