Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323526/sirena-Zx0-323526.jpg 4439
Originální název:

The Siren (2009)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (115)

Přidat komentář
whiolet
včera

Knížka měla opravdu nádhernou obálku, téma Siréna tu tak často nebývá,takže určitě super nápad, no a to je asi tak všechno z kladného hodnocení.
Příběh byl jedno velké klišé s nudnými rozhovory, totálně postrádal nějakou větší pointu,či o něco více zajímavějších situací.
Tohle bylo pro mě teda velké zklamání.

abelmoony
předevčírem

Celkem zajímavé zpracování Sirén. Opět musím sklonit imaginární klobouk před paní Cass, protože je očividně pořád plná nápadů a i tato kniha se jí povedla.

Peslik
08. ledna

STOP!!! toto není Selekce, kdo si myslí, že najede na stejnou vlnu tak se bude hodně divit. Toto je úplně jiné pojednání knihy, je to krásná pohádka pro očistu mozku, pro pár hodin pohodového, nenáročného čtení. Mě se to líbilo a moc, ale 5* nedávám, na to mám jiné knihy.

Hania932
01. ledna

Další úžasná knížka od Kiery! Krásný příběh. Sirény miluju, a proto mě tento příběh velmi zaujal. Četla jsem hodně negativních komentářů na tuto knihu ale já si knihu zamilovala. Čtivá, romantická, smutná a dramatická. Knížky od Kiery miluju a těším se na další knížku.♥ Za mě dokonalá knížka, doporučuji! :)

zuzuzajda
30.12.2017

Zacatek vcelku zajimavy, tema siren tu ted delsi dobu nebylo, takze za tohle palec nahoru. Naivita hlavni hrdinky, lehka trapnost a stale se opakujici klise na kazde strance si ovsem zaslouzi velky palec dolu.

Verkolka
28.12.2017

Velice prijemne odpocinkove cteni...stacili mi 4hodiny u stolu s runing sushi O:)

tereza7914
27.12.2017

Tato kniha se mi líbila. Dávám 5 hvězdiček i za příběh i za tu obalku :) opravdu se mi to libilo. Bylo to takové milé, oddechové, romantické čtení. Musím ale připustit, že na sérii Selekce to nemá :D

Irimie
14.11.2017odpad!

Nedočteno. Selekci jsem dala a bavila mě, ale tohle mi nepřišlo vůbec reálné a příběh za moc nestál.

BooksLover22
04.11.2017

Kieru Cass zbožňuju. Serie Selekce (první 3) jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih, ale tato kniha mě vůbec nezaujala, nedokázala jsem se do příběhu ponořit, takže jsem ji nedokázala ani celou přečíst. Chápu ale, že to byla její první kniha, a proto se jí to,podle mě, moc nepodařilo, jsem ale ráda že ji Kiera napsala, protože se pak dokopala k tomu, aby napsala Selekci

juni
02.11.2017

U této knihy jsem čekala více napětí, bylo to předvídatelné. Trochu mě zklamala. Čekala jsem něco víc, jako byla Selekce. Určítě pohodové čtení na dovolenou.

Niarra
31.10.2017

Další krásně čtivá kniha od Kiery Cass. Jen mi přišlo, že se děj dlouho rozjíždí a potom je najednou konec. Děj je předvídatelný a také mi tam chybělo více společných chvil Kahlen a Akinliho. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Akinliho i když v knize moc prostoru neměl, ale líbil se mi jeho optimismus a přístup k věci. Ostatní sirény mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Na druhou stranu je kniha skvělá pro fantazii čtenářů, obzvlášť co se týče Oceánu a světa sirén.

Anonymní
08.10.2017

Kniha nebyla špatná, ale rozhodně nemohu říct, že by byla nějak skvělá... Potom co jsem přečetla celou pentalogii Selekce jsem očekávala rozhodně víc.Námět by mi nevadil, ten nebyl tak špatný, ale to zpracování podle mě za moc nestálo. Tak do půlky knížky se vlastně nic moc nestalo a v té druhé půlce vlastně taky ne. Navíc mi to přišlo strašně předvídatelné...
Moc mě mrzí že to takhle dopadlo, protože Selekce mě chytla hned na začátku po uvedení děje a já jsem nemohla přestat číst. A tak nějak jsem tu knihu pořád otevírala a pročítala si své oblíbené pasáže až jsem to znala úplně zpaměti a přestalo mě to bavit. :) :) :) :))))))))))))))))))))))

HankaSkorepova
01.10.2017

Velmi zajímavá kniha. Nejdříve jsem jí moc nedokázala přijít na chuť, ale postupem času se to změnilo. Po přečtení mohu říci, že se mi kniha opravdu líbila.

Jessie26
27.09.2017

Tak hezky se prolíná realita s nereálným, že kniha byla, alepsoň pro mě, uvěřitelná.

Alethea_k
16.09.2017

Selekce je samozřejmě nesrovnatelně lepší. Ovšem... pokud dámy máte slabou chvilku a jste smutné, dokáže vás láska sirény k obyčejnému člověku zcela odzbrojit a samota zlomit srdce.

_Žanet_
03.09.2017

Není to špatná kniha, vlastně je i celkem čtivá a taková na odreagování, ale myslím si, že Kiera dokáže psát i líp. Plus mě šíleně iritovaly ty jména. Proč se nemohli jmenovat nějak jednoduše? Ne ve všem je podle mě potřeba hledání složitosti a komplikovanosti. Prostě asi takhle. Je to fajn kniha, ale myslím, že jsou lepší, u kterých čas využijete líp.

velunka1269
28.08.2017

Knížka je celkem čtivá, chvílemi jsem se nemohla odtrhnout. Sice je od začátku jasné, jak to dopadne, takže konec taky takový čekáte. Co mě ale opravdu zklamalo bylo, že ten konec se prostě jen tak odflákl. I když jsem za konec ráda, tak mě zároveň i svou neoriginalitou a odbitostí zklamal. :-(

Elis2
17.08.2017

Knihy Kiery Cass zbožňuji. Proto mi je líto, že tuhle knihu ohodnotím jenom jednou hvězdičkou. Čekala jsem od Sirény něco víc. Podle popisu jsem od příběhu čekala něco ohodně jiného.
Lze poznat, že je to autorčina vůbec první kniha. Její styl psaní v Selekci se mi oproti Siréně zdál více sebejistější a také trochu profesionálnější.
V knize jsem ztrácela pojem o čase, který uplynul mezi jednotlivými kapitolami. Skončí jedna kapitola, mezitím uplynou v příběhu třeba dva měsíce a pak začíná druhá kapitola. V příběhu tímto způsobem během třista stránek uplynulo... Kolik? Dva tři roky? Omlouvám se, nevím. Jak jsem říkala, ztratila jsem o tom přehled.
Kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych mu tuhle knihu doporučila, odpověděla bych: ,,Ne."
Nevím, čím přesně to bylo. Styl psaní Kiery Cass byl jako vždy sympatický a lehce se četl, ale samotný příběh mě nezaujal a místy jsem se i nudila.
Pokud je to vaše první kniha, kterou jste od této autorky přečetli a přemýšlíte, jestli číst i další, říkám rozhodně: ,,Přečtětě si." Osobně se mi Selekce (a Dcera s Korunou) líbily daleko více. Kiera se zlepšuje s každou další knihou.

oolinkaa
10.08.2017

trilogie selekce byla top, takže jsem se těšila i na sirénu, očekávala jsem to trochu podobné. ale moc mě to nezaujalo, nemohla jsem se začíst,ale vydržela jsem a dočetla..nicméně je to takové půl napůl, jednou mi stačilo, a víckrát se k tomu vracet nebudu..je to taková oddychovka dle mě pro 15-16leté holky ;)

Bambus
08.08.2017

Zaprvé bych chtěla říct, že jsem knihu čela v němčině,takže co se týče stylistiky, nemůžu hodnotit.
A teď ke knize. Jako všichni ostatní, i já jsem čekala pecičku. Selekce mě okouzlila (původní trilogie, ne dva zbytečné díly k tomu), a tak jsem byla opravdu zvědavá, jaká bude autorčina první kniha vůbec.
Co je mi známo, o sirénách toho v moderní (dejme tomu young adult) literatuře mnoho není. Takže minimálně hvězdička za námět. Co se postav týče, hlavní hrdinka byla extrémně ufňukaná, 350 stran probrečela a utápěla se v sebelítosti. Upřímně, občas mi to lezlo na nervy. Ale jindy jsem s ní soucítila. Koho by taky netrápilo zabíjet nevinné lidi svým hlasem,že? Navíc každý, kdo zažil velkou,opravdovou lásku, s Kahlen musel soucítit.
Vedlejším postavám nemám vesměs co vytknout. Sestry sirény byly dost rozdílné, což jsem ocenila a Akinli sympaťák od prvního setkání. Jsem ráda, že nešlo o typický milostný trojúhelník, protože ryzí čistá láska je pro mě atraktivnější než flirt se dvěma hošíky.
Naprosto famozní postavou byla matička Voda. Gratulace autorce, tohle vyšlo. Občas se v knize děj dost táhl, scénky se opakovaly a možná by stálo za to někde knihu osekat, jinde přidat (konec).
Co mi ale dost vadilo, byla spousta nezodpovězených otázek,které se přímo nabízejí vysvětlit, když už se autorka pustila do těchto neznámých vod literatury. Doslova. Takže suma sumárum: Knížka mě bavila hlavně díky němčině, jinak by mi nejspíš připadala nudná, takže v češtině bych ji číst nechtěla. Ale takhle? Fajn námět, postavy, dejme tomu i děj. Horší konec-moc uspěchaný na to, jak se s celou knihou Kiera Cass roztahovala. Ale celkově nejsem vůbec zklamaná ♥.

tatafa
05.08.2017

Asi tak nějak z principu jsem od této knihy nečekala nic závratného, přece jen je to novinka, okolo autorky a její Selekci četl na diskuzích téměř každý, koho podobný žánr zajímá. Už to pro mne, která se snažím nečíst věci, které čte každý, znamenalo docela výzvu...
A musím uznat, že mne autorka velice překvapila, protože na to, že jde o poměrně jednoduchý příběh, byla kniha velice dynamická, čtivá a napínavá, což se mi u podobných fantasy už docela dlouho nepoštěstilo. Knížku se mi podařilo přečíst během jediného dne a navíc jsem se od ní nedokázala odtrhnout.
Jediné co se mi příliš nelíbilo, byla podobnost se Sukubou od Richelle Mead, kterou jsem četla před pár lety. Tedy ne, že by se mi nelíbilo téma, jen mne trochu zklamalo, že kniha nebyla tak originální, jak mohla být.

jankaander
02.08.2017

krásná knížka,doporučí mi někdo podobné knihy ?spisovatelky atd,ted budu číst řadu selekce od této spisovatelky,děkuji

Paintka01
27.07.2017

Na tuhle knížku jsem se opravdu moc těšila, protože Kiera Cass se stala mou oblíbenou autorkou po napsání série Selekce.

Sirénu se Selekcí porovnávat nemůžu, protože jsou to knihy jiného žánru. I přesto jsem byla ale trochu zklamaná a od Kiery toho čekala víc. Siréna je vlastně jedna z prvních knih K. Cass a byla vydána na požádání čtenářů....

Kniha mě sice tolik neokouzlila, že bych nemohla ani spát a musela bych stále v kuse číst, ale i tak to bylo příjemné čtení. Moc se mi líbil nápad který Kiera měla. Doporučuji knihu těm, kteří mají rádi fantasy příběhy :)

kulihrasek
26.07.2017

Moc krásná knížka !!!

Kačkaknihomol
26.07.2017odpad!

Kniha byla prodána jen za účelem marketingu. Je to nudná kniha, která jako by vypadla z Wattpadu. Prvek fantasy je tu jen proto, aby v knize nebylo tolik vaty. O sirénách se nedozvíme absolutně nic, to stejné je i u toho, proč Oceán potřebuje své oběti. Za to Kahlených pocitů a depresí je tu habaděj. Troufnu si tvrdit, že tvoří minimálně polovinu knihy. Její myšlenky se navíc stále opakují, což je opravdu otravné. A nakonec finále! To vysvětlení bylo úplně debilní a nelogické. Hlavně, že už byl konec. Kdyby na mě čekalo dalších sto stran, vzdám to.

nika.moravec
19.07.2017

Kniha se mi líbila moc,měla originální téma a byla napínavá.Jen mě mrzí,že po celou dobu se stupňoval děj,ale ten konec byl hodně useknutý.Dalo by se to ještě rozepsat.

BarkaS
18.07.2017

Je z toho strašně cítit, že to je prvotina a vlastně moc nerozumím tomu, proč to autorka trochu neučesala a nedala si s tím trochu práci jako to dělají jiní. Škoda, mohlo to být fakt super. Místo toho je to ploché, chybí tomu hloubka a emoce (navzdory tomu, že je to jimi zdánlivě prošpikované), s hrdinkou se člověk nemůže sžít.

Adelin239
16.07.2017

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože jsem od spisovatelky četla předchozí knihy, ale nakonec kniha byla úplně jiná, než jsem si představovala. Ale i tak byla kniha skvělá, zajímavá a hlavně neobvyklá.

lumiluvi
14.07.2017

Skvělá kniha, dostala jsem se k ní díky Selekci, ráda si ji znovu přečtu. Příběh je originálně a krásně pojatý.

marketa262
13.07.2017

Jak tak koukám, budu asi jedna z mála, kterou tahle kniha fakt nenadchla. Začátek se mi líbil a vypadal slibně, ale pak se mi děj moc nelíbil a přišlo mi to jako přemílání pořád toho samého. A "postava" oceánu mi přišla příšerná - nápad zajímavý, ale nějak mi to prostě vadilo. Autorčinu Selekci miluju, ale tohle mě vážně zklamalo.