Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajn... celý text

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.42754
Série:

Selekce (1.)

Originální název:

The Selection (2012)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (679)

Přidat komentář
Alča003
včera

Kniha mně rychle vtáhla do děje a četla se skoro sama. Ale přijde mi, že některé méně podstatné části byli příliš zdlouhavé. Četla jsem první tři díly a nemůžu se dočkat až si přečtu ty ostatní.

Elizabeth666
19. července

Není to špatná kniha. Má čtiví děj a myslim že děj docela rychle i ubíhá.

Doporučuji a myslim že se to bude líbit lidem, kteří mají rádi romantiku.

Avielin
16. července

Přeslazené, bez pořádného děje, asi stárnu, ale moc mě to nebavilo.

whiolet
15. července

Tule knihu jsem si chtěla přečíst,abych zjistila co na ní všichni tak vidí.
Jsem mile překvapená. Kniha je samozřejmě dost holčičí,ale je velmi dobře napsaná a já se při jejím čtení neskutečně bavila.
Těším se i na další knihy z této série!

Lorej
13. července

Četla jsem ji už asi počtvrté, ale stále jsem hltala řádky jako bych ji četla poprvé. Pro mě je tato série srdcovka a má své právoplatné místo v mé knihovničce. Doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku a krásné šaty.

cestovatelka13
13. července

Lehká odpočinková četba s předvídatelným dějem, ale prostě musíme vědět, jestli toho Maxona nakonec dostane :D

Madame R
11. července

Než jsem knihu začala číst, myslela jsem si, že je to jen krásná pohádka plná princů, královen, dobrých víl atd.. Jenže jsem objevila krutý svět budoucnosti, kde se lidé neponaučily z historie. Když se Amerika dostane do paláce poznává svět plný intrik a nebezpečí skryté za pozlátky a šperky.
Bojovat o přízeň prince musí s 35 krásnými dívkami, a některé z nich se neštítí ani těch nejhnusnějších podlostí. Fandím Maxonovi, protože vztah mezi Aspenem a Amerikou na mě působil nuceně a nevěryhodně. Naopak vztah který si pomalu buduje s Maxonem je mi sympatický. Mrzí mě, že kniha neměla víc stran, mohl tak vzniknout prostor pro vedlejší postavy. Kniha byla zaměřená převážně jen na Ameriku a její pocity.

Lucius30
10. července

Už od pohledu je jasné, že tahle série je naprosto dokonalá. Snad každého musí zaujmout její obálka (stejně jako mě). Možná si po přečtení anotace budete myslet, že je to pohádka a knihu zavrhnete, protože na pohádky jste už moc staré, ale i tak vám to nedá a knihu si přečtete. A rozhodně nebudete litovat.

I když je už od počátku jasné, koho si America vybere, začtete se a ani nevíte jak. Navíc téma budoucnosti vás o ní donutí přemýšlet.

Kiwigirl
06. července

Jedna z mých srdcovek.

Stoklaska
03. července

Knihu jsem si půjčila od dcery. Je to příjemná oddychovka, romantické čtení na letní dny, velmi čtivě napsané. Přečtu i další díly.

silvie5281
28. června

Když jsem držela knihu v knihkupectví, vrátila jsem ji zpátky. Pěkný obal, ale obsah mě ničím nenadchl. Po kladných ohlasech mé sestry, jsem si řekla, že ji zkusím. A uvidíme. Nakonec jsem se zacetla, hodně mě zaujalo téma budoucnosti, tím, jak se vlastně skloubi historie v budoucnosti. Příběh pak už jen dotváří atmosféru a čtenáře strhne. Momentálně zavíram Selekci a otevírám Elitu, nemám ráda, když neznám konec něčeho, co mě zaujme :)

Luciehrbkovall
27. června

Mám ji doma a miluju tu knihu jedna z nejlepších Amerika❤ je super

micina41mnau
27. června

Skvělá. Přečetla jsem ji už několikrát a pořád se jí nemůžu nabažit.
Děl je plynulý a krásný.
Tuto knihu vřele doporučuji, protože Americu si nejde neoblíbit.

Petruska200
24. června

Oblibena moji dcery,asi si ji taky nekdy prectu ...

Abnička
19. června

Já jakmile jsem viděla tuto knihu, okmžitě jsem jí zavrhla, protože jsem si myslela, že to bude další blbost román. Ale knihu jsem dostala k Vánocům a do dvou dnů byla přečtená. Samozdřejmě hned nato jsem si koupila další dva díly.
Takže jedním slovem - úžasný. Je to "princeznovský" děj, ale krásný. Určitě doporučuji, protože Americu si zamilujete. ♥️

ylena.k
19. června

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak chytne a budu hltat každé slovo rychlostí světla! :D Jsem ráda, že sem jí dala šanci.

ja17
18. června

Příjemné oddychové čtení s vlastním specifickým kouzlem. Proč by všechny reality show z budoucnosti museli být jen o zabíjení?

anetro
18. června

Ještě než jsem knihu začala číst jsem od ní měla velké očekávání, které mě nezklamalo a knihu jsem přečetla jedním dechem. Mohu ji jen a jen doporučit.

Kiwi24
13. června

Hezký úvod do série! Těšímse na další díly!

Nikoll2
12. června

Na pohádky o princích a princeznách jsem už snad dost stará ne? Říkala jsem si před přečtením. Teď však mohu říci, že u mne mají stále své místo.
Lásce se kniha samozřejmě věnuje z její velké části, ale to není to jediné. Popisuje odlišnost lidských životů, chování a charakteru. V realitě sice není rozdělení společnosti tak striktní, ale myslím si, že se natolik neodlišuje.
Určitě doporučuji přečíst!

silvinka12
11. června

čte se pěkně, nejde se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji za dva dny celou. Nádherně psaná kniha.

Bettybook
10. června

Říkáte si: Aspen nebo Maxon?Já mám hrozně ráda oba.Oba mají své plusy a minusy.
Maxon je vtipný a Aspen je vášnivý.Miluju je oba.

Bettybook
10. června

Selekce,je moje nejoblíbenější kniha a série.Je to moje srdcovka a plánuji si selekci zase někdy brzy přečíst.Kdo souhlasí?

pavla9879
09. června

Moje úplně první setkání s dystopií nedopadlo nejhůře. Selekce je poměrně čtivý příběh s velice jednoduchým, předvídatelným, dějem. Skvělá volba, když člověk nemá náladu na nic těžšího a chce jen chvíli relaxovat s knihou v ruce.

Lucibuska
07. června

Celá serie Selekce je naprosto skvělá. Maxona jsem si ihned zamilovala a cely ten vytvořeny svět se mi hrozně líbí. Škoda, ze už mám vše docteno. Opravdu skvělá kniha!

1Světluška2
02. června

Tato kniha mi vyrazila dech. Četla jsem jí už několikrát, ale pořád se ji nemuzu nabažit. Pokaždé objevím nové věci. Musím se přiznat, že na začátku se mi do toho moc nechtělo, ale později jsem se do toho za četla, že kniha byla přečtena za jeden večer. Určitě doporučuji čtenářům co maji radi trochu fantasy a pohádky.

betule3
01. června

Naprostá dokonalost. Selekci už mám přečtenou asi po sedmé a stále objevuji nové věci, kterých jsem si předtím nevšimla. Jelikož jsem si uvědomila, že jsem ani po jednom přečtení nenapsala komentář, musím to napravit. :D Je pravda, že mi America chvílemi lezla na nervy svojí nerozhodností a některé pasáže mi přišly "nevhodně zvolené". Ale tyto drobnosti se skryjí za tím úchvatným příběhem plným napětí a romantiky. Selekce je mojí srdeční záležitostí a navždy bude. Jednoznačně 5*. :)

Fanttastica
29. května

Vím, že knihu se nemá soudit podle obalu, ale u téhle této asi jinak nejde. Když jsem v knihovně tu nádhernou obálku viděla musela být moje :).
Děj mě hned zaujal. Do Maxona jsem se zamilovala. Knížka je pro míň náročné čtenáře. Když se potřebuju odreagovat sáhnu po ní. Vřele doporučuji.

Topsinka
25. května

Systém kast, neodolatelný moderátor, reality show, kam se hlavní hrdinka dostane, protože chce pomoct rodině, děj v budoucnosti - to vše autorka okopírovala z Hunger Games. Jenže po chvíli čtení zjistíte, že je toho mnohem víc. Je pravda, že spousta věcí už někde byla, ale na druhou stranu, to bylo snad všechno. V příběhu je skvěle vymyšlený svět. Prince Maxona jsem si zamilovala téměř okamžitě, stejně tak Marlee a dokonce i Celestu. Jen America s Aspenem se nedostali ne seznam mých oblíbených postav. Oba mi přišli šíleně nesympatičtí.

barny99
24. května

Ten název neumí nic moc říci, ale autorčina fantazie je dokonalá, takový náměst se snad nikde jinde zatím nevyskytl.