První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42114

Selekce (3.)

The One (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

silvinka12
předevčírem

Moc krásná série. Kiera píše kouzelně. Zajímalo by jak by to dopadlo na konci, kdyby zámek nenapadli rebelové.

Někdošťastný

Hezké ukončení série. Ale je mi docela líto Celesty, kterou jsem ke konci začala mít ráda. Ke konci jsem se též smiřovala s tím, že Amerika odjede domů, ale ne... Určitě doporučuju.

jitka7

Strašný konec. Asi je to opravdu tím, že jsem nerozuměla hlavním postavám. Přišlo mi to strašně naivní. Hlavní hrdina byl nezkušený a přesto kurveník. A hlavní hrdinka chtěla jednoho, ale nechávala si otevřená vrátka pro druhého. No děs.

Žožik

Krásné zakončení této série. Knížka byla krásná - stejně jako ostatní díly.

KikčaHubáčková

Krásné pokračování, krásná četba a krásný konec.

Linda007

Je to chytlavý, výborně se to čte. Chování hlavní hrdinky mě rozčilovalo. Bylo to napínavé a dočkali jsme se i zvratů. Konec se mi moc líbil.

šneki

Celá serié byla takový lehký nadprůměr. Poslední díl sice nijak nevynikal, ale na konci bylo tolik zvratů, že se mi proti mé vůli zamlžily oči.

kristynkal

Serii jsem pořád odkládla, ale nakonec jsem jí propadla. Knihy jsou čtivé a zápletky také nepostradají. Některé věci jsem předvídala, ale myslím, že to je spíš tím, že má hodně načteno :) Celkově serii hodnotím kladně a jak už tu zaznělo, spíše jako oddechové čtení. Nejvíc se mi líbila Američina výbušnost, protože mě utvdila v tom, že nejsem jediná divná :D

Market116

Líp to opravdu skončit nemohlo...to bych jinak nepřežila :)
Vztah mezi Americou a Maxonem byl přímo nádherný :) fandila jsem jim od samého začátku, A skákala jsem až do stropu, když bylo jasné, že Mer chce jen a pouze Maxe a on jí. Trochu mi to připomnělo telenovelu :)
Kniha se četla opět skvěle a Kiera Cass se stala mou oblíbenou autorkou.
Teď jsem zvědavá na další díl, kde vše začne od znovu...už se moc těším.

erulka

Nádherné zakončení celé série. "První" jsem přečetla za dva dny. Naprosto strhující příběh plný romantiky, lásky i akce. Ovšem několikrát jsem si pokládala otázku PROČ? Proč se tak America chová? Proč Maxonovi už proboha neřekne, že ho miluje atd... Někdy jsem trpěla za ni. Konec knihy byl naprosto úžasný. A Celesta? Když zemřela, řekla jsem si, kdy jsem ji začala mít vůbec ráda?! Byl to opravdu nádherný příběh a určitě ho doporučuji. Chystám se i na doplňující knihy Dcera a Koruna, snad budou stejně kvalitní.

JmenujiSeZuzla

Další díl z této skvostné série. Příběh Kiery je opravdu skvělý a proto to asi tolik lidí vzal. Krásně napsané, bez zbytečného okecávání, takže se kniha velice rychle a hezky čte, propracovaný děj románu a i sympatické postavy. Tento díl je skvělý, stejně jako jeho předchůdci. Bylo tam i pár skvělých momentů, které příšly do knížky jako blesk z čistého nebe a tyto scény mám nejraději, protože jsem o to víc napnutá. Věděla jsem asi jak by měla knížka skončit, takže mě konec ani nepřekvapil. Jsem ráda, že autorka dala každé postavě to co si zasloužila a všichni z toho nakonec dobře vyvázli. Nyní si dám od série chvíli pohov, ale pak se vrhnu opět zpět k této. Jsem zvědavá, jak se to bude sál vyvíjet.

Hania932

Nic lepšího jsem snad nečetla! Bomba! Nádherně napsené! Celé tři díly (Selekce, Elita a První) jsem přečetla za jeden týden! Tento děj mě úplně pohltil. Byli tam romantické, napínavé a také vtipné chvíle při kterých jsem se upřímně zasmála. Musím ale říct že toto byl opravdu nejlepší díl ze série..Hodně emocí, z celé své duše jsem se do toho vžila. Prostě nádhera! Určitě doporučiji přečíst! A už se moc těším až si zase něco tak krásného od spisovatelky přečtu!:)

Mišule_11

Páni! V jednoduchosti je síla :) Tohle jsem opravu nečekala..pokračování příběhu mě pohltilo tisíckrát více než předtím a se zaujetím jsem jej přečetla za den! :D Tolikrát jsem ani nevěřila, že by America tu šanci přece jen mohla dostat. Tady je vidět, jak moc silná je láska dvou lidí! :) Emotivnější a napínavější příběh tomu dal navíc, tedy až na ty smutné okamžiky při kterých mi stála husí kůže..!

sd1992

Jednoznačně nejlepší díl ze všech!!! :) Děj konečně dostal pořádné napětí, akci a spád... Konec byl fakt pecka. Nicméně celá kniha byla předvídatelná, ale s tím musíme počítat, když vlastně jak to dopadne nám řekne už jméno knihy... což je hrozná škoda, že je pojmenovali takhle jednoznačně a odkryli tím víc, než bylo nutný :-) Každopádně - nejlepší, nejnapínavější a nejkrásnější obálka :D Ani ve 25 letech není na Selekci, takže dámy, směle do toho! :D

Sima890

Krása...jednoduše krása
Z trilogie asi nejlepší díl, občas i trochu smíchu bylo a prostě happyend: ) I když málem nebyl: (
*SPOILERY*
U knihy jsem si i probrečela, když zemřel Američin otec... Krále mi líto nebylo, ale Amberly hrozně...A Celeste si takový konec nezasloužila, ani Anne...
Jenom se mi zdá, že tu poslední kapitolu špatně přeložili...

Ivuska1988

Další pokračování ze série Selekce.
Tato kniha byla opět skvělá a v žádném případě nezklamala. Jen mě mrzí, že další díl pokračování této úspěšné série nebude hlavně o princi Maxonovi a Americe, ale o jejich dceři. Moc by se mi líbilo kdyby před knihou Dcera, byla ještě jedna kniha, která by se zabývala soužití Americi a Maxona, poté jejich radosti i strasti v manželství, jak se America vypořádala v roli královny a královskými povinnostmi a nakonec i narození a dětství jejich dětí.
Ale to už bych asi chtěla moc....

Teď se, ale vrátím na začátek tohoto příběhu. Kniha První nás opět zavede do zámku, na soutěž Selekce za šesti dívkami a jedním princem.
America má obrovské šance u prince, princ jí to dává stále najevo, ale America si není jistá, vždy v nevhodnou dobu na nevhodném místě kde se princ dvoří dalším dívkám.
A právě proto si America není úplně jistá a útěchu nachází u strážce Aspena. Tím pádem se stále víc a víc zamotává do milostného trojúhelníku.
Až jednoho dne kdy jí zemře otec, odjíždí domů a tam si uvědomí, že jí princ moc chybí a moc ho miluje. Rozhodne se mu vše říct....

Nejvíce mě překvapilo a potěšilo, když princ napsal Americe zamilované dopisy, které i mě braly za srdce a přiznám se, že jsem trochu záviděla.
A ten konec i když vím, jak příběh dopadne v jednu chvíli jsem trnula jestli se na nakonec Maxon neožení s Kriss (další kandidátkou prince), ale nakonec přece jen zvítězila láska.

Kniha je bezvadná a já tuto sérii řadím jako jednu z nejlepších....

Selendra

Nádherná série. Tento díl byl asi nejlepší, hlavně ten konec. Miluji happyendy :) už se těším na Šťastně až na věky.

eliska2106

Už dlouho jsem nebyla z knihy tak teenagersky pobouřená. Mer měla skvělý charakter, kdyby chtěla být single. Ačkoli byly okolnosti příběhu řekněme nestandartní, a chápu pochybnosti, nerohodnost i zdánlivě bezdůvodné scénky, netuším, jak mohla tak samozřejmě přijímat všechny Maxovy pozornosti a nedat nic na oplátku. Ani jediný dárek, pozornost nebo vyznání, kdy by to riskla první! Takový vztah spěje do manželské poradny ...
SPOILER: Od chvíle, kdy se Aspen v knížce objevil, jsem čekala, že se dá dohromady s Lucy a mám radost, že mě intuice nezradila :-) Ach, kdyby tak chudák královna věděla, že muž, za kterého obětovala život, bil jejího milovaného syna jako žito :-/

Veronika95

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že rozhodně nezklamala!
Celá tady ta trilogie je neskutečná, najdeme v ní snad opravdu všechno a musím říct, že mě moc mrzí, že skončila. Je mi líto, že není další kniha, která se věnuje především Americe a Maxonovi a jejich následnému manželství a rolím coby král a královna.
Rozhodně si přečtu i dodatkové knížky, na které se moc těším!

Iginkaa
12. srpnaodpad!

Skvela kniha....skoda ze konci....byla to mensi zavislost...:d

nikol6168

Bylo to dobré, ale nemusela to být trilogie...

whiolet

Hodně oddychové čtení, které přečtete za jediný den. Vadilo mi pojetí celé série "každý s každým", také někdy nepochopitelné chování některých aktérů (jo Americo, tebe myslím).
Díky tomu, že v knize byla i nějaká akce dávám nakonec 4 hvězdičky.

Christianne.K

Tak konečně DOČTENO. Dopadlo to asi tak, jak byste všichni čekali:). Musím říci, že v této knize bylo asi nejvíce akce to se hodně líbilo. Celou knížku jsem se snažila nepřečíst hned v jeden (i když to jako bylo sakra těžký). Upřímně jsem ráda, že jsem to četla spíš v létě, protože to bylo pohodové (hlavně oddechové).
Jediný háček knihy byla America. Řekněte mi kdo by ji v některých situacích nezabil.
A ta obálka? Snad se nemusím ani vyjadřovat.

Dominika_a

Sice je to snadno předvídatelné, už podle názvu knih Selkece , Elita a První, ale, tyto 3 knihy jsou moje nejoblíbenější. Včera jsem dočetla poslední dva díly, a dnes na tu knihu nemůžu přestat myslet. Ač mě trochu štvalo chování Ameriky, která když se pohádala s Maxonem tak běžela za Aspenem a naopak, ale nějakou chybičku ona mít musela. Její chování bylo jiné a tím jsem si ji zamilovala. Sledovat jak se postupně do Maxona zamilovala více než do Aspena bylo překvapivé. A konec ten byl srdcervoucí, dopisy od Maxona by si zamilovala snad každá. Chtělo se mi málem brečet když to vypadalo, že se princeznou stane Kriss. :D

Fanttastica

Tak tohle je konec. Už od začátku čekám na třetí díl. Obálka je vážně krásná a děj byl taky dobrý. Ikdyž jenom z pohledu je jasné jak to dopadne... Co mně zklamalo bylo jak to dopadlo s jednou postavou z Američiny a taky z Maxonovi rodiny (kdo četl ví).

Jennys195

Kniha mě velmi zaujala. Už od začátku první knihy čekám jak to dopadne (ikdyž podle názvů je to zřejmé), ale bylo zde opravdu hodně částí kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jelikož mě zajímalo jak to celé dopadne. Hodnotím tedy velmi kladně a už se těším na přečtení dalšího dílu.

Bookworm11

Je to snadno předvídatelné, už díky těm názvům (Selekce, Elita, První). Přesto se mi příběh zalíbil a chci si přečíst i Šťastně až navěky.

KatChiss

Konečně si America vybrala. Konečně se v knize objevila nějaká akce. Ale stejně tuto sérii beru jen jako oddechové čtení, nic víc.

ardeas

Dlhá tiráda, ale záver bol zaujímavý. Inak autorka ubrala z hojdačkového omieľania, ale to viem trocha opomenúť, nakoľko už toho nebolo tak veľa, ako v druhej knihe.

Celkovo séria zaujímavé, ale na tie chvály, čo som o nej počula je len priemer. Je mi to už hlúpe písať, lebo v hodnoteniach to používam často, žiaľ je tomu aj tu tak - menej je viac a tu bolo tých omáčok veľa. Brzdili dej a pre mňa to nemalo žiaľ ten správny spád.

Lucius30

Úchvatná kniha jako vždy, příběh opět nezklamal. Americu a Maxona si prostě nejde nezamilovat (na začátku jsem se opravdu hodně pobavila :D). I když konec je předvídatelný, zvraty jsou neočekávané a chytnou vás za srdce.