Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/big_selekce-RMS-207771.png 4.34990

Selekce 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Selection, 2012

Kniha Selekce

Monijanak

Dostala jsem od kamarádky Elitu, ale nechtěla jsem přeskakovat díly, a tak jsem si zakoupila audioknihu 1. dílu. Krásná knížka. Jsem sice teprve v polovině poslechu, ale moc si ji užívám, i díky interpretaci Lucie Pernetové. Tuhle romantiku já můžu. :-)

SněžnáSova

Tohle je moje nejoblíbenější kniha, dnes jsem ji poslouchala jako audio a jenom se potvrdila její výmečnost. Ta romantika je hrozně rostomiloučká a hlavní postavy miluju. V tomhle díle se America seznamuje s prostředím a v dalších nádherně vzdoruje...Tuto distopii rozhodně stojí za to přečíst nebo poslechnout! Prostě krása! ️

Michalka98

Už chápu, proč tuto sérii tolik lidí miluje. Selekce je opravdu nesmírně oddechové a povedené čtení, které plní mnoha menším (i větším) ženám jejich dětský sen. Alespoň na chvíli se můžete ztratit v ději a společně s Americou zjistit, jaké to je být princeznou. Je to krásné, náročné, ale hlavně je to poslání. Není to nejlepší série, co jsem kdy četla, ale bavila mě a svůj účel splnila.

michaela8233

Začala jsem poslouchat jako audioknihu a moc si to užívám. Povedla se!

Dean_Sami

Tuto knížku bych doporučila všem, ženám popřípadě mužům v každé věkové kategorii. Příběh, který vám ukáže jak těžký je život urozených, válku, naději ale také lásku k jednomu a více lidem. Tato knížka není pouze jeden hloupý dětský nevyspělý odstavce za druhým, ale je to něco co vám dokáže pohladit srdce, duši a zaujmout tak, že za chvíli otočíte poslední stránku a nebudete schopni se nabažit. Hlavní postavy nejsou hloupé či otravné. Řekla bych, že právě naopak, možná se jenom někdy pozastavíte nad Američinou vznětlivostí a tvrdohlavostí, ale právě díky tomu je hodně silnou charakterovou hrdinkou. Příběh těch dvou se zdá realistický i díky jejich dlouhému seznamování a sbližování. Tuto knížku jsem nečetla poprvé a rozhodně ne naposledy

ivetdos

K Selekci jsem se dostala až nyní a po prvním díle docela rozumím tomu obrovskému úspěchu, který kniha sklízí. Ve své době originální, extrémně čtivá, milostný trojúhelník, takže nevíte komu fandit a přestože některé situace byly přitažené za vlasy, jako celek se mi kniha líbila. Perfektně jsem si u ní odpočinula. Zatím se do dalších dílů pouštět nehodlám, protože je série opravdu dlouhá a tak nějak tuším, jak dopadne, ale na odreagování moc doporučuji!

Kniholapka

Krásná kniha, která se opravdu čte sama. Líbilo se mi prostředí, děj i posun hlavní hrdinky. Knihy, kde si hlavní hrdinka nenechá tolik věcí líbit a s grácií, i když občas pichlavým jazykem, je řeší, mě baví. Rozhodně se těším na pokračování!

Hanncha

Oddechové, Young adults, romantické.
Neurazí.