Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/sirena-q0T-323526.jpg 3.8892
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

The Siren, 2009

Kniha Siréna

Knihomedvěd

Když jsem Sirénu začínala číst, neměla jsem vůbec velká očekávání. Nevím ani z jakého důvodu, prostě mě to moc nelákalo a ani podle anotace jsem si nebyla jistá, jestli mě to bude bavit. Ale mohla jsem být v klidu, protože se mi Siréna opravdu moc líbila. Děj byl pěkně promyšlený a vůbec ten nápad byl originální. Ta obrovská beznaděj hlavní hrdinky na mě ze stránek přímo vyzařovala a prožívala jsem to spolu s ní. Jediné, co bych v příběhu uvítala je více informací o světě sirén, protože jsme se seznámili s úplně novým světem, který tam ale neměl moc prostoru, aby jsme ho víc poznali. To je za mě velká škoda, ráda bych se dozvěděla o sirénách a jejich spojení s Oceánem více.

Kahlen jako hlavní hrdinka byla úžasná a obdivovala jsem ji, ale Akinliho jsem měla pro jeho povahu a chování snad ještě raději. Také ostatní sirény byly sympatické, zvláště Aisling, která teda vystupovala spíše na začátku.

Celkově se mi Siréna moc líbila a ráda si přečtu i ostatní knihy od Kiery Cass.

Dyna08

Úžasná knížka, naprosto mě nadchla.

Ulrika

Knihu jsem přečetla během necelých dvou dní. Moc pěkně napsané. Pohádkové.

A.books

Stejne skvele jako selekce

Fortuna7

No, na Selekci to teda nemá. Jde vidět, že je to autorčina prvotina. Úplně jsem se nezžila s hlavní hrdinkou Kahlen, ani jsem moc nemuselo ostatní Sirény a ani Akinliho jsem si moc neoblíbila. Musím ale pochválit skvěle vystavěný svět, protože rozmlouvaní s Oceánem opravdu dobře fungovalo a líbilo se mi.
3,5/5⭐
P.S. Potěšila mě zmíňka o spisovateli Franzi Kafkovi :-)

Lucka12345

Musím uznat že jsem neměla velké očekávání čekala jsem průměrnou knihu
která mě bude bavit, ale nebudu z ní celá pryč.Odhadla jsem to celkem správně až na jedno to byl OPRAVDU originální nápad (nečekala jsem nic originálního) a byla jsem příjemně překvapena.

Myslím že pokud do knihy půjdete s tím že nečekáte žádnou pecku, ale chcete něco dobrého tak si ji plnně užijete a já těch pár hodin svého života ROZHODNĚ nelituju.
Dávám čtyři a půl hvězdičky a mám z této knihy celkem radost:D

Calwen89

Hodnotím jako slabší průměr, nápad byl více než dobrý, ale celé mi to přišlo nedomyšlené, uloudané a ani konec nestál za nic. Pokud jste četli Selekci budete nejspíše zklamaní.

Ruru

(+ SPOILER) Tohle bylo úžasné.
(Nevím, jak to dělá, ale tahle autorka má vždycky asi ty nejkrásnější obálky, jaké jsem, kdy viděla.)
S Kahlen jsem prožívala úplně vše. Smála se nad výroky Elizabeth, obdivovala výtvory Miaky, litovala Padmu a byla naštvaná a zároveň milovala Oceán.
(Kdyby se mi Padmin otec dostal do rukou, asi bych ho uškrtila. Naštěstí nebudu muset :-))
Tuto knížku jsem četla po Selekci a (někteří mě možná ukamenují) mně se dokonce líbila daleko víc.
Líbí se mi, jak je promyšlený svět Sirén, jak mohou rozmlouvat s Oceánem a jak si Kahlen se svými sestrami přirostla k srdci. (I když její záliba v chození do knihovny mě tak nějak vystihuje; jen tam nechodím hledat recepty na dorty nebo informace o lidech, které jsem zabila. Ehm... To jsem možná trochu odbočila. ;-))
Nicméně z konce mám takové smíšené pocity: jsem sice ráda, že Kahlen se mohla vrátit ke své životní lásce, ale zároveň mi trhá srdce, že si vůbec nepamatuje na Oceán, Elizabeth, Miaku, Padmu, Aisling...