Dcera

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/283950/dcera-6QL-283950.jpg 41531

Selekce (4.)

The Heir (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

ylena.k
předevčírem

Více se mi líbila první série. Jsem zvědavá jak celkově dopadne selekce.

knizniblazen1

O něco méně lepší než předchozí knihy, ale i tak si to za mě zaslouží plný počet hvězdiček.

saez

Čekala jsem pokračování té slaďárny, ale asi trochu jiné. Měla jsem problém se začíst, měla jsem problém s v podstatě opakujícím se dějem. Konec vybízí k přečtení dalšího dílu. Udělám to, ale jen proto, že jsem zvyklá dočítat a nemám ráda neukončené příběhy.

Denisa_a

Tak moc jsem se na pokračování těšila a Eadlyn mi byla docela nesympatická, mrška jedna, To se potom ke konci změnilo a do druhého dílu jsem hupsla ras dva.

Alilea
25. záříodpad!

Hlavní hrdinka mi tak leze na nervy, že po pár stránkách jsem se rozhodla knihu prodat. Myslím, že první tři díly v mé knihovničce bohatě stačí.

Tesinka_Laufey

Nemyslela jsem si, že nějaká postava mi poleze na nervy víc než America, ale Eadlyn je opravdu hrozná. Její chování se mi líbilo jen na malou chvíli ke konci knihy, a pak si to opět zkazila. Na druhou stranu se mi v celku zalíbilo pár kluků v Selekci. Možná by bylo lepší, kdyby oni dostali trochu více prostoru...

books_are_life

Prostě Selekce... Srdcovka :D Ale hodně mě pobavila obálka, kde je napsáno, že je Eadlyn připravena najít lásku XD

wildXchos

Na Eadlyn se mi hodně líbilo, že narozdíl od Americy veděla, co chce, byla ale až moc chladná. Horší ale byli kluci. Většina z nich se skoro neprojevila a neměli tak propracovaný charakter jako dívky v předchozích dílech Selekce. Maxon s Americou navíc působili trošku strojeně.

Briv

Nutně jsem potřebovala "provětrat" hlavu, ničím ji nezatížit a to ani knihou, nad kterou bych musela nějak moc přemýšlet. Sáhla jsem po této knížce a ačkoliv to není můj vyhledávaný žánr, nesplňuji ani věkovou kategorii pro koho je určená, tak svůj účel splnila. Jednoduché čtení, předvídatelné pokračování - byla jsem spokojena.

ElandaTheBest

Nemůžu si pomoct, ale opět půjdu proti proudu - kniha se mi hodně líbila. Na úvod bych řekla, že se rozhodně nejedná o nějaké složité čtení - očekávala jsem příjemnou oddychovku, a tu jsem taky dostala.
Na rozdíl od většiny ostatních mi Eadlyn okamžitě sedla - a to mnohem více, než America v Selekci. Už jsem totiž unavená z těch věčně dokonalých hrdinek, které všichni milují, a tak pro mě byla arogantní a občas rozmazlená a protivná Eadlyn příjemnou změnou - trochu mi tím připomínala i mě samotnou. ;) Když se ke konci začala měnit k té klasické dokonalé hrdince, tak mě to mírně začalo odrazovat (i když pro ostatní čtenáře se tím evidentně stala aspoň snesitelnou :D), a tak doufám, že i v dalším díle zůstane stejná. :D
Ostatní postavy mi taky přišly docela fajn, a když se tam objevila hromada nových kluků, nevěděla jsem, komu mám fandit více.
SPOILER - když se hned na začátku objevil Kile, říkala jsem si, že teď je to jasné, kdo vyhraje. Taková ta klasika - celý život se nesnáší a pak buuum a je z toho láska jak trám. Což mi přišlo dost ohrané, a ještě více mě to začalo štvát, když jsem "poznala" i další kluky - třeba mého miláška Erika. Po dočtení jsem si hned šla hledat recenze na druhý díl (nee, příště už se fakt ovládnu! :D) a tam mi bylo mírně vyspoilerováno, že Kile to asi nebude.. za což jsem docela ráda a mám hned větší chuť do dalšího dílu.
Kniha je velmi čtivá, občas trochu předvídatelná, ale většinou umí příjemně překvapit a rozhodně jí doporučuju. :)

mishka1976

Kniha mne po delší době vtáhla zpátky do "Selekce". Bylo to příjemné, skoro bych řekla, že lepší, než první tři díly. Možná proto, že Eadlyn je narozdíl od Ameriky rozhodná a myslí si, že ví co chce. Přečteno jedním dechem, jsem zvědavá na rozuzlení.

jani.ruzicko

Eadlyn se ze začátku zdá velmi chladná a "nafrněná", ale v průběhu se to začíná měnit a vlastně to docela zapadá. =) V prvních třech dílech mi vadila nerozhodnost obou postav a že to bylo věčně jako na houpačce. Tady tomu tak není. Spíš naopak, Eadlyn jasně ví, co chce a jde si zatím, okolnosti ale nakonec boří ty stěny, co si vystavěla a masky, které si nasadila a s ledové královny se stává "člověk", který připouští i něco jiného, než to, co si nalajnovala.

Mám dva kandidáty na "prince - chotě", tak jsem zvědavá, jestli alespoň jeden vyjde =D

Ten konec jsem teda nečekala a trochu se bojím číst dál... no jdeme na to =)

TerísekTerka

Krásná knížka, prostě pokračování Selekce... Naprosto chápu, že Eadlyn nemůže být stejná jako její matka - jen jsem se s ní prostě tolik nesžila. Každopádně určitě doporučuju, bravurní dílo.

makynka911

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Nejslabší kniha ze série, oproti matce je Eadlyn otravná a namyšlená holčička. Postupně však zjišťujeme, že tomu tak vlastně není a o to lepší kniha je. Nicméně dějově se to předchozím knihám nevyrovná, ale uvidíme co dál :)

MayaBu

Moje druhé setkání s Dcerou dopadlo o poznání lépe než to první. Eadlyn je mi stále dost nesympatická, ale uvidím, třeba bude v závěrečném díle snesitelnější. Svůj tip na vítěze mám, ale ve skrytu duše doufám, že se pletu a autorka mě překvapí. Romantická oddechovka, co dodat. Ze 2* zvedám na 3*

Klára14

Kniha byla o trochu slabší než předchozí díly a často mě nebavila, ale jinak tam byly i skvělé scény, které mě překvapily.

Evule114

Je mi líto, že jsem pokračování přečetla po šíleně dlouhé době od prvních tří dílů. Miluju tenhle styl. Knihu jsem přečetla ani nevím kdy a jak, tak moc mě chytla. Určitě se k nim zase vrátím. Je to fajn, ztratit se na jedno odpoledne v knížce. Vřele doporučuji :-)

KessieRixy

No...Eadlyn je mi chvilkami maličko nesympaticka, ale jinak mi knížka přirůstá k srdci jako zbytek Selekce. Nápad na Selekci z druhého pohledu - toho kdo si vybírá - je osvěžující a rozhodně se mi líbí. Ocenila bych i další Selekce z pohledu nějakého prince :) Ale jakožto pokračování původní Selekce to rozhodně nezklamalo.

Míša06

Noooo............. jako Eadlyn je svá a když si k ní najdete cestu (což se mi naštěstí povedlo) můžete s ní vše prožívat s ní, ale jestli si k ní tu cestu nenajdete, bude vám nejspíše protivná. Líbilo se mi, jak tam byla zmíněná Marlee, Lucy a Aspen. Jsem ráda, že na ně America ani autorka nezapomněla. Doufám, že se Eadlyn rozhodne buď pro Eika nebo Kila. Kniha se mi velice líbila a nezklamala mě.

Zubanka

Pro mě lehce nesympatická hlavní hrdinka. I přes to jsem ale zvědavá jak to celé dopadne a na další díl se těším.

kacka29

Neskutečně mi nesedla hlavní hrdinka, ale líbilo se mi znovu vrátit do světa Selekce a vidět osudy mých starých známých :)

maja11231

Zase krásná obálka knihy ale je to asi nejslabší díl, což je škoda.

Bookberry

Trilogie je nepopsatelně skvělá, a proto jsem očekávala, že pokračování bude stejně napínavé. Knihu jsem dočetla stejně rychle jako ty minulé a co jsem očekávala, to se mi také splnilo.

greetchen

Dcera je zpovykaný fracek a jen ztěží jsem ji brala na milost. Samotný přběh je dost kopírkou série Selekce, přišlo mi, že autorka už nevymyslela nic moc nového. Vím, že je to "jen čtení pro naivní teenagerky", ale Selekce dokázala chytit i mě, tohle čtení bylo dost plytké.

juni

Pokračování Selekce se mi líbilo, ale nemělo to na první tři díly série. Přesto skvělé oddechové čtení.

nikdonekdy

Zatím nejslabší díl

avalonek

Opravdu jednoduché čtení..Ale celkem se to dalo..

Prcek453

Po prvních třech knihách přečtených ve dvou dnech jsem jedním dechem pokračovala k tomuto dílu s přesvědčením, že příběh navazuje. Byla jsem však velmi zklamaná, že příběh již není explicitně o Maxonovi a Americe, ale jejich dceři. Knihu jsem odložila hned po první stránce, nakonec mi to však nedalo a přece jenom jí dala šanci. Úplný propadák to sice nebyl, ale znovu bych ji číst již nemusela. Jelikož je příběh psán z pohledu princezny, která si má vybrat manžela, přijde mi, že narozdíl od předešlé selekce se tam nic neděje. Děj nemá spád, hlavní hrdinka je rozmazlená, namyšlená puberťačka. Mnohem více by se myslím kniha podařila, kdyby hlavní hrdinkou nebyla dívka,ale chlapec a vybíral by si opět mezi dívkami, protože selekce kluků mi již od začátku přišla nezajímavá. Asi bych normálně knize dala méně než 3 hvězdičky. Dávám je především za to, že se v knize alespoň okrajově objevily hlavní postavy z prvních třech knih a já se dozvěděla, jak to s nimi vlastně dopadlo.

Lethania

Pokračování trilogie Selekce se povedlo. Kniha byla podobná jako třetí díl (První). Stále stejná romantika a minimum napětí. Ale jinak pěkná pohádka.

Kika28

Knížka byla úžasná. Přečetla jsem ji za dva dny. I když mně tam chyběla America jak se do všeho hrnula po hlavě a dělala co i napadalo. A chyběl mně tam i Maxon. Líbilo se mi jak má Eadlyn krásný vztah se svým dvojčetem Ahrenem a on k ní . Knížku všem moc doporučuji.

láska přátelství

Kiera Cass