Dcera

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/283950/dcera-6QL-283950.jpg 41195
Série:

Selekce (4.)

Originální název:

The Heir (2015)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (282)

Přidat komentář
Někdošťastný
včera

Jsem z knížky nadšená. Postava Eadlyn je naprosto rozdílná od již známých postav. Je zajímavé sledovat selekci z druhé strany. Určitě doporučuju.

Linda007
12. října

Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na nové postavy, nakonec je to celkem fajn. Jsem zvědavá no druhý díl. Bylo milé číst o starých postavách.

Kayla
10. října

U této knihy váhám jak jí přesně hodnotit. Nebyla přímo špatná, chvílemi se mi četla teda upřímně hůře, ale pak byly i hodně světlé chvilky. Především posledních 40 % knihy byly docela hodně zajímavé.
Ovšem přiznám se, že se mi trilogie s Mer a Maxonem líbila více, než tato kniha. Selekci až po První jsem měla přečtenou za dva dny, ale tuto knihu jsem měla snad po měsíci a půl. Nechytla mě tak jako předcházející díly, proto jsem ji i neustále odkládala. Ale nezavrhuji ji.

nikiem
10. října

Popravdě nevím co si o tom myslet. Kniha mě bavila a dočtu i poslední díl. Něco mi tam, ale s předchozích dílů chybělo. Asi mě víc bavila prostá America, která jakoby zázrakem vyhrála princovo srdce. Chápu snahu o druhý pohled na soutěž, takže vcelku to vlastně nedopadlo až tak špatně.

RosaLucis
29. září

Ano, sice jsem do toho šla s tím, že chci pouze nějakou oddychovku, ale i ta se dá napsat dobře. Bohužel, Dcera mě velmi zklamala. Eadlyn jsem nemohla vystát, nedokážu si představit že by America a Maxon vychovali takového spratka. Navíc, jak může někdo o Maxonovi říct, když mu nemůže být o moc víc než čtyřicet, že už je moc starý na vládnutí? Co tím pádem má dělat anglická královna, které je dvakrát tolik?
SPOILER
Myslím si, že se Eadlyn dá nakonec dohromady s tím překladatelem, Erikem.

Markett
26. září

Vážně miluji tuto sérii... I když musím se shodnout s ostatními, že ze začátku jsem byla strašně překvapená z toho, jaká Eadlyn vlastně je, jak jedná... byla prostě strašná, rozmazlená a často propadající sebelítosti. Pak když přišla její Selekce,myslela jsem, že být na místě Ameriky, hned bych radši dala možnost panování Ahrenovi... ale je to přeci kniha, a ta nikdy nezamrzne na jedné stránce, tudíž jsem si řekla, že Eadlyn přeci nemůže být tak nesnesitelná pořád a čím víc se poznávala s kluky, tím si postupně získávala i mě. Líbila se mi její proměna v tu příjemnou a akčnější Eadlyn, té méně panovačné. A opravdu si mě získala, a k tomu teda ještě Kile... ten kluk byl naprosto božský, ač mezi nimi byla nějaká počáteční nevraživost.
Vážně, i když se to na první pohled nemusí zdát, je to moc pěkné čtení. I když ze začátku Eady působí jako "spratek", určitě to nesmí vést k tomu, aby někdo nedal této knize šanci. Ona se opravdu změní, postupně... a tím získá i obdiv všech. Já mohu doporučit, za mě perfektní. :)

Aerine
25. září

Na rozdíl od trilogie Selekce mi toto pokračování nesedělo hlavně kvůli hlavní hrdince. Nechce se mi věřit, že by Amerika s Maxonem nechali ze své dcery vyrůst takového "spratka": Já jsem nejvíc, mám největší moc a díky tomu jsem největší chudinka. Ale když už to mám rozečtené, tak ten pátý díl už taky přečtu.

vendy6619
17. září

Opět jsem se přesvědčila, že Kiera je naprosto dokonalá! :) každopádně výtku bych měla.. a to k chování Eadlyn, které bylo na ránu někdy!
Nemám slov.. konec byl naprosto nečekaně úžasný a já opět byla v Selekci.. ne jako účastnice, ale jako ta co si vybírá.
Tahle série je pro mě jednou z nejoblíbenějších!

OndřejMergl
14. září

Asi se shodnu s ostatními, že oproti Americe mi její dcera osobností tak do noty nepadla, ale nápadníkům se naštěstí pomalu daří odbourávat její ochranné štíty a trochu ji polidštit.

Kniha končí otevřeným koncem, který nabízí několik zajímavých alternativ, koho by si mohla princezna vybrat, přičemž já mám jasno, po kterém by měla ve výsledku sáhnout. U První mi autorka konec zkazila, tak uvidíme, jestli se jí to povede i v Koruně.

Mišule_11
12. září

Pro mě úspěšné pokračování, které nebylo vůbec špatné! :) Eadlyn není jako její máma, proto je to i trochu jiný její příběh a ona není tou dokonalou již od samotného začátku, což se mi na ní líbilo! Nese určitá břemena, ale bez takové povahy by očividně příběh nebyl takový! Provokace s Kile je humorná, někteří ostatní kluci jsou také zajímaví, proto se těším jak se další pokračování vyvine, protože ten konec byl opravdu pěkně napsaný! :)

Sima890
05. září

Eadlyn mi v téhle knize nesedla, její chování se mi nelíbilo, ale co se dá dělat...
Já už od začátku tipovala, že se stane něco co se vážně stalo XD (*spoil..* Kile byl vybrán do Selekce: O) ale bylo to super početní a dávám 5*

Gorby
04. září

Úžasná kniha! Sice se Eadlyn na začátku chová hodně panovačně, ale to se časem změní... Ovšem ten konec! Než jsem se dočkala Koruny, málem jsem umřela zvědavostí a nedočkavostí! Ale ted' už je vydaná, takže...
Doporučuji! ;)

Petra17
03. září

Pěkný příběh nesoucí se ve stylu prvních dílů, moc se mi to líbilo a těším se na další díl, už abych ho měla :)

Elis2
03. září

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kiery Cass. Rozhodně doporučuji přečíst.
Spoustě lidem se kniha nelíbila, protože hlavní hrdinka byla namyšlená a rozmazlená. Mně to upřímně nevadilo. Obávala jsem se, že tohle bude jen kopií první Selekce a že Eadlyn bude dokonalá dívka jako America. Proto se mi naopak líbilo, že měla i špatné vlastnosti, které si ke konci knihy i uvědomí a snaží se polepšit. V Koruně už není zdaleka tak namyšlená.

Ivuska1988
02. září

Po přečtení spousty recenzí a komentářů jsem se této knihy hodně obávala, ale za mě je kniha moc dobrá.
V jediné věci co se s ostatními recenzenty shodnu je to, že hlavní hrdinka Eadlyn je velmi protivný a rozmazlený spratek co neví co chce.
Ale za to ona vlastně ani moc nemůže, bohužel takto byla vychovávána. Někdy jsem jí dokonce litovala, protože dělala věci jen proto aby se zavděčila rodičům a okolí. A tím je právě i Selekce.
Edlyn si musí vybrat ze zaslaných přihlášek své kandidáty na budoucího manžela a krále. Tím pádem dochází k úplně jiné Selekci než jsou všichni zvyklí.
Eadlyn si tedy vybrala spousty zajímavých chlapců a objeví mezi nimi i kamaráda, co bydlí s ní na zámku.
Jak pak se tento příběh bude vyvíjet, zamiluje se Eadlyn nakonec do některého z možných chlapců a jak bude celá soutěž vypadat?
Po přečtení této knihy, jsem hned musela sáhnout po posledním díle zvaným Koruna. V Dceři máme otevřený konec a vůbec netušíme kdo by pro princeznu mohl být tím nejlepším a nejvhodnějším.
Sice pár tipů mám, ale po pravdě vůbec netuším....
Třeba se zde nakonec objeví nějaký neočekávaný zvrat...
I přesto se mi tento příběh moc líbil....

Ještěrka2004
01. září

Dcera je příběhem (celkem nečekaně) dcery Maxona a Ameriky. Děj se odehrává 20 let po trilogii Selekce, čtenáři této série se tak dozvědí, co všechno mladý král pro Illeu udělal a jak se reformy ujaly. Jen mi připadal zvláštní překlad názvu, protože THE HEIR neznamená DCERA, nýbrž DĚDIČKA.

Eadlyn je skvělá postava. Někteří zde si zřejmě myslí, že to že je jiná než America jí nějak ubírá na kráse. Mě se zdá že je to právě naopak. Eadlyn je sice sebestředná a trochu narcistická, ale právě proto je tak zajímavá.

SPOILER:
Strašně se mi líbí Kile. ale taky Henri. U Kilea se mi líbí smysl pro humor a u Henriho jeho jazykový handicap.

Blahona
31. srpna

Přiznám se, že nejsem zarytá fanynka původní Selekce z pohledu Americy. Kniha se mi sice líbila, protože mám ráda příběh o Popelce. Téma, kdy se z chudé a osudem zkoušené dívky stane královna a potká svého prince, bude určitě pro dívky vždycky lákavé. Snít je přeci krásné! Navíc skutečnost, že jde svým způsobem o soutěž přidává další atraktivní aspekt. Nyní tu máme druhou Selekci, tentokrát z pohledu Eadlyn. Kniha se četla celkem dobře, ale bohužel nedosahuje v mých očích ani na původní trilogii. ale chápu, že pro skalní fanoušky není co řešit:)
Více v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

NataliHope2004
26. srpna

Dodám příště.

Lucka1355
20. srpna

Na tohle pokračování jsem se hrozně těšila, ale musím říct že mě to hodně zklamalo. Eadlyn mi připadla hodně rozmazlená a nesympatická. Ještě si rozmyslím jestli si ten pslední díl co zbýva přečtu nebo ne.

Irimie
15. srpna

Kniha je příjemným pokračováním příběhu, rozhodně jsem se u ní nenudila, ale z těch kandidátů mi utkvěli v paměti asi jen 3. Nechápala jsem první velké vyřazování - na základě prvního dojmu mi tolik účastníků přišlo moc. Ani ti kluci, co postoupili do elity, nebyli všichni v průběhu příběhu nějak víc přiblíženi, což je škoda. Třeba s Foxem měla rande až těsně před koncem, tak nevím, co tam celou dobu dělal. V Selekci byli i uchazečky mnohem zajímavější, větší osobnosti.

Dominika_a
09. srpna

Tato kniha byla slabší. Asi se nic nevyrovná selekci, ale přesto jsem knihu docetla, a byla jsem mile překvapena koncem knihy , kde Eadlyn uplne otočila ač me občas stvalo to jak je rozmazlena ale s radosti se chystám na poslední díl. :)

silvinka12
04. srpna

Plno lidím se ta kniha nelíbila (alespoň mi to tak přišlo když jsem četla ty komentáře). Několik chyb to sice má na oproti Selekci je to o celkem hodně slabý, nemyslím si, že je to nějak špatná knížka. Eadlyn mi ani tak moc rozežraná nepříjde. Občas se chová jako rozmazlená princeznička, ale nějak zlá není. Ona za to nemůže, jaká je a jak byla vychovaná.

KatChiss
01. srpna

Pořád si stojím za tím, že Selekce měla být jen trilogií. U tohoto dílu jsem se místy nudila a přišel mi podobný jako první. Ale konec se mi líbil.

Siu83
30. července

Prvním knížkám se těžko vyrovná, občas jsem měla problém pokračovat dál. Otevřený konec...uvidíme :-)

LiKa00
27. července

Na knihu jsem se těšila, jelikož mě bavily předchozí díly a hlavně tato kniha by byla z pohledu té která si vybírá, bylo by to zkrátka jiné. Jenže knihu jsem po třech kapitolách odložila. Nebavila mě. Spíše mě štvalo chování mladé Eadlyn a tak jsem jí odložila. Raději zůstanu u základních třech dílů, které jsou prostě skvělé.

jana89
17. července

Kniha mne velmi upoutala. Sama prozatím nemám tušení s kým Eadlyn skončí a právě o to víc se teším, az si prečtu pokračování.

MájaM.
14. července

Když tady čtu komentáře,tak málo komu se kniha opravdu líbila. Já mám docela jiný názor:) První 3 díly byly sice o Americe a Maxonovi a bavily mě více,ale i tento díl s Eadlyn má něco do sebe.
Ano,Eadlyn je strašně rozmazlený fracek a její povaha mě neskutečně štvala při čtení,ale i přesto mě selekce z pohledu ženy bavila. Myslím,že v téhle knize je větší napětí,protože u předchozích prvních třech dílů jsme přesně věděli koho si Maxon vybere,ale u Eadlyn to nevíme na 100%. Taktéž mi tak chybělo více romantických scén jaké byly v předchozích dílech. Opravdu jedna věc,co se mi líbila,bylo pohled na to,jak se Eadlyn mění. Na konci knihu už nemyslela jen na sebe,což zlepšilo můj pocit z její povahy na začátku.
Přesto všechno jsem knihu přečetla za den a bavila mě,takže hodnotím kladně:)

marketa262
13. července

Moc jsem se těšila, že se znovu vrátím do světa Selekce a opačná situace z pohledu dědičky trůnu, která si musí vybrat mezi kluky mě hrozně nadchla. Ze začátku jsem se moc nemohla začíst, ale pak se to zlomilo a já knihu přímo zhltla. Vážně nechápu, jak to autorka dělá, že je to tak hrozně čtivé! Avšak mi tam něco chybělo a rozhodně to nemá na původní trilogii - nevím proč, ale přišlo mi to trochu prázdné a ploché. Nějak jsem se před čtením smířila s faktem, že všichni píšou, jaký je Eadlyn fracek, že mi to pak ani nevadilo a byla to pro mě příjemná změna.

hajrys
12. července

Za mě trochu nuda. Selekci jsem přečetla, protože o ní básnila neteř. Byla rozhodně čtivější. Další díly nejspíš číst nebudu. Ale asi jsem jiná věková skupina :-)

1JiTkA2
10. července

O trochu slabší než selekce ale pořád je to velmi čtivě napsaný. Jako u všech krásný obal knihy. Hlavní hrdinka mi byla ze začátku trochu nepříjemná. Těším se na závěr celé série.Štítky

láska přátelství

Autor a jeho další knihy

Kiera Cass

Kiera Cass
americká, 1981

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených47x
v Přečtených1689x
v Čtenářské výzvě135x
v Doporučených156x
v Knihotéce413x
v Chystám se číst634x
v Chci si koupit205x
v dalších seznamech11x