Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.42909

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

vall55069
předevčírem

Je to dokonalý pohádkový příběh. Na knihu jsem náhodně narazila přes internet. Knihu jsem za necelé dva týdny přečetla a okamžitě jsem si musela koupit 2. díl. America je skvělá. Do Maxona jsem se zamilovala od první chvíle, co jsem si přečetla jeho jméno, je dokonalý. Rozhodně knihu doporučuji.

janulka1310

Romantický příběh zasazený do budoucnosti mi přijde jako super nápad :) Kniha se čte velmi dobře, je to takové oddechové čtení. Autorčino pojetí doby budoucí se mi velmi líbí. Už se těším na další díly :)

Jarkaknihy1

Knížka mě celkem zaujala. Dobrá oddychovka.

Aerine

Selekce je příjemné čtení pro dívky, nepřináší nic extra nového, ale autorčin styl je jednoduchý a přirozený. A umístění do budoucnosti je celkem zajímavé.

erulka

Nádherné čtení. Kniha se četla sama a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příjemně mě překvapil princ Maxon, jelikož je to princ a ještě jedináček, čekala jsem, že bude namyšlený a rozmazlený. Ale byl pravý opak. Musím se přiznat, že jsem čekala daleko víc rivality a intrik mezi soutěžícími, když šlo o takového krasavce (alespoň tak jsem si ho představovala) a skvělou partii. Ve většině knih nemám moc ráda milostný trojúhelník (i když teď je to v knihách velmi moderní), jelikož to vždy přeji jen tomu jednomu a unavujeme nerozhodnost hlavní hrdinky. V Selekci jsem to ovšem měla trochu jinak. I když jsem fandila a pořád fandím víc princi než Aspenovi, i tak jsem z příběhu vycítila, že Aspen Americu miloval a chtěl jí akorát zajistit lepší život. Bylo mi ho i místy líto. Už se moc těším na Elitu a na to, jak se opět dostanu do světa princů a princezen, jelikož si myslím, že většina dívek by si přála alespoň na chvíli vyzkoušet, jaké to je být princezna.

Někdošťastný

Jedna z mála knížek, které jsem četla doslova jedním dechem. Snad každého upoutala krásná obálka. Příběh o lásce ale i životních rozhodnutích. Rozhodně doporučuju ♥.

Hania932

Tuto knihu mohu vřele doporučit! :) Je super! Hned už od začátku mě zaujala!:) Krásně se čte a má zajímavý děj! Opravdu jsem si i tuto sérii knih od spisovatelky oblíbila! Doporučuji! :)

SknihouVrukách

Selekcia sa mi veľmi páčila. Aj keď autorka mohla do pribehu zakomponovat viac akčnich scén. Pribeh je veľmi jednoduchý a oddychový. Tiež sa musim vyjadriť k obalke knihy,ktorá je jedným slovom prekrásna. Aj keď kniha nepatri medzi najlepšie knihy, tak knihu rozhodne odporučam.

Sima890

Velmi krásné, Maxon je strašně roztomilý ... nikdy neví co má dělat, když žena pláče XD
Americy mi bylo líto, když se s ní Aspen rozešel, ale.. #TeamMaxon
Občas se člověk i zasmál, krásné početní

Mišule_11

Pro mě překvapivá kniha, která se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout! :) Nejen soupeření holek mezi sebou v Selekci, ale také zajímavý život Americy a ta její zamilovanost..jsem zvědavá na samotný konec, proto se už teď těším na Elitu! :)

Petulik1996

Kniha byla moc krásná. Jak jsem dočetla první díl, tak jsem si hned chtěla přečíst druhý. A už jsme si zarezervovala i 3.

evca7271

Za me velika spokojenost cetlo se to samo

sd1992

Copak mě na této knížce asi zaujalo jako první? Ano, myslíte si to správně - byla to obálka! Nebo lépe řečeno obálky... Pod naprosto sladkým vzhledem se skrývá ještě sladší příběh... :-) Myslela jsem si, že na toto budu už moc stará, ale kdepááák, bylo to super... :-D Jak jsem začala tak jsem první díl zhltla asi za jeden den :-D není možné přestat.. je to hrozně hezky napsané, čtivý příběh a vůbec super nápad napsat takový příběh.. America Singerová pro mě byla od začátku hrozně sympatickou postavou a o Aspenovi ani nemluvím! :D Takže čtěte jak se vám zlíbí... ani v 25 na Selekci není pozdě! :D

Ikii

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst, abych zjistila jestli je fakt tak dobrá jak se říká (a taky kvůli nádherné obálce). Příběh je dost jednoduchý a celé je to z pohledu hlavní hrdinky, půlka knihy jsou jen Američiny pocity. Mohlo to být zajímavější, víc zápletek atd.(rebelové). Jinak mile překvapila a určitě si přečtu další díl.

Ivuska1988

Představte si, že jednoho dne dostanete dopis s přihláškou na soutěž zvanou Selekce, kterou pořádá sám král s královnou a hlavní výhra je sňatek s krásným princem Maxonem.
Jedna z kandidátek je i America Singerová.
America Singerová o to, ale vůbec nestojí, je šťastně zamilovaná do kluka ze sousedství Aspena.
Rodina, ale i Aspen Americu přemluví a tak America přihlášku pošle.
Z přihlášených dívek vyberou 35 dívek, které se budou o prince ucházet. Jedna z finalistek je i America.
Začne se jí měnit život, najednou jí nic nebude chybět, né jako doma. Zažívá ten pravý a pořádný luxus.

Můj názor : Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho, jenže nebyl čas. Konečně ten čas nastal a já jen mohu říct, že se mi série moc líbí, je to krásná pohádka pro mladé holky, co rádi sní....
Kniha se čte velmi dobře a během dvou dnů je přečtená, rychle Vás vtáhne do děje a pak už se čte sama.
Další pokračování z této série se jmenuje Elita.

HMatlova

Lehká vykrádačka Hunger Games, jen se účastnice nemusí zabíjet, místo toho si navzájem očima škubou vlasy. Kniha je opravdu jednoduchá na čtení. Přijde mi, že nic nerozvádí úplně do detailu a myslím, že kdyby měla, tak by to autorka ani nedala. Postavy jednají (bohužel) přesně tak, jak byste to od nich čekali. Vtipná jsou i jména. America Singerová je zpěvačka, X Farmerová je farmářka. Je to opravdu pohádka pro starší děti. Jen mě docela překvapilo to osočování. Při třetí světové válce Čína napadla USA, Rusko napadlo USA, Čína napadla Rusko. Myslím, že pro dospělé tahle kniha není až tak záživná, pokud opravdu nemilujete princezny, ale pokud se dostanete za první třetinu, určitě ji budete chtít dočíst. Jen je škoda, že kniha opravdu nemá konec, ovšem dá se odhadnout už jenom z názvů dalších dílů.

Melancholie

Postapokalyptické ale přeslazené.Jak to všichni vychvalovali, ale já si z toho na prdel nesedla .

eliska2106

Je to trochu jako kdyby se 'Amerika hledá top modelku' objevilo v Hunger Games, ale prostě to má něco do sebe :-)

Efča59

Knihu jsem si koupila v podstatě jenom kvůli Čtenářské výzvě. Nakonec byla tato pohádka příjemné překvapení.

Danago

I když nejsem cílová skupina, tak se mi tato fantasy opravdu moc líbila. Byl to pro mě krásný pohádkový příběh. Selekce umožní 30 dívkám žít v paláci a soutěžit o srdce prince Maxona. Hlavní hrdinka Amerika ale soutěžit nechce, protože má doma jinou lásku. Přesto se do soutěže dostává a potkává prince Maxona. A příběh začíná.... Knížku jsem si koupila hlavně protože se mi líbila obálka, ale příběh mě nezklamal. Je to čtení pro mladší čtenáře, ale proč si jednou neodpočinout i u takové pohádky. Je to velice čtivá knížka , která má spád i napětí, a mě se velice moc líbila.

Iginkaa

Nádherná kniha. Na prostě nemuzu nic vytknout:**

nikol6168

Četlo se to lehce, byla jsem překvapená, že i když jsem si říkala, jestli nejsem na nějaké prince a princezny stará, ale vůbec to nevadilo. Je to velká romantika, ale kdo na ni má chuť tak určitě nebude zklamaný.

Veronika95

Kniha mě hned na začátku dost nudila. Ale asi po čtyřech nebo pěti kapitolách jsem knize naprosto propadla a asi během dne a půl ji přečetla.
Je to sice romantická knížka, ale místy jsem se dusila smíchy a dokonce i bála.
Skvěle napsané!

Christianne.K

Ze začátku jsem byla ke knize trochu (dobře trochu více) skeptická. Dostala jsem Selekci k Vánocům a po těch sedmi měsících jsem si řekla, že tomu v nejhorším dám odpad, ale první kniha mne pozitivně překvapila. Jako třešnička na dortu byla ta obálka. Nečekejte však nějaký maga dílo. Mne to připadalo jako super čtivá odechovka.

Marry123

Na tuto sérii jsem četla hodně chvály. První díl mě neuchvátil ale ani nezklamal. Jistým způsobem mě stejně láká k přečtení dalších dílů. Tak se do toho s radostí můžu pustit a užít si oddechové počtení. :)

marta14

Tuto knihy jsem přečetla za dva dny. Opravdu mě vtáhla do děje. Bylo sice jasné, jak to dopadne, ale i tak mě to prostě bavilo. Taková odpočinková kniha...

Jennys195

Dlouho mě žádná kniha tak rychle nevtáhla do děje jako tato. Rozhodně doporučuji

evamatejovska

Knížku jsem si zamilovala, měla jsem ji přečtenou pouze za 2 dny!

Mishak

Ano, téma se knize určitě vytknout nedá. Ale proč se kniha více nepohybuje kolem rebelů? Proč se zasekneme jenom u dívek bojujících o princovu přízeň? Vždyť jsme se za celou četbu knihy neposunuli prakticky nikam...

Po neprodlené četbě druhého dílu absolutně neprahnu. Tahle série knih pro mě nejspíš nebude ten pravý šálek kávy... Bohužel...

Celý můj názor si můžete přečíst zde:

JmenujiSeZuzla

Selekci jsem si chtěla přečíst už nějakou dobu, ale zrovna jsem na ni v knihovně narazila, tak jsem ji tam nemohla nechat. Hned jsem ji samozřejmě začala číst a už po první kapitole jsem začala chápat, co na tom všichni měli. V selekci je všechno co já, jakožto dospívající holka, očekávám od knihy:romance, napětí, život. Postavy jsou sympatické a co se mi obzvláště na knize líbilo bylo to, jak autorka věci zbytečně neokecávála a i přesto kniha není tenká. Už se moc těším až se dostanu k Elitě a doufám, že bude aspoň tak dobrá jako Selekce.