První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218383/prvni-218383.jpg 4.42370

Selekce (3.)

The One (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Karol160

Knížka byla neuvěřitelná. Moc se mi líbila a mužů ji číst pořád dokola, a nemrzí mě❤️

Lucia030

Velmi se mi líbil humor, který byl v knize podaný, konec byl podle mě moc uspěchaný...jinak velmi čtivá, nemohla jsem se odrthnout.

Kikina204

Asi nejlepší díl. Na konci jsem se neudržela a začala brečet. Ani nevím vlastně kvůli čemu, odehrálo se toho opravdu moc.

Kira128

První mě nezklamala, rozhodně se mi líbila více než Elita.
Tentokrát jsem se nesetkávala s myšlenkami hlavní hrdinky, které by mě nějak extra rozčilovaly. Asi se nám holka polepšila.
Ačkoli si stojím za tím, že všechny tři díly jsou dosti předvídatelné, musím uznat, že jsou opravdu neuvěřitelně čtivé. Pokud si odmyslíme fakt, že zápletka není nijak světoborná a že je především romantická, námět na příběh je skutečně skvělý.
Jestliže nebudeme brát v potaz informaci, která vypovídá o tom, že hlavní hrdinka v této knize asi desetkrát za sebou brečela, postavy jsou propracované.
Co dodat? Líbilo se mi to, ale nějaký zlatý hřeb mého čtenářského života to zase není.

Ažula

Přečteno za pět hodin. Četla jsem od deseti do tří do rána. Přestože mi celý příběh nepřijde nějak moc hluboký, tak mám celou sérii vlastně ráda. Konkrétně tento díl byl hodně čtivý a doslova jsem se neodtrhla. Skvělá odreagovačka.

d.jany

Třetí díl byl snad nejlepší ze všech. Moc se mi líbil

poo_

Kniha velmi čtivá, líbí se mi, že se často něco děje a není to jen plácání o ničem. Konec mě potěšil, ale bylo mi líto některých postav.
Asi nejlepší z trilogie :)

dancav28

Třetí díl knižní série mě bavil a určitě si ji přečtu znova. byla napínavá a myslím si, že je to krásné uzavření série. Má krásný obal a určitě doporučuji :)

SPOILER: Jak už tady někteří psali, taky mě moc mrzí, že umřela královna a Celesta. I když mě Celesta ze začátku štvala tak jsem si ji nakonec oblíbila :(

Torino

Řekla bych důstojné zakončení série. Velmi oceňuji, že se v tomto díle více řešila ta politická stránka než pouze láska k tomu nebo tamtomu. Pořád musím uvažovat, jestli to tak muselo skončit... ale zase si říkám, že většina čtenářek čekala ten sladký konec, tak to autorka musela něčím okořenit. A že kořenila fest! V posledních tak 50 stránkách se událo tolik věcí, tolik zvratů a tolik kotrmelců, že se to může pro někoho zdát moc.

SPOILER: Ale pořád se nemůžu smířit se smrtí dvou žen, jedna z nich je královna a jedna z nich je Celesta... To mě opravdu mrzí. Myslela jsem si, že díky své povaze by byla skvělá v dalších dílech.

Suou

Hmm... No po viac ako roku som to dočítal...
Podľa mňa to bolo dobré zakončenie tejto série. Síce ten koniec bol nejako veľmi uponáhľaní, asi na 30 stránkach sa pohádali, rebeli, kráľ , svadba... autorka to zle nastavila, normálny čitateľ nemá čas aby to všetko rýchlo prijal a nejako trpel s postavami.
Ale uznávam že ma táto časť prekvapila, rýchlo sa čítala, čítal som to s odstupom viac ako rok a nebol som stratený.

luciee482

dobrá kniha

nelaargi

Podle mého názoru skvělá kniha. Sice bylo od začátku jasné, jak vše dopadne, ale i přesto se mi celá série velice bavila.

elisa194

O něco lepší nez druhý díl. Dala bych dvě a pul hvězdičky. Ale za me se zbytecne dej natahoval do dalších dvou knih, skoro se nic nedělo. Každopádně konec to trochu zachránil.

Akcak

Kniha se velice dobře četla, bavila a vřele doporučuji přečíst všechny tři díly!

quinefer

Misty napadite a akcnejsi misty hruza hruzouci. Asi jsem cekala vetsi a zajimavejsi zapletky s rebely. Takrka zadne postavy nedostaly prostor a tak sme byli opet odkazani na Ameriku ktera sice uz aspon vedela co chce ale porad neskutecne knourala

LucieValterová

Nejlepší díl ze Selekce! Zatímco předchozí díly byly spíše jako taková oddechovka, na konci tohohle dílu jsem nemohla přestat číst. Dokonce jsem u té knihy skoro brečela. Postavy mi neuvěřitelně přirostly k srdci.

MaťaZ.

Dobré vyvrcholení trilogie. Sice mě America občas štvala tím, jak si vše komplikovala,tak mě potěšilo,že si udělala jasno sama v sobě. Rebelská zapletka se taky povedla. A finále, byť bylo jasné, jak to skončí, se taky pěkně zašmodrchalo.

Leanis

Zatímco Selekce patřila Aspenovi, Elita se zabývala rozhodováním mezi Maxonem a Aspenem, kniha První už Maxonovi patří určitě.
America už je pro Maxona v podstatě rozhodnutá, ale sama si hází klacky pod nohy a chová se naivně. Přesto je příběh velice čtivý, protože záležitost s rebely se stupňuje. Na konci, když už je happyend téměř jistý, se najednou všechno podělá, za což má knížka u mě rozhodně velké plus.
čtyři hvězdy za příběh, pátá za nejlepší obálku série. :-)

Veronicess

Táto séria bola moje guilty pleasure. Je to ako s kopou čokolády, viem že to pre mňa nie je dobré, ale nemôžem si pomôcť a aj tak som ju prečítala na jeden šup. Lebo niekde vnútri mňa je hlboko utláčaná malá Veronika, ktorá si toto čítanie nesmierne užila. Čo sa týka kvality písania a príbehu všeobecne, celkom bieda. Ale celé to napätie a intrigy a kráľovský dvor majú niečo do seba. Ukončenie mi prišlo pekne spravené.

SknihouVrukách

Super záver hlavnej trilógie.

LucyBooks

Opět krásné pokračování :-). Přečteno za jeden den.

Hermiona8703
31.12.2017

Tak naše milovaná America konečně dostala rozum! Celá situace s rebely byla parádní a Celesta mě velice potěšila. Knihu jsem přečetla jedním dechem a do poslední stránky jsem si nebyla jistá jestli se teda sakra vezmou. Jediné mínus je název a obálka knihy, která nám toho hodně prozrazuje.

Majda53
31.12.2017

Pobrečela jsem si u smrtí postav, které jsem neměla ráda. Krásná kniha.

Viviana-Mori
31.12.2017

Bylo mi líto postav, které jsem předtím neměla ráda. Celesta si to nezasloužila, ať byla jakákoli. Jsou to tři milé a hezké knihy, ačkoliv - jasně, ty neustálé dohady, kdo koho miluje či nemiluje, jednodušší četba, odpočinková, spíš pro holky.... Ulevilo se mi, když se America konečně rozhodla pro jednoho, ale není to tak dávno, co jsem byla v jejím věku, takže tyto trable ještě chápu :)... Já si to užila a přečtu si i příběh o jejich dceři. :)

Be_book
29.12.2017

Ta kniha je uzasna
Je to velmi dobre napisane a je to take oddychove citanie

xena_petra
15.12.2017

Nádherná kniha a velmi dojemný příběh. Sice se stále opakuji, ale je to tak. Doufám, že to všem párům dlouho vydrží.

Naty2809
01.12.2017

Ze všech tří dílů se mi líbila nejvíce. Všechny tři knížka jsem měla přečtené za víkend. :)

zuzca.h
18.11.2017

Vzhledem k tomu, že když jsem První začala číst už se mi na stole povalovala Dcera bylo mi jasné jak to dopadne, a možná proto mi trvalo celkem dlouho než jsem knížku v originále přelouskala. Ze všech 3 dílů se mi První líbí nejvíc, Amerika mi tady neleza tak na nervi a začíná si uvědomovat celou řadu věci, navíc má kniha spád a odhaluje se zde celá řada věcí, která byla v předchozích dílech zmíněna jen v náznacích a sem tam se objeví i nějaký "nečekaný" zvrat.

Tofinka
14.11.2017

Tento díl se mi líbil rozhodně více, než první dva.

SPOILER!!!
Trochu mě zarazil počet úmrtí v tomto dílu. Umřely také postavy, které mi přirostly k srdci, jako například Celesta... Nicméně jsem si díl velice užila a už se těším na další. :)

Lucijáš276
10.11.2017

Tato kniha byla stejně skvělá, jako její 2 předchozí díly! Sice si tento díl vyžádal mnoho obětí, ale i tak názor nezměním! Za mě nejlepší knížky, jaký jsem kdy četla!!!!!!!