Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323526/sirena-Zx0-323526.jpg 3.9580

The Siren (2009)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Sisinka05

Mně se kniha celkem líbila, ale rozhodně tam byly nějaké nesrovnalosti. Např. Všechny svoje věci hodila do oceánu, jediný co ji zbyl byl kufr. Proč nám teda hlavní postava ale o cca 25 stránek tvrdí, že si musí ještě zabalit věci? A takových věcí tam bylo plno. Nápad není špatný, jen by si chtělo někdy tu knihu pozorněji přečíst... aby tam autorka nepsala další podivné věci :).

Zlatinka.Emilly

Příběh pro "náctileté". Mě se tedy moc nelíbil, zvláště na začátku jsem se přemlouvala, ať už dál nečtu :) Nakonec jsem dočetla až do konce a mohu konstatovat, že zas tak strašné to nebylo. Je to takové oddychové čtení po knihách, které jsem v poslední době četla. Téma, které není reálné dokáže čtenáře odpoutat od svých problémů, takže alespoň k něčemu dobré.

Reniee

Kniha se mi moc líbila. Je to příběh z úplně jiného prostředí. Líbil se mi vztah mezi Kahlen a oceánem, celé se to prostě pěkně četlo. A nemyslím si, že je to jen pro mladé dívky. Mě je 35 a chytlo mě to ;-)

maja11231

Obálka knihy je zase krásná ale příběh mě moc nenadchl, škoda

Veruu95

Mě ani tahle kniha nezklamala. Často tady v komentářích čtu, že je spíše pro mladší, tak půjdu trochu proti proudu - je mi 22 let a knihu i její příběh jsem si vážně užila od začátku až do konce! :)

ame

Řeknu vam že je pro mě vcelku smutné poslouchat ostatní jak je knížka hrozná a ze se nepovedla, já jsem si knihu zamilovala jako všechno co jsem od autorky přečetla, nechci tvrdit že to co by nemusela být pravda, ale hlavní postava je klasická ukázka někoho dokonalého, poslušná, nestěžuju si a přemýšlí si spíše pro sebe a najednou ha nic nebude, světě třes se mám pro tebe novinku, teď jsem ti pánem já a ty si sedni a poslouchej. Mám drápky a nebojím se je používat, něco chci a to taky budu mít. Takže můj tip hlavní postavy.

maanba

Všichni tvrdí, že tato knížka se Kieře nepovedla. BLBOST! Je krásná a jsem ráda, že jsem ji vzala do ruky, vřele doporučuji :)

petrzel

Mě se knížka líbila. Téma neokoukané ,zajímavé a konec jsem naprsto hltala.

dom.ini

Zaujalo mě především téma sirén, které jsem ještě v žádné knize nezahlédla, ale tato knížka byla podle mého rozhodně určena pro mladší slečny. Kdyby mi bylo tak od 10 let méně, myslím že bych byla z knížky nadšená, takhle to byla taková příjemná odpočinková pohádka. :)

JulieJames

Dlouho jsem váhala nad hodnocením, ale nakonec vyhrálo pět hvězdiček. Autorka smíchala poutavě myšlenku dlouhého života a stárnutí a ukázala, že lidskost vyhrává. Líbilo se mi, že v knize pro mládež se objevuje téma smrti a autorka se ho nebojí rozvést. Je zde i pěkně zpracované téma lásky, které je čtenáři předloženo nenásilnou formou, a i když se na první pohled jeví jako klíčový prvek celého příběhu, je v něm něco mnohem víc. Přátelství, porozumění, vztah k přírodnímu živlu i ostatním lidem. Za mě skvělé, četlo se to samo.

Knihomolka10942

Po přečtení série Selekce jsem se těšila na tuto knihu.
Moc se mi líbí nápad takového děje. Že zacatku mi knížka přišla tak nějak depresivní, kvůli náladám které měla Kahlen, ale konec mě dostala! Pak jsem od knížky nemohla odtrhnout oči. Takže nakonec se mi knížka líbila

Rozik

Knížka mě nudila a musela jsem se hodně donucovat abych ji vůbec dočetla

Lethania

Pěkný romantický příběh. Styl psaní mi vyhovoval a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě stojí za přečtení, ale kniha je spíš určena pro teenagery.

KateiBookLover

Kieru Cassovou mám hrozně ráda a stejně jako Selekce i Siréna byla naprosto úžasná. Knihu jsem si hned zamilovala a rozhodně nezůstane někde na dně police. Opravdu TOP!!!! Doporučuji :)

Kabeling

Nemám slov. Tahle kniha je velmi krásná, když ji čtete s pochopením. Nadchla mne na tolik, že jsem nedělala nic jiného než jen četla. Oceňuji celý nápad se sirénou.

Ivka14

Jo líbila se mi, ale abych pravdu řekla nepochopila jsem moc ten konec. Jinak velice pěkná knížka pro young adult

Denisa_a

Nic moc, za mě. Je mi 24 let tak asi proto. Spíš by se mi více líbila ve 14 letech :-) Ale hezké počtení...

sun.from.ibiza

Hezká pohádka. Ale už zítra nebudu o této knize vědět. Žádné velké emoce to ve mě nevzbudilo.

popeluška

Moc krásný a originální příběh. Siréna se mi líbila a to hodně i když se mi do ní vůbec nechtělo.Četla se jedních dechem až je mi líto, že už ji mám přečtenou......

Sarajana

Naprosto skvěle se četla a příběh mne pohltil, velmi pěkná kniha.

Christianne.K

Na knihu jsem se moc těšila a musím říci, že za moji osobu jedno velké zklamání. Asi do slabé poloviny jsem se nemohla začíst a nedávala jsem pozor, pak se to ale na chvíli změnilo a čtení mě doopravdy bavilo. Musím říci, že konec zase trošku klesl, jediné, co se mi vážně líbilo byli sestry Kahlen a hlavní postava sama. Jinak to byla taková neurazí nenadchne.

makynka911

Na to, že se jednalo o prvotinu tak se kniha celkem dobře četla. Snad jediné co mi vadilo bylo to natahování a vracení se. Jinak oceňuji nápad na celkové rozuzlení a také nápad jako takový, sirény se moc v literatuře nevyskytují. Za mě docela slušná oddechovka :)

Martina99

Taková červená knihovna. Konec byl na mě až moc přeromantizovaný, ale kniha na mě působila mile. Trochu mi vadilo - protože jsem měla pocit, že uprostřed knihy se změnil překladatel, protože čestina hlavně na konci knihy byla nespisovná a v tom romantickém příběhu zvláštně.

V.M

Zpočátku mě děj trochu nudil ale, říkala jsem si že se to určitě rozjede. Nápad byl dobrý i zapojení oceánu jako živé osobnosti mi přišlo dobré. Trochu mě nudila část kdy Kahlen cestovala a, nevídala se s Akanlim. Závěr byl povedený. Nicméně mě to nijak nezaujalo a, čekala jsem trochu víc od autorky Selekce. Hvězdu navíc dávám za nádhernou obálku.

Etule

Potvrdilo se mi, že autorka prostě není nic pro mě. Což o to nápad to mělo dobrý, ale čekala jsem, že tam bude více scén s Akinlim, když už měl být tak rozhodující pro její další život. Nicméně těch maloučko scén, co s ním bylo se mi líbily, díky jeho povaze. Zbytek mě až tolik nezaujal. Ani ostatní Sirény si mě nezískaly, možná až na Aisling. :)
A nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že jsem měla půjčenou e-knihu nebo jestli to tak je i v tištěné, ale docela mě rušilo, že nebylo odděleno, třeba kurzívou, když "mluvil" oceán. Ale tak to už je spíš hnidopišství z mé strany.

Marylaa

Docela zajímavý nápad. Sice tam byly nějaké nedomyšlenosti (Na co vlastně Oceán ty mrtvé lidi potřeboval?), přesto to bylo čtivé. Ke konci mi vadil překlad, většinou mi vadí používáni nespisovné "obecné češtiny", tady se z nějakého důvodu objevila právě až na konci (není to první knížka, u které jsem si všimla tohoto podivného jevu).

gabra03

První knihy této spisovatelky mě chytly rozhodně víc...

Pierette

Ač jsem se na knížku těšila, nějak mě nezaujala. Ke čtení jsem se musela nutit a bohužel jsem v půlce skončila. Jiné knihy autorky mě moc bavily.

Bookberry

Oproti Selekci to byla příjemná oddechovka bez velkých zvratů. :)

JmenujiSeZuzla

Většinou na knihu neexistují zas tak dobré recenze. Mně se ale kniha líbila. Určitě je znát, že je to autorčina prvotina. Musím uznat, že je opravdu zbytečně natáhlá. Celkově námět knihy a zvolené téma se mi moc líbí. Je to zase něco jiného. Co mi ale opravdu vadí nejvíce je ta chronologičnost. Kniha by se dala zkrátit a trošičku třeba vylepšit ten děj, který se mi zdál docela odbytý, hlavně z pohledu dějové linie Akinliho. Trošku mě zmátl i samotný fakt, že si Kahlen za tu dobu nenašla nikoho jako je Akinli, protože mi z popisu přijde dosti tuctově. Ten vztah je postavený skoro na ničem, ale tato věc se nedá vytýkat knize, která spadá do kategorie young adult. Z hlediska popisů byla zpracovaná moc hezky. Kiera očividně vždycky uměla psát poutavě. Kdyby se snažil tento příběh sepsat někdo jiný, je mi jasné, že by mě to nebavilo tak, jako když je knihy napsána rukou Kiery. Autorka tohle prostě umí. Bohužel nedokázala využít kompletního potenciálu, který kniha měla. To se dá samozřejmě omluvit, přeci jen je to první kniha a na to, že kniha byla první na šňůře mnoha dalších, se mi zdála moc fajn. Překvapivě bych si dokázala představit, že bych si knihu znovu přečetla.