Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323526/sirena-Zx0-323526.jpg 3.9631

The Siren (2009)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

bata44
06. listopadu

Skvělé! Selekce je o trochu lepší, ale i tak se kniha četla jedním dechem. Cítila jsem bolest a touhy hrdinky spolu s ní a radovala se ze šťastného konce. DOPORUČUJI

ecko0541
01. listopadu

Pěkné čtení, spíše pro ženy.
Líbilo se mi, že v půlce knihy se objevovalo několik možností co si člověk mohl sám utvořit pro závěr knihy, a bylo tedy docela napínavé jaký konec vlastně kniha bude mít.

pink_ivy

Ze stylu psaní a příběhů Kiery Cass zase tak odvázaná nejsem, ale Selekce byla svým způsobem zajímavá a ač to byla taková pohádka, docela ráda jsem si to přečetla, jako takovou oddychovku. Siréně jsem dala šanci hlavně proto, že jsem potřebovala opět něco lehčího na odreagování. Tentokrát jsem z toho ale byla spíš rozpačitá, příběh jako takový sice mohl být zajímavý, ale bylo to zpracované prostě hrozně špatně, strašně dětinsky a vlastně se mi to ve výsledku moc nelíbilo. Což mi přijde jako docela škoda, protože z příběhu jako takového by se dalo udělat něco mnohem jiného a lepšího. Tady k tomu už se ale znovu spíše nevrátím. 2*

Turante

Pěkný, romantický příběh a oddechovka pro zimní večery ☺️

coppacabana

Vzhledem k mému předchozímu setkání s autorkou (Selekce) jsem od Sirény moc nečekala, a tak mě také moc nepřekvapilo, když mě ani styl nezaujal, ani příběh nezaujal a ani postavy nezaujaly. Přestože po young adult žánru sahám ne zřídka, tato kniha pro mě byla moc dětinská, sladká. Navíc jsem se prostě nedokázala pořádně vcítit do toho děje, do pocitů postav, necítila jsem to napětí, když tam to napětí bylo/mělo být, necítila jsem tu radost... Byla jsem jako nestranný pozorovatel, jenž nezná žádnou z postav a na žádné mu nezáleží. A to musím podotknout, se mi už dlouho nestalo.

knizniblazen1

Společně s knihami série Selekce nejlepší kniha na světě. Opravdu krásná.

Nikcasmej

Nádherná kniha! Opravdu mne nadchla. Ke knize jsem už od začátku přistupovala tak, že ji autorka psala v mládí. Byla skvělá, užívala jsem si každou stránku a dokonce si i pobrečela. Jelikož jsem sedmnáctiletá dívka bude to i věkem:). Každopádně holkám v mém věku ji doporučuji! :))

p.pavlina

Tato kniha pro mě byla první od této autorky. Je to takové milé oddechové čtení, které neurazí. Od knihy jsem moc nečekala a také jsem se mnohého nedočkala. Ale je to romantická četba, která mě vrátila do dívčích let, kdy jsem takové příběhy hltala. Koneckonců nápad byl dobrý a neobvyklý.

pestas

Knizka byla mila oddechovka. Moc jsem od ni necekala, tak mozna proto jsem ani nebyla zklamana. Pribeh je sice spise jednodussi, ale proc si nezavzpominat na pubertalni vek a hltani divcich romanu:) Libila se mi

Rosie5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Přečetla jsem ji ,ale na mě moc sladká . Je to kniha spíš pro mladší ročníky :)

Karciina

Knihu jsem si vybrala do výzvy 2018 - tématika moře. A jsem dost zklamaná. Nemohu doporučit ani mladším čtenářům. :( Vice v recenzi.

EvikU.

Kniha se mi líbila. Vybrala jsem si ji do výzvy a nelituji. Je to takový sladký román. Láska všechno překoná. Spříznění duší.

Ajda300

Kniha mi připadala naprosto úžasná

ratiris

Obrovské zklamání.
Kniha se bohužel nedá řadit ani k tříhvězdičkovému průměru. Ještě jednu hvězdu musím ubrat za styl knihy (téměř žádná přimá řeč) a jednu za příběh (jestli se tedy o nějakém ději vůbec dá mluvit, a ten konec ...... škoda mluvit).

Lika007

Lepší než série Selekce to nebylo, ale rozhodně to o moc nezaostávalo. Bylo to příjemné a četlo se to lehce.

Andy0892

Rozhodně kniha pro náctileté

Sisinka05

Mně se kniha celkem líbila, ale rozhodně tam byly nějaké nesrovnalosti. Např. Všechny svoje věci hodila do oceánu, jediný co ji zbyl byl kufr. Proč nám teda hlavní postava ale o cca 25 stránek tvrdí, že si musí ještě zabalit věci? A takových věcí tam bylo plno. Nápad není špatný, jen by si chtělo někdy tu knihu pozorněji přečíst... aby tam autorka nepsala další podivné věci :).

Zlatinka.Emilly

Příběh pro "náctileté". Mě se tedy moc nelíbil, zvláště na začátku jsem se přemlouvala, ať už dál nečtu :) Nakonec jsem dočetla až do konce a mohu konstatovat, že zas tak strašné to nebylo. Je to takové oddychové čtení po knihách, které jsem v poslední době četla. Téma, které není reálné dokáže čtenáře odpoutat od svých problémů, takže alespoň k něčemu dobré.

Reniee

Kniha se mi moc líbila. Je to příběh z úplně jiného prostředí. Líbil se mi vztah mezi Kahlen a oceánem, celé se to prostě pěkně četlo. A nemyslím si, že je to jen pro mladé dívky. Mě je 35 a chytlo mě to ;-)

maja11231

Obálka knihy je zase krásná ale příběh mě moc nenadchl, škoda

Veruu95

Mě ani tahle kniha nezklamala. Často tady v komentářích čtu, že je spíše pro mladší, tak půjdu trochu proti proudu - je mi 22 let a knihu i její příběh jsem si vážně užila od začátku až do konce! :)

ame

Řeknu vam že je pro mě vcelku smutné poslouchat ostatní jak je knížka hrozná a ze se nepovedla, já jsem si knihu zamilovala jako všechno co jsem od autorky přečetla, nechci tvrdit že to co by nemusela být pravda, ale hlavní postava je klasická ukázka někoho dokonalého, poslušná, nestěžuju si a přemýšlí si spíše pro sebe a najednou ha nic nebude, světě třes se mám pro tebe novinku, teď jsem ti pánem já a ty si sedni a poslouchej. Mám drápky a nebojím se je používat, něco chci a to taky budu mít. Takže můj tip hlavní postavy.

maanba

Všichni tvrdí, že tato knížka se Kieře nepovedla. BLBOST! Je krásná a jsem ráda, že jsem ji vzala do ruky, vřele doporučuji :)

petrzel

Mě se knížka líbila. Téma neokoukané ,zajímavé a konec jsem naprsto hltala.

dom.ini

Zaujalo mě především téma sirén, které jsem ještě v žádné knize nezahlédla, ale tato knížka byla podle mého rozhodně určena pro mladší slečny. Kdyby mi bylo tak od 10 let méně, myslím že bych byla z knížky nadšená, takhle to byla taková příjemná odpočinková pohádka. :)

JulieJames

Dlouho jsem váhala nad hodnocením, ale nakonec vyhrálo pět hvězdiček. Autorka smíchala poutavě myšlenku dlouhého života a stárnutí a ukázala, že lidskost vyhrává. Líbilo se mi, že v knize pro mládež se objevuje téma smrti a autorka se ho nebojí rozvést. Je zde i pěkně zpracované téma lásky, které je čtenáři předloženo nenásilnou formou, a i když se na první pohled jeví jako klíčový prvek celého příběhu, je v něm něco mnohem víc. Přátelství, porozumění, vztah k přírodnímu živlu i ostatním lidem. Za mě skvělé, četlo se to samo.

Knihomolka10942

Po přečtení série Selekce jsem se těšila na tuto knihu.
Moc se mi líbí nápad takového děje. Že zacatku mi knížka přišla tak nějak depresivní, kvůli náladám které měla Kahlen, ale konec mě dostala! Pak jsem od knížky nemohla odtrhnout oči. Takže nakonec se mi knížka líbila

Rozik

Knížka mě nudila a musela jsem se hodně donucovat abych ji vůbec dočetla

Lethania

Pěkný romantický příběh. Styl psaní mi vyhovoval a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě stojí za přečtení, ale kniha je spíš určena pro teenagery.

KateiBookLover

Kieru Cassovou mám hrozně ráda a stejně jako Selekce i Siréna byla naprosto úžasná. Knihu jsem si hned zamilovala a rozhodně nezůstane někde na dně police. Opravdu TOP!!!! Doporučuji :)