První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42462

Selekce (3.)

The One (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

KessieRixy

Obálka knihy je samozřejmě famózní jako v předchozích dílech.
A toto je rozhodně muj nejoblíbenější díl.
Rozhodně se Selekce dostala na první místo mé oblíbené serie

Reniee

Konečný díl série selekce. Hodně se v něm dělo a stalo. Hlavně ten konec byl trochu moc násilný a smutný. Ale i tak se mi kniha líbila a vůbec celá série o Americe. A teď se budu těšit na její dceru a na pokračování :)

LuScha

Miluju! Celou tuto sérii jsem přečetla už několikrát a nikdy neomrzí. Maxona si zamilujete už od začátku. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější knížky :)

maja11231

Zase musím pochválit obálku knihy. Tohle bylo super. První je úžasná knížka. Hodně mě překvapil děj a America se konečně rozhodla koho si vezme. Jsem moc ráda že si vybrala Maxona ❤
Doporučuji

Tesinka_Laufey

Začátek byl opět v celku nudný a nepřinesl nic nového, ale naštěstí se to pak hodně zlepšilo. Konečně se začalo něco pořádného dít a jen mě mrzí, že některé věci nebyly víc rozepsány. Každopádně to bylo pěkné zakončení trilogie...

Kaky

Tato knížka byla vyvrcolení celé trilogie. Celkově se mi moc líbila. A 100% se chystám číst i další díly. Všechny díly byli moc čtivé. Doporučuju všem kdo má rád dystopické romany a YA knížky. Fakt nejlepší.

dancav28

Třetí díl knižní série mě bavil a určitě si ji přečtu znova. byla napínavá a myslím si, že je to krásné uzavření série. Má krásný obal a určitě doporučuji :)

Rozik

Nejlepší

Lethania

Konečně došlo k nějakému zlepšení hlavně ke konci knihy. Ale stále šlo jen o romantiku a nic víc. Jedna etapa uzavřená, tak uvidím, co přinese Dcera.

jani.ruzicko

Takové furt nic, furt nic a pak najednou to vzalo rychlý spád =D Tento díl zase opět lepší než druhý, vyrovná se tomu prvnímu.
Za ten konec jsem ráda, ale mohlo to být více rozvedené. Série ale určitě stojí za povšimnutí a přečtení =)

Naroni

Celá série stála za to

Scoobydoo

Miluji celou sérii. Zakončení mi sice připadalo až moc hr, ale i tak mě kniha potěšila víc, než první 2 díly. Jsem moc ráda, že America věděla co k Maxonovy cítí relativně brzo. Ani mě nerozčilovalo její myšlení- i když jsem s ní plně nesoucítila.
Minimálně konec byl velmi silný- mohl být víc do hloubky propracovaný, ale chápu, když někoho nebaví číst zdlouhavé popisy děje...
Doporučuji i kdybi jen proto, že všechny postavy jsou vypracované dokonale.

Kika28

Knížka byla úžasná asi zatím nejlepší díl ještě se chystám na Dceru a Korunu. Jen mně trochu vadilo jak se král choval k Americe. Americu jsem si strašně moc oblíbila. Posledních sto stran knížky jsem dočetla za jeden den. Všem moc a moc doporučuji.

hellena1523

Tak já nějak nevím...Selekce mě na pár let odradila, Elita mě pak navnadila a První mě utvrdila spíš v tom, že to je jedna z těch slabších sérií.
Ne špatná, to určitě ne, ale jsou zkrátka lepší.
Postavy mi zase občas připadaly jako by cestou z Elity do finále potratili mozek, nebo soutěžili o nejnesympatičtější postavu série.
Zápletky mi přišly najednou tak zvláštně překombinované, nebo naopak nedotažené a ten závěr - vážně? Tak to se moc nepovedlo, to bylo uštípnutý, jak kdyby autorce už už chtěl vydavatel vykopnout dveře od pracovny a chtěl svůj rukopis.
Neurazí, nenadchne, takže průměr.

avalonek

Nebylo to špatné,ale pár věcí bych na hlavní hrdince udělala jinak.Nedokázala jsem pochopit jak mohla být občas tak na pěst a nechat si od Maxona tolik věcí líbit.Ale,i přes ten konečný masakr to dopadlo celkem dobře a četlo se to rychle..Ale nejsem cílová skupina čtenářů a je to znát.

Karol160

Knížka byla neuvěřitelná. Moc se mi líbila a mužů ji číst pořád dokola, a nemrzí mě❤️

Lucia030

Velmi se mi líbil humor, který byl v knize podaný, konec byl podle mě moc uspěchaný...jinak velmi čtivá, nemohla jsem se odrthnout.

Kikina204

Asi nejlepší díl. Na konci jsem se neudržela a začala brečet. Ani nevím vlastně kvůli čemu, odehrálo se toho opravdu moc.

Kira128

První mě nezklamala, rozhodně se mi líbila více než Elita.
Tentokrát jsem se nesetkávala s myšlenkami hlavní hrdinky, které by mě nějak extra rozčilovaly. Asi se nám holka polepšila.
Ačkoli si stojím za tím, že všechny tři díly jsou dosti předvídatelné, musím uznat, že jsou opravdu neuvěřitelně čtivé. Pokud si odmyslíme fakt, že zápletka není nijak světoborná a že je především romantická, námět na příběh je skutečně skvělý.
Jestliže nebudeme brát v potaz informaci, která vypovídá o tom, že hlavní hrdinka v této knize asi desetkrát za sebou brečela, postavy jsou propracované.
Co dodat? Líbilo se mi to, ale nějaký zlatý hřeb mého čtenářského života to zase není.

Ažula

Přečteno za pět hodin. Četla jsem od deseti do tří do rána. Přestože mi celý příběh nepřijde nějak moc hluboký, tak mám celou sérii vlastně ráda. Konkrétně tento díl byl hodně čtivý a doslova jsem se neodtrhla. Skvělá odreagovačka.

d.jany

Třetí díl byl snad nejlepší ze všech. Moc se mi líbil

poo_

Kniha velmi čtivá, líbí se mi, že se často něco děje a není to jen plácání o ničem. Konec mě potěšil, ale bylo mi líto některých postav.
Asi nejlepší z trilogie :)

Suou

Hmm... No po viac ako roku som to dočítal...
Podľa mňa to bolo dobré zakončenie tejto série. Síce ten koniec bol nejako veľmi uponáhľaní, asi na 30 stránkach sa pohádali, rebeli, kráľ , svadba... autorka to zle nastavila, normálny čitateľ nemá čas aby to všetko rýchlo prijal a nejako trpel s postavami.
Ale uznávam že ma táto časť prekvapila, rýchlo sa čítala, čítal som to s odstupom viac ako rok a nebol som stratený.

luciee482

dobrá kniha

nelaargi

Podle mého názoru skvělá kniha. Sice bylo od začátku jasné, jak vše dopadne, ale i přesto se mi celá série velice bavila.

elisa194

O něco lepší nez druhý díl. Dala bych dvě a pul hvězdičky. Ale za me se zbytecne dej natahoval do dalších dvou knih, skoro se nic nedělo. Každopádně konec to trochu zachránil.

Akcak

Kniha se velice dobře četla, bavila a vřele doporučuji přečíst všechny tři díly!

quinefer

Misty napadite a akcnejsi misty hruza hruzouci. Asi jsem cekala vetsi a zajimavejsi zapletky s rebely. Takrka zadne postavy nedostaly prostor a tak sme byli opet odkazani na Ameriku ktera sice uz aspon vedela co chce ale porad neskutecne knourala

LucieValterová

Nejlepší díl ze Selekce! Zatímco předchozí díly byly spíše jako taková oddechovka, na konci tohohle dílu jsem nemohla přestat číst. Dokonce jsem u té knihy skoro brečela. Postavy mi neuvěřitelně přirostly k srdci.

MaťaZ.

Dobré vyvrcholení trilogie. Sice mě America občas štvala tím, jak si vše komplikovala,tak mě potěšilo,že si udělala jasno sama v sobě. Rebelská zapletka se taky povedla. A finále, byť bylo jasné, jak to skončí, se taky pěkně zašmodrchalo.