Dcera

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Sel... celý text

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/283950/dcera-6QL-283950.jpg 41101
Série:

Selekce (4.)

Originální název:

The Heir (2015)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (264)

Přidat komentář
Lucka1355
včera

Na tohle pokračování jsem se hrozně těšila, ale musím říct že mě to hodně zklamalo. Eadlyn mi připadla hodně rozmazlená a nesympatická. Ještě si rozmyslím jestli si ten pslední díl co zbýva přečtu nebo ne.

Irimie
15. srpna

Kniha je příjemným pokračováním příběhu, rozhodně jsem se u ní nenudila, ale z těch kandidátů mi utkvěli v paměti asi jen 3. Nechápala jsem první velké vyřazování - na základě prvního dojmu mi tolik účastníků přišlo moc. Ani ti kluci, co postoupili do elity, nebyli všichni v průběhu příběhu nějak víc přiblíženi, což je škoda. Třeba s Foxem měla rande až těsně před koncem, tak nevím, co tam celou dobu dělal. V Selekci byli i uchazečky mnohem zajímavější, větší osobnosti.

Dominika_a
09. srpna

Tato kniha byla slabší. Asi se nic nevyrovná selekci, ale přesto jsem knihu docetla, a byla jsem mile překvapena koncem knihy , kde Eadlyn uplne otočila ač me občas stvalo to jak je rozmazlena ale s radosti se chystám na poslední díl. :)

silvinka12
04. srpna

Plno lidím se ta kniha nelíbila (alespoň mi to tak přišlo když jsem četla ty komentáře). Několik chyb to sice má na oproti Selekci je to o celkem hodně slabý, nemyslím si, že je to nějak špatná knížka. Eadlyn mi ani tak moc rozežraná nepříjde. Občas se chová jako rozmazlená princeznička, ale nějak zlá není. Ona za to nemůže, jaká je a jak byla vychovaná.

KatChiss
01. srpna

Pořád si stojím za tím, že Selekce měla být jen trilogií. U tohoto dílu jsem se místy nudila a přišel mi podobný jako první. Ale konec se mi líbil.

Siu83
30. července

Prvním knížkám se těžko vyrovná, občas jsem měla problém pokračovat dál. Otevřený konec...uvidíme :-)

LiKa00
27. července

Na knihu jsem se těšila, jelikož mě bavily předchozí díly a hlavně tato kniha by byla z pohledu té která si vybírá, bylo by to zkrátka jiné. Jenže knihu jsem po třech kapitolách odložila. Nebavila mě. Spíše mě štvalo chování mladé Eadlyn a tak jsem jí odložila. Raději zůstanu u základních třech dílů, které jsou prostě skvělé.

jana89
17. července

Kniha mne velmi upoutala. Sama prozatím nemám tušení s kým Eadlyn skončí a právě o to víc se teším, az si prečtu pokračování.

MájaM.
14. července

Když tady čtu komentáře,tak málo komu se kniha opravdu líbila. Já mám docela jiný názor:) První 3 díly byly sice o Americe a Maxonovi a bavily mě více,ale i tento díl s Eadlyn má něco do sebe.
Ano,Eadlyn je strašně rozmazlený fracek a její povaha mě neskutečně štvala při čtení,ale i přesto mě selekce z pohledu ženy bavila. Myslím,že v téhle knize je větší napětí,protože u předchozích prvních třech dílů jsme přesně věděli koho si Maxon vybere,ale u Eadlyn to nevíme na 100%. Taktéž mi tak chybělo více romantických scén jaké byly v předchozích dílech. Opravdu jedna věc,co se mi líbila,bylo pohled na to,jak se Eadlyn mění. Na konci knihu už nemyslela jen na sebe,což zlepšilo můj pocit z její povahy na začátku.
Přesto všechno jsem knihu přečetla za den a bavila mě,takže hodnotím kladně:)

marketa262
13. července

Moc jsem se těšila, že se znovu vrátím do světa Selekce a opačná situace z pohledu dědičky trůnu, která si musí vybrat mezi kluky mě hrozně nadchla. Ze začátku jsem se moc nemohla začíst, ale pak se to zlomilo a já knihu přímo zhltla. Vážně nechápu, jak to autorka dělá, že je to tak hrozně čtivé! Avšak mi tam něco chybělo a rozhodně to nemá na původní trilogii - nevím proč, ale přišlo mi to trochu prázdné a ploché. Nějak jsem se před čtením smířila s faktem, že všichni píšou, jaký je Eadlyn fracek, že mi to pak ani nevadilo a byla to pro mě příjemná změna.

hajrys
12. července

Za mě trochu nuda. Selekci jsem přečetla, protože o ní básnila neteř. Byla rozhodně čtivější. Další díly nejspíš číst nebudu. Ale asi jsem jiná věková skupina :-)

1JiTkA2
10. července

O trochu slabší než selekce ale pořád je to velmi čtivě napsaný. Jako u všech krásný obal knihy. Hlavní hrdinka mi byla ze začátku trochu nepříjemná. Těším se na závěr celé série.

1Světluška2
09. července

Knihu jsem četla hlavně ze zvědavosti. Kladla jsem si otázku ,,A co bude s Americou a Maxonem?". Knihu jsem tedy přečetla hlavní hrdinka Eadlyn mi přišla vlezlá a sobecká, ale její dvojče Ahren bylo o proti ni super. Ten to díl mě trochu zklamal, ale rozhodně si chci přečíst další díl Korunu. Uvidíme jak se ten to příběh bude dal rozvíjet.

micha-ella
08. července

Série pro mládež, dospělého asi znudí. Mne tedy určitě. Například deset stránek popisu vaření, zdlouhavé vylíčení každé ze schůzek, no někdo si možná přišel na své, ale já u Dcery ne.

vodopad152
04. července

Kniha se mi moc líbila, ale hlavní hrdinka Eadlyn mi nebyla příjemná, tudíž jsem měla problém se do knihy vžít. Ale oceňuji že si Kiera troufla na to napsat Selekci z druhé strany. Konec byl naprosto úžásný.

warca
04. července

Je to pokračování celé série a zároveň takový začátek něčeho nového. kniha mi připadala spíš jako přechodný díl.
Nic převratného se neudálo a byla to vlastně trochu nuda. Ani nové postavy mě nijak neoslnily a původní nadšení prvním dílem se nějak vytratilo...
Ale i tak se těším na další díl, protože očekávám napínavý epický závěr!

agatha2
26. června

Eadlyn ani její nápadníci mi nepřirostli k srdci tak, jako její rodiče Amerika a Maxon, to se prostě nestalo. Nicméně bylo to pěkné počtení na jedno odpoledne a věřím, že cílové skupině náctiletých slečen se určitě bude moc líbit. I já celou sérii jednou ráda doporučím své dceři k přečtení, až dospěje do cílového věku.

walusaaa
25. června

Byla jsem rozhodnutá, že si pokračování Selekce nepřečtu. Nakonec jsem se ke knize dostala. Nebyla jsem tak uchvácená jako u Selekce, protože mě Eadlyn neskutečně štvala a bylo pro mě těžké se s ní ztotožnit, ale kniha nebyla ani špatná.

booksSendy
24. června

Opět neskutečně čtivě napsaný díl Selekce, který jsem velmi rychle hltala. Musím se ale přiznat, že jsem měla občas chuť Eadlyn profackovat, ale ve finále už mě to víceméně přešlo ;)

plackaknihomol
22. června

Rozhodně mám radši Americu, ale nemůžu říct, že mě nezajímá s kým skončí její dcera, i když myslím, že tuším kdo to bude.

Nikoll2
17. června

Dceru jsme začala číst ihned po dočtení První, proto pro mě bylo zpočátku trošku zvláštní číst o Američině dceři. :D Poté jsem si však zvykla a stejně jako předchozí díly i tento byl skvělý!

Jasomknihomolka
16. června

Super séria. Knihu som zhltla za dva dni. Autorka píše nenáročne. Eadlyn spočiatku myslí iba na svoje dobro postupne sa mení vďaka selekci. V niektorých častiach ma naozaj hnevala až som sa chytala za hlavu, ale beriem to ako, že to bol autorkin zámer :-).

Bettybook
10. června

Miluji tuhle sérii a jsem moc ráda že vyšel další díl!
Eadlyn je sebevědomá a svá,ale není zlá.
Vůbec mě její charakter neštval,spíš jsem jí tak trošku fandila.Eadlyn je prostě svá.

Efeméra
03. června

Je až s podivem, jak čtivě dokáže Kiera Cass psát. Její knihy přečtete opravdu rychle, ani nevíte jak. Když jsem se do Dcery pouštěla, věděla jsem, že se Eadlyn bude chovat jako rozmazlený spratek (jak ji ostatně nazval Kile), a byla jsem na to tedy připravená a ani mi její povaha nelezla na nervy. Věděla jsem, že příběh je o tom, jak se charakter hlavní hrdinky vyvine (nutno podotknout, že za její povahu mohou i America a Maxon, očividně ji moc dobře nevychovali a i v Dceři ji na můj vkus neustále jen chválili). Pořád se ale nedokážu zbavit dojmu, že se autorce vůbec nepodařilo využít potenciál, který námět nabízel. To romantické napětí, které jsme v předchozích dílech našli u Americy a Maxona, tam skoro nebylo. Připadalo mi, že si autorka neví s opačnou Selekcí, kdy si dívka vybírá mezi muži, vůbec rady. Některé věci zase zanedbala (Eadlyn pořád líčila, kolik má práce, ale nějak jsem tu práci neviděla, stav země a nepokoje taky nebyly vůbec propracované atd.). Škoda. Jak to celé dopadne, mě ale samozřejmě zajímá. Jsem ráda, že už vyšel poslední díl a já se můžu hned pustit do čtení :)

betule3
01. června

Krásná knížka, ale prostě ne tak dobrá, jako předchozí díly. Dělalo mi strašný problém představit si Americu a Maxona starší. A Eadlyn? Ta mi neskutečně lezla na nervy, ale časem jsem si na to zvykla. Určitě si přečtu i Korunu. :)

Readerka09
29. května

Upřímně? Na Selekci to rozhodně nemá... Eadlyn mi přišla jako rozmazlená a namyšlená dívka, která neví, co chce. Neztotožňovala jsem se s ní, s Amerikou ano. Ale jinak se mi kniha líbila, jen tak mimochodem, HALÓ! Jestli Amerika umře, tak autorku něčím praštím! :D :)

.Knihomolka.
27. května

Poté, co jsem přečetla první trilogii, musela jsem mít pokračování. Eadlyn byla na začátku rozmazlená, ale k princezně to sedělo. Časem se to ale lepšilo, viděla, že není bezchybná. Příběh byl dobrý v tom, že nebylo jasné, jak to dopadne. Určitě doporučuji, navíc kniha je čtivá, stejně jako ostatní díly.

tinka99
25. května

Knihu jsem začala číst s tím, že je Eadlyn podle spousty lidí rozmazlený sobecký fracek. Kupodivu mě překvapila, protože jsem čekala, že to bude horší.
Příběh Americy a Maxona jsem si zamilovala. To se o příběhu Eadlyn říct nedá, ale i tak je to jedna z těch lepších knih, které jsem kdy četla...Kiera Cass prostě psát umí :)
Mimochodem...jsem jediná kdo si nemůže zvyknout na to, že jsou America, Maxon, Marlee, Aspen, Lucy a May dospělí? Když se tam May poprvé objevila, představila jsem si ji jako dvanáctiletou holčičku... :D

Madame R
22. května

Hlavní hrdinka Eadlyn byla vychovávaná v blahobytu a bezpečí paláce, takže její chování jsem brala jako naprosto odpovídající. Pravdou ale zůstává, že mi toto pokračování nepřirostlo k srdci tak jako předchozí série. Snad se to dalším dílem změní a já budu mile překvapená. Kiera Cass je famózní vypravěčka a její knihy se čtou rychle a snadno. Obálka opět nezklamala - ty šaty jsou nádherné a nadčasové.

Natali692000
18. května

Pro mě byla Dcera příjemná a oddechová kniha. Čtení jsem si užila. Kniha byla téměř po celou dobu napínavá. Četla jsem i předchozí díly a kdybych je měla srovnat, tak mě možná Dcera bavila malinko víc. Líbila se mi princeznina povaha. Bylo to tím pro mě zajímavější. :) Těším se na pokračování. 3,5*Štítky

láska přátelství

Autor a jeho další knihy

Kiera Cass

Kiera Cass
americká, 1981

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených48x
v Přečtených1556x
v Čtenářské výzvě121x
v Doporučených150x
v Knihotéce387x
v Chystám se číst639x
v Chci si koupit201x