Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/big_sirena-q0T-323526.jpg 3.8974
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Siren, 2009

Kniha Siréna

Radějka

Připadalo mi, jako bych celou knihu čekala na nějaký zlom, něco, co by trochu probudilo lehce plynoucí příběh. Bohužel, to se nestalo. Kniha patří k těm slabším, co jsem z žánru YA četla, avšak musím pochválit postavu Oceánu, ta byla úžasná. Já četla na pláži a jako oddechovka knížka určitě svůj účel splnila.

Arlienen

Po knize jsem sáhla v knihovně s tím, že bude zajímavé změnit prostředí, přece jen těch vlkodlaků, upírů a víl bylo dost. No, byla to první kniha od autorky, ke které jsem se dostala. Kniha se mi četla dobře. Líbil se mi vztah, který mezi sebou měly sirény. Opravdu to byly sestry. Oceán se mi také líbil. Příběh to byl zajímavý, ale úplně mě to neoslovilo. Byl to takový průměr. Autorka si mohla s knihou více vyhrát.

BlueTer

(+ SPOILER) Ale tak nebylo to zlé. Sice jsem čekala něco jiného, více informací ze života sirén a tak, ale stejně to bylo zajímavé. Konec se mi zdál trochu uspěchaný a myslím si, že happy ending tady byl zbytečný. Čekala jsem, že Akinli přežije, ale že Kahlen zůstane ve službách. No což. Dalo se to, ale číst už to asi podruhé nebudu.

Erika017

,,Zajímavé" řekla bych, že tohle je to slovo, které vystihuje tuto knihu. Zajímavá zápletka, zajímavý děj. Nebylo to tak dobré jako Selekce, ale rozhodně to stojí za přečtení. Doporučuji

vcielka

Prekvapila ma. Podľa percenta v hodnotení som čakala niečo oveľa horšie. By som uvítala možno podobný príbeh s oveľa väčším náhľadom do sveta Sirén a ich spojenia s Oceánom. Vlastne mala knižka viac vecí, čo by stálo za väčšie rozpisovanie. Ale dávam body zaq originalitu, nápad, nie hlúpych hrdinov a realistické myšlienkové pochody a dialógy

Kniha se dobře čte a hlavní myšlenka je zajímavá. Něco mi tam, ale chybělo. I tak ovšem stojí za přečtení.

ElessaRiverbow
17.11.2021

Knihu jsem již jednou četla, a to když vyšla. Tehdy mě to hodně zaujalo a příběh se mi líbil. S odstupem času a po přečtení Selekce mi však připadla spíše průměrná. Po druhém přečtení, kdy jsem si z knížky už téměř nic nepamatovala, se však hodnocení o něco málo zvedlo. Kniha se četla rychle, děj odsýpal a postavy Kahlen i Akinliho (jehož jméno stále zapomínám ) jsem si oblíbila. Zamilovala jsem si i ostatní sirény a bylo mi líto Padmy a jejího "předchozího" života. Dokonce i Oceán jsem ke konci měla ráda. Moc u knih nebrečím, ale vztah Kahlen a Akinliko mi dal zabrat, navíc ten konec... Mohl být ale trochu míň uspěchaný. Je to oddechová milá knížka, kterou si určitě ještě někdy v budoucnu přečtu.

Jiřabinka
23.10.2021

Upřímně nevím co ke knize dodat. Oceňuji originalitu, a celkové pohodové čtení. Ale ten konec?! V Anotaci by povinně mělo být napsáno: "Pozor! Konec knihy vám může způsobit totální čtenářkou krizi." Za mě ten konec je velká špatná, autorka si s tím mohla lépe vyhrát, aby to celé nebylo tolik uspěchané a na sílu dokončené. Pokud tedy chcete knihu, která vás totálně odrovná svým koncem, směle do čtení. :)