Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207771/selekce-hlj-207771.jpg 4.43036

Selekce (1.)

The Selection (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Allcielle
19. listopadu

Za mě knížka opravdu pro náctileté slečny, další díly číst nebudu. Námět celkem dobrý, ale postavy a děj celé takové divné. Nedám to ani jako oddechovku.

LucyFox4
13. listopadu

Jednoduché, zajímavé, komerční, ale i tak skvělé.

Kika28
09. listopadu

Knížku jsem četla sice o letních prázdninách, ale musím říct že mě opravdu bavila. A dneska jsem si v knihovně půjčila druhý díl Elitu.

05. listopadu

Má letošní poslední kniha do výzvy, kterou jsem si půjčila z knihovny od dcery. Knížka je přesně pro náctileté holky. Je to skvělé čtení, které se líbilo i mně, i když mi už dávno není -náct. Jen jsem občas měla v těch jménech trochu zmatek, ale jinak se mi to četlo dobře.

Lucijáš276
02. listopadu

Nejlepší kniha!

Pechule

Knihu jsem četla na doporučení dcery a proto, že se mi hodila do výzvy. Je to taková krásná, čtivá pohádka pro mladé i trochu odrostlejší romantičky :-) Myslela jsem, že tímto dílem skončím, ale asi se pustím i do pokračování...

Kacenka551

Nejlepší kniha, která tu kdy byla. Celou sérii jsem četla už dvakrát a musím říct, že pokaždé na mě působí mile, oddychově, poutavě, ikdyž první díl se mi líbil asi nejvíce, ale celá série je nádherná. Mám moc ráda oddychové romanťárny.

Princezna_Suzy

Četla jsem první 3 díly...knihy se čtou velmi dobře a rychle. Příběh má sem tam světlé momenty, ale vcelku nic moc. Čekala jsem od toho něco víc.

karca5233

Kniha mě naprosto pohltila a musím uznat že i přes to že nejsem zrovna mladistva tak se mi příběh moc líbil.

juni

U této knihy mě nejprve zaujala obálka. Na romantické knihy nejsem (radši mám fantasy a dobrodružné), ale do tohohle příběhu jsem se zamilovala. Určitě doporučuji.

jitka7

Tak mě se líbilo to rozdělení do tříd, ten popis. Byl to zajímavý úhel pohledu a mohlo to být zajímavé. Začalo to dobře. Jenže pak se asi něco zvrtlo. Možná je to tím, že nejsem náctiletá a nepřišlo mi to až tak super. America mě časem začínala štvát svou nerozhodností a Maxon vlastně také.

KikčaHubáčková

Zajímavý začátek. Doufám že pokračování bude stejně takové :)

nikiem

Kniha mě pohltila. Úžasný příběh.

SemEl

Oddychovka, ideální pro náctiletý holky. Něco jako lepší fanfikce. Postavy jsou sympatické, což je vždycky plus. Ale co musím uznat, má to krásnou obálku! Další díly jsem četla také a drží si stále stejnou úroveň.

šneki

Naprosto chápu kladné i záporné ohlasy. Do této knihy se totiž musíte pustit s tím, že nejde famózní dílo desetiletí, ale o odpočinkovou a nenáročnou knihu. Což bylo přesně to, co jsem potřebovala. Šla jsem do toho s chutí a nedělalo mi problém představovat si život na zámku a lehce nereálné události.

jaruva

Prázdninové čtení na doporučení dcery - na dovolenou docela dobré, bohužel přečtené za dva dny (i s dalšími aktivitami). Trošku jsem měla problém s jazykem překladu, ale s vědomím, že to je pro náctileté, jsem to "přežila".

Linda007

První díl série. Není to špatné, ale nějak mě milostní trojúhelník v této sérii nechytl. Vadí mi to Američino chování a nerozhodnost. Ale je to poměrně zábavné a čtivé. Taková pohádka pro náctileté.

lucie2952

Kniha se z počátku vlekla a měla jsem chuť ji odložit. Ale jak se America dostala do selekce, tak mě to vtáhlo do děje a nešlo přestat číst, ikdyž se dějově toho moc nedělo. Kniha je čtivě psaná. Jdu se vrhnout na druhý díl

kačenka002

Upřímně jsem si myslela, že to bude propadák.Ale mýlila jsem se.Knížku jsem přečetla za 3 dny.A hlavně se mi líbí obal této knihy.

adis813

super kniha!

makul

Super knížka, moc se mi líbila. Chystám se přečíst si další díly :D

Market116

Zbožňuji tu chvíli, kdy začínám číst novou knihu a zjišťuji zda mě bude bavit či nikoli. A musím říct, že u Selekce mi trvalo sotva kapitolu než jsem poznala, že je to přímo nádherně kouzelný příběh. Knížku jsem měla přečtenou během dvou večerů, četla se úplně skvěle, moc mě bavila a skoro jsem nechtěla přestat číst :)
Připadala jsem si jako v moderní pohádce, hrozně se mi líbí to propojení.
Americu jsem si oblíbila hned od začátku, je tak krásně obyčejná, zároveň jedinečná a především přirozená. A Maxon? Nemám slov. Prostě princ, kterého by chtěla každá :) Moc si přeji a doufám, že America bude s Maxonem, jinak to ani nejde...jen jim to kazí Aspen. Nemůžu si pomoc, ale hned od začátku mě štve, možná i víc než samotná Celesta, nemůžu ho vystát a je mi líto, že k němu má America takovou slabost. Vím, první láska, ale stejně...nedokážu říct, jak se to vyvine...
Takže další série, které jsem propadla...vážně úžasně začínající pohádkový příběh :) Moc doporučuji

Wisha

Myslela jsem, že to bude hloupost, doporučila mi to moje čtrnáctiletá sestra a dlouho jsem se odhodlavala, ale sotva jsem přečetla prvních pár stránek, byla jsem chycena. Je to úžasný odpočinkový příběh.

vall55069

Je to dokonalý pohádkový příběh. Na knihu jsem náhodně narazila přes internet. Knihu jsem za necelé dva týdny přečetla a okamžitě jsem si musela koupit 2. díl. America je skvělá. Do Maxona jsem se zamilovala od první chvíle, co jsem si přečetla jeho jméno, je dokonalý. Rozhodně knihu doporučuji.

janulka1310

Romantický příběh zasazený do budoucnosti mi přijde jako super nápad :) Kniha se čte velmi dobře, je to takové oddechové čtení. Autorčino pojetí doby budoucí se mi velmi líbí. Už se těším na další díly :)

Jarkaknihy1

Knížka mě celkem zaujala. Dobrá oddychovka.

Aerine

Selekce je příjemné čtení pro dívky, nepřináší nic extra nového, ale autorčin styl je jednoduchý a přirozený. A umístění do budoucnosti je celkem zajímavé.

erulka

Nádherné čtení. Kniha se četla sama a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příjemně mě překvapil princ Maxon, jelikož je to princ a ještě jedináček, čekala jsem, že bude namyšlený a rozmazlený. Ale byl pravý opak. Musím se přiznat, že jsem čekala daleko víc rivality a intrik mezi soutěžícími, když šlo o takového krasavce (alespoň tak jsem si ho představovala) a skvělou partii. Ve většině knih nemám moc ráda milostný trojúhelník (i když teď je to v knihách velmi moderní), jelikož to vždy přeji jen tomu jednomu a unavujeme nerozhodnost hlavní hrdinky. V Selekci jsem to ovšem měla trochu jinak. I když jsem fandila a pořád fandím víc princi než Aspenovi, i tak jsem z příběhu vycítila, že Aspen Americu miloval a chtěl jí akorát zajistit lepší život. Bylo mi ho i místy líto. Už se moc těším na Elitu a na to, jak se opět dostanu do světa princů a princezen, jelikož si myslím, že většina dívek by si přála alespoň na chvíli vyzkoušet, jaké to je být princezna.

Někdošťastný

Jedna z mála knížek, které jsem četla doslova jedním dechem. Snad každého upoutala krásná obálka. Příběh o lásce ale i životních rozhodnutích. Rozhodně doporučuju ♥.

Hania932

Tuto knihu mohu vřele doporučit! :) Je super! Hned už od začátku mě zaujala!:) Krásně se čte a má zajímavý děj! Opravdu jsem si i tuto sérii knih od spisovatelky oblíbila! Doporučuji! :)