Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.43293

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

mishka1976

I když člověk ví, jak kniha dopadne, stejně je napjatý, jak se to všechno rozmotá :-) Příjemná oddechovka.

leník511

Krásná knížka, která splnila mé očekávání.

Pamima

Konečně jsem se odhodlala začít číst celou sérii. Na knihu jsem vždy slyšela jen samou chválu, a tak jsem si to chtěla potvrdit. A musím říct, že všechny ohlasy byly pravdivé. I když v prvním dílu sice víme, jak to dopadne, tak mě tato skutečnost od čtení neodradila. Už se těším na Elitu :D

barunka.p

Krásný námět, oddechová čtivá knížka. Člověk se u ní rozhodně nenudil a stále čekal, co se bude dít. Celá série je velmi povedená!

Lenka40

Tak tato kniha pro mne byla takové to letní čtení. Příjemná oddychovka , u které nemusíte používat šedé buňky mozkové .Je to spíš čtení pro slečny . Nemůžu říct , že by se mi kniha nelíbila ,ale určitě jsem z ní nešílela. Další pokračování si přečtu , až budu mít chuť na něco lehkého .

Miškovičová.A

Kniha i celá tato série je neskutečně úžasná...zamilovala jsem se hned jak jsem přečetla první stránku....chtěla jsem se zeptat jestli někdo nezná podobnou sérii...tato mě strašně bavila a nedalo se od ní odtrhnout oči...mám velmi ráda takové to romantické knihy a ještě když tam jsou princezny.. bože to jsem v ráji....takže pokud někdo znáte podobné série moc bych byla vděčná kdyby jste mi napsali...předem děkuji...

Lucia030

Kniha se mi líbila , velmi čtivá a ráda si přečtu další díl.

beatadudova

Moc milá oddechová kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Hlavní postava i její životní osudy se mi moc líbí a i přes to, že má kniha ještě další pokračování, nemůžu říct, že by se v ní nic nedělo. Právě naopak. Vytkla bych možná moc velké množství jmen ostatních soutěžících ve kterých jsem se moc (kromě pár výjimek) nedokázala vyznat a námět tak trochu převzatý s Hladových her. Chválím krásnou obálku a styl psaní autorky, který mi moc vyhovuje. Životní moudra v této knize asi nenajdete, ale je to ideální knížka někam na zahradu nebo třeba na cesty a už se těším na další díl.

Kikina204

Nádherná kniha. Úplně jsem ji prožívala.

bezzink

Takova prijemna kniha na destive odpoledne. Je velmi ctiva, i presto, ze se v ni v podstate nic moc nedeje, a to uz je umeni. Pujdu trochu pouklidit a pak se pustim do dalsiho dilu. Podobnost s Hunger Games ciste nahodna?

Kira128

Selekce se mi líbila.
Ačkoli jsem ze začátku nevěděla, jestli se do ní mám vůbec pustit, jsem teď hodně ráda, že jsem to udělala. Kniha předčila má očekávání (dobře, přiznávám, že vysoká mínění jsem o ní zase neměla).
Překvapilo mě, jak byl děj svižný a čtivý. A lhala bych, kdybych řekla, že jsem se při čtení nudila.
Jako oddechová četba je to skvělé, mohu doporučit.

Mája20

NÁDHERA! Ihned jsem si oblíbila Americu a Maxona. Doporučuji

Ažula

Milý začátek série. Zmých zkušeností bývají první díly nejvíc převratové, jestli se to tak dá nazvat. Je tam prostě velká změna, kolem toho je samozřejmě rozruch a pořád se tam tedy něco děje.
Čtivé a pomáhá nevnímat svět kolem. Takové knížky se vybírají samy.

Nomia

Jestli tohle je dystopický román, tak já jsem pábůh. Série sice začíná uvedením do jakéhosi světa po válce, kde vládne tvrdý kastovní systém a lidé jsou dle něj rozděleni do různých provincii, kde vládne tvrdý režim a podivná pravidla. Ale tím veškeré dystopické prvky zřejmě končí.
Spíš by se hodilo říci, že celá série je takové extrémně přeslazené vyprávění, nepříliš odlišné od pohádky, kde 35 "princezen" usiluje o ruku prince v rámci jakési - reality show podobné - soutěže.
Hlavní hrdinkou je sličná děva America Singer, která je nejen duchem ušlechtilá a skromná, ale zároveň skvěle zpívá. (Vzhledem k jménu obří překvápko, že?) Podobných šílených jmen je tam mimochodem více. Samozřejmě se tam vyskytnou intriky, hašteření, sem tam nějaké nebezpečí a pravá láska. Abych nezapomněla samozřejmostí je i milostný trojúhelník. Koneckonců, co by to bylo za YA fantasy bez něj, že?
Kniha bohužel obsahuje i neskutečné množství přiblblých dialogů, postavy jsou dost černobílé a předvidatelné. Ono v podstatě celá kniha je předvidatelná.
Na mě Selekce působila trochu, jako nepovedená lehce brutální verze soutěže Miss. I přes fakt, že jsem celou Selekci celkem sepsula, tak dokážu pochopit, že se najde skupina čtenářů, kteří ji budou zbožňovat. Pokud máte rádi princezny, pohádky, reality show, sladkobolné dialogy a jste náctiletí, tak je to dobrá volba. V opačném případě se Selekci raději obloukem vyhněte.

dancav28

Tato kniha mě doslova pohltila, měla jsem ji přečtenou za jeden den. Příběh je krásný. Americu jsem si jako hlavní postavu hned zamilovala. Už jsem ji četla několikrát a pořád mě nepřestává bavit. Kniha má krásný přebal, určitě ji všem DOPORUČUJI! :)

Torino

Krásná knížka! Pro mě je úplně nejdůležitější, že při jejím čtení zapomínám na vše. Na čas, prostor i na vystoupení z dopravního prostředku. Neuvěřitelně jsem se do ní začetla. Ale i když se mi líbila, tak když se zamyslím, ten děj byl vlastně malinko nudný, nic moc se tam nedělo. Nicméně já vím, že je to součást větší knižní série a proto to této knize odpouštím a beru ji jako skvělý základ k dalším knihám a k dalšímu rozepsání zápletek.

Ekiara

Já opravdu nevím, co na tuto knížku říct. Ze začátku mě né úplně zaujala, ale poté, co se vlastně hlavní hrdinka dostala do soutěže, rozjelo se to a strašně mě to začalo bavit.
Knížku všem doporučuju, já se bála, že to nebude kniha pro mě, protože princové, princezny, paláce, luxus... Ale pokud si říkáte to samé, určitě té knize dejte šanci.
Stopro jsem pro druhý díl, zajímá mě, jak se to vyvine, doufám pro Maxona :--)

verca65

Boží!! Čtu to znova a pořád mě to vtahuje do děje.

Ewerine

Tuhle knížku jsem si koupila na doporučení kamarádky v období zkouškového, kdy jsem potřebovala nějakou oddychovku. Moc jsem od ní neočekávala a možná proto jsem z ní byla tolik nadšená :-) knížka je opravdu taková oddychovka a ikdyz od zacatku je dost předvídatelná, sem tam byli pasáže které mě opravdu překvapili. Rozhodne doporucuju :-) Ja si tuhle serii opravdu hodně oblíbila.

misa4858

Podle mého názoru skvělá oddechovka. Sice bylo od začátku jasné, jak vše dopadne, ale i přesto se mi celá serie velice líbila a určitě se k ní budu ráda vracet :) Maxona i Ameriku jsem si zamilovala :)

quinefer

Zajimavy napad, kdyby byl trochu propracovanejsi a mene ufnukany a nerozhodny tak by to bylo o necem uplne jinem. Ale takto jsem si pripadala chvilemi jak v light verzi tech silenych reality show jak si bohac hleda nevestu.

Mojepočteníčko

Máte rádi pohádky? Já teda jo, i když už jsem dospělák. Zhruba rok mám doma knižní young adult sérii Selekce. Pořád jsem si plánovala, jak ji začnu číst a vybírala tu nejvhodnější příležitost. A nastala právě teď. Ale abych to upřesnila - po přečtení hlubšího příběhu většinou sahám po něčem odlehčeném, to je takové moje nepsané pravidlo. A jelikož tím hlubším příběhem byla kniha Parfém, příběh vraha, bylo namístě vzít do rukou právě první díl oné princeznovské série…

America je dívka z nižší kasty. Umělkyně. Žije běžným životem a radostí ji naplňuje láska k Aspenovi, který je ještě o kastu níž než samotná America.
Nastává chvíle, kdy si následník trůnu má vybrat svou manželku, a proto se královská rodina rozhodne vyhlásit soutěž, během které by si princ měl svoji manželku vybrat – Selekci.
Aspen Americu vyzve, aby se do soutěže zapojila, ačkoli po tom ona sama netouží. A už vůbec nepředpokládá, že by se mohla stát jednou z vybraných dívek. Opak se ale stává pravdou a America odjíždí na místo, po kterém touží snad každá dívka. Do paláce prince Maxona….

První díl pohádky. Jinak to říct nemůžu. Snadno předvídatelné, ale tak pěkně napsané! Musím se přiznat, že jsem před čtením tohoto příběhu měla spoustu obav. Už jsem v ruce pár young adultovek měla a trošku s nimi bojuji. I když je to pro mě značka nenáročnosti a toužím si při čtení náležitě odpočinout, neznamená to, že od knihy nemám žádná očekávání. Že třeba nechci putovat fantastickým světem, prožívat osudy hlavních hrdinů nebo se třeba zamilovat. Takže asi tak.

Za mě určitě velké doporučení. Velmi pěkně se čte a vybízí k tomu, abyste se v jednom kuse usmívali.

knihomolka13

Jak hezká je obálka tak nudný mi přišel děj...celé dva díly se Amerika rozhoduje, jestli chce nebo nechce být princezna...od knihy jsem očekávala trochu více...

elisa194

Opravdu knížka, která se čte jedním dechem, na kterou se těšíte a na konci knihy je vám líto, ze skončila a rychle musite zacit cist pokračování. Jako kdybych četla scénář k filmu.

ctverackova.kat

Nemůžu nic vytknout. Pro milovníky fantasy, a co víc princezen a princů úplně v jiném světle, to je kniha jako dělaná. Je tam vše co má příběh obsahovat. Hned při prvních kapitolách jsem se stala závislou. Postavy, hlavně America, mi přitostly k srdci. Doporučuji přečíst si nadcházející díly. Nebudete toho litovat. Přelouskáte je hned !
Jsem nadšená! Cassová je úžasná autorka.

Piper222

Opravdu příjemná oddechovka, přestože není nijak dějově obsáhlá. Všechny postavy byly absolutně úžasné. Jediný kdo mi nepřirostl k srdci byl král a Aspen. Krásně vymyšlená romantická zápletka a princeznovské šaty byly příjemná změna proti akčnímu fantasy. Tuhle knížku doporučuju všem čtenářům i nečtenářům.

n.jankovcova

Poprvé jsem Maxona úplně nenáviděla, že vlastně díky němu se Aspen a America rozešli. Ale pak, jak jsem začala víc Maxona poznávat, jsem ho měla raději než Aspena. Aspen mi vadil v tom, že byl až moc hrdý. Americu úplně miluji, je skvělá! Knížka sama o sobě mi dost připomíná Hunger games, ale v šatech.

xena_petra

@Ajda300 - Myslím, že pokud se příběh knih, které na sebe navazují neslije v jedno, tak je něco špatně. Každý má právo na svůj názo, to je mi jasné, a neberu vám ho, ale neubránila jsem se tomu napsat svůj.

MaťaZ.

Nenáročná, ale příjemně napsaná knížka. Když si chce člověk zalézt s hrnkem kafe a mit chvilku klid, tak byla Selekce vítaným společníkem.

Leanis

Milá oddychová romantická knížka, která i když není dějově tak obsáhlá, vás udrží při čtení díky tomu, jak je psaná. America mi nepřirostla k srdci, jedná unáhleně a zbrkle, občas až moc naivně. Aspen se taky chová jako arogantní idiot, který dá nejdřív Mer košem, a pak se zničehonic rozhodne, že ji chce zpátky. A to samozřejmě až ve chvíli, kdy by jim šlo o život, kdyby mezi nimi něco bylo.
Zato Maxona jsem si oblíbila. Byl milý a laskavý, zároveň ale autoritativní. Občas až roztomile škrobený.
Co mě nejvíc zaujalo, bylo to, že tady s s častým tématem rebelie setkáváme z druhého pohledu.