Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323526/sirena-Zx0-323526.jpg 3.9482
Originální název:

The Siren (2009)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (128)

Přidat komentář
Mia587
12. března

Neviem ako sa to stalo, no Sirénu som si obľúbila viac ako Selekciu. Možno je to aj tým, že sa tu nevyskytoval žiaden milostný trojuholník, pretože práve tie v obľube nemám. Jednoduchý príbeh, vďaka ktorému som sa však akoby úplne preniesla do Kahleninho sveta. Počula som šum mora, cítila som pocity Oceánie ale hlavne som túžila prežiť ten krásny príbeh. Môžem len chváliť.

sabiburesova
12. března

Pro mě skvělá oddechovka, která se mi proste libila :) originální napad a pekny konec

Torino
12. března

Kniha je autorčinou prvotinou. A já musím říct, že to je poznat. Navíc bych o této knize řekla, že je celkem nekonzistentní. Chvílemi jsem byla vtáhnutá do děje, svíralo se mi na prsou jen z popisu smutných scén, ale chvílemi jsem o děj skoro nejevila zájem a "jen" četla. Nápad jako takový vlastně není až tak špatný, výběr mýtického stvoření - sirény a její zasazení do dnešního světa je fajn. Ale příběh se občas neskutečně vleče a těch zajímavých scén je tam pomálu. Na druhou stranu nutno říct, že nejsem cílová skupina spisovatelky. Co se mi nejvíce líbilo, byla snaha popsat Oceán jako tak trochu lidskou bytost s city. A co se mi nejméně líbilo, byl předvídatelný a trochu patetický konec. Řekla bych, že tady si to autorka vyzkoušela a pak poučená a vypsaná pokračovala Selekcí, která se mi líbila daleko víc... Hodnotím jako průměr.

planet129
11. března

Jde vidět, že se jedná o autorčinu první knihu. Bylo to (roz)tomilé, ale ne moc dobré. Ze začátku to vypadalo opravdu dobře, ale ten konec... To už bylo moc přeslazené

teri1003
04. března

Ke knížce jsem se dostala díky autorky, protože mě zajímalo jestli knížka bude stejně chytlavá jako série Selekce. Zajímavý a lákavý nápad s tématikou Sirén, který se tady jen tak nevidí. Byla jsem hodně zvědavá a nakonec i s knížkou spokojená. Hlavní postavy děje Kahlen a Akinli mi přišli sympatické, a Oceán jako bytost, která má city... tohle Kiera opravdu umí. Neuvěřitelný příběh, který je čtivý, romantický a konec zhltnete jedním dechem, protože věřte mi budete chtít vědět jak to dopadne co nejdříve.

Elsa14
28. února

Od Kiery Cass jsem již četla Selekci, která se mi hrozně moc líbila. Tuto sérii řadím mezi jednu z mých nejoblíbenějších, a tak jsem se nemohla dočkat, až si přečtu Sirénu. Když jsem potom ovšem viděla, že na tuto knihu nejsou tak velké ovace, začala jsem mít trochu strach. I přesto jsem si ji chtěla přečíst, jelikož mám ráda téměř všechny mýtické bytosti. Když jsem Sirénu dostala jako dárek k Vánocům, už jsem se těšila, až si ji přečtu. A líbila se mi skoro stejně jako Selekce. Kdyby celá série byla popsána jen v jedné knize, tak se sobě navzájem vyrovnají. I když byl Oceán krutý, svým způsobem jsem si ho zamilovala. Možná to bude i tím, že jsem vždy měla k vodě trochu jiný vztah...
Rozhodně tuto knihu hodnotím kladně a kdyby to šlo, byla bych ochotná jí dát i šest hvězdiček.

ZNellyZ
28. února

Kniha pro mě byla fajn oddechovka. Příjemně jsem četla, zápletka byla nezvyklá a řešení situací pro mě nečekané. Rozhodně si ráda přečtu něco dalšího od téhle autorky.

sarahmoon
17. února

Musím ocenit nápad... po delší době výjimečný. Kniha byla jemná, sladká, krásná ... ale jednoduchá. Asi bych si měla připustit to, že čas nestojí, ale utíká... Kdybych ji četla včera, před rokem nebo možná před několika, nadšením bych skákala, nicméně četla jsem ji dnes a asi jsem očekávala něco víc :(

Tess911
12. února

Siréna je zatím první a jediná kniha od této autorky, kterou jsem četla. A popravdě jediný důvod byl, že jsem chtěla číst cokoliv s tématikou moře. Ovšem do knížky jsem se okamžitě zamilovala a přečetla ji opravdu jedním dechem. Nádherný příběh, který se velmi dobře četl. Myslím si, že tato kniha je jednou z těch, které můžete číst několikrát a stejně se neomrzí. Já plánuju celý příběh Kahlen prožít aspoň ještě jednou. Ideální kniha na dlouhé letní večery.

orangerose
06. února

Prekrasny pribeh :)

Mišule_11
05. února

Ze začátku jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit, ale nakonec opak byl pravdou..! :) I když smutně začínající příběh Kahlen, měl šťastný konec a dopadl dobře, stejně tak jako pro Akinliho :) Některé části příběhu sice byly smutné, ale určitá pochopení byla. Jediná výhoda sirén byla, že nebyly nemocné a nemohly se zranit, ale spánek a jídlo bych za nic nevyměnila..:D

koki.veru
26. ledna

Zajímavý příběh, nebo spíš pohádka. Takové odpočinkové čtení. Jak psal "Peslik" - kniha super, ale 5* mám pro jiné knihy :)

Gabika9
16. ledna

Čtivá leč trochu za vlasy přitažená kniha s kouzelným šťastným koncem.

whiolet
15. ledna

Knížka měla opravdu nádhernou obálku, téma Siréna tu tak často nebývá,takže určitě super nápad, no a to je asi tak všechno z kladného hodnocení.
Příběh byl jedno velké klišé s nudnými rozhovory, totálně postrádal nějakou větší pointu,či o něco více zajímavějších situací.
Tohle bylo pro mě teda velké zklamání.

abelmoony
14. ledna

Celkem zajímavé zpracování Sirén. Opět musím sklonit imaginární klobouk před paní Cass, protože je očividně pořád plná nápadů a i tato kniha se jí povedla.

Peslik
08. ledna

STOP!!! toto není Selekce, kdo si myslí, že najede na stejnou vlnu tak se bude hodně divit. Toto je úplně jiné pojednání knihy, je to krásná pohádka pro očistu mozku, pro pár hodin pohodového, nenáročného čtení. Mě se to líbilo a moc, ale 5* nedávám, na to mám jiné knihy.

Hania932
01. ledna

Další úžasná knížka od Kiery! Krásný příběh. Sirény miluju, a proto mě tento příběh velmi zaujal. Četla jsem hodně negativních komentářů na tuto knihu ale já si knihu zamilovala. Čtivá, romantická, smutná a dramatická. Knížky od Kiery miluju a těším se na další knížku.♥ Za mě dokonalá knížka, doporučuji! :)

zuzuzajda
30.12.2017

Zacatek vcelku zajimavy, tema siren tu ted delsi dobu nebylo, takze za tohle palec nahoru. Naivita hlavni hrdinky, lehka trapnost a stale se opakujici klise na kazde strance si ovsem zaslouzi velky palec dolu.

Verkolka
28.12.2017

Velice prijemne odpocinkove cteni...stacili mi 4hodiny u stolu s runing sushi O:)

tereza7914
27.12.2017

Tato kniha se mi líbila. Dávám 5 hvězdiček i za příběh i za tu obalku :) opravdu se mi to libilo. Bylo to takové milé, oddechové, romantické čtení. Musím ale připustit, že na sérii Selekce to nemá :D

Irimie
14.11.2017odpad!

Nedočteno. Selekci jsem dala a bavila mě, ale tohle mi nepřišlo vůbec reálné a příběh za moc nestál.

BooksLover22
04.11.2017

Kieru Cass zbožňuju. Serie Selekce (první 3) jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih, ale tato kniha mě vůbec nezaujala, nedokázala jsem se do příběhu ponořit, takže jsem ji nedokázala ani celou přečíst. Chápu ale, že to byla její první kniha, a proto se jí to,podle mě, moc nepodařilo, jsem ale ráda že ji Kiera napsala, protože se pak dokopala k tomu, aby napsala Selekci

juni
02.11.2017

U této knihy jsem čekala více napětí, bylo to předvídatelné. Trochu mě zklamala. Čekala jsem něco víc, jako byla Selekce. Určítě pohodové čtení na dovolenou.

Niarra
31.10.2017

Další krásně čtivá kniha od Kiery Cass. Jen mi přišlo, že se děj dlouho rozjíždí a potom je najednou konec. Děj je předvídatelný a také mi tam chybělo více společných chvil Kahlen a Akinliho. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Akinliho i když v knize moc prostoru neměl, ale líbil se mi jeho optimismus a přístup k věci. Ostatní sirény mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Na druhou stranu je kniha skvělá pro fantazii čtenářů, obzvlášť co se týče Oceánu a světa sirén.

Anonymní
08.10.2017

Kniha nebyla špatná, ale rozhodně nemohu říct, že by byla nějak skvělá... Potom co jsem přečetla celou pentalogii Selekce jsem očekávala rozhodně víc.Námět by mi nevadil, ten nebyl tak špatný, ale to zpracování podle mě za moc nestálo. Tak do půlky knížky se vlastně nic moc nestalo a v té druhé půlce vlastně taky ne. Navíc mi to přišlo strašně předvídatelné...
Moc mě mrzí že to takhle dopadlo, protože Selekce mě chytla hned na začátku po uvedení děje a já jsem nemohla přestat číst. A tak nějak jsem tu knihu pořád otevírala a pročítala si své oblíbené pasáže až jsem to znala úplně zpaměti a přestalo mě to bavit. :) :) :) :))))))))))))))))))))))

HankaSkorepova
01.10.2017

Velmi zajímavá kniha. Nejdříve jsem jí moc nedokázala přijít na chuť, ale postupem času se to změnilo. Po přečtení mohu říci, že se mi kniha opravdu líbila.

Jessie26
27.09.2017

Tak hezky se prolíná realita s nereálným, že kniha byla, alepsoň pro mě, uvěřitelná.

Alethea_k
16.09.2017

Selekce je samozřejmě nesrovnatelně lepší. Ovšem... pokud dámy máte slabou chvilku a jste smutné, dokáže vás láska sirény k obyčejnému člověku zcela odzbrojit a samota zlomit srdce.

_Žanet_
03.09.2017

Není to špatná kniha, vlastně je i celkem čtivá a taková na odreagování, ale myslím si, že Kiera dokáže psát i líp. Plus mě šíleně iritovaly ty jména. Proč se nemohli jmenovat nějak jednoduše? Ne ve všem je podle mě potřeba hledání složitosti a komplikovanosti. Prostě asi takhle. Je to fajn kniha, ale myslím, že jsou lepší, u kterých čas využijete líp.

velunka1269
28.08.2017

Knížka je celkem čtivá, chvílemi jsem se nemohla odtrhnout. Sice je od začátku jasné, jak to dopadne, takže konec taky takový čekáte. Co mě ale opravdu zklamalo bylo, že ten konec se prostě jen tak odflákl. I když jsem za konec ráda, tak mě zároveň i svou neoriginalitou a odbitostí zklamal. :-(