První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42179
Série:

Selekce (3.)

Originální název:

The One (2013)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (452)

Přidat komentář
Naty2809
01. prosince

Ze všech tří dílů se mi líbila nejvíce. Všechny tři knížka jsem měla přečtené za víkend. :)

zuzca.h
18. listopadu

Vzhledem k tomu, že když jsem První začala číst už se mi na stole povalovala Dcera bylo mi jasné jak to dopadne, a možná proto mi trvalo celkem dlouho než jsem knížku v originále přelouskala. Ze všech 3 dílů se mi První líbí nejvíc, Amerika mi tady neleza tak na nervi a začíná si uvědomovat celou řadu věci, navíc má kniha spád a odhaluje se zde celá řada věcí, která byla v předchozích dílech zmíněna jen v náznacích a sem tam se objeví i nějaký "nečekaný" zvrat.

Tofinka
14. listopadu

Tento díl se mi líbil rozhodně více, než první dva.

SPOILER!!!
Trochu mě zarazil počet úmrtí v tomto dílu. Umřely také postavy, které mi přirostly k srdci, jako například Celesta... Nicméně jsem si díl velice užila a už se těším na další. :)

Lucijáš276
10. listopadu

Tato kniha byla stejně skvělá, jako její 2 předchozí díly! Sice si tento díl vyžádal mnoho obětí, ale i tak názor nezměním! Za mě nejlepší knížky, jaký jsem kdy četla!!!!!!!

karca5233
25. října

Hezký konec série tak nějak jsem čekala i nečekala jak to dopadne ale bavilo mě to. Jsem hlavně hrozně ráda za to že se Mer konečně rozsvítilo i když to ke konci trochu pos... ale dalo se čekat že stejně skončí s Maxonem.

juni
22. října

Myslela jsem si, že to skončí trochu jinak, ale to je jedno. Dceru si určitě přečtu a doufám, že mě bude bavit více než předchozí díly (Elita a První). Selekce mě nadchla, ale to ostatní už mě nebavilo (Elita ještě šla).

Fenris
21. října

Konečně konec! Poslední díl byl pro mě nejzajímavější a asi i nejlepší z celé série. Hlavní postavě Americe, jsem i tak celou dobu chtěla utrhnout hlavu a kopnout ji daleko do moře.
Maxon byl moje oblíbená postava od začátku, ne proto, že je následníkem trůnu, ale on jako jediný, tam dokázal být realistický a používat mozek. Díky bohu za ty dary a jsem vážně ráda, že už to skončilo a s Dcerou už nechci mít nic společného. Sbohem. :D

silvinka12
18. října

Moc krásná série. Kiera píše kouzelně. Zajímalo by jak by to dopadlo na konci, kdyby zámek nenapadli rebelové.

Někdošťastný
17. října

Hezké ukončení série. Ale je mi docela líto Celesty, kterou jsem ke konci začala mít ráda. Ke konci jsem se též smiřovala s tím, že Amerika odjede domů, ale ne... Určitě doporučuju.

jitka7
13. října

Strašný konec. Asi je to opravdu tím, že jsem nerozuměla hlavním postavám. Přišlo mi to strašně naivní. Hlavní hrdina byl nezkušený a přesto kurveník. A hlavní hrdinka chtěla jednoho, ale nechávala si otevřená vrátka pro druhého. No děs.

Žožik
13. října

Krásné zakončení této série. Knížka byla krásná - stejně jako ostatní díly.

KikčaHubáčková
10. října

Krásné pokračování, krásná četba a krásný konec.

Linda007
08. října

Je to chytlavý, výborně se to čte. Chování hlavní hrdinky mě rozčilovalo. Bylo to napínavé a dočkali jsme se i zvratů. Konec se mi moc líbil.

šneki
06. října

Celá serié byla takový lehký nadprůměr. Poslední díl sice nijak nevynikal, ale na konci bylo tolik zvratů, že se mi proti mé vůli zamlžily oči.

kristynkal
30. září

Serii jsem pořád odkládla, ale nakonec jsem jí propadla. Knihy jsou čtivé a zápletky také nepostradají. Některé věci jsem předvídala, ale myslím, že to je spíš tím, že má hodně načteno :) Celkově serii hodnotím kladně a jak už tu zaznělo, spíše jako oddechové čtení. Nejvíc se mi líbila Američina výbušnost, protože mě utvdila v tom, že nejsem jediná divná :D

Market116
24. září

Líp to opravdu skončit nemohlo...to bych jinak nepřežila :)
Vztah mezi Americou a Maxonem byl přímo nádherný :) fandila jsem jim od samého začátku, A skákala jsem až do stropu, když bylo jasné, že Mer chce jen a pouze Maxe a on jí. Trochu mi to připomnělo telenovelu :)
Kniha se četla opět skvěle a Kiera Cass se stala mou oblíbenou autorkou.
Teď jsem zvědavá na další díl, kde vše začne od znovu...už se moc těším.

erulka
19. září

Nádherné zakončení celé série. "První" jsem přečetla za dva dny. Naprosto strhující příběh plný romantiky, lásky i akce. Ovšem několikrát jsem si pokládala otázku PROČ? Proč se tak America chová? Proč Maxonovi už proboha neřekne, že ho miluje atd... Někdy jsem trpěla za ni. Konec knihy byl naprosto úžasný. A Celesta? Když zemřela, řekla jsem si, kdy jsem ji začala mít vůbec ráda?! Byl to opravdu nádherný příběh a určitě ho doporučuji. Chystám se i na doplňující knihy Dcera a Koruna, snad budou stejně kvalitní.

JmenujiSeZuzla
13. září

Další díl z této skvostné série. Příběh Kiery je opravdu skvělý a proto to asi tolik lidí vzal. Krásně napsané, bez zbytečného okecávání, takže se kniha velice rychle a hezky čte, propracovaný děj románu a i sympatické postavy. Tento díl je skvělý, stejně jako jeho předchůdci. Bylo tam i pár skvělých momentů, které příšly do knížky jako blesk z čistého nebe a tyto scény mám nejraději, protože jsem o to víc napnutá. Věděla jsem asi jak by měla knížka skončit, takže mě konec ani nepřekvapil. Jsem ráda, že autorka dala každé postavě to co si zasloužila a všichni z toho nakonec dobře vyvázli. Nyní si dám od série chvíli pohov, ale pak se vrhnu opět zpět k této. Jsem zvědavá, jak se to bude sál vyvíjet.

Hania932
09. září

Nic lepšího jsem snad nečetla! Bomba! Nádherně napsené! Celé tři díly (Selekce, Elita a První) jsem přečetla za jeden týden! Tento děj mě úplně pohltil. Byli tam romantické, napínavé a také vtipné chvíle při kterých jsem se upřímně zasmála. Musím ale říct že toto byl opravdu nejlepší díl ze série..Hodně emocí, z celé své duše jsem se do toho vžila. Prostě nádhera! Určitě doporučiji přečíst! A už se moc těším až si zase něco tak krásného od spisovatelky přečtu!:)

Mišule_11
07. září

Páni! V jednoduchosti je síla :) Tohle jsem opravu nečekala..pokračování příběhu mě pohltilo tisíckrát více než předtím a se zaujetím jsem jej přečetla za den! :D Tolikrát jsem ani nevěřila, že by America tu šanci přece jen mohla dostat. Tady je vidět, jak moc silná je láska dvou lidí! :) Emotivnější a napínavější příběh tomu dal navíc, tedy až na ty smutné okamžiky při kterých mi stála husí kůže..!

sd1992
06. září

Jednoznačně nejlepší díl ze všech!!! :) Děj konečně dostal pořádné napětí, akci a spád... Konec byl fakt pecka. Nicméně celá kniha byla předvídatelná, ale s tím musíme počítat, když vlastně jak to dopadne nám řekne už jméno knihy... což je hrozná škoda, že je pojmenovali takhle jednoznačně a odkryli tím víc, než bylo nutný :-) Každopádně - nejlepší, nejnapínavější a nejkrásnější obálka :D Ani ve 25 letech není na Selekci, takže dámy, směle do toho! :D

Sima890
05. září

Krása...jednoduše krása
Z trilogie asi nejlepší díl, občas i trochu smíchu bylo a prostě happyend: ) I když málem nebyl: (
*SPOILERY*
U knihy jsem si i probrečela, když zemřel Američin otec... Krále mi líto nebylo, ale Amberly hrozně...A Celeste si takový konec nezasloužila, ani Anne...
Jenom se mi zdá, že tu poslední kapitolu špatně přeložili...

Ivuska1988
02. září

Další pokračování ze série Selekce.
Tato kniha byla opět skvělá a v žádném případě nezklamala. Jen mě mrzí, že další díl pokračování této úspěšné série nebude hlavně o princi Maxonovi a Americe, ale o jejich dceři. Moc by se mi líbilo kdyby před knihou Dcera, byla ještě jedna kniha, která by se zabývala soužití Americi a Maxona, poté jejich radosti i strasti v manželství, jak se America vypořádala v roli královny a královskými povinnostmi a nakonec i narození a dětství jejich dětí.
Ale to už bych asi chtěla moc....

Teď se, ale vrátím na začátek tohoto příběhu. Kniha První nás opět zavede do zámku, na soutěž Selekce za šesti dívkami a jedním princem.
America má obrovské šance u prince, princ jí to dává stále najevo, ale America si není jistá, vždy v nevhodnou dobu na nevhodném místě kde se princ dvoří dalším dívkám.
A právě proto si America není úplně jistá a útěchu nachází u strážce Aspena. Tím pádem se stále víc a víc zamotává do milostného trojúhelníku.
Až jednoho dne kdy jí zemře otec, odjíždí domů a tam si uvědomí, že jí princ moc chybí a moc ho miluje. Rozhodne se mu vše říct....

Nejvíce mě překvapilo a potěšilo, když princ napsal Americe zamilované dopisy, které i mě braly za srdce a přiznám se, že jsem trochu záviděla.
A ten konec i když vím, jak příběh dopadne v jednu chvíli jsem trnula jestli se na nakonec Maxon neožení s Kriss (další kandidátkou prince), ale nakonec přece jen zvítězila láska.

Kniha je bezvadná a já tuto sérii řadím jako jednu z nejlepších....

Selendra
29. srpna

Nádherná série. Tento díl byl asi nejlepší, hlavně ten konec. Miluji happyendy :) už se těším na Šťastně až na věky.

eliska2106
24. srpna

Už dlouho jsem nebyla z knihy tak teenagersky pobouřená. Mer měla skvělý charakter, kdyby chtěla být single. Ačkoli byly okolnosti příběhu řekněme nestandartní, a chápu pochybnosti, nerohodnost i zdánlivě bezdůvodné scénky, netuším, jak mohla tak samozřejmě přijímat všechny Maxovy pozornosti a nedat nic na oplátku. Ani jediný dárek, pozornost nebo vyznání, kdy by to riskla první! Takový vztah spěje do manželské poradny ...
SPOILER: Od chvíle, kdy se Aspen v knížce objevil, jsem čekala, že se dá dohromady s Lucy a mám radost, že mě intuice nezradila :-) Ach, kdyby tak chudák královna věděla, že muž, za kterého obětovala život, bil jejího milovaného syna jako žito :-/

Veronika95
20. srpna

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že rozhodně nezklamala!
Celá tady ta trilogie je neskutečná, najdeme v ní snad opravdu všechno a musím říct, že mě moc mrzí, že skončila. Je mi líto, že není další kniha, která se věnuje především Americe a Maxonovi a jejich následnému manželství a rolím coby král a královna.
Rozhodně si přečtu i dodatkové knížky, na které se moc těším!

Iginkaa
12. srpnaodpad!

Skvela kniha....skoda ze konci....byla to mensi zavislost...:d

nikol6168
11. srpna

Bylo to dobré, ale nemusela to být trilogie...

whiolet
10. srpna

Hodně oddychové čtení, které přečtete za jediný den. Vadilo mi pojetí celé série "každý s každým", také někdy nepochopitelné chování některých aktérů (jo Americo, tebe myslím).
Díky tomu, že v knize byla i nějaká akce dávám nakonec 4 hvězdičky.

Christianne.K
09. srpna

Tak konečně DOČTENO. Dopadlo to asi tak, jak byste všichni čekali:). Musím říci, že v této knize bylo asi nejvíce akce to se hodně líbilo. Celou knížku jsem se snažila nepřečíst hned v jeden (i když to jako bylo sakra těžký). Upřímně jsem ráda, že jsem to četla spíš v létě, protože to bylo pohodové (hlavně oddechové).
Jediný háček knihy byla America. Řekněte mi kdo by ji v některých situacích nezabil.
A ta obálka? Snad se nemusím ani vyjadřovat.