Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.43425

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

MiraiYume
včera

Je to tak sladké, až z toho bolí zuby. Zatím jsem nenarazila na nic příliš originálního - svět po čtvrté světové válce (velmi to evokuje Měsíční kroniky), kapitol a rozdělení do kast (ta podobnost s Hunger Games bije do očí). Ten zvláštní svět není ani moc přiblížený, vlastně o něm v podstatě nic nevíme. Tady jde jen o lásku. Dívčí románek. Dala bych možná tři hvězdičky, ale tak nějak jsem zrovna na tento žánr měla chuť, tak přidávám i čtvrtou, protože pokud hledáte nějakou dívčí oddechovku, dobře napsanou, pak je Selekce ta pravá. Sice je naprosto zřejmé, jak příběh dopadne, ale svým způsobem mě to bavilo. Takže jo. Pokud hledáte dívčí sladký románek s úžasným princem a děvčetem "z lidu", pak saháte po správné knize a nemůžete být zklamaní. Ale předem upozorňuji - víc od toho nečekejte.

paja2003

Tuto knížku miluji!

DancerJaneBooks

Když jsem do toho šla, tak jsem vlastně skoro vůbec nevěděla, o čem tahle knížka má být. Ale už od první věty mě tahle knížka vtáhla do děje. Selekce nebyla ani tak těžká na čtení, spíš oddechovka, což jsem si nemyslela, že bude. Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst především proto, že to je (nebo byl?) takový fenomén. Celkem chápu, proč tomu tak bylo. Čtení téhle knížky jsem si moc užila a bavilo mě to.
Co se týče postav, America mi jako hlavní postava a zároveň i vypravěčka celé knížky vyhovovala. Jde vidět, že je i celkem sebevědomá a to se cenní. Nerozhodná mi nepřišla (teda aspoň ne v tomhle díle), tak jak hodně lidí nadává, že je stráášně nerozhodná. Taky se mi líbil její smysl pro humor :D Upřímně - Aspena mám o mnohem míň ráda, než Maxona. Nevím proč, ale od začátku (když jsem Maxona ještě ani neznala) jsem ho moc nemusela. Jak Americe přišla pozvánka do Selekce a ona tam nechtěla jít, tak jsem si říkala, proč ji ta její mamka tak nutí a tak. Ale potom jsem si uvědomila, jak strašná by byla chyba kdyby do ní nešla. Její mámu jsem ale i tak moc neměla ráda. Za to May mi přirostla k srdci, Gerad taky a bylo mi líto, že nemůže dělat, to, co ho baví. Hrozně nenávidím Celestu a je škoda, že America Maxonovi neřekla, co jí udělala, jenom to tak načla. Ale zase jsem ráda, že na ni nežalovala a nedělala z toho povyk, což by Celesta udělala asi určitě... Jo, a komorné mi taky přirostly k srdci :)
Na téhle knížce se mi taky hodně líbí, že je originální. Protože tenhle "svět" určitě nebylo lehké vymyslet. Americe a Maxonovi to přeju. Hodnocení dávám plný počet, protože nemám co vytknout. No, vlastně jedna věc je mi líto a to je ta, že už podle dalších dílů jde poznat, co se tam bude dít. Ale je to vlastně i trochu moje chyba, že tuhle knížku čtu až čtyři roky po vydání :) Ale moc se těším, až si přečtu další díly.

ivič

Oddechová kniha, podle mě až moc. Celou knihu jsem čekala až se NĚCO stane.
Nutno dodat, že jsem čekala zbytečně. Někdy jsem vážně myslela, že by měl Americe
někdo jednu vrazit nebo ji poslat domů. Taky z knihy nešlo poznat, že se odehrává v
budoucnosti. Celkově průměrná kniha ve které je jasné s kým America nakonec
skončí a myslím, že Aspen to nebude.

KerrKnock

Má ještě cenu psát nějaký komentář, abych případně přesvědčila vás všechny, kteří nad touto knihou váháte, nebo jste přesvědčeni z těch předchozích osmiset komentářů, že ta kniha je prostě BOŽÍ? Chtěla bych vymazat svojí paměť jen proto, abych si jí mohla přečíst znovu! Jsem naprosto okouzlená touto knižní sérií a opravdu mě mrzí, že už mám všechny přečtené a při otevření knihy už to není ten "wow" pocit, který to byl dřív.
S Americou asi nebudete pokaždé souhlasit, občas je na pár facek, občas hrozně nerozhodná, ale máte tam dalších 29 dívek a taky spoustu dalších postav na to, abyste si tam našli tu svojí "nej". Doporučuji všem!
Každopádně mají nádherný obal, v knihovně ta série vypadá opravdu luxusně :)

wildXchos

Tohle je úžasné. Ten nápad, že si princ musí vybrat z dívek tímhle způsobem je skvělý. Příběh mě hodně bavil, nemohl jsem se od něj odtrhnout. Všechny dívky mají svou vlastní povahu. Jen se pořád nemůžu rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem.

KessieRixy

Selekci naprosto miluji. America je mi příjemná hlavní hrdinka, stejně jako Maxon. Tohle je tedy i jedna z knih kde bych ocenila i jeho pohled. Přesto tuto knihu naprosto miluji. Je čtivá, žádná kapitola,která by mě nebavila a především originální nápad.

katy.16

neuvěřiteln čtivá kniha,nejdřív jsem měla strach jí vůbec otevřít ale měla jsem jí přečtenou za 4 dny.

LuScha

Knížku jsem hltala už od 1. kapitoli. Sice mi trochu štvalo, že America byla nerozhodná, ale to se občas stává.

Klára14

Kniha mě od začátku až do konce naprosto překvapila. Všechno bylo perfektně napsané a v několika momentech byly i vtipné scény, které mi v jiných knihách často chybí. Jediné co mohu vytknout, je tvrdohlavost hlavní hrdinky. Knihu určitě doporučuji.

Pawel973

ze začátku jsem měl strach že bude až moc holčičí, nebude zde žádné drama ani akce
ale nakonec mě překvapila a četla se mi dobře ikdyž trochu víc akce by téhle knížce/sérii určitě jen prospělo
(doufám že nejsem jediný kluk, který to četl :-D)

Míša06

Jen jedno OMG. TO je tak skvělé. Nejvíce se mi asi líbil ten milostný trojúhelník a Američčina tvrdohlavost. Neuvěřitelně propracovaný svět, nádherně vymyšlená Selekce Prostě smekám klobouk Kiero.

Reniee

Krásný příběh ze světa princezen, princů, králů a královen. Selekce mě moc bavila. Americu jsem si zamilovala a teď s chutí čtu druhý díl Elita :)

Knihomolka10

Úžasná série, čtu ji už po několikáté a některé události čtu stále se zatajeným dechem. A k tomu ty krásné obálky, které dělají parádu v každé knihovně. Knihu určitě doporučuji všem, kteří se rádi ponoří do světa ,,princezen", kde samozřejmě nechybí ani
ten nejkrásnější princ.

Veruu95

Jedna z nejlepších knížek (a rovnou i sérií, protože další díly jsou taky pecka) vůbec. Rozhodně doporučuji, určitě nebudete litovat! :)

Katecake

Byla jsem přesvědčena svými kamarádkami, že se jedná o skvělou knihu!..
...CHYBA! Ale přečetla jsem ji....

maja11231

Velmi dobrá kniha. Strašně moc se mi líbí obálka knihy.
Doporučuji

misule8812

Fajn oddechovka :)

Knihomolkajá

Neuvěřitelně oddechová kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a za den byla ta tam. I přes to, že normálně čtu úplně jiný žánr. Kdo by to byl řekl, že kniha může být stejně krásná, jako její obálka, která je, přiznejme to, luxusní. I když přece jen trochu moc princeznovská.
Co mi tam ale nějak chybělo, byla moderní technika. Dočetli jsme se hned na začátku, že se příběh odehrává po čtvrté světové válce a přitom jsem ani nezaznamenala, že by měl někdo v ruce mobil. Jak je to možné? Neměly by je všude obklopovat technologie, o kterých se nám smrtelníkům ani nezdá?
Co mě ještě zaráží, je, že se v knize událo jen pár zásadních věcí a autorka psala velmi úsporně bez dlouhých popisů a přesto má kniha kolem tři sta stran. I když pravda, tenhle problém má mnoho knih.
A nyní něco pozitivního. I když v knize nebyly prakticky žádné zásadní zvraty, přesto si mojí pozornost nějakým nepochopitelným způsobem získala a v mé knihovničce a doporučených knihách si své místo našla. Čtení mě neuvěřitelně bavilo a odtrhnout oči pro mě byl skoro nadlidský úkol. Dialogy mezi postavami byly krásně napsané a mnohdy natolik vtipné, že jsem vyprskla smíchy.
I přes mnohé chybičky získává kniha pět hvězdiček a neochvějně si za nimi stojím. Plně doporučuji.

petgona

Az sa hanbim oproti inym hodnoteniam, ale bohuzial, som sklamana. Prilis vela romantiky, klasicky lubostny trojuholnik - co nenavidim - tie baby sa nikdy nevedia rozhodnut. Pri tejto knihe som mala pocit, od sameho zaciatku, ze citam slaby odvar Hunger Games. Som zvedava na dalsi diel, co nam prinesie, ci troska zamiesa karty - a to len viac ako v tom, ze by sa nasa hrdinka nedokazala rozhodnut medzi Aspenom a Maxonom.

BooksAnd_me

Selekci jsem si zamilovala hned po přečtení první stránky. Příběh je velmi napínavý, nemohla jsem se od něj odtrhnout, vždycky když jsem přišla ze školy, musela jsem hned číst. Ani jsem nevěděla, že kniha existuje, teprv jsem se o ni dozvěděla, když jsem ji dostala k Vánocům a za to moc děkuji tetě. Akorát jsem absolutně nemohla přijít na to, v jaké je to době, ale nevadí. HODNĚ DOPORUČUJI !

sara6329

Selekce je prozatím ta nejlepší série kterou jsem kdy četla. Celkem jsem ji přečetla 6 krát a nemůžu se dočkat až si ji přečtu posedmé!❤️

Elen telemna

Štve mě, že je tahle kniha tak přechvalovaná. Kdybych o tom pořád neslyšela někoho mluvit a vynášet ji až do nebes, možná bych si ji užila víc. Přesto se pokusím ji zhodnotit spravedlivě.
Děj byl hrozně průhledný. Ještě než jsem začala číst, byla jsem seznámena s tím, co je to Selekce. To mi stačilo k tomu, abych dopředu odhadla obsah příběhu, hlavní zápletku a samotný konec. A protože v příběhu nebyly nějaké velké dějové zvraty, můj odhad byl až neuvěřitelně přesný...
Přesto mě však čtení nenudilo. Mnohokrát jsem se neudržela a vyprskla jsem smíchy, v některých pasážích jsem až zadržovala dech a párkrát jsem se přistihla, že na příběh myslím, i když jsem zrovna nečetla. Možná za to může příjemný styl psaní, možná kouzelná atmosféra knihy. Ať je to tak nebo tak, knihu jsem ji celkem užila, přestože jsem věděla, jak to celé dopadne.
Z postav mám nejraději Maxona. Je hodný, laskavý, trpělivý a mně osobně opravdu sympatický. Dovedu si představit, že takový člověk opravdu existuje. K Americe se raději vyjadřovat nebudu, jen si nedovolím nepodotknout, že hlavních postav ve stylu "dokonalých hrdinů" mám už celkem plné zuby.

Na závěr si to dovolím shrnout. Knížka je pěkná, má své osobní kouzlo, ale podle mého názoru si nezaslouží takovou chválu, jakou sklízí.

maanba

Celá tato série se mi moc líbila. První díl byl za mě nejlepší, Elita už nebyla tak zajímavá, ale dala mi mnoho očekávání do další knihy, která byla perfektním zakončením série o Americe. Dcera a Koruna mě nenadchly tak jako předešlé díly, ale i tak jsou to nádherné knížky a doufám, že autorka ještě něco hezkého napíše. :)

Denisa_a

WOW! Přečetla jsem jí na 2x jak moc se mi líbila. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická svým chováním a i princ. Přesně tak jak mi bylo jasné už od začátku o čem knížka bude, tak je mi úplně jasné jak to bude pokračovat. Ale nevadí. I tak si už letím do knihovny pro další díl :-)

Knihomolka10942

Krásná knížka, přečtená jedním dechem.

Tesinka_Laufey

Do ruky se mi dostala především kvůli pěknému obalu, ale nedávala jsem jí moc velké šance...Vcelku se mi líbila. Je to moc milý příběh, i když místy trochu nudný, táhlý a ocenila bych, kdyby byly více popsány i ostatní dívky. Navíc ta nerozhodnost mezi dvěma chlapci mi trochu připomněla Hunger Games...

_Tori_V.

Kniha se mi velice líbila, jedna z YA knížek na které nezapomenu..

Lethania

Pěkná romantická pohádka. Ale to je asi tak všechno. Nezapojovat akci do děje bylo asi úmyslné, ale já bych o něco víc napětí nepohrdla. Byly tam náznaky, ale dál se nedostaly. Za mě povedená romantika. Další díl si určitě přečtu.

Trolice

První díl této série se mi zdál takový milý. Druhý díl už mě tak moc nebavil, trochu to zachránil až konec. Ve třetím díle autorka udělala z hlavní hrdinky trošku spratečka, ale ve čtvrtém díle asi trochu vyzrála :-) celkově to hodnotím jako čtení pro dívky a myslím, že jednou přečíst mi stačilo