Dcera

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/283950/dcera-6QL-283950.jpg 41449
Série:

Selekce (4.)

Originální název:

The Heir (2015)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (324)

Přidat komentář
Bookberry
16. července

Trilogie je nepopsatelně skvělá, a proto jsem očekávala, že pokračování bude stejně napínavé. Knihu jsem dočetla stejně rychle jako ty minulé a co jsem očekávala, to se mi také splnilo.

greetchen
12. července

Dcera je zpovykaný fracek a jen ztěží jsem ji brala na milost. Samotný přběh je dost kopírkou série Selekce, přišlo mi, že autorka už nevymyslela nic moc nového. Vím, že je to "jen čtení pro naivní teenagerky", ale Selekce dokázala chytit i mě, tohle čtení bylo dost plytké.

juni
06. července

Pokračování Selekce se mi líbilo, ale nemělo to na první tři díly série. Přesto skvělé oddechové čtení.

nikdonekdy
05. července

Zatím nejslabší díl

avalonek
02. července

Opravdu jednoduché čtení..Ale celkem se to dalo..

Prcek453
27. června

Po prvních třech knihách přečtených ve dvou dnech jsem jedním dechem pokračovala k tomuto dílu s přesvědčením, že příběh navazuje. Byla jsem však velmi zklamaná, že příběh již není explicitně o Maxonovi a Americe, ale jejich dceři. Knihu jsem odložila hned po první stránce, nakonec mi to však nedalo a přece jenom jí dala šanci. Úplný propadák to sice nebyl, ale znovu bych ji číst již nemusela. Jelikož je příběh psán z pohledu princezny, která si má vybrat manžela, přijde mi, že narozdíl od předešlé selekce se tam nic neděje. Děj nemá spád, hlavní hrdinka je rozmazlená, namyšlená puberťačka. Mnohem více by se myslím kniha podařila, kdyby hlavní hrdinkou nebyla dívka,ale chlapec a vybíral by si opět mezi dívkami, protože selekce kluků mi již od začátku přišla nezajímavá. Asi bych normálně knize dala méně než 3 hvězdičky. Dávám je především za to, že se v knize alespoň okrajově objevily hlavní postavy z prvních třech knih a já se dozvěděla, jak to s nimi vlastně dopadlo.

Lethania
25. června

Pokračování trilogie Selekce se povedlo. Kniha byla podobná jako třetí díl (První). Stále stejná romantika a minimum napětí. Ale jinak pěkná pohádka.

Kika28
15. června

Knížka byla úžasná. Přečetla jsem ji za dva dny. I když mně tam chyběla America jak se do všeho hrnula po hlavě a dělala co i napadalo. A chyběl mně tam i Maxon. Líbilo se mi jak má Eadlyn krásný vztah se svým dvojčetem Ahrenem a on k ní . Knížku všem moc doporučuji.

Sixtinka144
14. června

Podle mnohých nejhorší dí celé selekce, a ano, vzhledem k tomu ,že zde už není naše hlavní hrdinka Amerika, ale její dcera Eadlyn je v tom trochu zmatek. Příběh už sice není tak dobrý jako celá trilogie, ale podle mě si klidně zaslouží pět hvězd.

popeluška
28. května

Kniha se mi líbila :-) a hned jdu na poslední díl.Je to oddechová a milá kniha, co víc si přát :-)

whiolet
19. května

Pokud potřebujete něco nenáročného a hodně holčičího tohle je dobrá volba.
Kniha se čte velmi dobře a Eadlyn je dobře napsaná hlavní hrdinka, která zjišťuje, že být královnou neznamená nasadit si korunu,ale hlavně dělat těžká rozhodnutí.

Laughtubbe
11. května

Změna ! Příjemná změna. Eadlyn je potomek předešlé hrdinky příběhu. Zvláštností je změna pohledu na celou selekci. Teď můžeme vidět jak vypadá selekce z pohledu dívky/ princezny. Musela jsem se vypořádat s posunutím Ameriky do pozadí, ale Eadlyn není špatná nová hlavní hrdinka. Ačkoliv té rebelie je už trošku víc. Podle mě se se selekcí mohla prát méně. Uvidíme v posledním díle.

Mark.
02. května

Oddechové a klidné čtení. Žádné velké napětí se zde neobjevilo. Je smutné číst o Maxonovi a Americe jen z po vzdálí, jaké mají nynější strasti. Přestavovala jsem si knihu trochu jinak. Nic závratného se v knize neodehrálo a děj se protáhl do další knihy. Kniha se zbytečně táhla a myšlenky byly rozevláté. Slabý výtvor, který byl asi dle autorky zapotřebí. Doufám, že to v dalším díle rozjede. Kdyby nebyl čtivě napsaný, odkládám.

Tofinka
21. března

Pokračování původní Selekce se mi velice líbí. Je hezké se na průběh Selekce podívat zase z jiného úhlu pohledu... Ale! Eadlyn mi většinu knihy lezla krkem. Naopak například Kile mi byl velmi sympatický.

jitka7
20. března

Pro mě to bylo o hodně slabší než původní Selekce. Bohužel mi hlavní hrdinka přišla jako nafrněná slečinka, přesto jsem chápala ten její postoj. Ale pořád jsem se nemohla pořádně začíst. Nebylo to tak jako u původních dílů. Uvidíme, jak bude vypadat další díl Koruna.

radana4261
01. března

Kniha se mi líbyla. Ještě lepší mi příde následující díl Koruna.

Torino
01. března

Mě se Dcera prostě líbila!!! Má sice nejnižší hodnocení ze všechny knih této série a já na jednu stranu chápu proč, ale i tak se mi hrozně moc líbila. Líbí,se mi že v této části série zažívám jako čtenářka selekci z té druhé strany, že na scéně zůstala většina starých postav a přidaly se nové také zajímavé. Na rozdíl od ostatních jsem ráda, že je kniha o hrdince, která je něčím jiná a komplikovaná, jinak by tento díl byl dost možná stejný jako předchozí a to by byla nuda. Ale mrzí mě, že nám autorka blíže nepředstavila více nápadníků ze Selekce. Moc se těším na finální díl.

martina5069
01. března

Asi mě přepadla teď v únoru čtecí krize a nebo je ta kniha opravdu nudná a úplně něco jiného než původní selekce. Eadlyn je namyšlená a vůbec sem si ji neoblíbila. Účastníků selekce je tam 35 a přitom se děj točí asi jenom kolem 6sti - to už tam jako nejsou nebo co? Kam záhadně zmizely? Pár scén tam bylo dobrých pár zase strašných. Celkově kniha nenadchla ale poslední díl korunu dočtu i když je jasný jak to celé dopadne, třeba to nebude taková tragédie jako právě dcera protože u téhle knihy sem se opravdu musela do čtení nutit a za únor je to jediná kniha kterou sem přečetla.

dancav28
27. února

Tato knížka mě bavila, ale připadalo mi to až moc podobné na způsob "minulé série" (Selekce,Elita,První). Určitě si přečtu i poslední díl, ale zatím z toho mám takové smíšené pocity

misak94
21. února

Oddychové čtení, trochu něco jiného něž Selekce. V této knížce je vše vidět zase z druhé strany a moc se mi líbí prozatimní vývoj celého příběhu. Těším se na další díl :)

eleryn
19. února

Odpočinkové čtení :-) Těším se na pokračování :-)

quinefer
11. únoraodpad!

nevim co jsem cekala ale tohle fakt ne. i tu elitu ktera mi prisla nejslabsi jsem precetla mnohem rychleji nez tohle. ja proste nesnasim hlavni hrdinku. sice me trochu zajima jak to dopadne ale jestli se posledni dil bude tahnout stejne tak to asi vzdam.

kristynkal
08. února

Přečetla jsem jedním dechem, ale to přisuzuji tomu, že kniha je psaná čtivě a děj odsípá. Ale jinak.... s příběhem Ameriky se to moc nedá srovnávat- tam jsem byla nadšená, ale tady? Hlavní hrdinku nemám ráda, vadí mi. Fůra času se točí jen kolem určitých učastníků selekce, že vám ani nepřijde že ostatní tam ještě jsou....nevim... původní serie dle mě byla lepší.

verca65
07. února

Zatím to nebylo nic moc a doufám, že budou další díly.

elisa194
06. února

Ze zvědavosti jsem si přečetla čím chce spisovatelka pokracovat a byla to prostě nuda. Další díl cist nebudu. Zbytecne, stejně člověk od začátku vi, jak to dopadne...

VeronikaMaresov
04. února

První 3 díly byly dobré, tenhle díl mi přijde už zbytečný, ne tak dobrý, ten příběh by se bez téhle knihy obešel.

LucieValterová
26. ledna

Eadlyn mi přišla celkem namyšlená a rozmazlená, snad se to v dalším díle změní. Knížka mě trochu zklamala, jelikož se to začalo rozjíždět až ke konci.
Nicméně, další díly si určitě přečtu. Ne že by pro mě byla kniha úplným děsem a zklamáním, ale rozhodně se nevyrovná druhému a třetímu dílu z celé série.
Přemýšlela jsem jestli dám tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se slitovala, jelikož se mi neuvěřitelně líbilo jak jsme mohli vidět co se po několika letech stalo s postavami z předchozích dílů a to se mi nesmírně líbilo.

Lee7
21. ledna

Klidná a zajímavá, jak zvládne dcera to co jejich rodiče. Vážně jsem byla napnutá, jak z toho vyjde...

Veronicess
17. ledna

Túto časť som celkom pretrpela. Eadlyn ma nehorázne rozčulovala. Ja viem, ja viem, je to treba pre character development, ale aj tak.

Viviana-Mori
15. ledna

Vlastně je to pořád stejně fajn, stejně dobře se to čte a pohled z druhé strany selekce je fajn. Dávám plný počet bodů jen kvůli žánru, od kterého nelze mít přehnané nároky. Že je Eadlyn namyšlená, sebestředná a sobecká je jasné, ale to mi tolik nevadí, co taky od zhýčkané princezny čekat? Ale spíš nechápu, proč America a Maxon ztratili všechno ze své osobnosti. Autorka si na nich už očividně vůbec nedala záležet a soustředila se jen na nové postavy. A taky moc nechápu tu jejich vladařskou logiku.... kdybych já byla poddaný a žilo se mi opravdu zle, sotva mě bude zajímat, koho, či zda vůbec někoho si má neoblíbená vladařka vezme za manžela. Ale oddechovka stále dobrá a bavilo mě to, protože jsem aspoň ve zkouškovém období nemusela přemýšlet ještě nad vícero věcmi. :DŠtítky

láska přátelství

Autor a jeho další knihy

Kiera Cass

Kiera Cass
americká, 1981

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených41x
v Přečtených2088x
v Čtenářské výzvě308x
v Doporučených178x
v Knihotéce523x
v Chystám se číst640x
v Chci si koupit205x
v dalších seznamech12x