Siréna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/big_sirena-q0T-323526.jpg 3.81049
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Siren, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (262)

Kniha Siréna

aquaver
04. května

Do Sirény se pouštím o dost později než jsem měla v plánu a je to docela hodně znát. Kdybych to bývala přečetla tak cca 3 roky zpátky, byla bych z toho asi víc nadšená. Takhle už jsem starší a ve čtení jsem se přeci jen trošku posunula. Jako nápad je to zajímavý, jen se mi malinko nelíbí to zpracování (ale to bude tím že opravdu nejsem cílovka), chvílemi to mělo takový hluchý místa... Kdy mě to prostě zase až tak nezajímalo a nevadilo mi knihu odložit... Což mě se zase tolik nestává. Romantická linka šla, i přesto že nebyla moc vypracovaná. Asi spíš opravdu doporučuji si to přečíst v tom věku -náct

jitka_dankova
07. dubna

(+ SPOILER) Rozporuplný příběh, ve kterém se autorka snažila nastínit tíživý osud nedobrovolné vražedkyně - mořské sirény. Tíživé téma, které bohužel není podáváno s dostatečnou důstojností, ale je zlehčeno a zjednodušeno do podoby, kterou by snad mohly zkousnout mladé náctileté dívky. Nevím, jestli to byl dobrý nápad. Jako dospělá žena mimo cílovou skupinu jen kroutím hlavou nad nedomyšlenými záležitostmi a nerozumím tomu nastíněnému světu, nemá pro mne logiku. Celé je to vystavěné tak nějak na sílu. Zároveň si ale nedokážu představit, že by mne v dívčím věku oslnila nastíněná romantická linka mezi hlavními hrdiny, neboť je plochá a nevýrazná. Připomíná staré pohádky, kdy se dva lidi zamilují, sotva se uvidí a pak tato láska nepochopitelně trvá po dlouhou dobu, i když jsou od sebe a vůbec se de facto nepoznali.

Kniha mi nejvíce připomínala propracovanější román "Les bez srdce", byť prostředí je jiné. Akorát při čtení Lesa bez srdce jsem necítila tolik úzkosti a nepříjemné beznaděje, jako při čtení Sirény.

(pozor spoiler!) Asi nejvíce mi na knize vadil závěr, kdy siréna plně zapomene, kým byla. Sice je se svou láskou, ale vůbec neví, jak ho poznala, kdo to je, je prostě někým jiným. Je otázkou, jestli je správné, aby spolu tito lidé vlastě byli. Zanechalo to ve mně jen rozporuplné pocity a z knihy jsem akorát získala nepříjemný pocit.


E.T.007
07. února

Rozprávka pre tínedžerov. Také pohodové čítanie s celkom zaujímavým námetom.

padajicidvere
10.11.2022

(+ SPOILER) Kniha má dost mezer. Falešné pasy? Odkud? Jak? Tolik peněz z obrazů? Jak? Vždyť tolik umělců se snaží prosadit..a marně. Slabě popsané detaily okolí, měst, míst, kde žily.. Jak se mohlo A. podařit utajit myšlenky na rodinu? Vždy ty tři nebyly schopné to vydržet ani den ve vodě.

Akinli byl milý, snaživý, hodný kluk. Víceméně i smolař. Ale..nijak mě nezaujal.

Oceán byl jako jeden z mála skutečně hluboká postava. Čekala jsem, že se dozvím o světě v jeho hlubinách. O jeho živočiších, jak s nimi sirény vychází, zda mají mezi nimi i oblíbence atd. Ale zase nic.

Lenka2533
03.10.2022

Na knihu jsem se těšila a dala mi přesně to, co jsem od ní očekávala.
Bylo to krásné čtení. Ke konci už to bylo i smutné a to jsem nečekala. U mě také vede Selekce, ale i tak se mi to moc líbilo a čtení jsem si užila. Jako romantiku s fantasy prvky určitě doporučuji :)
4,5 ⭐

Ady3321
12.07.2022

Na Selekci to nemá, ale úžasný.

Radějka
04.05.2022

Připadalo mi, jako bych celou knihu čekala na nějaký zlom, něco, co by trochu probudilo lehce plynoucí příběh. Bohužel, to se nestalo. Kniha patří k těm slabším, co jsem z žánru YA četla, avšak musím pochválit postavu Oceánu, ta byla úžasná. Já četla na pláži a jako oddechovka knížka určitě svůj účel splnila.

Arlienen
04.05.2022

Po knize jsem sáhla v knihovně s tím, že bude zajímavé změnit prostředí, přece jen těch vlkodlaků, upírů a víl bylo dost. No, byla to první kniha od autorky, ke které jsem se dostala. Kniha se mi četla dobře. Líbil se mi vztah, který mezi sebou měly sirény. Opravdu to byly sestry. Oceán se mi také líbil. Příběh to byl zajímavý, ale úplně mě to neoslovilo. Byl to takový průměr. Autorka si mohla s knihou více vyhrát.

1 ...