Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

katerinad
13.09.2014 5 z 5

Nemůžu se dočkat druhého dílu!
Kniha je vtipná a skvěle se čte, téma není nijak zvláště těžké, ale to vůbec nevadí. Osobně jsem též pro Maxona. Aspen - nejspíš ji má rád, ale je trochu hloupý, nejdřív chce to a potom zase tohle a nakonec něco jiného? Líbilo se mi, jak se America na konci rozhodla pro sebe ne pro nikoho jiného.

LadyElisa
12.09.2014 5 z 5

Selekce mě naprosto uchvátila :) America je úžasná dívka a miluju Maxona :D TEAM Maxon :D Těším se na pokračování :)

kklepkaa
11.09.2014 2 z 5

Je to taková pěkná, velmi čtivá pohádka pro holky. Někde jsem četla, že je to podobné jako Hunger Games či Divergence. No, tomuto srovnání bych se vyhla. Selekce je spíš o vztazích a o citech. Boje a život obyčejných lidí je spíš v pozadí. Hlavní hrdinka je většinou nesnesitelná a dle anotace druhého dílu se obávám, že se má averze vůči ní prohloubí. Měla jsem radost, když postava Aspena velmi rychle zmizela a Maxon se mi zalíbil v podstatě hned. I oceňuji, že hrdnika má v tom trochu zmatek, působí to věrohodně, i když upřímně doufám, že to velmi rychle vyřeší :) Ale i navzdory tomu všemu se ráda pustím do dalšího dílu a nechám se vtáhnout do této výstřední reality show.

Eneo
11.09.2014 4 z 5

Dobře, je to slaďárna. Je to hodně velká slaďárna, ale docela pěkná slaďárna. Takže pokud hledáte hezky napsanou knížku v dnes tak populárním post-apo prostředí, jste unavení a nechcete nad čtením až tak moc filosofovat, sáhnetě po ní. Hvězdičku ubírám, protože je to post-apo a já obvykle chci vědět prapůvod toho apo. Proběhla jen lehká zmínka o nových státech, u kterých ale oceňuju pojmenování (nevím jak v češtině, čteno v originále).

Wichita
08.09.2014 4 z 5

Ach, bože. Přečetla jsem tuhle klišoidní romanci, plnou naivity. Cítím se jako pitomec.

A k pocitu naprostého pitomce přispívá fakt, že se mi Selekce vážně líbila a těším se na další díl! Asi stárnu... (nejvyšší čas si pořídit prince Maxona nebo dvacet koček).

Ami Arnerllová
08.09.2014 5 z 5

Reagovala jsem podobně jako Ebony!
Nádherná kniha, která mě okamžitě dostala. Ze začátku jsem si oblíbila Aspena, ale potom jsem si říkala jakej je to...No, nebudu sprostá. Rozhodně jsem si zamilovala Maxona!! Můj favorit.
Kniha jse taková oddychová, prostě...no, pohádková! Obálka je naprosto úžasná a já mám štěstí, že to neskončilo nijak dramaticky, jinak! Ach jo.
Po dočtení Selekce jsem se doma usmívala jak půlměsíček! :) Knihu všem doporučuju a nemůžu se dočkat na další díl!
Mimochodem, nevíte někdo kdy má Elita (2. díl) vyjít?
Děkuju!

SalvatoreEl
08.09.2014 5 z 5

Četla jsem jí ještě v angličtině a zamilovala jsem si jí hned na prvních stránkách. Už se těším na další díly a rozhodně jí všem doporučuji ;)

Ebony
06.09.2014 5 z 5

KDE JE DALŠÍ DÍL
To byla moje první myšlenka a ta druhá že je to moje nej série.
Opravdu nádherně napsané, úplně se to četlo samo. Nechyběl ani zamotaný uzel a ani romantika. Abych řekla pravdu vůbec nevím komu z nich mám fandit jestli Aspenovi nebo Maxonovi, takže jsem s hrdinkou na tom stejně. A SELEKCE sama od sebe byla prostě úžasná a příběh výjimečný. Všem DOPORUČUJI PŘEČÍST.

dubakm
04.09.2014 4 z 5

Milá, čtivá, jemná POHÁDKA :-) Ano, už jsem na pohádky přeci jen starší, ale proč se na chvíli nezasnít a nevrátit se do dětských časů plných princezen a princů, do časů puberty plných smělých snů o romantických vizích, do doby prvních lásek a všech dalších věcí s tím souvisejícich? A že zrovna nezapadáme do kategorie děti a mláděž? No a co, tady se na kasty přeci nehraje :-) Tak hezké pohádkové čtení přeji :-))

,,Tvé srdce ví, jak tě udělat šťastným, tak ho poslouchej..."

esussi
25.07.2014 5 z 5

Něco ve stylu Nevěsta pro milionáře v daleké bodoucnosti. Ale proč ne? oproti pořád opakujícím se románům o upírech a o konci světa mi tohle přišlo fakt dost originální. Četla jsem to v angličtině, a i tak jsem to "zhltla" během pár dnů. Bylo tam dost akce i vtipných momentů. Jako jo, mělo to i pár slabších míst, třeba ty útoky rebelů mi přišly trochu nedotažené. Ale jinak to byla fakt hezká pohádka.