První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42545

Selekce (3.)

The One (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

AdyPet14
08. listopadu

Kniha první se mi moc líbila. Myslím že autorka vnesla svým detailním popisem scén své čtenáře do děje. Mé nejoblíbenější postavy jsou Lucy, Anne, a Mary. Na příběhu mě překvapila prakticky každá scéna s Maxonem a velmi mě potěšilo že se Amerika opět scházela s Marlee i po tom co si myslela že už se spolu neuvidí. Také se mi líbilo že v knize nejde jen o romantický příběh ale i z části dobrodružný a záhadný. Knihu doporučuji!

bata44
06. listopadu

Kniha byla dokonalá!!!! Děj mě pohltil a i když bylo jasné, že příběh skončí dobře, bála jsem se s Americou.

Emičkazknihy

celou sérii jsem si velice zamilovala a stala se součásti mě samotné. Pokud bych mohla ráda bych poděkovala autorce. Kniha ve mě vyvolala mnohé, štěstí, radost, smutek a nespravedlnost. Ráda si knihu pořád dokola pročítám a počítám chcvilky klidu v mé duši.

AniDi

Krásný čtivý poslední díl. Konec byl hodně rychle vyřešený, ráda bych se dozvěděla co bylo dál s kastami.
POZOR, spoilery:
Autorce neodpustím Celestu, to mě naprosto dostalo. A to vážně máme věřit tomu, že jižany pobily všechny? A je všechno vpořádku? Každopádně se chystám na Dceru , třeba se dozvím víc.

Určitě přečtu znovu, celá série je skvělá.

blankaa89

Třetí díl série Selekce se mi četl dobře. Kniha byla zajímavá, poklidně ubíhala a tak jsem si u ní popíjela čajík a najednou to přišlo. Ani jsem nepostřehla, co se stalo a najednou jsem si musela přečíst danou zlomovou větu ještě jednou...a ještě jednou...abych uvěřila, že se to vážně všechno nakonec stalo.
Opravdu až mírně šokující a nečekaný závěr, takže velký palec nahorů. Tak trochu se bojím pustit do 4. dílu, protože se bojím, že pokračování příběhu po 20ti letech už nebude to pravé ořechové a mohlo by mi to zkazit dojem ze série. No, snad se to nestane :)

knizniblazen1

Všechny knihy série Selekce jsou jediné knihy, které jsem nečetla, ale byla v nich. Byla jsem další postavou v knize. Brečela jsem, ale pak jsem taky měla radost. Prostě jsem to prožívala. Nejlepší série a autorka všech dob.

petrulka

Trošku drsný konec, na takovou slaďárnu...přijatý celkem v pohodě, prostě život jde dál. Nejakčnější díl.

saez

Konečně nějaká akce. Bylo to sladké, ale bylo to i napínavé.

Knihomolkajá

Konec! Opravdu konec. Tahle série byla naprosto úžasná a představa, že jsem jí dočetla je pro mě naprosto neuvěřitelná. Přesto se tak stalo.
Bohužel mě konec dost zklamal. Uspěchaný. Snad nebude spoiler, když řeknu, že mi autorka zabila několik oblíbených postav. Rebely nikdo nedořešil a zdálo se mi, že tam ve výsledku byli skoro zbytečně. Také jsem nepochopila, jak mohl Maxon za necelých patnáct sekund změnit názor a znovu Americu omilostnit. Já bych jí okamžitě vyhodila a rozhodně si jí v posledních vteřinách nevylévala srdíčko.
V mém srdci ale trilogie bezesporu zůstane a už se těším na doplňkové knihy.

Mozkovna

Série Selekce si mě jednoznačně získala, hlavní postavy mi přirostly k srdci (i některé, o kterých bych to napoprvé neřekla), děj jsem doslova hltala a nemohla jsem se dočkat, jak to celé skončí.
Nicméně to már mušek mělo, jako například právě konec. Přišlo mi to hrozně narychlo ukončené, navíc Amerika celou sérii N-E-U-S-T-Á-L-E mění názory a to mě docela štvalo :D ale nic to neměnilo na tom, že jsem si jí opravdu oblíbila a od začátku jsem jí fandila.
Team Maxon jsem byla už do doby, co se Aspen objevil poprvé v paláci, a nakonec se z něj vyklubal taky pěknej, inteligentní a citlivej kluk. Jeho názory jsem měla ráda, nepřišel mi nijak přehnaný, přirozeně vystupoval a určitě z něj bude dobrý král.

Série jako taková se opravdu moc líbila, svižné tempo, příjemné postavy, spád, přátelství, láska... Jen mě mrzelo, že některé věci nebyly moc dotaženy do konce (například jsem čekala, že tam toho s rebely bude víc a doufala jsem, že se Amerika nebude rozhodovat jen mezi Aspenem a Maxonem, ale taky podřízením a možností udělat změnu v zemi, kterou miluje.)

SPOILERY!!

No to si snad děláte srandu, že mi zabijete minimálně tři oblíbený postavy? -_-

books_are_life

-LOVE-
Nic dalšího k tomu snad ani psát nemusím :)

klara1550

Přečteno za dva dny, ale....Měla jsem pocit, že se autorka už až moc opakuje, a jako by si toho na posledních pár stránkách všimla, tak se to snažila dohnat narychlo. Konec mi přišel paradoxně jako nejslabší část.

A taky - POZOR SPOILER - celou sérii nikdo neumře a na konci najednou spoustu hlavních postav?! A vyřešit všechny potenciální problémy s králem tím, že ho na konci zabiju - to se mi zdá hrozně hloupý. Přijde mi, že tím autorka vzala těm postavám možnost se nějak dostatečně samostatně vymezit a vybojovat si svoje.

Kabeling

Tyhle knihy od Kiera Cass jsou naprosto úžasné. Asi všichni jsme věděli její konec, ale to autorka vynahradila akcí a vzrušením. Tutu knihu jsem měla přečtenou za jeden den. A lituji, že ta chvíli na konci netrvá o něco déle. A nebo ji nechat aby nikdy neskončila.

MaryBe

Doporučuji

TerísekTerka

Miluju tenhle příběh! Bezpochyby nejlepší díl z celé série, nemohla jsem přestat plakat. Úžasný příběh, mé zamilované postavy.... Kniha mě vtáhla do sebe a autorka si mě naprosto podmanila. Přála bych si, abych si to mohla číst do nekonečna. :D

Denisa_a

Tohle bylo přenádherný. Já ten příběh miluju. Lepší než druhý díl. Tohle bylo akční, pořád se něco dělo a nutilo číst dál. Přečetla jsem na 2x. Nějak rychle to uteklo... :-(

makynka911

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Třetí díl opět nezklamal. Od začátku jsem se dobře bavila, četlo se rychle a hlavně lehce, tak nějak samo. Ale ke konci už jsem si div nervala vlasy hrůzou. Chápu, že tento příběh byl vymyšlený docela složitě, ale pokud autorka nevěděla o čem psát, tak si měla dát pauzu. Takhle nám pouze naservírovala jakési nouzové řešení krize s rebely, kde stačilo pár stránek na ukončení celé války. A to nemluvím o chování Ameriky a Maxona a jejich hádky, nehádky. Ale i přes to, jsem ráda, že jsem se dostala ke konci jejich romance, stejně tak jako šťastného konce pro otravného Aspena. Nyní pokračuji Dcerou, jsem na to docela zvědavá :)

MiraiYume

K dokonalosti to mělo daleko. Ale jo, poslední díl splnil to, co jsem očekávala. Opět romantická linka propletená s napětím tak, jak se stalo ve druhém díle. Bohužel America stále občas na facku, ale už se trošku zlepšila, Maxonovo chování chápu. Jen konec mě zklamal. Po velké hádce a zamotání se kolem králova odporu nakonec všechno velmi rychle a velmi snadno vyřešili rebelové. Bylo to, jako kdyby autorce ke konci docházel dech a nevěděla, jak z toho spletence ven. Tak zvolila nejjednodušší cestu. Po zásahu rebelů zas bylo všechno sluníčkové a nic nebránilo šťastnému konci v západu slunce :-) No jak říkám/píšu, trošku mě to zklamalo a měla jsem tendenci dát tři hvězdičky. Dalo se z toho vytáhnout víc. Nicméně se to četlo tak lehce a občas mě kniha i nezřízeně bavila, takže čtyři hvězdičky si s přimhouřenýma očima zaslouží.

wildXchos

Zatím nejlepší díl, překonal dokonce i ten první. Konec byl vážně dojemný, i já jsem se skoro rozbrečel. Maxon je úžasný, a Aspen ukázal, že není až tak hrozný. Vážně jsem si tuhle sérii zamiloval.

Míša06

Dobrý třetí díl. Rozhodně splnil moje očekávání. Bylo opravdu hrozné jak se America o Maxona snaží, ale on si nechává Kriss. Ke konci se stalo tolik zvratů, jakože OMG. Kniha se mi velmi líbila a rozhodně si přečtu i povídkovou knihu.

KessieRixy

Obálka knihy je samozřejmě famózní jako v předchozích dílech.
A toto je rozhodně muj nejoblíbenější díl.
Rozhodně se Selekce dostala na první místo mé oblíbené serie

Reniee

Konečný díl série selekce. Hodně se v něm dělo a stalo. Hlavně ten konec byl trochu moc násilný a smutný. Ale i tak se mi kniha líbila a vůbec celá série o Americe. A teď se budu těšit na její dceru a na pokračování :)

LuScha

Miluju! Celou tuto sérii jsem přečetla už několikrát a nikdy neomrzí. Maxona si zamilujete už od začátku. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější knížky :)

maja11231

Zase musím pochválit obálku knihy. Tohle bylo super. První je úžasná knížka. Hodně mě překvapil děj a America se konečně rozhodla koho si vezme. Jsem moc ráda že si vybrala Maxona ❤
Doporučuji

Tesinka_Laufey

Začátek byl opět v celku nudný a nepřinesl nic nového, ale naštěstí se to pak hodně zlepšilo. Konečně se začalo něco pořádného dít a jen mě mrzí, že některé věci nebyly víc rozepsány. Každopádně to bylo pěkné zakončení trilogie...

Kaky

Tato knížka byla vyvrcolení celé trilogie. Celkově se mi moc líbila. A 100% se chystám číst i další díly. Všechny díly byli moc čtivé. Doporučuju všem kdo má rád dystopické romany a YA knížky. Fakt nejlepší.

dancav28

Třetí díl knižní série mě bavil a určitě si ji přečtu znova. byla napínavá a myslím si, že je to krásné uzavření série. Má krásný obal a určitě doporučuji :)

Rozik

Nejlepší

Lethania

Konečně došlo k nějakému zlepšení hlavně ke konci knihy. Ale stále šlo jen o romantiku a nic víc. Jedna etapa uzavřená, tak uvidím, co přinese Dcera.

jani.ruzicko

Takové furt nic, furt nic a pak najednou to vzalo rychlý spád =D Tento díl zase opět lepší než druhý, vyrovná se tomu prvnímu.
Za ten konec jsem ráda, ale mohlo to být více rozvedené. Série ale určitě stojí za povšimnutí a přečtení =)