Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.43498

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

AniDi
včera

Páni, vážně konečně zajímavý příběh. Strašně mě mrzí, že jsem knížku přečetla tak rychle za jeden den. Prostě jsem musela vědět co se bude dít dál. Pro mě měla ten wau efekt! Přiznám se, že jsem už četla všechny díly a píšu komentář zpětně, prostě mě to chytlo tak, že jsem musela ihned číst další díl. Citlivé a romantické duše jako já si ji určitě nenechte ujít.
Byla jsem po přečtení anotace skeptická ale stálo to za to. Doporučuji s klidným srdcem.

Rubín817
předevčírem

Miluji knížky... Ke to můj život, ale tuhle jsem doslova hltala. Den přetím jsem se málem rozbrečela,že nemám co číst, proto jsem šla po škole do knihovny s půjčila si knihu na kterou si už delší dobu brousím zuby. Selekce. Li se mi ten název protože lidi doma nevědí co to znamená. Dala jsem se do štení v šest hodin. Udělala jsem si pohodlí na gauči a přemístila jsem se do stromového domku. Příběh mě vtáhl do děje. Rodiče, ale i sestry na mě byli naštvaní, protože jsem je neslyšela. Pouze jsem četla. Možná jsem divný človíček, ale už ve dvanácti dokážu z hlavy vitěsnit cizí hlasy. Knihu jsem přečetla za večer a další den. Večer jsem od knížky nemohla odtrhnout oči a jít spát, četla jsem si až do půl dvanácté v noci, ale mamka nebyla naštěstí doma. Ma přijet až ve dvanáct, ale nešťastnou náhodou jsme se i tak potkali... No nic, dlouhé vyprávění.
Dokonce mě moje mladší sestra dvakrát přistihla jak brečim a párkrát se směji. Tak to hned šla říct mé starší sestře, ta to řekla mamce, ta to řekla jejímu příteli a babičce... K těm jsme jeli pak na návštěvu... Kniha už byla samozřejmě přečtená...
Kdo taky miluje knížky. Sama už jednu píšu a to mi je dvanáct! Všichni říkají že je skvělá! :D

Emičkazknihy
předevčírem

Kniha...co si pod tím můžu představit. Knihu jako věc, plnou listů ze stromů, plnou inkoustu a po případě i hezkou obálku. Ale v tomto případě to nejde. V tuto chvíli vidím knihu jako soubor emocí, pocitů, vášně, lásky a nekonečna. Autorka mě vtáhla do děje, jako málo kdo. Nikdy jsem necítila potřebu, prožívat, žít příběhem. Kniha je pro mě v mnoha případech doplněk života. V tuto chvíli mám potřebu, zvolat do světa: TOHLE JE BOŽSKÁ KNIIHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejde o příliš láskypnou ani příliš bojovnou knihu. Ale v knize je spousta věcí, které jsem nevěděla, později jsem si je ověřila a byla pravdivá. Tudíž kniha něco přináší čtenáři a přitom pobaví a zabaví.

janca6129

Přečetla jsem celou sérii... Inu, občas jsem se pousmála, ale velké terno to, dle mého skromného názoru, moc není...

knizniblazen1

Všechny knihy série Selekce jsou jediné knihy, které jsem nečetla, ale byla v nich. Byla jsem další postavou v knize. Brečela jsem, ale pak jsem taky měla radost. Prostě jsem to prožívala. Nejlepší série a autorka všech dob.

asodomkova

Knihu jsem původně ani nechtěla číst. Dříve jsem si říkala, že mě to nebude bavit, že to nikdy nechci číst, ale byla jsem v knihovně a kniha mně úplně vyzívala, ať si ji vezmu.
Začala jsem číst a byla jsem naprosto ohromená, jako kdybych nečetla selekci, ale úplně jinou knihu. Zni to zvláštně, ale já jsem se tak cítila. Snad ani nejde popsat, jaké pocity z knihy mám, ale jisto jistě by si ji měl přečíst každý, kdo má aspoň trochu rád romantiku.
Takhle dlouho jsem z žádné knihy překvapená nebyla.

petrulka

Pohodovka, nic náročného, ani pro čtenáře, ani pro hrdinku. Zajímavý je systém kast, jinak děj tak nějak plyne a plyne, až doplyne..

Safira55

Jediným dechem užasné

Eliška1204

Nejdříve jsem nevěděla co od téhle knížky mám očekávat,pak jsem přečetla pár stránek a najednou jsem byla začtená a nemohla se odtrhnout.Z celé série byl nejslabší,ale nic to na tom nemění.

blankaa89

Musím se přiznat, že jsem absolutně nevěděla, co od této knihy čekat. Patřím k těm šťastlivcům, kteří neměli žádný spoiler a vůbec netušily o čem kniha je. Další přiznání patří tomu, že jsem si knihu koupila v knihkupectví na základě obálky...a rovnou jsem přikoupila další 4 díly. Dostala jsem totiž poukázku k narozeninám, která celou tuto sérii pokryla, tak jsem si řekla "proč ne?!".
A vyplatilo se! První díl jsem jen tak otevřela, že si přečtu kapitolku dvě a najednou jsem byla začtená a hltala stránku za stránkou. Opravdu mě ten příběh pohltil a to mi táhne na 30!
Není teda překvapením, že hned sahám po druhém dílu...a doufám, že nebudu číst celou noc, abych vůbec byla schopná vstanout do práce :))

Alee

Kniha je samozřejmě určená spíš dospívajícím dívkám, ale rozhodně poslouží jako kvalitní oddechové čtení všem, kdo ocení kombinaci Hunger games a Amerika hledá topmodelku :) Já se cítila skoro provinile, když jsem s potutelným pohihňáváním četla u snídaně, u čištění zubů a vůbec kdykoliv byl čas, ale svůj letmý návrat do puberty jsem si užila. Takže tohle bude asi moje malé "guilty pleasure", dávám tomu asi lepší hodnocení, než by mělo objektivně být, a jdu někde sehnat další díl. Protože jsem zatraceně zvědavá, jak to dopadne. Třeba mě tato série ještě překvapí, jelikož je tu stále spousta možností, kam se to může vyvinout. A když ne, nevadí, i tak to bude skvělý relax.

saez

Je to takovej holčičí dortík. Sladkej tak, že by měl mít hvězdičku pro diabetiky. Nicméně každý občas dostane chuť na sladké a po tomhle se aspoň netloustne. Maximálně zblbne, ale věk, kdy by mě to mohlo zblbnout, už mám za sebou :-)

books_are_life

Prostě boží série... Kiera je jedna z mých nej autorek/autorů, BODUJE :D Jedna z mnoha srdcovek :D

nope123

naprosto nejlepší,nic víc se na to nedá říct...

Vikos

Kvůli promiskuitnímu chování hlavní postavy budu muset silně polemizovat, jestli si přečtu druhý díl - jinak mě bavila a boží
- až na promiskuitní chování hlavní postavy :/

Zuzana153
05. záříodpad!

Potenciál velký, provedení špatné.. Čekala jsem víc.

lucygreen

Jakože tohle si musí přečíst snad každý! Nejkrásnější obálka, jakou jsem kdy viděla a příběh také :). Zamilovala jsem si autorčin styl psaní. A hlavně mě to bavilo protože jsem Americu a Maxona strašně moc shipovala... :D. Miluju tuhle knížku!

books_with_sara

Původně jsem Selekci neměla vůbec v plánu číst, jelikož jsem ji brala jako za až moc opěvovanou sérii, která mě vlastně vůbec nebude bavit, protože budu mít velké očekávání. Ale opak se stal pravdou. Když už mě na ni nalákalo tolik kamarádek, tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám. No a ono se to četlo vážně skvěle. Bylo to takové milé, odpočinkové, brzy si určitě přečtu druhý díl - Elitu. Není to sice nic z čeho bych si sedla na zadek, ale i tak si zaslouží 5 hvězdiček z pěti :).

klara1550

To se tak hezky samo čte...:-)
(Jen začátek mě zarazil, jak moc se to podobá Hunger Games, ale to po prvních 100 stránkách odeznělo.)

makynka911

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

První díl mě překvapil, líbí se mi nápad s výběrem nápadnic a kasty, sice mi to připomíná nápady jiných knih, ale není to tak hrozné. Amerika je holka se srdcem na správném místě, Aspena bych trefila nejlíp květináčem po hlavě a Maxona, toho nelze než nemilovat od prvního setkání v zahradách. Uvidíme, co bude dál :)

MimiNinaFuraha

Selekce - kniha pro mladé. Ale byla poutavá a příběh byl hezký, takže jsem nakonec přelousklala další díly jedním dechem :)

MiraiYume

Je to tak sladké, až z toho bolí zuby. Zatím jsem nenarazila na nic příliš originálního - svět po čtvrté světové válce (velmi to evokuje Měsíční kroniky), kapitol a rozdělení do kast (ta podobnost s Hunger Games bije do očí). Ten zvláštní svět není ani moc přiblížený, vlastně o něm v podstatě nic nevíme. Tady jde jen o lásku. Dívčí románek. Dala bych možná tři hvězdičky, ale tak nějak jsem zrovna na tento žánr měla chuť, tak přidávám i čtvrtou, protože pokud hledáte nějakou dívčí oddechovku, dobře napsanou, pak je Selekce ta pravá. Sice je naprosto zřejmé, jak příběh dopadne, ale svým způsobem mě to bavilo. Takže jo. Pokud hledáte dívčí sladký románek s úžasným princem a děvčetem "z lidu", pak saháte po správné knize a nemůžete být zklamaní. Ale předem upozorňuji - víc od toho nečekejte.

paja2003

Tuto knížku miluji!

DancerJaneBooks

Když jsem do toho šla, tak jsem vlastně skoro vůbec nevěděla, o čem tahle knížka má být. Ale už od první věty mě tahle knížka vtáhla do děje. Selekce nebyla ani tak těžká na čtení, spíš oddechovka, což jsem si nemyslela, že bude. Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst především proto, že to je (nebo byl?) takový fenomén. Celkem chápu, proč tomu tak bylo. Čtení téhle knížky jsem si moc užila a bavilo mě to.
Co se týče postav, America mi jako hlavní postava a zároveň i vypravěčka celé knížky vyhovovala. Jde vidět, že je i celkem sebevědomá a to se cení. Nerozhodná mi nepřišla (teda aspoň ne v tomhle díle), tak jak hodně lidí nadává, že je stráášně nerozhodná. Taky se mi líbil její smysl pro humor :D Upřímně - Aspena mám o mnohem míň ráda, než Maxona. Nevím proč, ale od začátku (když jsem Maxona ještě ani neznala) jsem ho moc nemusela. Jak Americe přišla pozvánka do Selekce a ona tam nechtěla jít, tak jsem si říkala, proč ji ta její mamka tak nutí a tak. Ale potom jsem si uvědomila, jak strašná by byla chyba kdyby do ní nešla. Její mámu jsem ale i tak moc neměla ráda. Za to May mi přirostla k srdci, Gerad taky a bylo mi líto, že nemůže dělat, to, co ho baví. Hrozně nenávidím Celestu a je škoda, že America Maxonovi neřekla, co jí udělala, jenom to tak načla. Ale zase jsem ráda, že na ni nežalovala a nedělala z toho povyk, což by Celesta udělala asi určitě... Jo, a komorné mi taky přirostly k srdci :)
Na téhle knížce se mi taky hodně líbí, že je originální. Protože tenhle "svět" určitě nebylo lehké vymyslet. Americe a Maxonovi to přeju. Hodnocení dávám plný počet, protože nemám co vytknout. No, vlastně jedna věc je mi líto a to je ta, že už podle dalších dílů jde poznat, co se tam bude dít. Ale je to vlastně i trochu moje chyba, že tuhle knížku čtu až čtyři roky po vydání :) Ale moc se těším, až si přečtu další díly.

ivič

Oddechová kniha, podle mě až moc. Celou knihu jsem čekala až se NĚCO stane.
Nutno dodat, že jsem čekala zbytečně. Někdy jsem vážně myslela, že by měl Americe
někdo jednu vrazit nebo ji poslat domů. Taky z knihy nešlo poznat, že se odehrává v
budoucnosti. Celkově průměrná kniha ve které je jasné s kým America nakonec
skončí a myslím, že Aspen to nebude.

KerrKnock

Má ještě cenu psát nějaký komentář, abych případně přesvědčila vás všechny, kteří nad touto knihou váháte, nebo jste přesvědčeni z těch předchozích osmiset komentářů, že ta kniha je prostě BOŽÍ? Chtěla bych vymazat svojí paměť jen proto, abych si jí mohla přečíst znovu! Jsem naprosto okouzlená touto knižní sérií a opravdu mě mrzí, že už mám všechny přečtené a při otevření knihy už to není ten "wow" pocit, který to byl dřív.
S Americou asi nebudete pokaždé souhlasit, občas je na pár facek, občas hrozně nerozhodná, ale máte tam dalších 29 dívek a taky spoustu dalších postav na to, abyste si tam našli tu svojí "nej". Doporučuji všem!
Každopádně mají nádherný obal, v knihovně ta série vypadá opravdu luxusně :)

wildXchos

Tohle je úžasné. Ten nápad, že si princ musí vybrat z dívek tímhle způsobem je skvělý. Příběh mě hodně bavil, nemohl jsem se od něj odtrhnout. Všechny dívky mají svou vlastní povahu. Jen se pořád nemůžu rozhodnout mezi Maxonem a Aspenem.

KessieRixy

Selekci naprosto miluji. America je mi příjemná hlavní hrdinka, stejně jako Maxon. Tohle je tedy i jedna z knih kde bych ocenila i jeho pohled. Přesto tuto knihu naprosto miluji. Je čtivá, žádná kapitola,která by mě nebavila a především originální nápad.

katy.16

neuvěřiteln čtivá kniha,nejdřív jsem měla strach jí vůbec otevřít ale měla jsem jí přečtenou za 4 dny.

LuScha

Knížku jsem hltala už od 1. kapitoli. Sice mi trochu štvalo, že America byla nerozhodná, ale to se občas stává.

romantika reality show pro dívky pro dospívající mládež (young adult) intriky první láska americká literatura Severní Amerika

Kiera Cass

Kiera Cass