Šťastně až navěky

Šťastně až navěky

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace navíc! (zdroj: NeoLuxor)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300436/stastne-az-naveky-XqJ-300436.jpg 4.3730

Selekce

Happily Ever After (2015)

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

mazlak

Pro ty, co přečetli celou sérii je to krásná a doplňující tečka. Některé povídky byly úžasné, některé o něco méně vydařené, ale to vše záleží na tom, kterou postavu si kdo zamiluje. Proto je velice těžké poukázat na to, která povídka je ta horší. Já osobně nemusel krále Clárksona, ale určitě se najdou čtenáři, kterým tato postava nevadila a pochopili jeho postoj. Celkově super knížka a celá série.

Aaginka

Super dodatek. Hlavně kapitola Druhé výročí.

vodopad152

Kniha se mi líbila, ale musím uznat že v ní byly i slabší díly. Přes všechny nedostatky mi, ale krásně dokreslila celý příběh Selekce.

Hermiona8703

Pro milovníky série nutnost! A ty ilustrace..ah. Mně se velice líbily povídky z pohledu Maxona, protože ho úplně miluju :D a taky královna. Ocenila bych víc povídek o ní a Clarksonovi. Co se mi naopak nelíbilo byla povídka s Aspenem. To že Americu miloval jsme věděli už dávno a nic nového jsme se nedozvěděli.

planet129
31.12.2017

Je pro mě těžké tuto knihu hodnotit, protože je skvěle napsaná, ale některé povídky se mi nelíbily hlavně kvůli postavám. Ještě bych chtěla upozornit na ilustrace, které byly opravdu nádherné a skvěle doplňovaly příběh
Královna - vůbec nerozumím “lásce“ mezi Amberly a Clarksonem. Clarkson je prostě stvůra, už od Selekce si to myslím a názor nezměním, Amberly mi naopak přišla jak cvičený pes. Cokoliv jí Clarkson poručil, ona to udělala. Nezlobte se na mě, ale tohle je láska?
Princ - no kdo nemiluje Maxona :D příjemné čtení, dokázala jsem se do něj vcítit a víc pochopit proč co dělal. A k tomu ty jeho hlášky, skvělý!
Strážce - Kiera dokázala nemožné- změnit mj názor na Aspena. Neměla jsem ho vůbec ráda, až do teď.
Miláček - nejlepší povídka z celé knihy. Člověk si u této povídky více uvědomí, co to znamená doopravdy někoho milovat
Z pohledu Celesty - Celesta je mrcha a přišla mi tak i když se u konce příběhu změnila. To, co dokázala udělat kvůli koruně a Maxonovi, bylo opravdu něco
Komorná - ne, to prostě ne. Lucy mám ráda, ale proč autorka popisovala zrovna tuhle část jejího vztahu s Aspenem? Proč radši nemoha napsat, jak se seznámili? Lucy se mi k Aspenovi hodila, až do teď
Druhé výročí - uvolněné, rychle přečtené, moc pěkná povídka. Myslím si, že kdyby byl příběh delší, možná by to i prospělo
Co dělají teď? - rychlé životopisy některých účastnic Selekce. Bylo mi jich líto, že se k nim lidé po Selekci tak chovali a ani jsem si neuvědomovala, jak to pro ně muselo být těžké

JmenujiSeZuzla
25.12.2017

Na tuhle jsem se obzvlášť těšila. America pro mě byla jednou z těch až moc dokonalých postav. Často se mi stává, že z tohoto důvodu, potom nemám moc ráda hlavní postavy. America mi moc nevadila, ale přeci jen jsem se zajímala spíš o jiné postavy. Hlavně jsem se tady těšila na Amberly. Všem příběhům klobouk dolů. Krásně sepsané (jak už jsme určitě od Kiery Cassové zvyklí) a na spoustu postav, jsem díky této knize, dostala jiný názor. Nejvíc se mi líbila povídka o Amberly a o Marlee. Co jsem dále milovala byly doplněné ilustrace, nad kterými jsem třeba seděla 10 minut a jen koukala, jak jsou krásné. Ty si myslím, krásně knihu doplnily. Ještě víc jsem byla ráda za poslední část knihy ''Co dělají teď.'' Takové zajímavosti, bych se snad nedozvěděla a jako fanynka této série, jsem je víc než ocenila. Kniha je doplňková. Jen zdánlivě bych ji přirovnala ke knize ''Harry Potter a prokleté dítě.'' Z těchto knih bývají lidi často zklamaní, ale musí se počítat, že knihy tohoto typu, jsou spíše pro lidi, kteří mají tyto série v lásce a chtějí si rozšířit obzory. Autorka mě překvapila svými knihami a už se těším, až budu pokračovat v dalších dílech a třeba i jinými knihami od autorky.

ame
03.12.2017

moc se mi líbilo když mluvili i jiní než Amerika, bohužel jsem četla knihu se značným odstupem od série Selekce a tak jsem se často strácela

Karolína21
26.11.2017

Upřímně, se mi tato kniha líbila úplně nejvíce. V Selekci mě America někdy hrozně moc štvala svou nerozhodností. Také mi přišlo, že v První se v celé knize vcelku nic nedělo, ale až na konci nastal nečekaný zvrat. Myslím, že konec byl až moc pohádkový. Ale tato kniha mě upřímně překvapila. Původně jsem ji nechtěla číst, ale kdybych to udělala určitě bych se nedozvěděla tak zajímavé věci. Bylo úžasné vidět Selekci z tolika různých úhlů pohledu. Nesnáším, když knihy končí otevřeně, a tak jsem byla moc ráda za osudy ostatních dívek. Pokud jste přelouskali Selekci tak toto určitě doporučuji!

petra1773
19.11.2017

Moc pěkná, oddechová a romantická pohádka :) stejně jako celá Selekce se kniha četla sama. Ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. Velmi se mi líbil pohled Maxona, jen škoda, že byl tak krátký. Možná by nebyl od věci věnovat mu samostanou knihu, ráda bych si přečetla, jak to celé vnímal a prožíval právě on.

juni
10.11.2017

Tato kniha se mi strašně dobře četla. Celá série Selekce mě nadchla. Bylo fajn si tento příběh přečíst z pohledu jiných postav a vědět, jak se cítili a co prožívali.

Verkolka
01.11.2017

Perfektni rozbor postav!

Žožik
19.10.2017

Kniha jako taková se mi velice líbila. Bavilo mě získávat i jiné souvislosti z příběhů o selekci. Bohužel mě ale nezaujaly všechny příběhy. Bylo tam pár příběhu, které mě prostě nezaujaly svým obsahem, a některé mi přišly prostě tak nějak málo propracované.

NightShade
15.10.2017

stejně krásně napsané, jako celá Selekce. Moc se mi to líbilo a hrozně mě to natěšilo na Dceru a další díly i když se mi původně do toho nechtělo. Přečetla jsem ji jedním hltem. Určitě kdo četl selekci si tohle musí přečíst.

Petulik1996
11.10.2017

Mrzí mě, že víc nepopsala jak to celé prožíval Maxon. Zajímalo mě proč se rozhodl k tolika věcem...

Mišule_11
05.10.2017

Ani samotný závěrečný díl nebyl špatný a líbil se mi! :) Ale i přesto všechno jsem nebyla tolik nadšená a něco mi tam chybělo..Ráda jsem se setkala snad se všemi možnými postavami nejen Selekce, vžila se do jejich pocitů a některé i obdivovala..! :)

rm
28.09.2017

Mno, nebylo to nějak zlý, ale vcelku zbytečná kniha. Nic svetoborneho jsme se nedozvěděli

Markett
26.09.2017

Tahle knížka je opravdu dobrou tečkou za příběhem Selekce o Americe... já tuhle knížku četla ještě před Dcerou a Korunou, takže jsem si vlastně uzavřela příběh America & Maxon díky této knížce. Bylo opravdu moc hezké zavítat i do životů ostatních postav, Královna, Marlee a další, ráda jsem se s nimi poznala blíže, díky této knížce nějak i porozuměla jejich povaze... no prostě bomba. Opravdová oddechovka a hlavně díky za ten konec... díky za tu návaznost a poslední kapitola mě pěkně "odstřelila" k Eadlyn... :) Moc krásné :)

petra4080
21.09.2017

Kniha doplňuje hlavní sérii o pocity ostatních zúčastněných. Osobně jsem ji uvítala, protože mi objasnila některé myšlenkové pochody vedlejších postav, které mi v knížkách ne vždy dávali úplně smysl.
Krátké příběhy jsou opět psané velmi čtivou formou.

Denčaa
14.09.2017

Moc pěkné doplnění celé série. Bylo hezké se zase ke všem oblíbeným postavám vrátit a zjisti, jaké i oni měli pocity. Jen je škoda, že už je to opravdu konec...A ilustrace byly moc povedené, lépe se mi předtavovalo, jak si hrdiny zobrazuje autorka.

jesterka.as
13.09.2017

Kniha je úžasná a povídky nádherné - příběh královny, Maxona, Aspena.... mrzí mě že nebyly mnohem mnohem delší, mám velikananánskou chuť chytit do ruky rovnou první díl Selekce a začít od znova. Kniha mě moc potěšila a příběh hodně oživila.

Efeméra
07.09.2017

Pro fanoušky série je tato povídková knížka taková krásná nezbytnost. Po rychlém zabřednutí do textu jsem byla opět překvapená, jak čtivě dokáže autorka psát. Když jsem se však přehoupla přes Královnu (která se mi moc líbila a lze ji s klidem označit jako obstojný samostatný příběh) a následně Prince (bylo mi líto, když povídka z pohledu Maxona skončila, nejraději bych četla dál), začalo mi připadat, že kvalita povídek postupně klesá. Některé mi připadaly úplně zbytečné (Co dělají teď?, Komorná), u jiných se mi zdálo, že si mohla autorka k převyprávění zvolit lepší scény (Z pohledu Celesty). Touto knihou jsem zakončila svoje čtení celé série, a proto jsem zvědavá, s čím novým autorka příště přijde. Snad to bude brzy :)

sd1992
06.09.2017

Jééé, jak mně se do této "povídkové" knížky zatraceně nechtělo! :-D Sláva, že jsem se přemluvila.. protože je to pecka.. :-) Bylo to strašně krásný zakončení série s Americou a Maxonem předtím, než se děj stočí k samotné Eadlyn.. Je plná informací o kterých v předchozím dílech nebyla ani zmínka a je super poznat postavy i z úplně jiného pohledu.. Nejlepší povídka byla STRÁŽCE - tedy o Aspenovi... :-) DOPORUČUJI, fakt se nezdráhejte toho, že jsou to povídky a né pokračování.. o hodně by jste přišli!

eliska2106
29.08.2017

Do téhle knížky už se mi moc nechtělo, ale dokud jsem měla přehled v ději, pustila jsem se i do ní. Je pro mě opravdu milým překvapením, že autorka kromě ústřední lovestory dotáhla příběhy i ostatních postav a co víc - poutavě převyprávěla příběhy, které už jsme vlastně víceméně znali :-)

Ailee
27.08.2017

Nebyla to Selekce, nebyla to dokonce ani Dcera, ale za přečtení to stálo. Bylo příjemné se vrátit do tohoto světa a vzpomenout si, co všechno se odehrálo v Selekci z trochu jiného pohledu. Nejvíc mě bavila povídka Princ a Druhé výročí. U těch jsem se nejvíc zasmála.

chanahd
26.08.2017

Tato kniha mi přišla tak nějak zbytečná, stejně jako pokračování - Dcera.
Škoda, že to nekončilo jen těmi 3 díly, byla by to hezky ukončená série.
Jinak z této knihy oceňuji jen tu první povídku o královně Amberly, to bylo opravdu zajímavé. Ostatní mi přišlo zbytečné. A částí "Co dělají teď" mi to přišlo už úplně zabité. Za mě zbytečná kniha. Navíc mi už nepřišla ani tak dobře psaná, jako ty první 3 díly. Nejhorší snad ty poslední části. Měla jsem z toho pomalu pocit, že to autorka psala proto, že se na tom dalo ještě něco vydělat.

Alethea_k
18.08.2017

Myslím si, že tato kniha je opravdu zbytečná. Přečetla jsem pouze povídky o Maxonovi a jeho matce. Dále jsem neodolala a přečetla si Druhé výročí. S těmito dodatky jsem spokojená. Ale dále si nechci svoje vzpomínky na Selekci kazit žádnými osudy, ani vysvětlivkami. Kdyby se Kiera Cass už vykašlala na Selekci a začala pracovat na něčem dalším, udělá líp.

Marry123
18.08.2017

Velice příjemné nahlédnutí do situací ostatním postav, na jejich pohled a příběh. Marlee mě dostala asi nejvíc ale všechny byly moc pěkné :)

1v8na
12.08.2017

Soubor povídek mě velmi bavil. Knihu jsem si půjčila z knihovny s cílem se v létě odreagovat a tuhle službu kniha splnila. Odreagovala jsem se a výborně se bavila.
I když mi v některých pasážích kniha přišla přeslazená, i přesto se mi líbila.
Maxon je sen každé ženy.
Nejvíc mě potěšily ilustrace, které se mi velmi líbily. Kdybych knihu neměla půjčenou z knihovny snad je i vybarvím.

Sixtinka144
09.08.2017

Asi jsem se zamilovala. Tato kniha je jedním slovem úžasná! Celou selekci jsem přečetla ani ne za týden a pak skoro půl roku pauza ( bála jsem se , že si nevzpomenu na některé postavy ,ale všichni se mi hned vybavili). Doplňkové části byly skvělé a ta kapitola s Marlee? Naprostá pecka, pět hvězdiček z pěti :) K. Cass opět nezklamala.

teri1003
09.08.2017

Celé tří knihy (Selekce, Elita, První) jsem si zamilovala. Pořád nad nimi musím přemýšlet. Doplňkovou knížkou Šťastně až navěky jsem si mohla představit i z pohledu jiných a hlavně z pohledu prince Maxona. Mezi mojí nejoblíbenější část z této knihy nesmí samozřejmě ani chybět dvouleté výročí královského páru. Teď už se můžu těšit na zbylé dva díly. Věřím, že všechny knížky stojí za přečtení.

povídky princezny reality show láska pro dívky americká literatura

Kiera Cass

Kiera Cass