Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.43187

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Torino

Krásná knížka! Pro mě je úplně nejdůležitější, že při jejím čtení zapomínám na vše. Na čas, prostor i na vystoupení z dopravního prostředku. Neuvěřitelně jsem se do ní začetla. Ale i když se mi líbila, tak když se zamyslím, ten děj byl vlastně malinko nudný, nic moc se tam nedělo. Nicméně já vím, že je to součást větší knižní série a proto to této knize odpouštím a beru ji jako skvělý základ k dalším knihám a k dalšímu rozepsání zápletek.

Ekiara

Já opravdu nevím, co na tuto knížku říct. Ze začátku mě né úplně zaujala, ale poté, co se vlastně hlavní hrdinka dostala do soutěže, rozjelo se to a strašně mě to začalo bavit.
Knížku všem doporučuju, já se bála, že to nebude kniha pro mě, protože princové, princezny, paláce, luxus... Ale pokud si říkáte to samé, určitě té knize dejte šanci.
Stopro jsem pro druhý díl, zajímá mě, jak se to vyvine, doufám pro Maxona :--)

verca65

Boží!! Čtu to znova a pořád mě to vtahuje do děje.

Ewerine

Tuhle knížku jsem si koupila na doporučení kamarádky v období zkouškového, kdy jsem potřebovala nějakou oddychovku. Moc jsem od ní neočekávala a možná proto jsem z ní byla tolik nadšená :-) knížka je opravdu taková oddychovka a ikdyz od zacatku je dost předvídatelná, sem tam byli pasáže které mě opravdu překvapili. Rozhodne doporucuju :-) Ja si tuhle serii opravdu hodně oblíbila.

misa4858

Podle mého názoru skvělá oddechovka. Sice bylo od začátku jasné, jak vše dopadne, ale i přesto se mi celá serie velice líbila a určitě se k ní budu ráda vracet :) Maxona i Ameriku jsem si zamilovala :)

quinefer

Zajimavy napad, kdyby byl trochu propracovanejsi a mene ufnukany a nerozhodny tak by to bylo o necem uplne jinem. Ale takto jsem si pripadala chvilemi jak v light verzi tech silenych reality show jak si bohac hleda nevestu.

Mojepočteníčko

Máte rádi pohádky? Já teda jo, i když už jsem dospělák. Zhruba rok mám doma knižní young adult sérii Selekce. Pořád jsem si plánovala, jak ji začnu číst a vybírala tu nejvhodnější příležitost. A nastala právě teď. Ale abych to upřesnila - po přečtení hlubšího příběhu většinou sahám po něčem odlehčeném, to je takové moje nepsané pravidlo. A jelikož tím hlubším příběhem byla kniha Parfém, příběh vraha, bylo namístě vzít do rukou právě první díl oné princeznovské série…

America je dívka z nižší kasty. Umělkyně. Žije běžným životem a radostí ji naplňuje láska k Aspenovi, který je ještě o kastu níž než samotná America.
Nastává chvíle, kdy si následník trůnu má vybrat svou manželku, a proto se královská rodina rozhodne vyhlásit soutěž, během které by si princ měl svoji manželku vybrat – Selekci.
Aspen Americu vyzve, aby se do soutěže zapojila, ačkoli po tom ona sama netouží. A už vůbec nepředpokládá, že by se mohla stát jednou z vybraných dívek. Opak se ale stává pravdou a America odjíždí na místo, po kterém touží snad každá dívka. Do paláce prince Maxona….

První díl pohádky. Jinak to říct nemůžu. Snadno předvídatelné, ale tak pěkně napsané! Musím se přiznat, že jsem před čtením tohoto příběhu měla spoustu obav. Už jsem v ruce pár young adultovek měla a trošku s nimi bojuji. I když je to pro mě značka nenáročnosti a toužím si při čtení náležitě odpočinout, neznamená to, že od knihy nemám žádná očekávání. Že třeba nechci putovat fantastickým světem, prožívat osudy hlavních hrdinů nebo se třeba zamilovat. Takže asi tak.

Za mě určitě velké doporučení. Velmi pěkně se čte a vybízí k tomu, abyste se v jednom kuse usmívali.

knihomolka13

Jak hezká je obálka tak nudný mi přišel děj...celé dva díly se Amerika rozhoduje, jestli chce nebo nechce být princezna...od knihy jsem očekávala trochu více...

elisa194

Opravdu knížka, která se čte jedním dechem, na kterou se těšíte a na konci knihy je vám líto, ze skončila a rychle musite zacit cist pokračování. Jako kdybych četla scénář k filmu.

ctverackova.kat

Nemůžu nic vytknout. Pro milovníky fantasy, a co víc princezen a princů úplně v jiném světle, to je kniha jako dělaná. Je tam vše co má příběh obsahovat. Hned při prvních kapitolách jsem se stala závislou. Postavy, hlavně America, mi přitostly k srdci. Doporučuji přečíst si nadcházející díly. Nebudete toho litovat. Přelouskáte je hned !
Jsem nadšená! Cassová je úžasná autorka.

Piper222

Opravdu příjemná oddechovka, přestože není nijak dějově obsáhlá. Všechny postavy byly absolutně úžasné. Jediný kdo mi nepřirostl k srdci byl král a Aspen. Krásně vymyšlená romantická zápletka a princeznovské šaty byly příjemná změna proti akčnímu fantasy. Tuhle knížku doporučuju všem čtenářům i nečtenářům.

n.jankovcova

Poprvé jsem Maxona úplně nenáviděla, že vlastně díky němu se Aspen a America rozešli. Ale pak, jak jsem začala víc Maxona poznávat, jsem ho měla raději než Aspena. Aspen mi vadil v tom, že byl až moc hrdý. Americu úplně miluji, je skvělá! Knížka sama o sobě mi dost připomíná Hunger games, ale v šatech.

xena_petra

@Ajda300 - Myslím, že pokud se příběh knih, které na sebe navazují neslije v jedno, tak je něco špatně. Každý má právo na svůj názo, to je mi jasné, a neberu vám ho, ale neubránila jsem se tomu napsat svůj.

MaťaZ.

Nenáročná, ale příjemně napsaná knížka. Když si chce člověk zalézt s hrnkem kafe a mit chvilku klid, tak byla Selekce vítaným společníkem.

Leanis

Milá oddychová romantická knížka, která i když není dějově tak obsáhlá, vás udrží při čtení díky tomu, jak je psaná. America mi nepřirostla k srdci, jedná unáhleně a zbrkle, občas až moc naivně. Aspen se taky chová jako arogantní idiot, který dá nejdřív Mer košem, a pak se zničehonic rozhodne, že ji chce zpátky. A to samozřejmě až ve chvíli, kdy by jim šlo o život, kdyby mezi nimi něco bylo.
Zato Maxona jsem si oblíbila. Byl milý a laskavý, zároveň ale autoritativní. Občas až roztomile škrobený.
Co mě nejvíc zaujalo, bylo to, že tady s s častým tématem rebelie setkáváme z druhého pohledu.

Veronicess

Túto knihu som zhltla ako malinu. Výborne sa čítala, dej mi prišiel veľmi zaujímavý a hneď ma pohltil. Po prečítaní mi však kniha neprišla bohvieako úžasná, skôr taký horší priemer. Samozrejme som chcela vedieť ako to bude pokračovať a prečítala si všetky knihy série. Po dočítaní som si pripadala ako po zjedení veľkého taniera plného nezdravých zákuskov. Taký ten keď viete že niečo pre vás nie je dobré, ale nemôžete odolať.

Ajda300

Kniha se mi docela líbila, až na některé podobnosti. Těmi podrobnostmi myslím podobnost s Hunger games. Aspen (trochu jako Hurikán), reality show (to snad nemusím vysvětlovat) a milostný trojúhelník (ale ten je asi všude). Příběh mi přišel vše na jedno brdo, protože jsem všechny tři díly přečetla hned po sobě. To nedoporučuji jinak se vám to vše slije dohromady.

LucyBooks

Super YA kniha, která je neotřelá. Hlavní hrdinka sympatická, ale i ostatní (Maxon...) :-) Přečteno za jeden den.

ja.cerven

Když už opravdu nevíte co číst, nebo je potřeba oddechovka, tak tuto knihu doporučuji - nenadchne, neurazí, příjemně se čte i když od první kapitoly je jasné, jak to dopadne... Ale neva ;)

Akcak

Kniha se mi moc líbila. Je to sice takové nenáročné čtení, ale bavila mě.

Majda53
31.12.2017

Krásná kniha. Moc se mi líbila.

tereza7914
30.12.2017

Do této série jsem se zamilovala! Budu se sice opakovat ale musím se přidat k tomu, že je to jedna z nejkrásnějších knih a jak obálkou tak i obsahem. Ze začátku jsem byla dost skeptická kvůli té obálce. Ale nenechte se odradit. Sice to vypadá jako "princeznovská slaďárna" ale je to opravdu moc krásný. Pravda, je to taková pohádka, ale myslím že potěší i dospělejší čtenáře. Za mě jistě 5 hvězd a klidně bych dala víc. Určitě bych chtěla i filmové zpracování :) Zatím jsem jí četla 2x a myslím, že ne naposled...

0Medvídek
30.12.2017

Když jsem tuto knihu dostala.. moc jsem nadšená teda nebyla. Jednou když mi ležela na stole jsem si řekla, že si ji teda a přečtu a uvidím. Najednou se mně strašně zalíbila a musím říct, že ihned jsem si koupila ostatní díly trilogie. Mám už je přečtené a moc se těším až si koupím další díly.

hana.hanigerova
29.12.2017

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem letos četla :-) Je to taková pohádka, která pohladí, potěší, ale taky občas vynerví. Místy mi hodně připomínala Deníky Princezny. Ona tam ve skutečnosti až taková podobnost není, ale několikrát jsem si na ně při čtení vzpomněla. Z příběhu jsem nadšená natolik, že bych mu přála filmové zpracování!
Dlouho se mě drží čtecí krize, ale tato kniha mě z ní okamžitě vytrhla a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Okamžitě jsem si musela sehnat další díly, abych zjistila jak bude příběh pokračovat.

elizabeth2004
28.12.2017

je to skvela knizka. zrovna jsem ji docetla a ctu elitu.

Aaginka
28.12.2017

Kniha se mi velmi líbíla-

BaruuH
19.12.2017

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek a už jen kvůli tomu, že v popisu byly šaty, šperky a princ, tak jsem ji číst nechtěla. Nakonec jsem ji během jednoho dne přečetla, opravdu nadšená. Navíc jsem si hned musela koupit pokračování. Knížka je velmi pěkná a až se budu někdy nudit, přečtu si ji zas.

xena_petra
15.12.2017

Nádherná kniha a velmi dojemný příběh. Mírně fantasy, ale teoreticky by se to za nějakou dobu stát mohlo. Jistě si ji přetu znovu.

Maus
07.12.2017

Ve třinácti jsem milovala fantasy knihy, ale později mě přestali bavit. Jediné fantasy knihy, které mám teď ráda je série skleněný trůn, dvůr trnů a hněvu, Harry Potter a pán prstenů. Nyní můžu říct, že selekce se přidala do mého seznamu fantasy knih. Krásná kniha.

Tánička11
05.12.2017

Z prve bych dala Selekci plný počet hvězd, ale když se nad tou knihou zastavím a podívám se jak hodnotím knihy, tak si nemyslím, že byla tak dobrá aby se vyrovnala tímto knihám (např.: Harry Potter, Divergence,...). Proto 4 a možná kdybych mohla tak 3 a půl nic zázračného to nebylo a nic bez čeho bych nemohla žít.