Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323526/sirena-Zx0-323526.jpg 3.9534

The Siren (2009)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

KateiBookLover

Kieru Cassovou mám hrozně ráda a stejně jako Selekce i Siréna byla naprosto úžasná. Knihu jsem si hned zamilovala a rozhodně nezůstane někde na dně police. Opravdu TOP!!!! Doporučuji :)

Kabeling

Nemám slov. Tahle kniha je velmi krásná, když ji čtete s pochopením. Nadchla mne na tolik, že jsem nedělala nic jiného než jen četla. Oceňuji celý nápad se sirénou.

Ivka14

Jo líbila se mi, ale abych pravdu řekla nepochopila jsem moc ten konec. Jinak velice pěkná knížka pro young adult

Denisa_a

Nic moc, za mě. Je mi 24 let tak asi proto. Spíš by se mi více líbila ve 14 letech :-) Ale hezké počtení...

sun.from.ibiza

Hezká pohádka. Ale už zítra nebudu o této knize vědět. Žádné velké emoce to ve mě nevzbudilo.

popeluška

Moc krásný a originální příběh. Siréna se mi líbila a to hodně i když se mi do ní vůbec nechtělo.Četla se jedních dechem až je mi líto, že už ji mám přečtenou......

Sarajana

Naprosto skvěle se četla a příběh mne pohltil, velmi pěkná kniha.

Christianne.K

Na knihu jsem se moc těšila a musím říci, že za moji osobu jedno velké zklamání. Asi do slabé poloviny jsem se nemohla začíst a nedávala jsem pozor, pak se to ale na chvíli změnilo a čtení mě doopravdy bavilo. Musím říci, že konec zase trošku klesl, jediné, co se mi vážně líbilo byli sestry Kahlen a hlavní postava sama. Jinak to byla taková neurazí nenadchne.

makynka911

Na to, že se jednalo o prvotinu tak se kniha celkem dobře četla. Snad jediné co mi vadilo bylo to natahování a vracení se. Jinak oceňuji nápad na celkové rozuzlení a také nápad jako takový, sirény se moc v literatuře nevyskytují. Za mě docela slušná oddechovka :)

Martina99

Taková červená knihovna. Konec byl na mě až moc přeromantizovaný, ale kniha na mě působila mile. Trochu mi vadilo - protože jsem měla pocit, že uprostřed knihy se změnil překladatel, protože čestina hlavně na konci knihy byla nespisovná a v tom romantickém příběhu zvláštně.

V.M

Zpočátku mě děj trochu nudil ale, říkala jsem si že se to určitě rozjede. Nápad byl dobrý i zapojení oceánu jako živé osobnosti mi přišlo dobré. Trochu mě nudila část kdy Kahlen cestovala a, nevídala se s Akanlim. Závěr byl povedený. Nicméně mě to nijak nezaujalo a, čekala jsem trochu víc od autorky Selekce. Hvězdu navíc dávám za nádhernou obálku.

Etule

Potvrdilo se mi, že autorka prostě není nic pro mě. Což o to nápad to mělo dobrý, ale čekala jsem, že tam bude více scén s Akinlim, když už měl být tak rozhodující pro její další život. Nicméně těch maloučko scén, co s ním bylo se mi líbily, díky jeho povaze. Zbytek mě až tolik nezaujal. Ani ostatní Sirény si mě nezískaly, možná až na Aisling. :)
A nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že jsem měla půjčenou e-knihu nebo jestli to tak je i v tištěné, ale docela mě rušilo, že nebylo odděleno, třeba kurzívou, když "mluvil" oceán. Ale tak to už je spíš hnidopišství z mé strany.

Marylaa

Docela zajímavý nápad. Sice tam byly nějaké nedomyšlenosti (Na co vlastně Oceán ty mrtvé lidi potřeboval?), přesto to bylo čtivé. Ke konci mi vadil překlad, většinou mi vadí používáni nespisovné "obecné češtiny", tady se z nějakého důvodu objevila právě až na konci (není to první knížka, u které jsem si všimla tohoto podivného jevu).

gabra03

První knihy této spisovatelky mě chytly rozhodně víc...

Pierette

Ač jsem se na knížku těšila, nějak mě nezaujala. Ke čtení jsem se musela nutit a bohužel jsem v půlce skončila. Jiné knihy autorky mě moc bavily.

Bookberry

Oproti Selekci to byla příjemná oddechovka bez velkých zvratů. :)

JmenujiSeZuzla

Většinou na knihu neexistují zas tak dobré recenze. Mně se ale kniha líbila. Určitě je znát, že je to autorčina prvotina. Musím uznat, že je opravdu zbytečně natáhlá. Celkově námět knihy a zvolené téma se mi moc líbí. Je to zase něco jiného. Co mi ale opravdu vadí nejvíce je ta chronologičnost. Kniha by se dala zkrátit a trošičku třeba vylepšit ten děj, který se mi zdál docela odbytý, hlavně z pohledu dějové linie Akinliho. Trošku mě zmátl i samotný fakt, že si Kahlen za tu dobu nenašla nikoho jako je Akinli, protože mi z popisu přijde dosti tuctově. Ten vztah je postavený skoro na ničem, ale tato věc se nedá vytýkat knize, která spadá do kategorie young adult. Z hlediska popisů byla zpracovaná moc hezky. Kiera očividně vždycky uměla psát poutavě. Kdyby se snažil tento příběh sepsat někdo jiný, je mi jasné, že by mě to nebavilo tak, jako když je knihy napsána rukou Kiery. Autorka tohle prostě umí. Bohužel nedokázala využít kompletního potenciálu, který kniha měla. To se dá samozřejmě omluvit, přeci jen je to první kniha a na to, že kniha byla první na šňůře mnoha dalších, se mi zdála moc fajn. Překvapivě bych si dokázala představit, že bych si knihu znovu přečetla.

Lil30

Nějak nevím, co si o této knize mám myslet. Půlka se mi líbila a druhá ne. Námět byl zajímavý a příběh krátký, takže jsem jej přečetla rychle. Ale na druhou stranu se v knize moc věcí neudálo. Přišlo mi, že než vše začalo, byl konec. Nejspíše se k ní nevrátím, jen si ji zařadím do Čtenářské výzvy (díky které jsem ji taky našla) a třeba si někdy vzpomenu, že jsem ji četla.

Magič

Příběh se rychle četl, je to lehce podobné malé mořské víle. Ale na mě to působilo moc šťastně a bez problémů. Konec docela happyend. Bylo to rychlé čtení.

cukrovka

Zajímavý příběh. Zpočátku jsem nevěřila, že mě příběh chytne, ale nakonec jsem se nemohla vůbec odtrhnout.

kyticka152

Z knížky jsem lehce zklamaná. Mám pocit, že děj byl zbytečně dlouhý a kniha se mohla i o polovinu zkrátit. Posledních 70 stránek jsem byla opravdu zvědavá, jak vše dopadne, ale to mě nepřesvědčilo o zbytku knihy. A kniha se nedá srovnat se Selekcí. Na Siréně jde cítit, že se spisovatelka, ještě nevypsala a je to jemně řečeno slabé. I přesto že mi nakonec kniha bude jenom ležet na poličce, protože bych po ní už podruhé nesáhla jsem pyšná sama na sebe, že mám všechny knihy spisovatelky doma :)

mišule5

Za mě velmi originální příběh, který jsem měla rychle přečtený, ale znovu bych po této knize nesáhla. Nezasáhl mě příběh tak moc jako série selekce, ale i tak jsem ráda že jsem si ji přečetla.

sabiburesova

Pro mě skvělá oddechovka, která se mi proste libila :) originální napad a pekny konec

Torino

Kniha je autorčinou prvotinou. A já musím říct, že to je poznat. Navíc bych o této knize řekla, že je celkem nekonzistentní. Chvílemi jsem byla vtáhnutá do děje, svíralo se mi na prsou jen z popisu smutných scén, ale chvílemi jsem o děj skoro nejevila zájem a "jen" četla. Nápad jako takový vlastně není až tak špatný, výběr mýtického stvoření - sirény a její zasazení do dnešního světa je fajn. Ale příběh se občas neskutečně vleče a těch zajímavých scén je tam pomálu. Na druhou stranu nutno říct, že nejsem cílová skupina spisovatelky. Co se mi nejvíce líbilo, byla snaha popsat Oceán jako tak trochu lidskou bytost s city. A co se mi nejméně líbilo, byl předvídatelný a trochu patetický konec. Řekla bych, že tady si to autorka vyzkoušela a pak poučená a vypsaná pokračovala Selekcí, která se mi líbila daleko víc... Hodnotím jako průměr.

planet129

Jde vidět, že se jedná o autorčinu první knihu. Bylo to (rozto)milé, ale ne moc dobré. Ze začátku to vypadalo opravdu dobře, ale ten konec... To už bylo moc přeslazené

teri1003

Ke knížce jsem se dostala díky autorky, protože mě zajímalo jestli knížka bude stejně chytlavá jako série Selekce. Zajímavý a lákavý nápad s tématikou Sirén, který se tady jen tak nevidí. Byla jsem hodně zvědavá a nakonec i s knížkou spokojená. Hlavní postavy děje Kahlen a Akinli mi přišli sympatické, a Oceán jako bytost, která má city... tohle Kiera opravdu umí. Neuvěřitelný příběh, který je čtivý, romantický a konec zhltnete jedním dechem, protože věřte mi budete chtít vědět jak to dopadne co nejdříve.

Elsa14

Od Kiery Cass jsem již četla Selekci, která se mi hrozně moc líbila. Tuto sérii řadím mezi jednu z mých nejoblíbenějších, a tak jsem se nemohla dočkat, až si přečtu Sirénu. Když jsem potom ovšem viděla, že na tuto knihu nejsou tak velké ovace, začala jsem mít trochu strach. I přesto jsem si ji chtěla přečíst, jelikož mám ráda téměř všechny mýtické bytosti. Když jsem Sirénu dostala jako dárek k Vánocům, už jsem se těšila, až si ji přečtu. A líbila se mi skoro stejně jako Selekce. Kdyby celá série byla popsána jen v jedné knize, tak se sobě navzájem vyrovnají. I když byl Oceán krutý, svým způsobem jsem si ho zamilovala. Možná to bude i tím, že jsem vždy měla k vodě trochu jiný vztah...
Rozhodně tuto knihu hodnotím kladně a kdyby to šlo, byla bych ochotná jí dát i šest hvězdiček.

ZNellyZ

Kniha pro mě byla fajn oddechovka. Příjemně jsem četla, zápletka byla nezvyklá a řešení situací pro mě nečekané. Rozhodně si ráda přečtu něco dalšího od téhle autorky.

sarahmoon

Musím ocenit nápad... po delší době výjimečný. Kniha byla jemná, sladká, krásná ... ale jednoduchá. Asi bych si měla připustit to, že čas nestojí, ale utíká... Kdybych ji četla včera, před rokem nebo možná před několika, nadšením bych skákala, nicméně četla jsem ji dnes a asi jsem očekávala něco víc :(

Tess911

Siréna je zatím první a jediná kniha od této autorky, kterou jsem četla. A popravdě jediný důvod byl, že jsem chtěla číst cokoliv s tématikou moře. Ovšem do knížky jsem se okamžitě zamilovala a přečetla ji opravdu jedním dechem. Nádherný příběh, který se velmi dobře četl. Myslím si, že tato kniha je jednou z těch, které můžete číst několikrát a stejně se neomrzí. Já plánuju celý příběh Kahlen prožít aspoň ještě jednou. Ideální kniha na dlouhé letní večery.