Šťastně až navěky

Šťastně až navěky

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace navíc! (zdroj: NeoLuxor)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300436/stastne-az-naveky-XqJ-300436.jpg 4.3812

Selekce

Happily Ever After (2015)

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Tofinka

Krásné doplnění celé série Selekce. Opravdu milé příběhy, ať už se jednalo o královnu Amberly, nebo příběh vyprávěný z pohledu Marlee...
Oceňuji první seznámení prince Maxona a Americy z pohledu prince (to se mi líbilo z celé knihy asi nejvíc spolu s povídkou Miláček)❤.

Obálka je podle mě jednoznačně nejslabší z celé série, ale velmi se mi líbily kresby na začátku každé povídky.

Laughtubbe

Páni ! To je ale něco. Sbírka úžasně napsaných povídek obohacena o krásné ilustrace. Sérii Selekce zbožňuji. Je to úplně něco jiného než normálně čtu. Žádní upíři a jiné krvelačné bestie...jen princezny. Krásné oddychové čtení ke kterému se budu stále vracet. Tato kniha mi doplnila mezery v příběhu. A co si budu nalhávat, ten obal je dokonalý :*. Doporučuji úplně všem. Mám v nic uložené čtyřlístky.

Siu83

Hezké doplnění k celé sérii

Hania932

Velmi krásná a zajímavá knížka! Postavy ze Selekce miluju a toto bylo příjemné čtení.

warca

Pro doplnění série je tato kniha nezbytná. Dovolí vám se alespoň na chvíli vrátit do světa prince Maxona, podívat se na příběh jeho rodičů a nahlédnout do životů ostatních oblíbených postav.
Příběhy byly postavé jako ostatně celá Slelekce. Prostě krása.

Ažula

Tuto knihu hodnotím, jako knížku doplňkovou, ne součást série. Jsem totiž hrozně ráda, že ji autorka napsla. Vždy mě zajímaly i osudy vedlejších postav. Konečně jsem se třeba dozvěděla, co se stalo s Marlee. Vžila jsem se do příběhů a knížku si opravdu užila.

Torino

Všechny příběhy jsou zajímavé a aspoň mě vtáhly do děje stejně jako knihy. Každý příběh má jiné plusy a jiné mínusy. Mě osobně se kniha velmi líbila, dovysvětlila, co bylo potřeba dovysvětlit. Líbilo se mi, že každá povídka je psaná v ich formě z pohledu dané postavy. Příběhy jsou sestaveny z již známých scén (které jsme četli v předešlých knihách), které jsou právě z pohledu někoho jiného než hlavní hrdinky, ale jsou tam odhaleny úplně nové scény, které jsme si mohli jen domýšlet. Zároveň jeden příběh, a to příběh královny Amberly, je zasazen přibližně o 20 let dříve, než se odehrává náš děj, takže se dozvíme něco úplně nového a celkem překvapivého. Jen je mi líto, že tam chyběl příběh Georgie.

misak94

Povídky jsou moc krásně napsané a skvěle dotváří příběh. Bylo velice zajímavé vidět stejné prožitky očima někoho jiného :) moc povedené.

quinefer

za me asi nejlepsi kniha zatim. asi by mi vyhovovalo lip kdyby byl cely pribeh vypravem spise ocima Maxona nez vecne ufnukane Ameriky. Ale co uz nejsem cilova skupina tak je to asi jedno.

Katnissia

Celkově se mi tato série knih četla dobře a působila na mě klidným dojmem. Kniha Šťastně až na věky je takovou sladkou tečkou na konec. Všechny povídky se mi líbily, i když mi některé postavy byly nesympatické. Oceňuji, že autorka napsala příběhy i jiných postav.

Perry

Tato kniha je opravdu "třešničkou na dortu".
Popravdě nemůžu říct, který z příběhů mě bavil nebo zaujmul více. V každém mě něco překvapilo a zase jsem různé situace vnímala trošku z jiného úhlu.
Pro královnu Amberly jsem našla pochopení. Vztah Americy a Maxona mě okouzlil. Strážce ve mě probudil naději. Miláček došel řádného zakončení. Celesta uchvátila, ale nepřekvapila. A komorná? Nakonec více získala, než ztratila. ♥

whiolet

Nepřišlo mi, že tato kniha doplňuje, to o čem celá Selekce byla, spíš jsem z ní měla dojem, že je to taková "čekačka" před tím, než autorka vydá další díl.
Jinak to bylo nenáročné holčičí čtení.

mazlak

Pro ty, co přečetli celou sérii je to krásná a doplňující tečka. Některé povídky byly úžasné, některé o něco méně vydařené, ale to vše záleží na tom, kterou postavu si kdo zamiluje. Proto je velice těžké poukázat na to, která povídka je ta horší. Já osobně nemusel krále Clárksona, ale určitě se najdou čtenáři, kterým tato postava nevadila a pochopili jeho postoj. Celkově super knížka a celá série.

Aaginka

Super dodatek. Hlavně kapitola Druhé výročí.

vodopad152

Kniha se mi líbila, ale musím uznat že v ní byly i slabší díly. Přes všechny nedostatky mi, ale krásně dokreslila celý příběh Selekce.

Hermiona8703

Pro milovníky série nutnost! A ty ilustrace..ah. Mně se velice líbily povídky z pohledu Maxona, protože ho úplně miluju :D a taky královna. Ocenila bych víc povídek o ní a Clarksonovi. Co se mi naopak nelíbilo byla povídka s Aspenem. To že Americu miloval jsme věděli už dávno a nic nového jsme se nedozvěděli.

planet129
31.12.2017

Je pro mě těžké tuto knihu hodnotit, protože je skvěle napsaná, ale některé povídky se mi nelíbily hlavně kvůli postavám. Ještě bych chtěla upozornit na ilustrace, které byly opravdu nádherné a skvěle doplňovaly příběh
Královna - vůbec nerozumím “lásce“ mezi Amberly a Clarksonem. Clarkson je prostě stvůra, už od Selekce si to myslím a názor nezměním, Amberly mi naopak přišla jak cvičený pes. Cokoliv jí Clarkson poručil, ona to udělala. Nezlobte se na mě, ale tohle je láska?
Princ - no kdo nemiluje Maxona :D příjemné čtení, dokázala jsem se do něj vcítit a víc pochopit proč co dělal. A k tomu ty jeho hlášky, skvělý!
Strážce - Kiera dokázala nemožné- změnit mj názor na Aspena. Neměla jsem ho vůbec ráda, až do teď.
Miláček - nejlepší povídka z celé knihy. Člověk si u této povídky více uvědomí, co to znamená doopravdy někoho milovat
Z pohledu Celesty - Celesta je mrcha a přišla mi tak i když se u konce příběhu změnila. To, co dokázala udělat kvůli koruně a Maxonovi, bylo opravdu něco
Komorná - ne, to prostě ne. Lucy mám ráda, ale proč autorka popisovala zrovna tuhle část jejího vztahu s Aspenem? Proč radši nemoha napsat, jak se seznámili? Lucy se mi k Aspenovi hodila, až do teď
Druhé výročí - uvolněné, rychle přečtené, moc pěkná povídka. Myslím si, že kdyby byl příběh delší, možná by to i prospělo
Co dělají teď? - rychlé životopisy některých účastnic Selekce. Bylo mi jich líto, že se k nim lidé po Selekci tak chovali a ani jsem si neuvědomovala, jak to pro ně muselo být těžké

JmenujiSeZuzla
25.12.2017

Na tuhle jsem se obzvlášť těšila. America pro mě byla jednou z těch až moc dokonalých postav. Často se mi stává, že z tohoto důvodu, potom nemám moc ráda hlavní postavy. America mi moc nevadila, ale přeci jen jsem se zajímala spíš o jiné postavy. Hlavně jsem se tady těšila na Amberly. Všem příběhům klobouk dolů. Krásně sepsané (jak už jsme určitě od Kiery Cassové zvyklí) a na spoustu postav, jsem díky této knize, dostala jiný názor. Nejvíc se mi líbila povídka o Amberly a o Marlee. Co jsem dále milovala byly doplněné ilustrace, nad kterými jsem třeba seděla 10 minut a jen koukala, jak jsou krásné. Ty si myslím, krásně knihu doplnily. Ještě víc jsem byla ráda za poslední část knihy ''Co dělají teď.'' Takové zajímavosti, bych se snad nedozvěděla a jako fanynka této série, jsem je víc než ocenila. Kniha je doplňková. Jen zdánlivě bych ji přirovnala ke knize ''Harry Potter a prokleté dítě.'' Z těchto knih bývají lidi často zklamaní, ale musí se počítat, že knihy tohoto typu, jsou spíše pro lidi, kteří mají tyto série v lásce a chtějí si rozšířit obzory. Autorka mě překvapila svými knihami a už se těším, až budu pokračovat v dalších dílech a třeba i jinými knihami od autorky.

ame
03.12.2017

moc se mi líbilo když mluvili i jiní než Amerika, bohužel jsem četla knihu se značným odstupem od série Selekce a tak jsem se často strácela

Karolína21
26.11.2017

Upřímně, se mi tato kniha líbila úplně nejvíce. V Selekci mě America někdy hrozně moc štvala svou nerozhodností. Také mi přišlo, že v První se v celé knize vcelku nic nedělo, ale až na konci nastal nečekaný zvrat. Myslím, že konec byl až moc pohádkový. Ale tato kniha mě upřímně překvapila. Původně jsem ji nechtěla číst, ale kdybych to udělala určitě bych se nedozvěděla tak zajímavé věci. Bylo úžasné vidět Selekci z tolika různých úhlů pohledu. Nesnáším, když knihy končí otevřeně, a tak jsem byla moc ráda za osudy ostatních dívek. Pokud jste přelouskali Selekci tak toto určitě doporučuji!

petra1773
19.11.2017

Moc pěkná, oddechová a romantická pohádka :) stejně jako celá Selekce se kniha četla sama. Ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. Velmi se mi líbil pohled Maxona, jen škoda, že byl tak krátký. Možná by nebyl od věci věnovat mu samostanou knihu, ráda bych si přečetla, jak to celé vnímal a prožíval právě on.

juni
10.11.2017

Tato kniha se mi strašně dobře četla. Celá série Selekce mě nadchla. Bylo fajn si tento příběh přečíst z pohledu jiných postav a vědět, jak se cítili a co prožívali.

Verkolka
01.11.2017

Perfektni rozbor postav!

Žožik
19.10.2017

Kniha jako taková se mi velice líbila. Bavilo mě získávat i jiné souvislosti z příběhů o selekci. Bohužel mě ale nezaujaly všechny příběhy. Bylo tam pár příběhu, které mě prostě nezaujaly svým obsahem, a některé mi přišly prostě tak nějak málo propracované.

NightShade
15.10.2017

stejně krásně napsané, jako celá Selekce. Moc se mi to líbilo a hrozně mě to natěšilo na Dceru a další díly i když se mi původně do toho nechtělo. Přečetla jsem ji jedním hltem. Určitě kdo četl selekci si tohle musí přečíst.

Petulik1996
11.10.2017

Mrzí mě, že víc nepopsala jak to celé prožíval Maxon. Zajímalo mě proč se rozhodl k tolika věcem...

Mišule_11
05.10.2017

Ani samotný závěrečný díl nebyl špatný a líbil se mi! :) Ale i přesto všechno jsem nebyla tolik nadšená a něco mi tam chybělo..Ráda jsem se setkala snad se všemi možnými postavami nejen Selekce, vžila se do jejich pocitů a některé i obdivovala..! :)

rm
28.09.2017

Mno, nebylo to nějak zlý, ale vcelku zbytečná kniha. Nic svetoborneho jsme se nedozvěděli

Markett
26.09.2017

Tahle knížka je opravdu dobrou tečkou za příběhem Selekce o Americe... já tuhle knížku četla ještě před Dcerou a Korunou, takže jsem si vlastně uzavřela příběh America & Maxon díky této knížce. Bylo opravdu moc hezké zavítat i do životů ostatních postav, Královna, Marlee a další, ráda jsem se s nimi poznala blíže, díky této knížce nějak i porozuměla jejich povaze... no prostě bomba. Opravdová oddechovka a hlavně díky za ten konec... díky za tu návaznost a poslední kapitola mě pěkně "odstřelila" k Eadlyn... :) Moc krásné :)

petra4080
21.09.2017

Kniha doplňuje hlavní sérii o pocity ostatních zúčastněných. Osobně jsem ji uvítala, protože mi objasnila některé myšlenkové pochody vedlejších postav, které mi v knížkách ne vždy dávali úplně smysl.
Krátké příběhy jsou opět psané velmi čtivou formou.

povídky princezny reality show láska pro dívky americká literatura

Kiera Cass

Kiera Cass