První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42002

Selekce (3.)

The One (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Iginkaa
12. srpnaodpad!

Skvela kniha....skoda ze konci....byla to mensi zavislost...:d

nikol6168

Bylo to dobré, ale nemusela to být trilogie...

whiolet

Hodně oddychové čtení, které přečtete za jediný den. Vadilo mi pojetí celé série "každý s každým", také někdy nepochopitelné chování některých aktérů (jo Americo, tebe myslím).
Díky tomu, že v knize byla i nějaká akce dávám nakonec 4 hvězdičky.

Christianne.K

Tak konečně DOČTENO. Dopadlo to asi tak, jak byste všichni čekali:). Musím říci, že v této knize bylo asi nejvíce akce to se hodně líbilo. Celou knížku jsem se snažila nepřečíst hned v jeden (i když to jako bylo sakra těžký). Upřímně jsem ráda, že jsem to četla spíš v létě, protože to bylo pohodové (hlavně oddechové).
Jediný háček knihy byla America. Řekněte mi kdo by ji v některých situacích nezabil.
A ta obálka? Snad se nemusím ani vyjadřovat.

Dominika_a

Sice je to snadno předvídatelné, už podle názvu knih Selkece , Elita a První, ale, tyto 3 knihy jsou moje nejoblíbenější. Včera jsem dočetla poslední dva díly, a dnes na tu knihu nemůžu přestat myslet. Ač mě trochu štvalo chování Ameriky, která když se pohádala s Maxonem tak běžela za Aspenem a naopak, ale nějakou chybičku ona mít musela. Její chování bylo jiné a tím jsem si ji zamilovala. Sledovat jak se postupně do Maxona zamilovala více než do Aspena bylo překvapivé. A konec ten byl srdcervoucí, dopisy od Maxona by si zamilovala snad každá. Chtělo se mi málem brečet když to vypadalo, že se princeznou stane Kriss. :D

Fanttastica

Tak tohle je konec. Už od začátku čekám na třetí díl. Obálka je vážně krásná a děj byl taky dobrý. Ikdyž jenom z pohledu je jasné jak to dopadne... Co mně zklamalo bylo jak to dopadlo s jednou postavou z Američiny a taky z Maxonovi rodiny (kdo četl ví).

Jennys195

Kniha mě velmi zaujala. Už od začátku první knihy čekám jak to dopadne (ikdyž podle názvů je to zřejmé), ale bylo zde opravdu hodně částí kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jelikož mě zajímalo jak to celé dopadne. Hodnotím tedy velmi kladně a už se těším na přečtení dalšího dílu.

Bookworm11

Je to snadno předvídatelné, už díky těm názvům (Selekce, Elita, První). Přesto se mi příběh zalíbil a chci si přečíst i Šťastně až navěky.

KatChiss

Konečně si America vybrala. Konečně se v knize objevila nějaká akce. Ale stejně tuto sérii beru jen jako oddechové čtení, nic víc.

ardeas

Dlhá tiráda, ale záver bol zaujímavý. Inak autorka ubrala z hojdačkového omieľania, ale to viem trocha opomenúť, nakoľko už toho nebolo tak veľa, ako v druhej knihe.

Celkovo séria zaujímavé, ale na tie chvály, čo som o nej počula je len priemer. Je mi to už hlúpe písať, lebo v hodnoteniach to používam často, žiaľ je tomu aj tu tak - menej je viac a tu bolo tých omáčok veľa. Brzdili dej a pre mňa to nemalo žiaľ ten správny spád.

Lucius30

Úchvatná kniha jako vždy, příběh opět nezklamal. Americu a Maxona si prostě nejde nezamilovat (na začátku jsem se opravdu hodně pobavila :D). I když konec je předvídatelný, zvraty jsou neočekávané a chytnou vás za srdce.

Lorej

Skvělé finále, trochu předvídatelné, kromě konce, ten mě velmi překvapil. Byla jsem ráda, že si America konečně uspořádala city a šla si za tím, co chtěla.

silvie5281

No, první kniha mě nadchla, druhá byla ledovým schlazením a třetí ... předvídatelná, nepřekvapující a sladce dojemná.

cestovatelka13

Lehká odpočinková četba s předvídatelným dějem, ale prostě musíme vědět, jestli toho Maxona nakonec dostane :D

1JiTkA2

Úžasna série. Nádherný obaly, velmi čtivé a moc pěkné.

Anet14

Přiznám se, že jsem brečela.Ze začátku ,když Maxon Americe řekl, že si ji vezme jsem brečela radostí ale potom už jen smutkem.Když ji požádal o ruku málem mi prasklo srdce.Selekcí já žiju.Každej večer si představuju to co jsem zrovna přečetla.Strašně moc doufám, že natočí film, protože to stojí za to, ať všichni vidí jak je Kiera talentovaná.

anetro

Ani tento díl mě nezklamal a musím tuto sérii řadit mezi mé oblíbené, zamilovala jsem se do hlavních postav i celého autorčina příběhu.

Vanda_J

Lepší než první dvě knihy. A konečně jsem se dokázala ztotožnit s Americou. :)

lenkaBajza

Nejlepší část ze série (z prvních tří knih).
Líbí se mi, že je tam více zápletek než v prvních dvou dílech - nová přátelství, řešení "politické" situace, vše je to propracovanější a živější.
Konec mě sice hodně překvapil, představovala sem si jej jinak a bylo mi to líto (smrt několika postav), ale to jedině vypovídá o tom, jak je tento díl plný nečekaných zvratů.
Série a zejména tato kniha mne bavila a ráda ji doporučím jako výbornou oddechovou četbu:-)

ylena.k

Přečtená jedním dechem, nemohla jsem od knížky odtrhnout oči dokud jsem jí nedočetla. Tolik napínavý konec jsem opravdu nečekala.

Michaela241299

Tento díl se mi v porovnání se Selekcí a Elitou zdál snad nejlepší. Všechny díly jsou naprosto perfektní!! Příběh je neuvěřitelným způsobem poutaný, že prostě nedokážete přestat číst!
Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na Dceru a Korunu.

booksSendy

Krásné. Ke konci jsem se trochu bála, aby to opravdu skončilo tak jak má. V knize je vytvořen dokonalý svět, který mě dokázal pohltit a také překvapit. Moje nejoblíbenější série :)

Nikoll2

První díl byl skvělý, ale následující mi připadal o něco slabší. Proto jsem se obávala, dalšího poklesu, ale stal se pravý opak. Závěrečný díl byl také skvělý!
Neustálé napětí mě drželo u knihy jak přibitou a já jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Určitě všem doporučuji sérii přečíst. :) Já sama už mám v rukou Dceru a myslím, že mě také nezklame.

Kiwi24

oooooooooo..... Jak jim to spolu sluší.... :)))

Denikyy

Jako zakončení série se mi knížka opravdu líbila. Zhltla jsem ji za jeden den a určitě se k ní někdy vrátím.

xNelly

Celá série byla přesně ten typ oddechovky,co potřebujete po přečtení náročných detektivek.... Musím říct, že America se zařadila mezi mé neoblíbené hrdinky hned vedle Katniss...
Ale stejně, můžu jedině doporučit!

Bettybook

Chtěla bych tady toho tolik napsat,ale nechci spoilerovat:)
Krásný HAPPY END.MILUJI TUHLE SÉRII!

natalka610

Co prečíst po Dceře Korunu nebo Šťastně až na věky?

pavla9879

Ač se mi příběh celkově líbil, nemyslím si, že bych někdy v budoucnu měla chuť přečíst si tuto sérii znovu, nebo snad dočíst zbylé díly. I když nikdy neříkej nikdy...

1Světluška2

Nejlepší díl z celé série.