Šťastně až navěky

Šťastně až navěky

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace navíc! (zdroj: NeoLuxor)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300436/stastne-az-naveky-XqJ-300436.jpg 4.3618

Selekce

Happily Ever After (2015)

Povídky, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

petra4080
dnes

Kniha doplňuje hlavní sérii o pocity ostatních zúčastněných. Osobně jsem ji uvítala, protože mi objasnila některé myšlenkové pochody vedlejších postav, které mi v knížkách ne vždy dávali úplně smysl.
Krátké příběhy jsou opět psané velmi čtivou formou.

Denčaa

Moc pěkné doplnění celé série. Bylo hezké se zase ke všem oblíbeným postavám vrátit a zjisti, jaké i oni měli pocity. Jen je škoda, že už je to opravdu konec...A ilustrace byly moc povedené, lépe se mi předtavovalo, jak si hrdiny zobrazuje autorka.

jesterka.as

Kniha je úžasná a povídky nádherné - příběh královny, Maxona, Aspena.... mrzí mě že nebyly mnohem mnohem delší, mám velikananánskou chuť chytit do ruky rovnou první díl Selekce a začít od znova. Kniha mě moc potěšila a příběh hodně oživila.

Efeméra

Pro fanoušky série je tato povídková knížka taková krásná nezbytnost. Po rychlém zabřednutí do textu jsem byla opět překvapená, jak čtivě dokáže autorka psát. Když jsem se však přehoupla přes Královnu (která se mi moc líbila a lze ji s klidem označit jako obstojný samostatný příběh) a následně Prince (bylo mi líto, když povídka z pohledu Maxona skončila, nejraději bych četla dál), začalo mi připadat, že kvalita povídek postupně klesá. Některé mi připadaly úplně zbytečné (Co dělají teď?, Komorná), u jiných se mi zdálo, že si mohla autorka k převyprávění zvolit lepší scény (Z pohledu Celesty). Touto knihou jsem zakončila svoje čtení celé série, a proto jsem zvědavá, s čím novým autorka příště přijde. Snad to bude brzy :)

sd1992

Jééé, jak mně se do této "povídkové" knížky zatraceně nechtělo! :-D Sláva, že jsem se přemluvila.. protože je to pecka.. :-) Bylo to strašně krásný zakončení série s Americou a Maxonem předtím, než se děj stočí k samotné Eadlyn.. Je plná informací o kterých v předchozím dílech nebyla ani zmínka a je super poznat postavy i z úplně jiného pohledu.. Nejlepší povídka byla STRÁŽCE - tedy o Aspenovi... :-) DOPORUČUJI, fakt se nezdráhejte toho, že jsou to povídky a né pokračování.. o hodně by jste přišli!

eliska2106

Do téhle knížky už se mi moc nechtělo, ale dokud jsem měla přehled v ději, pustila jsem se i do ní. Je pro mě opravdu milým překvapením, že autorka kromě ústřední lovestory dotáhla příběhy i ostatních postav a co víc - poutavě převyprávěla příběhy, které už jsme vlastně víceméně znali :-)

Ailee

Nebyla to Selekce, nebyla to dokonce ani Dcera, ale za přečtení to stálo. Bylo příjemné se vrátit do tohoto světa a vzpomenout si, co všechno se odehrálo v Selekci z trochu jiného pohledu. Nejvíc mě bavila povídka Princ a Druhé výročí. U těch jsem se nejvíc zasmála.

chanahd

Tato kniha mi přišla tak nějak zbytečná, stejně jako pokračování - Dcera.
Škoda, že to nekončilo jen těmi 3 díly, byla by to hezky ukončená série.
Jinak z této knihy oceňuji jen tu první povídku o královně Amberly, to bylo opravdu zajímavé. Ostatní mi přišlo zbytečné. A částí "Co dělají teď" mi to přišlo už úplně zabité. Za mě zbytečná kniha. Navíc mi už nepřišla ani tak dobře psaná, jako ty první 3 díly. Nejhorší snad ty poslední části. Měla jsem z toho pomalu pocit, že to autorka psala proto, že se na tom dalo ještě něco vydělat.

Alethea_k

Myslím si, že tato kniha je opravdu zbytečná. Přečetla jsem pouze povídky o Maxonovi a jeho matce. Dále jsem neodolala a přečetla si Druhé výročí. S těmito dodatky jsem spokojená. Ale dále si nechci svoje vzpomínky na Selekci kazit žádnými osudy, ani vysvětlivkami. Kdyby se Kiera Cass už vykašlala na Selekci a začala pracovat na něčem dalším, udělá líp.

Marry123

Velice příjemné nahlédnutí do situací ostatním postav, na jejich pohled a příběh. Marlee mě dostala asi nejvíc ale všechny byly moc pěkné :)

1v8na

Soubor povídek mě velmi bavil. Knihu jsem si půjčila z knihovny s cílem se v létě odreagovat a tuhle službu kniha splnila. Odreagovala jsem se a výborně se bavila.
I když mi v některých pasážích kniha přišla přeslazená, i přesto se mi líbila.
Maxon je sen každé ženy.
Nejvíc mě potěšily ilustrace, které se mi velmi líbily. Kdybych knihu neměla půjčenou z knihovny snad je i vybarvím.

Sixtinka144

Asi jsem se zamilovala. Tato kniha je jedním slovem úžasná! Celou selekci jsem přečetla ani ne za týden a pak skoro půl roku pauza ( bála jsem se , že si nevzpomenu na některé postavy ,ale všichni se mi hned vybavili). Doplňkové části byly skvělé a ta kapitola s Marlee? Naprostá pecka, pět hvězdiček z pěti :) K. Cass opět nezklamala.

teri1003

Celé tří knihy (Selekce, Elita, První) jsem si zamilovala. Pořád nad na ně musím myslet. Doplňkovou knížkou Šťastně až navěky jsem si mohla představit i příběh z pohledu jiných a hlavně z pohledu prince Maxona. Mezi mojí nejoblíbenější část z této knihy nesmí samozřejmě ani chybět dvouleté výročí královského páru. Teď už se můžu těšit na zbylé dva díly. Věřím, že všechny knížky stojí za přečtení.

RosaRoses

Selekce mě bavila a hodnotila jsem ji docela kladně, ale nemůžu se považovat za jejího velkého fanouška, který hltal každou stránku a napjatě vyčkával na další díly. Proto se teď sama sebe ptám proč jsem proboha četla tuhle novelu.
Jediné co se mi na ní líbilo, bylo vyprávění Celesty, Amberly a těch pět stran na konci "Co dělají teď?". Ty ostatní příběhy byly sice milé a čtivé, ale přesto velmi slabé. Takže pokud máte Selekci rádi tak tenhle komentář ignorujte protože vám se bude kniha určitě líbit, ale pokud ji zase tolik nemilujete vemte si ze mě ponaučení a tuhle knihu nečťete.

OndřejMergl

Kniha parádně doplňuje první tři díly Selekce, přidává pohledy, které jsme zatím nemohli sledovat, ovšem dle mého autorka minimálně u půlky postav nevystihla úplně vhodné pasáže, kde se do původního příběhu zapojit. Nicméně pro fanoušky série příjemná povinnost.

lenkaBajza

Příběhy očima prince Maxona a zejména Marlee (Miláček) mne prostě a jednoduše dostaly. Bez kapitoly výročí by to jistě nebylo ono. Nádherné byly také ilustrace, škoda, že jich v knize nebylo více.
Celé knize tleskám, nečekala jsem, že to bude tak dobré jako série Selekce.
I když ubírám jednu hvězdičku za kapitoly, které se mi nelíbily/trochu nudily (hlavně ta z pohledu Aspena), mohu ji všem doporučit:-)

Paintka01

Nádherná kniha! Bylo opravdu zajímavé číst příběhy ostatních postav ze série Selekce a přečíst si je i z jiného úhlu pohledu než měla America. Mimochodem Selekce patří mezi mé velice oblíbené série.
Doporučuji všem milovníkům jako jsem já! Je to krásné čtení, knihu jsem přečetla jedním dechem! :)

jana89

Myslím, že je pro kazdého, kdo přečetl sérii selekce přímo povinností přečíst si také tuhle skvělou doplňkovou knihu. To, že jsem se mohla na průběh selekce podívat také očima jiných lidí bylo velmi zajímavé. Některé postavy jsem tak lépe pochopilila a u jiných, u kterých mi chyběl příběh, tak ten jsem tady dostala. Rozhodně šlo o velmi příjemné počtení.

AnnaNešporová

Skvělé doplnění k sérii Selekce.

IrennCasman

Tato kniha je přesně to, co jsem skutečně a neodvratně potřebovala. Po přečtení "Dcery" jsem měla strach z toho, jaká kniha bude, ale můj strach, který byl zapříčeněn předchozí zkušeností, se mi teď zdá zcela zbytečný. Kniha byla naprosto a nepopiratelně úžasná. Mám z toho obrovskou radost. Proč takových knih nemůže být více?

Lorej

Skvělé doplnění příběhu, krásné ilustrace. Jsem moc ráda, že se povídky vydaly i v češtině. Nejvíce se mi líbila část 'Z pohledu Celesty'. Celestu jsem nikdy moc ráda neměla, ale díky této povídce jsem ji porozuměla a oblíbila si ji.

anetro

V této knize mě zaujalo, že čtenář mohl nahlédnout i do života ostatních postav ze série a líbili se mi i ilustrace v knize, kde autorka ukazovala svou představu o vzhledu postav.

Sablu

Knížka krásně doplňuje sérii Selekce. Moc se mi líbilo, že se člověk dověděl víc o ostatních postavách a dotvořil si tak celkový pohled. Za mě opravdu povedená knížka.

kyticka152

Kniha se mi moc líbila. Asi bych nemohla říct, že pro mě byla lepší než série Selekce, ale určitě jsem si ji užila. Nejvíc se mi líbil příběh Miláček. Přečtením knihy jsem více pochopila některé události a názory. A rozhodně mě bavilo vidět celou sérii s více pohledů. Úplně mě to navodilo, abych si příběh Americy a Maxona přečetla znovu. Doporučuji k přečtení!!!

1Světluška2

Knihu jsem přečetla za jeden den. Byl to dobrý nápad jak doplnit sérii. Líbilo se mi číst z pohledů ostatních postav. Nejslabší mi však přišla povídka o Maxonovi, ale díky tomuhle dílu jsem si oblíbila královnu. Doporučuji všem co zbožňují selekci❤

Denikyy

Taková příjemná oddechovka pro příznivce Selekce. Myslím si, že Šťastně až navěky vás ani neurazí, ale ani nějak nedojme nebo neovlivní. Ale i tak je to rozhodně fajn volba.

Klára2216

Hezký dodatek k sérii. Líbilo se mi zpracování z pohledu několika různých postav. Sice to tolik neobohatí už, ale jen příjemně podtrhne.

TaLu

Velmi rychle jsem si zvykla na povídkové zpracování příběhu. První strany jsou věnované minulosti. Bylo zajímavé se více seznámit s rodiči Maxona a snad i něco pochopit z pozdějšího jednání krále. Vidět pak dál Selekci tolika různými pohledy a zároveň vnímat příběh, jak se postupně odvíjel a zasáhl hlavní i vedlejší postavy bylo překvapující. Ony se vlastně vztahy postav nedají označit za "vedlejší", protože v každém tom odstínu jde především o život a ten má tolik barev ! Toto pokračování rozhodně není jen nějakým nastavovaným dílem, ale opravdu příjemným doplněním.

juli2

Nejpovedenější kniha celé série.

SeverusSnape

Úžasné,kniha povídek mne osobně zaujala mnohem víc než celá Selekce.Nejvíc se mi líbila první povídka o Maxonově matce Královně.Moc dobře se mi to četlo,krásné,dojemné,strhující a každá povídka je vyprávěna někým jiným,takže je tam spousta citů .Vřele doporučuji všem

povídky princezny reality show láska pro dívky americká literatura

Kiera Cass

Kiera Cass